Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondhatnak a munkahelyemen, ha át akartak rakni egy másik munkakörbe és nem fogadtam el? fórum

Felmondhatnak a munkahelyemen, ha át akartak rakni egy másik munkakörbe és nem fogadtam el? (tudásbázis kérdés)

6. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - Dallam'75)
2013. dec. 14. 19:09
Ha nem fogadod el a másik munkakört, akkor nem felmondanak, hanem a munkaviszonyodat megszüntetik. Ez más, mintha felmondanának - de a lényeg ugyanaz, hogy nem lesz munkaviszonyod a továbbiakban.
5. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2013. dec. 14. 19:07
A munkaszerződésedben, vagy a felmondásodban nincs esetleg benne, hogy átvesz a jogutód? Milyen indok van, hogy megszüntették a munkaviszonyaidat - és mi szerepel a munkaszerződésedben. Pld. az első sorokban ott kell(ene) lennie, hogy az xy cég jogutódja átvett téged - ekkor folyamatosnak számít.
4. ájrin (válaszként erre: 3. - Dallam'75)
2013. dec. 13. 16:06
Igen, sajnos.
2013. dec. 13. 15:59
nem volt semmi nagyobb eligazítás csak mondták, hogy menjek át másik helyre. Jó rendben legyen mondtam, megpróbáltam, de láttam hogy ez nem az én világom, idegileg rámennék. Ugyhogy köszönettel de visszautasítottam. Szóval emiatt nem rúghatnak ki? De ha megszüntetik az alapmunkakörömet, akkor máris megtehetik, jól értem?
2. ájrin (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2013. dec. 13. 15:54

Szia,

másik munkakörbe csak közös megegyezéssel rakhatnak át. Azonban ha megszűnik a jelenlegi munkaköröd és másikat nem fogadsz el, akkor felmondhatnak Neked.

A végkielégítést csak a jogutód munkáltatóknál kell összeszámítani, a névváltozás/átalakulás pld egy ilyen eset.

2013. dec. 13. 15:51

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy a munkahelyemen átakartak rakni egy másik munkakörbe amit nem fogadtam el. Emiatt felmondhatnak?

Illetve a végkielégítésnél számít az hogy ugyan 20 éve uarra a munkahelyre járok,de közben a cég többször nevet változtatott, azaz mindig új munkaszerződést is irattak alá velünk?Legutóbb ez 2 éve volt, vagyis buktam a 3 havi végkielégítést esetleg, mert papíron olyan mintha csak 2 éve dolgoznék ott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook