Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Együtt a célig! fórum

Együtt a célig! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
247. a22d4e01f3 (válaszként erre: 244. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 14:55

nem védem, nem reklámozom,

vannak benne jó elvek,

a 7 lépés, de szigorúan személyre szabva!

akkor erről ne is beszéljünk,

mert én aztán nem vagyok benne érdekelt,

csak egy ajánlat volt.

246. a22d4e01f3 (válaszként erre: 243. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 14:54

tény, hogy madárcsontú, nem nagyétkű az alap, ráadásul futok, hosszú távokat.

De! úgy felszedtem több, mint 10 kg-ot, hogy azt hiszem befogadhattok hozzáértőnek, mind jojo témában, mind fogynivágyóként!

szóval én a melléevést hagytam el, azt, hogy kiéhezek és csakis csokival annyira jóllakom, hogy utána 2 napig nem fér belém étel, és

hogy mivel életmód, ezért nem siettetem a fogyást,

egyszer ez.

Másik! a tányért felosztom, és 1/3 részére teszem azt az ételt, amit kívánok, mondjuk én nem szeretem a nagyon zsíros, házias ételeket,

és 2/3 részére pedig a nyers/párolt zöldséget,

ugyanez vonatkozik a főtt és a nyers 1/3-os részre egyaránt, vagyis lehet az sajt+sonka!+ zöldség.

Egy szóval: arányok

lehet vitatkozni az ételek szétválasztásán,

fehérje, CH, stb. én nem választom szét, vagy csak egy kicsit, pl. rántott hús megy, de ahhoz inkább zöldet eszem...vagy sajtos tészta megy,

de hús+rizs nem annyira... és 2/3 részben zöld-zöld

hogy ne maradjunk éhesek! fontos!

245. ancsyangel (válaszként erre: 240. - Sünciné)
2009. nov. 11. 14:52
Nekem a párom dohányzik igy sajnos tudom :( ő is ilyen mikor feszült, ideges.
244. kacsa118 (válaszként erre: 242. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 14:34
Elolvastam a cikket, belenéztem a fórumba és a honlapba is... Nekem erősen pénzszagú a dolog...
243. kacsa118 (válaszként erre: 242. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 14:24
Nem vitatkozni szeretnék, csak egy kérdésem lenne: ha nem vonsz meg a szó szoros értelmében semmit, akkor mitől fogysz? Úgy értem, hogy ha ugyanazokat eszed, mint eddig, akkor mitől fogysz?
2009. nov. 11. 14:18

sünciné! reggelire: gyümölcs? jó reggelt keksz?

ne nagy adagokban gondolkodj, csak indítókban :-D

kacsa118, én sok mindent másképp látok, de nem vitatkozom, mert eredményes vagy! általában azt tartom jónak: amihez nincs kötöttség, nem kell a saját konyhád, a saját főztöd, nem kell nemet mondani semmire, nem kell mérleg és kcal.táblázat, mert ez az igazán életszerű és ez az igazán hosszú távú!

az időpontoknál: Gyöngyi szabálya szuper, (Bányai Gyöngyi cikk,fórum) érdemes, csak egy beleolvasásra is, mert nagyon tud...

szóval 3 étkezés, nem pont adott időpontra, de egy pl.2 órányi intervallumra, ha kimarad, akkor már csak a következőre kocentrálj, vagyis ha kimarad, nem baj.

(én mondjuk 4-szer eszem, mert így működöm jól, de ezért van a személyre szabottság igénye)

ha az evés a helyére kerül, akkor már nem fogysz máskor rágondolni, csak azokban a megszokott időkben.... a hangulatra pedig lesz valami más elfoglaltság....

sok sikert kívánok mindenkinek.

241. kacsa118 (válaszként erre: 239. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 13:57
Na én pont ugyanilyen vagyok! Erre az az egy mód, hogy találsz magadnak valamilyen elfoglaltságot! Pont én mondom, akinek ezt még nem sikerült. Nyugi,én is olyan vagyok, hogy ha bánatos vagyok, eszem, ha nem akkor is. A unatkozom eszem, ha nem akkor is. Mindig találtam valamit, ami miatt ettem! Hát igen! Szerintem az már jó megközelítés, ha lebeg előtted a cél, és ráveszed magad, hogy csak akkor egyél, ha éhes is vagy. Volt nekem is olyan nem rég, hogy ettem volna valamit. Csak úgy, megszokásból. Majd megkérdeztem magamtól: tényleg éhes vagyok? És rájöttem, hogy nem!!!
240. Sünciné (válaszként erre: 239. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 13:26
Akkor mi pont ellentétesek vagyunk! Ha rossz napom van akkor nem tudok enni! Én mondjuk dohányzom ( ez még rosszabb ) mert akkor többet szívok! Inkább egyek! A cigi sokkal rosszabb! Jó helyen írom le mindezt!!!!!!!!!
239. ancsyangel (válaszként erre: 238. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 13:22
Hát ez sajnos tudom tán bután hangzik de lelkiállapot függő is hogy most ellent tudok állni vagy nem mert nekem ha rossz napom van akkor irány ahütő :s Nem jobb sőt utána nagyon kellemetlen de ez mégis hajlamos megismétlősni épp ezért én ha ideges vagyok nem fogyok hanem hizok :S mondjuk mentségemre szoljon hogy nem dohányzom hogy abba folytsma a bánatom és nem is iszom csak alkalmakkor :)
238. kacsa118 (válaszként erre: 234. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 13:18
Én is így gondoltam sokáig! Aztán egy idő után, már mindent kívántam és gondoltam: ez az egy-két kanál nem számít! És ettem mindenfélét. Kezdtem is szépen visszaesni! Ehhez erősnek kell lenni! Ha az vagy, akkor azt mondom, persze, kóstolj bele, ennyi! Ha viszont tudod magadról, hogy gyenge vagy (én az vagyok sajna), akkor próbálj minél tovább ellenállni!
237. ancsyangel (válaszként erre: 235. - Sünciné)
2009. nov. 11. 13:17
Én egy valamire nem tudok áttérni :s Az olivaolajra :S Pedig az olivabogyót szeretem :O
236. ancsyangel (válaszként erre: 232. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 13:16

Majd veszek köszi a tippet :)

(én is az vagyok sajnos imádom az édes és a fűszeres,csípős dolgokat :( )

ÁÁ nem is birnék bőven elég 1 tányér csak hát valakinek manók maradékát is el kellett pusztitani nem maradhatott meg de most ott a kutyusunk :) Én nem leszek malacka hogy maradékot egyek :D

igen az adagok is relativ dolgok valóban. És az én adagjaim se picik :S És sajnos ebbe belejátszik szakács párom isteni főztje és az hogy ő is tud enni :(

235. Sünciné (válaszként erre: 231. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 13:13
Tényleg nincs más íze! A múltkor a tökfőzeléket is azzal csináltam és még a férjem sem vette észre!
2009. nov. 11. 13:12

Hibáim vannak rengeteg, sőt lesznek is de én ugy vallom hogy ha valamit már elképesztően fogok kivánni akkor inkább egyek megbelőle pár kanállal hogy érezzem az izét és elmuljon a kisértés minthogy csak vággyak vággyak rá és egyszercsak kitőrjön és feladjam az egészet!

Egy honap alatt ott tartok hogy 3,7kg nem sok de nem is kevés és nem éheztem sőőőttt volt hogy szemtelenül sokat ettem épp ezért én elsősorban a mennyiségi egyensulyt szeretném megtalálni :) Épp ezért ma ebédnél az én tányéromon csak kevés tészta sok krumpli és még több csemi ubi lesz :P :P

233. Sünciné (válaszként erre: 225. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 13:12
Persze igazad van! A reggeli az fontos! De ha nem megy!!!! Pedig ma is olyan tojásrántottát csináltam apukádnak, hogy majd megszólalt! De nem bírok reggel enni!
232. kacsa118 (válaszként erre: 228. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 13:11

DE! Szerezz be teljes örlésű tönkölybúza tésztát! Hidd el nekem (aki a világ legnagyobb tészta és édesség evője vagyok), hogy ugyanolyan íze van, mint a simának! Szerintem ebédre nyugodtan ehetsz olyat! (persze nem két nagy tányérral)...

Én alapvetően mindent eszem, amit eddig, csak más alapanyagokból főzök, és persze kevesebbet. Most már sokkal kevesebbet, de ezt fokozatosan csökkentettem! Mert azért az tény, hogy amennyit eddig ettem, az nem egy normális ember adagja volt. Inkább kettőé! És szerintem ezzel nem vagyok egyedül!

231. ancsyangel (válaszként erre: 225. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 13:09
Én is csináltam már tthon teljeskiörlésü lisztből és nem volt más ize és csak paradicsomot és sovány mozzarellát tettem rá! Amugy amit multkor ettem pizza az extra vékony tésztás volt ésilyenkor jön jól a baba akinek jön a foga és ő elrágcsálja a pizza szélét :D Igen a reggelire nekem is teljessen rá KELL szoknom!!!!!
230. ancsyangel (válaszként erre: 223. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 13:07
Szerintem zöldséget nyugodtan lehet enni az nem árthat és egy időután alapjáraton csökkenni fog a mennyiség. Nem?
229. ancsyangel (válaszként erre: 221. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 13:05

szia :)

köszi rendbe van elolvasom majd ha kismanóim hagynak rá időt de még ma szoritok ki rá az biztos mert érdekel téma a saját módszerem kialakításához ;)

228. ancsyangel (válaszként erre: 220. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 13:03
Na akkor ma utoljára ettem sajtos bagettet reggelire :D És a krumplistészta se illeszthető be akkor véleményed szerint? Szerencsére én magamnak édesitőszert használok már majd mindenbe igy azzal nincs gond :)
227. kacsa118 (válaszként erre: 226. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 13:02

:D

Köszi!

226. ancsyangel (válaszként erre: 219. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 13:01
Szia :) Jajj de jó hogy itt vagy :) Már nagyon vártunk ;)
225. kacsa118 (válaszként erre: 223. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 12:53

Szerintem nem biztos, hogy jó, ha órához állítom magam evésileg. Én alapvetően akkor eszem, amikor éhes vagyok. Igen, kell a reggeli ebéd vacsi, de én pl. néha kihagyom valamelyiket. Van, hogy időhiány miatt, van, hogy csak egyszerűen nem vagyok éhes. Ami viszont KELL (és ez leginkább Süncinének szól, de ezt tudja jól) az a reggeli!

A másik részével viszont nem igazán értek egyet. Pizza... Nem kell enni. Vagy, ha mégis, vannak alternatívái. Én nem rendelem a pizzát, hanem sütöm. Teljes örlésű rozslisztből, vagy grahamlisztből. Az íze nem igazán más, mégsem hízlal, ha nem eszed magad degeszre belőle!

Persze, ez az én véleményem!

2009. nov. 11. 12:01

Szia sünciné kislánya!

Már tényleg vártunk! Végre csatlakoztál! Tudod, hogy nekem is Te adtál erőt és egyenlőre megy! Ja és Te adtál mérleget ( ne félj nem leszek mérleg függő ) és centiben is mérem magam! Főleg a felső amit Tőled kaptam a születésnapomra!!!!

223. a22d4e01f3 (válaszként erre: 220. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 09:57

elfogadom azzal a két kiegészítéssel, hogy

1. kellenek a fix evési időpontok és az ezekhez való hozzászokás, a sovány ember is reggelizik, ebédel, vacsorázik, de ezt olvassátok el Gyöngyinél, mondok konkrét hozzászólás számot is, vagy akár a naplójában!

(nem akarom reklámozni őt, de ha olvastok tőle, meglátjátok, hivatásszerűen űzi már a témát, és rekorder fogyó....)

2. Kriszcsike mondása pedig a minőség-mennyiség kérdéséhez! bizonyos minőségek bizonyos mennyiségei hízlalnak!

(én nem száműzök ugyanis semmit!)

pl.pizza, ancsy tutira fog pizzát enni, egye! tegyen a tányérjára egy kicsi 25%33% részére pizzát, és sok hozzápasszoló nyers/párolt zöldséget!

jóllakni, én az éppen jóllakástól is félek! figyelj, párolt/nyers zöldségek nagyobb arányú evésével nyugodtan ehetsz jóllakésig= én elégedettségi szintnek hívom.

mit gondolsz ezekről?

222. a22d4e01f3 (válaszként erre: 219. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 09:50

én már nagyon vártalak!

üdv sok szeretettel.

(bár nem én vagyok a gazda)

221. a22d4e01f3 (válaszként erre: 218. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 09:49

lehet, hogy beajánlok egy másik fórumot, ha kicsit is módszer gond van, akkor ott a módszereket finomítjuk :-)

az arány lehet 50-50, 1/3-2/3 és 25%-75% is

én az egyharmad-kétharmad részt tudom...

Gyöngyi módszere 25%-75%

a fórum pedig: az ideális testsúly tanulható

egy könyvajánlós cikkre épült, de nem mondom el, olvasd el a cikket, és a fórumot, ha tetszik csatlakozz

szóval nem minden kőbesvésett, hanem elvek, amin elindulsz, és ne azt mondd, hogy ez nálad nem jön be, hanem finomíts, ne eldobd (bekajálás), hanem mint egy folyamatot tartsd! csak fejleszd, ahogy nekem írta Kriszcsike!

nem diéták és azok elrontaása, majd pedig egy új diéta elkezdése = ne ezt csináljuk!

:-)

egyébként szép napot mindnekinek!

2009. nov. 11. 09:37

Szóval! Visszaolvasgattam a fórumot (persze nem teljesen végig) és én is szeretnék megosztani pár dolgot, tisztán tapasztalati alapon. Nem először vágok bele "diétába", és azt hiszem, igen jól körüljártam már a témát! Tehát:

Én úgy gondolom, hogy a fogyás két dolog miatt következik be: mit és mennyit eszel. (Hú de okosat mondtam most :D) Rájöttem, hogy a mit kérdés helyett sokkal jobb a mit ne kérdést feltenni, és ez marha egyszerű: cukor és fehér liszt szanálva otthonról! Tényleg nem nagyon kell más. Persze mindenki tudja, hogy ez vagy az, mennyire hízlaló, de szerintem ez az alapja, emiatt van minden. És hogy mennyit? Nem jól lakni kell, annyit kell enni, hogy pont ne legyünk éhesek. És mikor? Amikor megérzed, hogy éhes vagy. Egyből... Ha húzza az ember, hogy bírom még, feszült lesz, ingerült, és mikor nem bírja tovább, felfalja az egész hűtőt!!!! És hogy ez miért is jó? Mert nincs diéta szaga! Ha lefogytál, akkor is tudsz ugyanígy táplálkozni, aminek két előnye lesz: egészségesen fogsz élni, és nem fogsz visszahízni!

Bocsi, ha ezt már más leírta (tényleg nem olvastam teljesen végig a fórumot), de ezek saját tapasztalatok! Nem rohamos léptekben, de folyamatosan fogyok! És ez már nem tudom hanyadik próbálkozásom! De az első, ami sikeres!

Kitartás mindenkinek!!!!

2009. nov. 11. 08:50

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, ha nem gond! Szerintem hallottatok már rólam, én lennék Sünciné "drága ici-pici kislánya" :D!

218. ancsyangel (válaszként erre: 215. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 08:18
OK akkor mindig jol lakom 4* az 1/3-os müdszerrel és akkor a kisértésnek is ellent tudok állni :) Ezt kipróbálom.... és megnézem nekem mennyire válik be és kivitelezhetővé :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook