Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Együtt a célig! fórum

Együtt a célig! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
277. ancsyangel (válaszként erre: 276. - A22d4e01f3)
2009. nov. 12. 13:04

Azért veszem így mert építő jellegü kritikaként élem meg és ez azért is megy mert tényleg változtatni szeretnék nagyon nagyon :)

rendben a kimaradtakat beírom :)

és értem hogy miért lényeg valamilyen értelemben meghatározn a mennyiséget ;)

276. a22d4e01f3 (válaszként erre: 273. - Ancsyangel)
2009. nov. 12. 12:32

ancsy, te egy nagyon szolíd kis természet vagy, és nagyon jól veszed a sok kritikámat,

és nyitott vagy minden új tanácsra

(mondjuk én is ilyesmi vagyok, mert beláttam, hogy kellenek a jó tanácsok, meg is kaptam, és ha nem is egyből, de most már nagyon alkalmazom)


szóval van, aki nagyon jól tud fogyózni, és így ha fel is szed, utána gyorsan leadja, szerintem idesorolhatóak pl. a tornászok...

én magam is úgy játszottam a kilóimmal, ahogy éppen akartam, de már nem szeretek fogyókúrákat tartani, valahogy belefáradtam...

én emiatt kerestem életmódot...

kérés: légyszí írd be a kimaradt kg-okat a mérlegelődbe

persze, mindenki halad a cél felé, együtt! :-D

és még egy: minimális krumpli: szerintem kicsit konkrétabban vedd a méreteket vagy mértékeket,

nem azt mondtam, hogy mérd és számold ki! (bár az is nagyon tuti módszer), de legalább arányokat keress, csak tanács, mert nekem bejött, szóval

a minimális csoki nálam 2 tábla, emiatt vagyok úgy, hogy jobb a konkrétabb megnevezése a mértékeknek :D

2009. nov. 12. 11:11

Köszi Acsy, viszajött a honlapom :)

Igaz nem csináltam semmit, mert amikor át akaetam írni, ahog javasoltad, bejött a régi címen.

A honlap valóban más címet kapott, de csak a végére kerültek egyéb izék bele.


Amiért ilyen kedves voltál, megnézem mi újság túrósbukta ügyben, hogyan lehet reformosítani a témát, már ha van kedved meg erőd sütni a manók mellett, mert olvastam, hogy szereted a péksütiket :)


Ha gondoljátok nézzétek meg, hátha valaki tud belőle valamit hasznosítani, bár itt mindenki nagyon olvasott :)

274. ancsyangel (válaszként erre: 271. - A22d4e01f3)
2009. nov. 12. 10:11

Nagyon nem jönnek be ez jó észrevétel mint a többi is :D

szombaton mértem és szombatonként szándékozom méregetni de nem csak a sulyt hanem centiket is! De lehet hogy a multheti csak anaplómba van fennt :S

273. ancsyangel (válaszként erre: 270. - A22d4e01f3)
2009. nov. 12. 10:10

Köszi hogy ezt írtad de attól hogy az enyém én azt szeretném ha mindannyiunkról szolna és a céljaink felé vezető úton :)

és igaz nagyon nincs még meg az életmódom és mint te is irod ez nem is baj mert nem mennek dolgok pillanatok alatt és mindennek ugy van értelme ha van folyamata! szerintem.

van mérlegelőm de eddig sajnos nem valmi jó eredményekkel :S

272. ancsyangel (válaszként erre: 269. - A22d4e01f3)
2009. nov. 12. 10:07

Erre nagyon jó példa például ahogy én itthon a gyros tálat eszem minimális krumpli több husi és rengeteg saláta :)

A szerencse az az hogy LAPBÓL IMÁDOM A ZÖLDSÉGEKET CSAK FEL KELL VELE PAKOLNOM A HÜTŐT MERT A NINCS ITTHONBÓL NEM TUDOK AZT ENNI :s

2009. nov. 12. 09:39

megnéztem, stimmel :-DD

neked a diéták nem jöttek be, nem baj!

életmódváltás be fog jönni!

most mi van? méregeted?

és hogy önkritika is legyen benne:

én is méregethetném magam, és én sem méregetem magam....:-D

na ancsy? mikortól mérés? szerintem hetente 1-szer is elég...:-D

2009. nov. 12. 09:34

ancsyka,

tiéd ez a fórum! elsősorban rólad kellene, hogy szóljon,

a hozzászólásaidból nekem nem tűnik ki, hogy teljesen megvan az új életmódod, ami nem is baj,

próbálgatod a dolgokat, olvasgatod a tanácsokat, cikkeket, legalább is így én gondolom...

kellene, hogy mérd magad hetente, ha van eredmény, (eredmény a 0,5 kg/hét is, sőt!), akkor próbálgass nyugodtan tovább, de ha nincs semmi, akkor azért össze kellene szedned néhány olyan alapelvet, amit betartasz, hogy valami eredmény legyen.

Mondom, az jó, hogy fokozatosan aprókat lépegetsz, dés nem egy 400 kcal-ás villámdiétát vágsz itt le 2 hétben, hogy aztán teljesen lemerült állapotban roborálnod kelljen magad :-D

vagy méred magad? nem is néztem a mérlegelőd, de most pótolom, hátha van...

269. a22d4e01f3 (válaszként erre: 262. - 85055abb64)
2009. nov. 12. 09:27

ebben nincs vita,

mérték, valamilyen miheztartás kell!

nekem a tányér, mondtam, pl. hagyományos rántott akármi 1/3, reform, sovány, laktató zöld : 2/3

vagy ha nagyon fejlődök és kell akár 1/4-3/4

ha nem kell, marad, vagy mittudomén 1/2-1/2

azt akartam mondani, hogy van mérték, fejleszthető, és referenciaérték is akár :-))

na igen, persze, szokások, habitus....mindig különbözőek, személyre szabottság! :-D

268. ancsyangel (válaszként erre: 259. - Sünciné)
2009. nov. 12. 08:33
:D szerintem a pocakom nekem is maradni fog de sok sok brréteg meg tuti biztos de inkább igy legyen mint hogy ugy éljek mint most :)
267. ancsyangel (válaszként erre: 258. - 85055abb64)
2009. nov. 12. 08:32
Nkem is van itthon szója mindenféle formátumban de nem igazás fülik fá a fogam :S
266. ancsyangel (válaszként erre: 257. - Kacsa118)
2009. nov. 12. 08:30
Ha csak ugy érzem de a sulyom mégis kevessebb na akkor nekem ezzel nincs gond :)
265. ancsyangel (válaszként erre: 256. - Sünciné)
2009. nov. 12. 08:29
Persze hogy belefér sőt szerintem néha egy pohár bor se árt annyit mint mondjuk egy hatalmas adag cukros fagyi :D:P
264. ancsyangel (válaszként erre: 255. - A22d4e01f3)
2009. nov. 12. 08:28

szerencsére most nem tudnék ölni a szénsavasért valahogy fleg nyáron vagyok oda érte :S De ilyenkor az édesítőszeres gyümitea is nagyon jól esik :)

főleg fincsi almás fahéjas....

263. ancsyangel (válaszként erre: 254. - Kacsa118)
2009. nov. 12. 08:26
Meg állitolag a rostos levek főleg reggel jók egy pohárral a reggeli mellé :) Bár mostanában én is csak 100%-ékossat iszom belőlük :)
2009. nov. 11. 21:54

Hát ismered arról a véleményem, hogy ha a megszokott ételekből HA valaki mértéket tud tartani, és tudja miből mennyi a mérték, akkor nem fog elhízni, és a hagyományos ételekkel is le lehet fogyni, véleményem szerint.


A teljes kiörlésű, cokormentes, zsírmérsékelt, reformkonyha egyrészt egészségesebb, és könyebben az energiaszükséglet határain belül tudsz velük maradni, laktatóbb.


De egészségesen lehet hagyományosan elkészített ételekkel is táplákozni, de az fokozottabb odafigyelést igényel.


Nincs gond egyik módszerrel sem. Mindenkinek más az életritmusa, eltérő egyéniség, habitus bla-bla-bla.. :)

261. a22d4e01f3 (válaszként erre: 258. - 85055abb64)
2009. nov. 11. 21:37

igen, lehet, és ráadásul én is igyekszem főzni, sütni, csak, ha kell, bevállalom a hagyományost is


mai példák: a legtöbb panírozott félkész (rengeteg minden, csomóféle rántott töltött palacsinta, cordon bleu, sima sajttal töltött ilyen-olyan hús, rántott sajt, stb előkészítve, tudjátok...szóval ezt nemcsak olajban lehet, hanem sütőben is, ma megpróbáltam egyet: isteni, működik, nem kell olaj, csak egy példa volt!

(egyébként hússal töltött rántott palacsinta + mexikói köret+ sovány "tartár"=sov.joghurt, édesítő, mustár)


én is turmixolok itthon,ha tehetem, csak nem feltétel..


annak meg örülök, ha élvezet volt visszaolvasni

akkor megértem


kacsa118 tudja, amit tud, mert bírja és eredményes, ami bejött neki, azt megvédi, logikus

ilyen szempontból több aduja van, mint nekem,

mert én csak nem régi versenyző vagyok

csak finoman érvelhetek

persze, az egyértelmű, hogy nem nagyok a különbségek a nézőpontokban

ha pedig valaki pl. monodiétát akar, akkor én nem is biztos, hogy vitába szállnék vele, azon előbb túl kell lennie, erdeményesen vagy eredmény nélkül,

kacsa118 ilyen szempontból teljesen életmódszerű dolgokkal érvel...

260. 85055abb64 (válaszként erre: 259. - Sünciné)
2009. nov. 11. 20:21

Én is megeszem tönkölyből vagy grahamból, miért vonnám meg a legegészségesebb tápanygokat a szervezetemtől, amit a teljes kiörlésű lisztek tartalmaznak? :-)


Igen, gondoltam, hogy felső ügyben ilyemi lehet a sztori, azért is volt édes :)


Hát igen, a pocak elég problémás terület, nem kell bemutatni :))))

259. Sünciné (válaszként erre: 258. - 85055abb64)
2009. nov. 11. 20:14

Teljesen igazad van! Valóban a lányom is megeszi a pizzát, csak más elvvel süti! Én azért vele példálozom mert annyira látszik rajta!


Ja! A felső! Igen, mert amikor megkaptam kicsit feszült a pocakomon ( naaa, ne kerteljünk a nagy belemen )és tegnap felbróbáltam, hááát, kellemes meglepetés ért!


Sajnos a pocakra hízás nálunk örökölt dolog! Amikor lefogytam ( 35 kg-ot ) akkor maradt egy kis pocak! Máshonnan persze lement ezerrel!

2009. nov. 11. 20:05

Heló csajok 


Kimondottan élvezet volt titeket visszaolvasni, nagyon élveztem, jó kis beszélgetések voltak :-)


Igazság szerint, én 45 és Kacsa elvei közt olyan baromi nagy különbséget nem látok. Nem azt mondom, hogy nincs, de szerintem nem olyan nagy, mint ahogyan azt gondoljátok, legalábbis egy harmadik személy első olvasására.


45 azt mondja, ne vonj meg semmit magadtól, hanem mérsékeld a szénhidrátdús, (cukros, lisztes) ételeket, Dáki meg azt mondta, hogy ezeket vonjuk ki. De igazából, amikor azt írtad, hogy ne együnk pizzát, olvastam utána, hogy Te otthon sütöd, csak tönkölyből. tehát te sem vond meg magadtól (hál istennek) csak „minőségivé” alakítod. ( Én totál egyet értek ezzel, én is sütöm ezerrel itthon a pizzát, csak próbállak titeket most értelmezni :-) )


45 azt mondja, hogy egyél többször (4x), Dáki aszongya”, hogy egyél, amikor éhes vagy :-)Szerintem, ha valaki mérsékelten eszik, kb, 4x éhezik meg egy nap.


Szóval csajok, lehet, benéztem, de én akkora nézetkülönbségeket nem látok köztetek. :-)


Sünciné, tök jó volt olvasni, amikor a felsőt írtad a lányodnak, amit kaptál tőle. :-)



Ettem ma szóját, darált húsnak álcázva, nem jött be, sajna :-( :-)

2009. nov. 11. 18:17
Talán annyi lehet a gond, hogy a szénsavas puffaszt. Hízni nem fogsz tőle, csak úgy érzed majd. Vagy ez csak nálam probléma?
2009. nov. 11. 18:15
Nekem csak víz! Abból is a bubimentes! De mint írtam egy hónapban egyszer alkoholmentes pezsgő! Szerintem ennyi belefér!
255. a22d4e01f3 (válaszként erre: 251. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 18:06

fogyás szempontjából mehet minden!

de vigyázat, könnyű rászokni, és nem túl egészséges.

a választék óriási, vannak a colafélék, ás egy csomó gyümölcsízű nulla kcal-ás szénsavas csoda,

némelyik nagyon olcsó,

fogyást nem gátolja, jóleső érzés,

de nem egészséges, és rászoksz (igaz, hogy le lehet szokni róla...)

én pl. üdítőt iszom, nem vizet :-))

254. kacsa118 (válaszként erre: 251. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 17:07
Néha szerintem igen. Én mondjuk a vízre esküszöm. Mostanság meg rászoktam a teára. Vettem itthonra mindenfélét! Gyümiset, feketét... Meg nagyon finom a top joy fittnes szépség ital. Répa, narancs, citrom, és cukor nincs benne. Mondjuk én a szénsavasat nem is nagyon szeretem!
253. ancsyangel (válaszként erre: 252. - Sünciné)
2009. nov. 11. 16:37
:D én nem tudom talán csinálok belőle olyan ami picit energiaszegényebb :D
252. Sünciné (válaszként erre: 251. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 16:35
Szerintem igen! Főleg ha cukormentes! Mondjuk én karácsonykor sem fogom csorgatni a nyálam a beigli után, mert igen is fogok belőle enni!
251. ancsyangel (válaszként erre: 249. - A22d4e01f3)
2009. nov. 11. 16:32

nem vagy erőszakos és ugy van mit várni :D

energiamentes szénsavas üdcsi is megengedett szerintetek néha?

250. kacsa118 (válaszként erre: 248. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 15:16
Igen, szerintem is ez már egy elég nagy lépés. Tudom, neked nehéz a gyerekek miatt, de próbáld meg, hogy ne tarts otthon olyan kaját, édességet, amit nagyon szeretsz! Úgy könnyebb! Már ha meg tudod csinálni a gyerkőcök miatt!
249. a22d4e01f3 (válaszként erre: 248. - Ancsyangel)
2009. nov. 11. 15:03

evési időpontok....

kelleni fog, és azonkívül semmi!

csak energiamentes ital

de nem akarok erőszakos lenni :-D

248. ancsyangel (válaszként erre: 241. - Kacsa118)
2009. nov. 11. 14:56

Igen pár napja miota fokozottabban odafigyelek ilyenkor mikor kinyitom a hütöt és nem vagyok éhes csak megszokás akkor inkább kiveszem a kis vizesflakonom és iszok :D

de most például lecsuszott 2 szem fügés jó reggelt keksz :S nem mondom hogy nem bánom mert bűn de haladás hogy legalább nem az egészzacskó :D (Ja és ez se csak az én hibám mert kisfiam hozta be a konyhaasztalról :P ) :D Hát igen önuralmamon még van mit fejleszteni de legalább belátom és ez szerintem már egy jó lépés!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook