Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egykék!! Jó vagy rossz volt tesó nélkül a gyerekkorotok? fórum

Egykék!! Jó vagy rossz volt tesó nélkül a gyerekkorotok? (beszélgetős fórum)

1 2
27. Papp Szilvia (válaszként erre: 23. - 388b941089)
2011. okt. 17. 15:04

rágódni nem rágódok...egyet terveztünk amikor összekerültünk a férjemmel,és így szép,kerek a család...persze a lottó főnyeremény sokat változtatna a képen:DD

de ha véletlen bejönne egy kicsi,örülnék és boldogan nevelnék őt is,miután apát sterilizáltatjuk a 2.szülésem után:DDDDDDD

26. csgybzs (válaszként erre: 1. - Papp Szilvia)
2011. okt. 17. 15:02

Egyke vagyok, és így tökéletes! Soha nem is akartam testvért. Egy egyke gyerek semmiben sem szenved hiányt, mentesül a testvérharcoktól, egyedüliként kapja meg a szeretet, az odafigyelést, nem kell versengenie a szeretetért, figyelemért. Ettől függetlenül ez nem egyenlő azzal, hogy önző lesz és uralkodni akar, hiszen a szülőn múlik minden. Hogy szocializálja, mire tanítja.

persze nyilván nincs játszótársa (meg nem tudom még mivel jár egy testvér), de így is tökéletes élete lehet. Nekem sokkal jobb így.

2011. okt. 17. 15:02

kri,jól hangzik:)


akkor kezdem érteni: egykének lenni régen nem volt jó,de ma már próbáljátok úgy nevelni egyke gyermekeiteket h nyitottak vagytok a barátai felé,és inkább ott nálatok legyenek mint utcán(ez így normális amúgy is)


poénosan egykének lenni azért jó,mert ha vita kerekedik a haverral,elmegy haza és napokig csned van,míg a tesód "duzzogó képét"nézned kell folyton:DDD

24. Clau26
2011. okt. 17. 15:02
ja és azért is rossz mert nekem van egy hugom aki 2évvel fiatalabb nála és mi mindig együtt játszottunk,mindent megbeszéltünk mai napig nagyon szeretjük egymást ezért is bánt h ezt nem adhatom meg neki..de sajnos egyszerűen lehetetlen gyesből megélni..illtve az oep kiszámolta nekem ha jövöre szülnék kb 50e ft-ot kapnék végig..hát ez röhelyes..:-(
23. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Papp Szilvia)
2011. okt. 17. 15:01

sztem na agyalj azon, h legyen-e tesó vagy sem. :) Ha nem lesz, nem lesz, ha lesz akkor lesz. :D

Próbáld meg szeretetben, békességben nevelgetni a gyerkőcödet, gyerkőceidet (ha talán mégis lesz) ez a lényeg. :)


Én is már évek óta rágódom egy kistesón. :)Van már egy 9 éves nagylányom... :) És nagyon szeretnénk mégegyet, de ahogy te is írtad a pénz... :'( ma láttam a villamoson egy édes kis csöpp babát, szabályosan fájt.... :(

22. Papp Szilvia (válaszként erre: 20. - Clau26)
2011. okt. 17. 14:59
detto:) innen jött a kérdésem:)
21. kri76
2011. okt. 17. 14:59

Nekem nem volt tesóm (csak idővel kaptam egy mostoha tesót). Nem laktunk együtt úgyhogy volt is tesóm, meg nem is. (Apum második feleségének az első házasságából született, én meg anyummal laktam.)

Mindig jól elvoltam, voltak barátaim, akikkel együtt nőttünk fel. Egymásnál ettünk, aludtunk, játszottunk.

A kisfiam is egyke és ha így marad, akkor szerintem én is ugyanúgy örülni fogok a kis barátainak és mindig szívesen vesszük, ha nálunk esznek, játszanak, alszanak...stb.

A barátai előtt az ajtónk mindig nyitva lesz. Ja, és nem utolsó szempont, hogy így esélyünk van arra, hogy megismerjük a barátait. Ha nagyobb lesz, az emelet az Ő kis birodalma lesz, a földszint meg a miénk:)

20. Clau26
2011. okt. 17. 14:58
De jó h felhoztad ezt a témát..engem is érdekelnek a válaszok..kislányom 2éves lesz és hiába szeretnék neki tesót,anyagilag nem tehetem meg és nem 5év múlva szeretnék szülni..mert anyja van már a gyereknek..én viszem mindig játszótérre..van neki egy kisbarátnője,kisbarátja hozzájuk is átviszem h sokat legyen gyerekek között..mert látom rajta h ő nagyon igényelne egy tesót és valahogy próbálom kompenzálni ezt..remélem sikerül majd a jövöben is..
19. kiraanyu (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2011. okt. 17. 14:56
Igen, a szülőkön sok minden múlik....
2011. okt. 17. 14:55

Én amikor kicsi voltam Anyutól bátyuskát kértem :DD

Hát azt nehéz lett volna neki "produkálnia".

De végül nem lett testvérem, és nem is bánom így utólag sem.

Anno Anyu amikor másodszorra férjhez ment, és elment a nőgyógy.dokihoz, hogy szeretne még egy gyereket, ő azt mondta neki, hogy anyuka azt nevelje fel aki már megvan.

Azt mondja, hogy hálás nagyon ezért a tanácsért.

17. Papp Szilvia (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2011. okt. 17. 14:54

:)))))))) végre egy jó hír:P


igen,egy gyermekünknek megadnánk mindent és boldogan tudna felnőni,nem lenne vitája a tesójával minden nap míg gyerek,ha felnő akkor igaz jó ha van vki,de nem tudom...családja válogatja,vagy nem is családdja hanem a tesók válogatják h megmarad e a jó viszony felnőttként vagy sem...

16. kiraanyu (válaszként erre: 13. - Papp Szilvia)
2011. okt. 17. 14:54
Lehet, h ez volt az ok, sőt sztem bizti! :)
15. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Papp Szilvia)
2011. okt. 17. 14:53
sztem egy egyke gyerek is teljes értékű társadalmi életet tud élni, nevelés kérdése, ill. a gyerek alaptermészetéből adódik, h később milyen lesz
14. kiraanyu (válaszként erre: 5. - Papp Szilvia)
2011. okt. 17. 14:53

hát, igen, átlátom :)


Mivel Én voltam a legidősebb, így nem kellett kinőtt ruhákat hordanom :), de inkább hordtam volna, csak egy igazi testvérem lett volna, ne annyi, mindenféle....!



De hozzáteszem, egyedül sem volt jó egyáltalán!!

13. Papp Szilvia (válaszként erre: 9. - Tixtina)
2011. okt. 17. 14:52
engem is féltettek,de lehet azért mert a nagyobbik nővérem egy gonosz igazi rosszvérű lány,aki szégyent hozott mindig a szüleimre tiniként! és lehet ezért fogtak engem annyira...
12. Papp Szilvia (válaszként erre: 8. - Csiga1170)
2011. okt. 17. 14:51

szted más voltál gyerekként mint a többiek?mármint nyitottabb?beszédesebb? így visszagondolva...


azért kérdezem mert tegnap egy kislánnyal játszott a lányom, aki 7éves körüli volt és 15percig volt ott ahol mi de megállás nélkül beszélt a lányomhoz,jött ment utána,és olyan okos értelmes,felnőtt gondolkodású, választékos megfogalmazással beszélt h ámultam!

anyukája mondta hogy nincs tesója,de nagyon szeretne egyet!:) :S

11. kiraanyu (válaszként erre: 8. - Csiga1170)
2011. okt. 17. 14:50
Teljesen egyet értek!! :-)
2011. okt. 17. 14:50

Szia!


Hű de kemény vagy! :D

Én is egyke vagyok (vagyis van két féltesóm, az egyik 20 évvel idősebb, a másikat egyszer láttam) szóval teljesen egyedül nőttem fel. :))


Én semmi hátrányát nem éreztem, nekem ez volt a normális. :) apukám nevelt fel, mert anyukám korán meghalt, valószínűleg ő volt az, aki miatt boldog volt a gyerekkorom egyedül is, ő megadott nekem mindent. :) Barátaim voltak, jöttem-mentem és teljesen kiegyensúlyozott felnőtt lett belőlem és a pszichológusokkal ellentétben teljesen normálisan is szocializálódtam. :))))

9. tixtina (válaszként erre: 7. - Papp Szilvia)
2011. okt. 17. 14:49

De a suliban volt egy lány,akivel barátkoztam,viszont iskolán kívül nem engedtek át,és később,mikor mentek a lányok bulizni-oda végképp nem mehettem,túlzottan féltettek:(

A koleszban szabadabban éltem,pedig apácákhoz jártam-mégis több helyre eljutottam kimenő időben.

Aztán,ki tudja-mi lett volna ,ha van tesóm...?

2011. okt. 17. 14:48

Sziasztok!

Nekem nincs testvérem, mindig szerettem volna. Gyerekkoromban sokszor voltam magányos, ha nem volt kivel játszani...most azért hiányzik, mert nincs kivel a családi gondokat megbeszélni. Van férjem, de az más...

Igaz kinőtt ruhákat nem kellett hordanom, nyilván annak is van negatív oldala.

Én a saját érzéseim miatt mindig 2 gyereket szerettem volna.

2011. okt. 17. 14:45

még vmi,ez nem a sírjunk együtt mert egykék vagyunk fúrum,mielőtt vki okos beírná:DDD


tixtina! és suliban előtte barátkozni? nem nagyon tudtál?

2011. okt. 17. 14:44

jah,köszönni elfelejtettem,bocsi:P


sziasztok:)

5. Papp Szilvia (válaszként erre: 3. - Kiraanyu)
2011. okt. 17. 14:44

szvl a két szék közül a földre állapot?:DD


sehogy se volt jó...


egyke ismerőseim is rosszat mondanak mindig, de valljuk be-te végképp átlátod akkor- mi 3an vagyunk tesók,férjemék is...én a legkisebb ,férjem a 2.gyermek...miénk volt mindig a kinőtt ruha, az elhszanált játék stbstb

2011. okt. 17. 14:43

Hello!Nekem nagyon rossz volt,egészen a gimis időszakig,mikor is koleszos lettem:D

Sajnos nem volt kivel barátkozzak,mert a szüleim nem engedtek sehova,csak itthon játszhattam a szobámban.

2011. okt. 17. 14:41

Rossz....., nagyon.

Én ezért is akartam mindig két babát, és nagy nehezen, Isten segítségével sikerült :)


Bár csak 8éves koromig voltam egyke, utána nevelőszülők lettek szüleim, egyszerre 6"tesóm" lett, na az sem volt jó, sőt.....

2011. okt. 17. 14:41

mielőtt elindulna más irányba a beszélgetés, azokra vagyok kiváncsi akik már felnőttek de tesó nélkül, hogy ők hogy élték ezt meg akkor és most visszagondolva hogy látják?


az hogy felnőttként ki hány gyermeket szeretne felnevelni most mellékes, bár a kérdést azért tettem fel mert a lányom mellé igaz szeretnénk tesót, de szinte biztos hogy nem lesz...ebbe ne menjünk bele,mindenki nyitott szemmel él a világban, és nem vagyunk milliomosok...


leszögezem:

nem érdekel senki támadása hogy gyermeket felnevelni szeretettel kell és nem pénzzel!


illetve ha van már nagyobb korú egyke gyermeketek,nekik mi a véleményük? persze nem 5évesre gondolok:))


köszönöm,és elnézést a fenti nyers megfogalmazásért:)

2011. okt. 17. 14:38
Egykék!! Jó vagy rossz volt tesó nélkül a gyerekkorotok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook