Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyiptom, hasmenés, ötletek?? fórum

Egyiptom, hasmenés, ötletek?? (beszélgetős fórum)


1 2
45. Szavitri (válaszként erre: 44. - Timycat)
2022. szept. 10. 12:24
Köszönöm szépen :)
44. timycat (válaszként erre: 43. - Szavitri)
2022. szept. 10. 08:47
Nagyon örülök, hogy kikeveredtél belőle! 🙂
2022. szept. 10. 08:39

Sziasztok,


Gondoltam, hogy leirom a történet végét, hátha egyszer valaki erre téved és segitség lesz neki.

Meggyógyultam :) igazából egyik napról a másikra rendeződött a helyzet. A végén két dolgot tettem: normaflore, napi két szem széntabletta, fermentált zöldségeket ettem és a levüket ittam, c vitamin és elkezdtem újra búzafüvet préselni itthon. Teljesen kiiktattam a tejtermékeket, és gondolom, hogy a szervezetem is odavezényelte a katonákat...

Ha valakinek hasonló egyiptomi vendége van és erre jár, szivesen segitek.


Még egyszer köszönöm a segitségeket!

42. Szavitri (válaszként erre: 41. - Csurika4)
2022. aug. 30. 15:02

ohhh....

A jó hir, hogy ti is túl lettetek rajta :)

Köszönöm!!

41. csurika4 (válaszként erre: 40. - Szavitri)
2022. aug. 30. 14:47

Sajnos 1 hónap volt.Én mikor haza jöttünk a háziorvosom tanácsára Normaflort ittunk,Clarexet szedtünk,na abból napi 3x2 .2 hétig ,utána csak napi 2.Rengeteg folyadékot ittunk,főleg vizet és colát néha,amiből a szénsavat ki kellett keverni.Na és diéta tej,zsír,füszermentes.

Jobbulást kívánok!

40. Szavitri (válaszként erre: 39. - Csurika4)
2022. aug. 30. 12:28

Szia,


Köszönöm a hozzászólásodat!

Mennyi idő alatt lettetek túl rajta? Sajnos már 2,5 hétnél tartok....

2022. aug. 30. 11:50
Mi is benne voltunk nyakig!! Infúzió a kórházban ,utána kaptunk gyógyszereket Antinal és még vagy 2 féle gyógyszert. Azt mondta biztosítós nő a telóban hogy ez benne van a levegőben hiába vigyáztunk ,ő évente elkapja, pedig ott lakik. Szerencsére volt egy nagyon rendes szobafiunk, aki mindenben segített magyarázott,hogy NO ALKOHOL!!! Az nem jó rá a gyógyszerek és diéta!! Mindenki figyelmébe ajánlom,ne igyon semmit csak palackozott üditőket és vízet.Rögtön egy karton vízzel kezdje a vásárlást.Ha gyümölcsöt ennétek ,mossátok át a palackos vízben.Jég teljes mértékű kerülése és a sör is amit ott adnak pohárban,annak az alján mindig van víz!!!!!! A kaják jók ,főleg a levesek én azt ettem,miután elkaptam meg száraz húsit. MÉG VALAMI!! A törököknél is elkaptam,sajnos későn vettük észre hogy az automata üditő gép rá van kötve a csapra. Érdemes ezeket figyelni.Szóval csak is palackozott minden folyadékból,még a fogmosáshoz is!!!
38. Sylvee12 (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2022. aug. 27. 09:46

Mit utólag, te főokos??

Nem a nyaralás előtt kérdezett.

Szerintem a jövőben ignorálj. Oksi?

Neked is szép hétvégét. :)

37. Szavitri (válaszként erre: 36. - Sirga)
2022. aug. 27. 08:15
Szerencsések vagytok 🙂 sajnos én most ezt nem tudom elmondani... Ezért is nyitottam fórumot, hogy hátha találok sorstársakat
36. Sirga
2022. aug. 27. 08:09
Mindenféle gyógyszer és praktika nélkül megúsztuk hasmenés nélkül.
2022. aug. 26. 22:33
Köszönöm szépen mindenkinek!
34. Hello Titti (válaszként erre: 33. - Várigigi)
2022. aug. 26. 22:03
Ha kötekedni akarsz nem érdekel , fáj fejem . Keress más projektet 🙌🏼
33. várigigi (válaszként erre: 32. - Hello Titti)
2022. aug. 26. 21:59
Gondolom meg vagy győződve róla, hogy a vodka védett meg. 😅 😅 😅
2022. aug. 26. 21:30
Én vodkával oldottam meg. Minden étkezés előtt. Semmi bajom nem volt 😅
31. andi6020 (válaszként erre: 29. - Nancy Ann)
2022. aug. 26. 20:36
Tipikus magyar szokás. Meg ok az ivásra.
30. várigigi (válaszként erre: 29. - Nancy Ann)
2022. aug. 26. 20:25
Pálinka és kiszáradás? Hmmm, köztudott, hogy az alkohol lebontásához vizet von el a szervezet. Ne misztifikáljuk már azt a pálinkát. Ezt a kórokozót nem öli meg, max. részegen ficánkol benne. Az amúgy is nagy melegben az alkohol túlhevülést okozhat . A muszlim országok nem kultiválják az alkoholfogyasztást, bár a szállodákban nem tiltott, de ha kimész a városba ittasan, dülöngélve még más bajod is lehet a fosáson kívül. :)
2022. aug. 26. 20:13
Pálinka.Ismerős a határán járt,hogy kiszáradassal kórházba kerül egy török nyaraláson,de a pálinka megmentette.(Pedig gyogyszerész a párja,nyilván más szer is szóba jöhetett volna)
28. várigigi (válaszként erre: 27. - Szavitri)
2022. aug. 26. 19:50
Lehetsz bármilyen óvatos, elővigyázatos, ha a szálloda nem tartja be a "szabályokat". Jól kell szállodát választani.
27. Szavitri (válaszként erre: 26. - Timycat)
2022. aug. 26. 19:18

Köszönöm szépen!! :)

Hasfogót nem szedtem, a széntablettát is azért hagytam abba, mert akitől végül kaptam Antinalt mondta, hogy azt inkább hagyjam el. Sajnos már 10 napja éldegélt bennem, amikor megkaptam a gyógyszert, igy a kilakoltatás egy kicsit macerásabb.

igen, én is azt gondolom, hogy ezt be lehet nyelni akármennyire is vigyázunk. Egy belgyógyász ismerősömmel beszéltem és ő is azt mondta, amit te irsz, hogy a mi rendszerünk ezt nem tudja kivédeni, mert ismeretlen számára...

2022. aug. 26. 18:52
Ja és még valami, ilyen esetben hasfogót tilos szedni!
25. timycat (válaszként erre: 23. - Szavitri)
2022. aug. 26. 18:48

Bárhogy össze tudod szedni. Azt mondják nem mindegy hogy milyen általános egészségi állapotban vagy. Bár állítólag az amőba ellen az európai immunrendszer tehetetlen.


Nem kell közvetlenül csapvizet innod, elég ha jégkocka van az italodban, vagy a zöldséget, gyümölcsöt csapvízzel mosták meg és nem hámozod meg evés előtt.

24. timycat (válaszként erre: 1. - Szavitri)
2022. aug. 26. 18:44

Későn kezdted el szedni azért tart tovább.


Ha rögtön első nap szedted volna akkor azonnal helyreránt. Első nap 4 óránként 2 szem az adag, aztán 3x1 szem, nagyon fontos hogy addig kell szedni amíg teljesen meg nem szűnnek a tünetek és még azután 1-2 napig.

Az Antinal nem antibiotikum hanem széles spektrumú antiszeptikum, azaz fertőtlenítő ugyanis nem csak baktériumok okoznak betegséget, hanem Észak-Afrikában előfordul a Giardia ami egy egysejtű parazita. Sokszor ez utóbbi okozza a megbetegedést ezért nem érnek az itthoni antibiotikumok semmit.


Ezt agyonveri az Antinal csak mivel jóval a tünetek megjelenése után kezdted szedni ezért több idő, mert az amőba jól el tudott szaporodni.


Ha túl vagy ezen akkor célszerű tartani egy pre- és probiotikum kúrát.

23. Szavitri (válaszként erre: 21. - Yxc)
2022. aug. 26. 18:42

Megértem, amit irsz. Sokfélék vagyunk.

Én gyerekkorom óta nagyon szeretem Egyiptomot. Anno majdnem felvételiztem egyiptológia szakra.

Igen, nagyon élveztem :) olyan volt, mint egy időutazás.

Sajnos én azt láttam, hogy akármennyire is vigyáznak az emberek, ez utol tud érni bárkit: gyerekek, családok panaszkodtak, hogy hasmenésük volt. Mi is nagyon figyeltünk: palackozott vizzel mostunk fogat stb...sok évvel ezelőtt 3 hétig voltam Egyiptomban és semmi bajom nem lett.

Persze, ezért is hivtam már többször a háziorvost, de úgy érzem, hogy többet tudnak segiteni olyanok, akik már találkoztak ezzel.

22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Yxc)
2022. aug. 26. 18:30
Jó, ne menjetek. Azért mi mehetünk, ugye?
21. yxc
2022. aug. 26. 18:16

Nem utólag kell okosnak lenni, előre kell gondolkodni.

Mohamedán országba élből nem megyünk.

Egyszer voltam Sztambulban.

Semmi bajom nem lett.

Soha többet, akkor sem.

Más kultúra,mások a szokások.

Mást értenek higiénia alatt.

Nem és nem.

Sajnállak, legalább a többi részét élvezted?

Tartsd be az orvosi utasításokat.

20. andi6020 (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2022. aug. 26. 17:21
Nincs hát. Nem tudom miről beszél.
19. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Sylvee12)
2022. aug. 26. 17:15
Utólag könnyű okosnak lenni.
18. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. aug. 26. 17:14
Erre nincs oltás.
17. Bichi (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. aug. 26. 17:02
Hát erre mondjuk pont nincs...
16. Szavitri (válaszként erre: 15. - Várigigi)
2022. aug. 26. 16:35

Szia :)

Sikerült Antinalt szereznem :), úgyhogy azzal próbálkozom.

A Bolus adstringens-t ajánlották még az Antinal előtt, de azt végül kihagytam.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook