Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedülálló, kisgyerekes anyaként megvennél egy 8-10 millás lakást. Mennyi tartalékkal vennél fel mennyi kölcsönt? fórum

Egyedülálló, kisgyerekes anyaként megvennél egy 8-10 millás lakást. Mennyi tartalékkal vennél fel mennyi kölcsönt? (tudásbázis kérdés)


10. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Iminimi)
2010. máj. 16. 21:26
Ha a munkahelyem viszonylag biztos (azaz sok éve dolgozom ott, ismerik a munkámat, megbíznak benne és elismerik és a cég is elég nagy ahhoz, hogy egy esetleges átszervezés esetén is a maradók között legyek, de ha mégis kitesznek piacképes és keresett szakmám van, vagy nagyon jó ismeretségi köröm), akkor mernék belevágni úgy, hogy minimum 60 % önerőm van + még annyi tartalékom amennyi elég a fél évnyi megélhetésem, és a hitel fedezetére, + van a háttérben segítségem (család, nagyon jó barátok, akárki, aki vészhelyzetben anyagilag is ki tud segíteni). Még emellett is meggondolnám, és lehet, hogy inkább egy kisebb lakást vennék, több önerővel és minimális hitellel. Mégpedig azért, mert ha az újságokat olvasom, azt látom, hogy az EUban sorra omlanak össze a gazdaságok, Görögország teljes csőd, Portugália veszélyben, a Szlovákoknak a tartalékaikat kell felhasználni hogy tartsák magukat, a Németek 2013ig elhalasztották az adócsökkentést, mert kell a pénz az államkasszába. Nem úgy néz ki, hogy kilábalunk a válságból, én óvatosan bánnék a hitelekkel.
9. iminimi (válaszként erre: 6. - Cony4)
2010. máj. 16. 19:57
Igen, meggondolom. De mi az alternatíva?
2010. máj. 16. 14:58

Egyedulálló, kisgyerekes anyaként azt mondom neked, hogy mindenképp tartalékolj valamennyi pénzt.

És mérlegeld hogy mennyire biztos az állásod, és hogy tudnád e a hitelt fizetni, ha valami történne a munkahelyeddel.

Sajnos ezek fontos tényezők. Gondolod kell a jövőtökre is.

2010. máj. 16. 14:41
A bankok úgyis kérnek önerőt, az meg hogy mennyit sokmindentől függ.
2010. máj. 16. 14:40
Én csak annyit mondok jól gondold meg.Élni is kell valamiből.
2010. máj. 16. 14:28
8-10 millást csak úgy ha mondjuk a 8-ból 6 megvan. És én is azt mondom, legyen tartalék, ha mondjuk fél évig nincs bevétele, akkor is tudjak fizetni.
4. iminimi (válaszként erre: 3. - Correct)
2010. máj. 16. 14:27
Ezt úgy érted, hogy nem minden megtakarítást nyomnál bele a vásárlásba?
2010. máj. 16. 14:24

Akkor legyen a lakás 9 millió.

Önerőből beleadnék 5 milliót, és felvennék 4-et úgy, hogyha maradt még 2 csak úgy megtakarítva, és van állásom.

:D

Egyébként, HITELT: SOHA!!!!

2010. máj. 16. 14:24

Szia!

Én 5 évvel ezelőtt ezt tettem.

A tartalékot is kölcsönből fedeztük.

Nehéz, még egyszer nem biztos, hogy nekilátnék.

2010. máj. 16. 14:21
Egyedülálló, kisgyerekes anyaként megvennél egy 8-10 millás lakást. Mennyi tartalékkal vennél fel mennyi kölcsönt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook