Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű túrós-barackos sütemény receptet tudna valaki írni nekem? fórum

Egyszerű túrós-barackos sütemény receptet tudna valaki írni nekem? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 26. 22:35
Kavart tésztába bármilyen gyümölcs jó. Én már sütöttem cseresznyével, meggyel, körtével, almával. szilvával is, meg kajszi és őszibarackkal is. Csináltam barackos-túrós rétest is, no nem házi nyújtású rétestésztából, hanem piacon, boltban kapható réteslapból, de úgy is nagyon finom lett.
2012. aug. 24. 21:54
Egyszerű kevert tésztába is teheted, vagy piskótába. A szórt rétes is nagyon finom, én szoktam gyümölcsösen is készíteni, nem csak sima túróval. De pitékbe is finom a túrós gyümölcsös, csak azt gyúrni, sodorni kell.
9. mmacus (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. aug. 24. 19:12
Ezeket a "kavart" sütiket sem kotyvasztani, sem gyúrni nem kell:)
2012. aug. 24. 15:03

Ez a linkje:


[link]

7. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Kangaroo Island)
2012. aug. 24. 15:01

Ez viszont az én saját kitalású receptem,nagy sikere van mindig:



Barackos-túrós rétes



Hozzávalók:


1 csomag réteslap

1 kg őszi- vagy sárgabarack (érett, de még kemény)

75 dkg túró

3 tojás

2-3 csomag vaníliás cukor

porcukor ízlés szerint

1 citrom héja reszelve

5 dkg mazsola (elhagyható)

maragarin vagy vaj a kenéshez


Elkészítés:


A barackot meghámozom, magját kiveszem, felhasználásig citromos vízben tartom. A túrót összekeverem a porcukorral, vaníliás cukorral, citromhéjjal, mazsolával, tojások sárgájával. A tojások fehérjét habbá verem, és óvatosan a túróhoz keverem. A tepsit kivajazom, és kibélelem a réteslapok felével úgy, hogy minden lapot megkenek vajjal. A réteslapra kenem a túrós masszát. A barackot vékony szeletekre vágom, kirakom vele a túró felületét úgy, hogy a barackot kissé a túróba nyomom. A maradék réteslappal befedem, szintén minden lapot megvajazva. 180 fokra előmelegített sütőben rózsaszínűre sütöm kb. 30 perc alatt. Mikor megsült, kockákra vágom, és vaníliás porcukorral meghintve tálalom.

Megjegyzés:


Hidegen is finom.


A Mindmegettén a cím alapján megtalálod a receptet.

2012. aug. 24. 14:54
Juj, Plitvicén ettem barackos-túrós házi rétest...uhh, az brutál volt! Sajna nekem tiltott, de abból aztán be lehet lakmározni. Bocsi...csak eszembe jutott.
5. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Kangaroo Island)
2012. aug. 24. 14:48
Minden ilyen bögrés/poharas süti nagyon jó szokott lenni. Nem ezt próbáltam,hanem hasonlót.
2012. aug. 24. 14:20
Finom az a süti, nyugodtan megsütheted:)
3. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - 9c8432d068)
2012. aug. 24. 14:13
ezt én is megtaláltam, de próbáltad már ezt? valami bevált, egyszerű recept kéne
2012. aug. 24. 14:12

Túrós, barackos süti


sütési hőfok:160 ℃

sütési idő:25 perc



Hozzávalók


1 joghurt (én barackosat használtam)

1 bögre cukor

2 bögre liszt

2 bögre gyümölcs

fél csomag sütőpor

1 vaníliás cukor

3 tojás

fél bögre étolaj

fél citrom leve és héja

25 dkg túró

cukor ízlés szerint a túróhoz


Elkészítés


A túró és a gyümölcs kivételével összekeverjük a hozzávalókat és kiolajozott tepsibe öntjük. A túrót ízesítjük cukorral és citromlével, majd rámorzsoljuk a tésztára. Ráteszünk gyümölcsdarabokat és kb. 20-25 percig sütjük.

Tippek


A joghurtos pohár a mérce.

2012. aug. 24. 14:10
olyat keresek amit nem kell nyújtani, csak összekotyvasztom, összegyúrom és be a sütőbe :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook