Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetemen/főiskolán milyen szakokra érdemes jelentkezni? fórum

Egyetemen/főiskolán milyen szakokra érdemes jelentkezni? (beszélgetős fórum)

1 2
2009. jan. 15. 09:36

NE BÁND!!!


SEMMIBE NÉZIK ŐKET, TAPASZTALOM. A PÁROM MENNYIT SZENVEDETT, PEDIG A NYELV MINDIG JÓ, ÉS KELL....


PERSZE, JÓ SZÖVEG AZ ÁLLAMTÓL


AZZAL IS CSAK A PÉNZT HÚZZÁK AZ EMBEREKRŐL.

51. Lilly1 (válaszként erre: 50. - 50d0def203)
2009. jan. 15. 09:29
A tanárok helyzete teljesen más, úgyhogy megértelek. És a jó tanárok szenvednek igazán. Annak idején mehettem volna tanárképzőbe az ország másik felébe, de nem volt kedvem hozzá. Bánom is, meg nem is...
2009. jan. 14. 16:00

Ja, és hozzátenném, hogy mikor tavaly haza jöttünk, alig talált munkát. Az egyetemi végzettségével nem vették vissza a régi gimibe, most általánosba tanít. Tolmács munkát végez, tökéletes a tudása, és ide kell alacsonyodnia?

Nem szényen ez az államnak?

2009. jan. 14. 15:58

A párom angol és később német szakot végzett Debrecenben.

Rengeteget járt külföldön, egy darabig Írországban éltünk, ott dolgoztunk.


Ott gyárban dolgozott ő is, fizikai munkát, én meg jobbat a Dell-nek melóztam, angol nélkül. Alig beszéltem valamennyire.



És ő is tapasztalta, és mondja is, hogy inkább lenne 100 -szor ott fizikai munkás, mint egyszer itt tanár.


ott megbecsülnek. itt egy diplomás ember egy senki, mint más.


És szegény küszködik marhák kölkeivel, akik nem képesek megnevelni, de meszülni azt tudták. Tisztelet a kivételnek.


És akkor ott tartunk, hogy a diáknak vannak jogai? Megütheti a tanárt? A tanár meg mehet a francba?


Hol élünk könyörgöm? Afrikában?

48. Lilly1 (válaszként erre: 42. - 50d0def203)
2009. jan. 14. 13:39

Lehet, kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától, de remélem, nem zavaró.

Biztosan arra is van példa, amit Te írsz, de én azt látom a környezetemben - és máshol is, amerre járok -, hogy akinek nincs diplomája, az többnyire csak vegetál, legfeljebb akkor érvényesül, ha "ügyeskedik", feketén dolgozik. És a magam részéről nagyon bánom, hogy nem szereztem diplomát! Annak ellenére, hogy van felsőfokú képesítésem, nyelvvizsgám, jó állásom, elég jó fizetésem - de nem tudnék innen mozdulni sehová, mert nincs - bármilyen! - diplomám.


Szülőként pedig úgy gondolom, hogy a legtöbb szülő azért erőlteti a diplomát, akkor is, ha nem túl értelmes a gyerek, mert látja, hogy ebben az országban csak győztesek és vesztesek vannak. És a győztesek nagyrészt a diplomások közül kerülnek ki. Nem tudom, én milyen leszek, még csak 6 éves a kisfiam... :-)


De hogy visszatérjek a témára: az biztos, hogy csak úgy van értelme feltenni a kérdést, hogy kinek-kinek érdeklődési körén belül milyen szakokra érdemes jelentkezni?


Férjem lánya humán érdeklődésű, de pénzügyi pályára készül. Édesanyja (akinek 2 diplomája van) mondta neki, hogy most az a menő... Mi látjuk, hogy nem lesz neki való, de hiába.

47. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 26. - Sztelenke)
2009. jan. 13. 21:25

"a mai világban, hogy inkább előny egy jó szakmunkás bizonyítvány"


Mikor azokra van szükség mert mindenhol lassan hiány lesz belőlük. Évekkel ezelött a francia egyetemisták tüntettek hogy szabad és korlátlan legyen a szak választás korlátozás nélkül. Ekkor bölcsészkaron 120 ezren végeztek holott egész franciaországban csak 20 ezer bölcsész végzettségű kellett.

46. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 42. - 50d0def203)
2009. jan. 13. 21:25
Valószínűleg kevésbé kockáztatja az életét, mint a tesód.
2009. jan. 13. 21:07

"Egyetemen/főiskolán milyen szakokra érdemes jelentkezni"


A kérdés még viccnek is rossz! Normális ember olyan szakra jelentkezik amihez érzéke tehetsége van. Márpedig olyan ember nincs akinek több eltérő szakmához is érdemleges tehetsége van.Az ilyen jobb volna ha elkerülné a felsőoktatást.

2009. jan. 13. 21:00
Egyetértek. Csak rákényszerítik az emberekre, így persze, hogy utálni fogják.
43. a1baa7edcc (válaszként erre: 38. - D879a0c5b4)
2009. jan. 13. 20:56
Nem rossz otlet, ha eltorlik, ugyanis nem nyelvvizsga-fuggo a nyelvtudas.
42. 50d0def203 (válaszként erre: 40. - Lilly1)
2009. jan. 13. 20:49

Igen, tudom miről beszélek.

Mondok egy dúrva példát ,de sajnos igaz.


A páromnak két diplomája van, angol- német.

És jóval kevesebbet keres, mint a tesóm, aki egy szimpla pénzszállítón melózik egy tanfolyammal.


És dolgoznak még ott tanárok, rendőrök, mert több a fizu.

41. SF (válaszként erre: 17. - Berenik)
2009. jan. 13. 12:54
Tanító vagyok, nem gyógypedagógus, és Pest mellett lakom. Sajnos nagyon be van határolva a mozgásterületem, nem tudok pl. a szomszéd városban állást vállani, mert nincs tömegközlekedés. A kocsit nem engedhetem meg magamnak, és kerékpárral ebben az őrültek házában nem merek elindulni.:-(((
40. Lilly1 (válaszként erre: 24. - 50d0def203)
2009. jan. 13. 12:20
Te tudod, mennyit fizetnek egy "csak" szakmával rendelkezőnek? És hogy milyen körülmények között dolgoznak? Mert én igen! De ha mégis vannak itt tekintéllyel és jó fizetéssel rendelkező szakmunkások, nyugtassanak meg! Lehet, hogy kevés a szakmunkás - a jó szakmunkás -, de nem mostanában fogják megbecsülni őket. Inkább majd jönnek vendégmunkások nálunk is szegényebb országokból. Vagy nem tudom... De a (fizikai) munka becsülete elveszett, az biztos. (Amúgy én szellemi dolgozó vagyok, csak nem felejtettem el, hogy munkáscsaládból származom.)
2009. jan. 13. 08:36

Nem tudom. Én suliba németet és franciát tanultam. Franciából érettségiztem és 4 év alatt többet tudtam , mint a németből, amit 9 évig tanultam. Nagyon tanárfüggő szerintem.

Tavaly 1 évet éltem Írországban, ott dolgoztam , de utálom az angolt. Most járok francia órákra, hátha sikerül, de tartok tőle hogy nem.

Én nem nézem ki magamból, pedig a hétköznapi nyelvet beszélem, de nekem ez kevésnek tűnik egy nyelvvizsgához.



Hol hallottad az eltörlését? És mikor szeretnék ezt bevezetni nem tudod?

38. d879a0c5b4 (válaszként erre: 35. - 50d0def203)
2009. jan. 13. 08:31

Hát igen, az vagyok én :D

Inkább matek beállítottságú vagyok, mint nyelvész :D

Az is igaz, hogy nem volt jó nyelvtanárom, ami meg jobban megutáltatta az egészet... Pedig diplomát én se fogok kapni nyelvvizsga nélkül...


Viszont hallottam olyan pletykát, hogy lehet, hogy megszüntetik ezt a nyelvvizsgát-a-diplomáért dolgot, mert álláskereséskor úgyis a tudást nézik, nem a papírt... És ugye a nyelvtudás és a papír nem igazán fedik egymást...


Oké, nekem végülis mindegy, mert még egyikkel sem rendelkezem... Angolul akarok elkezdeni majd, ha lesz időm arra is... Szakmai angol van kinézve, az állítólag könnyebb...

2009. jan. 13. 08:25

Csak NE lenne annyi marha ott is. Elírtam, bocsi.

Amúgy tapasztalatból mondom.

2009. jan. 13. 08:24

A marha állam. Ne tudjátok meg mennyit szenvedtem, hogy bejussak egy vacak rendőriskolába, ami MRSZKI néven fut. Ha ilyen kemény, lehetne egyetem simán.

Csak lenne ott is annyi marha.

2009. jan. 13. 08:22

Csak egy a baj. Vannak emberek, akik nehezen tanulnak nyelveket. Szerintem oltári marha volt, aki kitalálta, hogy csak akkor kapsz diplomát, ha van minimum egy nyelvvizsgád.

Ezzel pont azt érte el, hogy megnehezíti az emberek sorsát, és csalóvá teszi őket, inkább megveszik.

Én megértem szegényeket.

Ennyi erővel matekra is kényszeríthetnénk az embereket.


Egy vicc ez az ország.

34. d879a0c5b4 (válaszként erre: 32. - 50d0def203)
2009. jan. 13. 07:23

Ha ez nekem szólt, akkor egyetértek; nem a papír számít, hanem a tudás...

Bár sok helyen kérik a papírt is...

33. Sztelenke (válaszként erre: 32. - 50d0def203)
2009. jan. 12. 22:31

Itt Stourpourt-ban a valós nyelvi környezetben látja az ember igazán,hogy a tényleges tudásra van szükség és nem a papírra.Itt csak azt a bizonyítványt kérik,ami feltétlen kell a munka elvégzéséhez,illetve a legelső,hogy értsd a kérdéseket és tudj rá válaszolni.

Én 6 éves korom óta tanultam angolul,azt gondolva,hogy milyen profi vagyok majd beszélek.Erre itt szembesültem vele,hogy vagy ők nem beszélnek angolul vagy én tanultam eddig más nyelvet.:-)

Aki meg csak kicsit beszél vagy szinte semmit,nem tud intézni semmit,nincs állása,mehet haza.

2009. jan. 12. 22:20
pAPÍRON, DE VAN OLYA ,AKI NEM RENDELKEZIK NYELVVIZSGÁVAL, DE TÖKÉLETESEN BESZÉLI A NYELVET. NEM ÚGY MINT A LEGTÖBB, AKI MEGVESZI PÉNZÉRT. DÚRVA
2009. jan. 12. 22:15

Nyitott műszaki, mérnöki szakemberekre mindig lesz kereslet... Nő vagyok, de szerencsére ezek engem érdekelnek, talán találok majd megfelelő állást is...

Van egy pénzügyi-számviteli okj-m, akkor jöttem rá, hogy az nem az én világom. Egyedül nem mertem volna belevágni, de van, aki támogat(ott). Ha nem lett volna, most könyvelőnek tanulnék Egerszegen; talán azzal is lett volna esélyem...

Nehéz kérdés...

De a nyelvtudás szinte mindenhova kell...

2009. jan. 12. 21:50

De elmehet fodrásznak, kozmetikusnak, ápolónőnek....és így tovább.

sajnos a mai világ már nem arról szól, hogy mit szeretnénk és mit nem.

Meg kell élnünk, el kell tartanunk a családunkat. Ez az elsődleges. Sajnos ide jutott az ország. :(

29. Sztelenke (válaszként erre: 27. - 50d0def203)
2009. jan. 12. 21:47

Igen,köszönöm.Bár ha csak ennyi a válasz,akkor lehet,rossz helyen tettem fel,mert ezt magamtól is tudtam.:-(

Kár ,hogy mi földihalandók csak ennyi választ kaphatunk ilyen és hasonló kérdéseinkre.

Lehúzás sztori:

Barátnőm két gyerek mellett,külföldön dolgozó férj mellett(egyedül nevelve a törpöket) elvégezte a jogi asszisztens sulit ,lletve az igazságügyi fősulit a magasabb fizu reményében,mert hogy diploma után jár neki a magasabb bér.Az egyik baranyai bíróságon dolgozott.Mire befejezte a sulit,elköltött többszázezer forintot,átvirrasztott csomó éjjelt,"anyátlanná" tette a már "apátlan" gyerekeit: közölte vele az irodavezető,hogy nem gondolja komolyan,hogy a már csak ADHATÓ magasabb bért ugyanazért a munkáért megfogja kapni.Ja és ha nem tetszik,mehet munkanélkülinek,mert ezer "csak érettségist" találnak a helyére.

2009. jan. 12. 21:38
Csak az a baj, hogy mi van ha az embert egyáltalán nem érdeklikazok a szakmák, amiből hiány van? Pl egy nő nem biztos hogy elmegy informatikusnak...
2009. jan. 12. 21:36

Így van, ahhogy mondod. Egyetértek.

A tömeges túlképzés meg azért van, mert senkit nem érdekel, hogy lesz-e munkád.

A pénzről szól minden, hogy jól lehúzzanak.


Remélem választ adtam a kérdésedre!

2009. jan. 12. 21:31

Mondjuk valamit nem értek.

Mindig mondják a médiában,hogy melyik szakma van túltelitődve,stb.Miért nem végeznek rendes vizsgálatokat,amik valóban segítenek a fiataloknak az elhelyezkedésben?Pl.:jogász,közgazdász,pedagógus van,mint a tenger,mégis képzik őket tömegesen,hogy utána állhassunk sorba a munkanélküli hivatalban.Irreális számomra.

Azt látom a mai világban,hogy inkább előny egy jó szakmunkás bizonyítvány nyelv-,számítástechnikai ismerettel illetve legalább B kategóriás jogosítvánnyal.Például itt a fodrászok,pékek,nővérek,szociális gondozók,különböző szerelő emberek ,illetve halászok jól keresnek.(Mi folyóparti városban élünk,de az Északi-tengeren halásznak,halásznának,ha nem lenne épp befagyva.:-))

2009. jan. 12. 21:26
Sok már a diplomás, csak elírtam. Elnézést!
2009. jan. 12. 21:24

Menjetek szakmát tanulni, ma abból van hiány. Manapság a bambák is egyetemre járnak, ebből adódik, hogy sokma diplomás. Ezzel ellenben a szakmunkás kevés.

Tanuljatok szakmát!

Nézéttek meg, hogy hamarosan csak arra lesz szükség, már most érezhető, hogy lassan nagyobb tekintélyük van a szakembereknek, mint a diplomásoknak.

23. Sztelenke (válaszként erre: 21. - Mandella)
2009. jan. 12. 21:22

A férjem itt egy nagyhírű szállodában dolgozik,mint pincér (kereskedelmi menedzser végzettséggel,illetve családi vállalkozás középvezetői múlttal).

A kollégái közül,azt hiszem hárman is pedagógusként végeztek Magyarországon.Elég kiábrándító helyzet,nem?

De legalább van munkájuk.:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook