Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai légzéskimaradás fórum

Éjszakai légzéskimaradás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Éjszakai légzéskimaradás

1 2
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bébinyuszi09)
2014. máj. 31. 14:17

Nézd meg ezt a fórumot!


[link]


Nem hasonlít erre a problémátok?

Mert nálunk végülis nem diagnosztizáltak refluxot.

Anika és az én gyermekem is sokat bukott, és állandóan fuldoklott. Kb. 8 hónapos korukban kinőtték a babák.

Átérzem a helyzetedet, én is és Anika is az őrület határán voltunk, sok-sok nemaalvással.

Olvasd el, kíváncsi vagyok a véleményedre!

15. Babis
2014. máj. 31. 13:49

Mindenben csatlakozom az előttem szólókhoz! Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy anya - a megérzéseit követve - szembe merjen menni az orvosokkal! Örülök, hogy megszületett a diagnózis, hála istennek ez orvosolható baj... Nagyon jól tetted, hogy megírtad a cikket, sokaknak lesz kapaszkodó.

Jó egészséget kívánok Nektek, szép babázós éveket! :-)))

14. Vivvv
2014. máj. 31. 13:08
Borzalmas... Nagyon - nagyon örülök hogy végül megoldódott a helyzet! Bár minden történet ilyen jól végződne... :) Szégyelhetik magukat egyes egészségügyisek. Ezek után takarózzanak a bérekkel. Sokan még ezt sem érdemlik. :(
13. Nívea
2014. máj. 31. 12:22

Bevallom őszintén, hogy a cikked elejét olvasva nem erre a befejezésre számítottam. Valami borzalmas végkimenetelű, szomorú történetet sejtettem. Hát nagyon örülök, hogy nem így lett! :)

Nagyon ügyesen intézted az egész esetet! És elismerésem, hogy ilyen erős, kitartó és bátor voltál!

A beteg sajnos nem sok mindent tud csinálni ilyenkor. Hisz az orvosban, beletörődik. Mégiscsak ő a szakember, ő tudja, hogy mi a baj. Csak benne bízhat. Itt az ellenpélda! Nem mindig lehet az orvosban bízni! És a megérzésekre kell hallgatni!

Remélem, hogy rendbe fog jönni a Picikétek!

2014. máj. 31. 12:09
Érdekes hogy ennyire nem jut eszükbe a reflux... Pedig sajnos egyre gyakoribb a babáknál.
2014. máj. 31. 11:20
Példaértékű a kitartásod az orvosi vélemények ellenére! A mi utunk is hasonlóan kezdődött, 2 hetesen mentő vitte kórházba, mikor majdnem megfulladt szopizás alatt. Ott persze úgy néztek ránk, mint a véres rongyra- csak foglaljuk a helyet, és mentőt hivok, mikor köhint a gyerek. Ezután haza, háziorvos visszajött szabiról- egyből utalt volna vissza a kórházba, mikor megtudta mi volt- de emellett ő egyből adott elérhetőséget magán gasztróshoz, igy megúsztuk az újabb kórházat, beigazolódott a reflux, és megfelelő gyógyszerezés után szépen rendbe jött minden. Az anyai ösztönök nem csalnak, ne hagyjuk magunkat!!
2014. máj. 31. 11:18

Ez a reflux ezerarcú ördög. Nekünk 4-5 éves kortól keseríti meg az életünket. Van 3-4 hónap az évben, amikor minden 3., 4. éjszakát végighány a kisfiam emiatt. Nem kívánom senkinek.


Az ultrahangon láttak eltérést, de ott azt mondták, hogy az önmagában nem okozhat hányást. Aztán az orvos meg azt mondta, hogy mégis okoz. Ráadásul járul hozzá 1-2 hasmenéses széklet. Arra a háziorvosunk nagy szájjal azt mondta, hogy az akkor nem reflux, mert ahhoz nem jár hasmenés. A szakorvos meg mondta, hogy kb. minden 10. esetben járul. Mert ilyen hatása is van annak, hogy az emésztőrendszert valami megzavarja.


Szóval csomó formában, életkorban és hatással jön elő ez a nyavaja.


És az a rossz, hogy sohase tudod biztosan, hogy most ez, vagy más. Ráadásul még az orvosoknak is hézagosak az ismereteik róla, csak rávágnak valamit, ha éppen nem ezzel foglalkozó szakorvosok.


Egy csecsemőnél tényleg roppant nehéz lehet a pontos diagnózist érvényre juttatni.


Kitartás és gratula.

2014. máj. 31. 11:05
Köszönöm, hogy leírtad. Engem "csak" négy hónapig néztek hülyének a reflux miatt, utána beigazolódott. Azóta jobban vagyunk, de csak 10 hónapos korától szűntek meg a légzéskimaradásai! Addig én se nagyon aludtam!
2014. máj. 31. 10:44

Remélem, minden megoldódik most már!!


Minden tiszteletem a Tiéd, hogy nem hagytad magad és utánamentél a dolgoknak!


Jó egészséget kívánok!

2014. máj. 31. 10:27

Én is nagyon remélem, hogy ezek után már valóban jó kezekbe kerültök és jobban lesz a pici!

Hihetetlen és felháborító, ami ma Magyarországon egészségügyi ellátás címszó alatt folyik.

Azon már nem rökönyödöm meg, hogy egy felnőtt embernek hónapokat kell várnia egy időpontra, de tudom naív vagyok, bár engem megdöbbentett, mikor megszületett a babám, ha SZTK-ban szeretném megcsináltatni a rutin vizsgálatait, akkor várhatok minimum 1,5 hónapot, miközben persze ezen szűréseknek meg van az ajánlott kor, amikor érdemes elvégezni...Meglehet már akkor időpontot kellene kérni a babáknak, mikor még meg sem születtek...

Az pedig, hogy egy szemmel láthatóan szenvedő kicsinek harcolni kell a beutalókért, egyebekért...No Comment.

2014. máj. 31. 09:44
Szörnyű,ami itt megy!Remélem,hamarosan minden rendben lesz veletek!
2014. máj. 31. 09:36
Ügyes vagy, hogy utánajártál! És sajnálom, hogy a babádnak ennyi fájdalmon keresztül kellett menni:((
2014. máj. 31. 09:35

Negatív kritika? Én azt mondom hogy kevés ilyen kitartó és jó értelemben makacs embert láttam életemben! le a kalappal és remélem rendeződik a kis életetek most már és nyugis idők következnek :)


és igen, ennyit az egészségügyről... nekem is sok a negatív tapasztalatom, saját részről is ha nem rúgtam volna rá párszor az ajtót orvosokra sosem derültek volna ki dolgok... hálistennek akadnak lelkiismeretesek még belőlük..

2014. máj. 31. 09:33

Az első soraidban írod,hogy kritizálást kapni fogsz,nos én csak azt tudom mondani:le a kalappal!!!

Hittél magadban az orvosokkal szemben,ez nem mindenkinek sikerül!!!Bizonyítottad hogy kíváló anya vagy!!

2014. máj. 31. 09:23

Remélem minden rendben lesz!

Nagyon ügyes és kitartó voltál, le a kalappal!

2014. máj. 31. 09:08
Biztos sok negatív kritikát fogok kapni, valamilyen szinten meg is érdemlem, de ha csak egy hasonló "sorsú" családon is tudok a cikkemmel segíteni akkor megéri.

Megszületett a kislányom, egészséges, gyönyörű baba. Az első három napban a kórházban minden remekül ment. Itthon kezdődött minden. Már a első héten sokszor félre nyelt a Picúr a cicizések alatt, de azt hittük ez normális, de 3 hetesen amikor a babakocsiban aludt, rá nézve azt láttuk hogy próbál levegőt venni de nem tud, már a színe is megváltozott. Egyből fölkaptam és föl is sírt.

Ugrás a teljes írásra: Éjszakai légzéskimaradás
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook