Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedi játszóház telek beépítettsége miatti lebontása fórum

Egyedi játszóház telek beépítettsége miatti lebontása (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Channa*)
2023. máj. 26. 13:06
Lakhatnál ketrecben. Az ég felé is lenne kerítés. Így nemhogy macska, de madár se járna arra XD
55. _Berry_ (válaszként erre: 42. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 12:59
Nincs semmilyen fellebbezési lehetőség?
54. Channa* (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2023. máj. 26. 12:52
Gondolom, tüskésre kellene csinálni, nem?
53. andi6020 (válaszként erre: 51. - Channa*)
2023. máj. 26. 12:49
Nem mindegy. Igenis lehet egy kerítést macskabiztossá tenni. Csak akarni kell. És ez az, ami hiányzik.
52. andi6020 (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2023. máj. 26. 12:47
Nem neked szólt, de ha magadra vetted, akkor tisztában vagy vele, hogy akár neked is szólhatna.
51. Channa* (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2023. máj. 26. 12:43

Teljesen mindegy, hogy milyen kerítés van.

Hozzánk 4 macska járkál be, mind a garázstetőnkön érkezik, onnan lehuppan a fűre, majd felmegy a padlás lépcsőnkön, ahonnan átugrik a hátsó helyiségeink tetejére és onnan egy nagy fenyőfára.


Fogalmam sincs, hogy kinek a macskái, az biztos, hogy a szomszéd padlás lépcsőjének a pihenőjén szoktak napozni...


Ja, simán végig grasszálnak a vékony kerítés tetején. legyen akármilyen magas!

50. fincsi5 (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2023. máj. 26. 12:39
Értettem, hogy ez nekem szólna. Te udvaron belül tudod tartani? Én nem, mert sövény a kerítés. Egy macska megtalálja a kimenetelt, szerintem, hacsak nem magas kőkerítés van.
49. Léna123 (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2023. máj. 26. 12:39
Igen? Erre van valami szabály? Ezt mondjuk nem tudtam, nekem nincs macskám, sőt semmilyen állatom. Akkor valóban sokan nincsenek tisztában vele, mert elég sok macskát lehet látni az utcákon.
48. andi6020 (válaszként erre: 46. - Léna123)
2023. máj. 26. 12:29

...milyen állatot tartson...a lakásában.


A macskát a gazdája köteles lenne birtokon belül tartani - ezzel azonban a legtöbb macskás nincs tisztában, és a tudatlanságból fakadó hagyományos macskatartási szemlélet miatt nem is értik ennek szükségességét.

47. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Timycat)
2023. máj. 26. 12:28
Értem. Hát ez komoly probléma. De erre a madarak is képesek. Hallottam már karomcsikorgással lendületet venni madarat motorháztetőről. Egyik hajnalban nyestet láttam egy autó tetején. Annak is nagyok a karmai. Úgyhogy tényleg csak az a biztos, ha ki sem áll a garázsból.
46. Léna123 (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2023. máj. 26. 12:17

Össze tudja karmolni, de Timycatnek van igaza, aki félti a kocsiját álljon garázsba. Nem szabhatja meg senki a szomszédjának, milyen állatot tartson.

Sajnos nagyon sok embert az teszi boldoggá, ha kicseszhet a másikkal.

45. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Timycat)
2023. máj. 26. 12:14

Építsen garázst pl. Nem hittem, hogy ilyennel találkozom, évente 1x valamiért össze kell ugrania valakivel, én meg nehezen tudom visszafogni magam. De szerencsére férjem is ott volt, így könnyebben elengedtem. Csak ez, hogy nem férek a másiktól, elképeszt.


A régi helyen egy srác a parkolóban minden autót megkarcolt. Mikor elkapták, azt mondta: Ő környezetvédő, az autók nem, meg akarta magyarázni a tettét. Annyi hülye ember van, komolyan.

44. timycat (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2023. máj. 26. 12:06
Felugrik, ha nem sikerül felkapaszkodik karommal, megcsúszik, megint karmot kienged. Képes összekarmolni. De aki ennyire aggódik az autójáért az zárja be egy garázsba, ha tutira akar menni ki se álljon soha.
43. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2023. máj. 26. 12:02
Ezek macskát tuti nem láttak még közelről. Milyen okból kifolyólag karmolna meg egy macska egy autót?!
2023. máj. 26. 12:00
A határozatban úgy van hivatalosan,hogy amennyiben a kötelezettségemnek nem teszek eleget,úgy a kötelezettség végrehajtását hatóságom elrendeli. A végrehajtást az állami adóhatóság foganatosítja. Elvileg pénzbírság majd ennek kifizetése után ismét felszólítás a bontásra.
41. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Léna123)
2023. máj. 26. 11:51

Mert nem az övé, pl.

Nekem jött egy szomszéd, tudják, hogy cicánk van, hogy mi lesz, ha megkarmolja az új autójukat? És mutatta a tappancsokat az autón. Az autó utcán áll, nem a mi cicánk egyedüli a környéken, több kóbor is van. A miénk általában bent alszik, de hajnalban kimegy. Mondtuk; Vegyen egy kamerát, ami az autót pásztázza, és ha gond lesz, be lehet azonosítani, melyik cica volt. De hol élünk már, kérdem én; egy kertvárosban nem tarthatok nyugodtan egy macskát??!!:(((

40. andi6020 (válaszként erre: 36. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 11:39
Mit írnak, mi van, ha nem bontod le?
39. timycat (válaszként erre: 36. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 11:27

Újra kérdezem mi a szankció?


Egyre hihetetlenebb a történet

38. Léna123 (válaszként erre: 36. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 11:24
Ha nem bontanátok le, mivel büntetnének?
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 11:22
"Lehet" ismét hozzá kerülnétek. És az is lehet, hogy kismacskák fognak potyogni az égből. De az is lehet, hogy ezeket a dolgokat csak valaki el akarja hitetni veletek, hogy mindenképpen lebontsátok a faházat.
36. Tundi1218 (válaszként erre: 35. - Timycat)
2023. máj. 26. 11:22
Igen mi is így gondolnánk,ezért reménykedtünk,hogy az új hatóság átvenne minket. De bármerre indultunk mindenhol falakba ütköztünk,és egyszerűen nem tudjuk elhinni,hogy nekünk ezt most le kell bontani,míg ha fél évvel később jelent fel az új hatósághoz,akkor maradhatna. De mivel az új hatóság is félti a seggét természetesen mindent csak szóban mond,írásban semmit nem ad nekünk.
35. timycat (válaszként erre: 33. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 11:17

Ilyen a világon nincs. Illetékességek és hatáskörök vannak, nem kényük kedvük szerint osztják az ügyeket. Másrészt a fizuja egynek sem lesz több attól, hogy dolgozik vagy sem, ezért az az alapelv minden köznél, hogy az első hogy ne kelljen dolgozni, hogy lehet megszabadulni egy ügytől és más nyakába varrni a melót.


De akkor tegyetek belátásotok szerint.

34. Tundi1218 (válaszként erre: 31. - Timycat)
2023. máj. 26. 10:59
Ez egy új környék,új házakkal. Sajnos a telek beépíthetősége csupán 25%,amiből a házunk kitesz 21%ot. Mindenki azóta plusszban építkezik,senki se foglalkozik vele,míg nincs feljelentés. Sajnos nálunk ez megtörtént.
33. Tundi1218 (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2023. máj. 26. 10:57
Az új ügyek kerültek át máshoz. A mi ügyünk maradt a régi embernél,aki nagyon szigorú és mindent betartat. És megkérdeztük mi történik,ha lebontjuk visszaépítjük,és ismét feljelentenek? Azt a választ kaptuk,hogy lehet ismét a régi hatósághoz kerülnénk,mert ő már foglalkozott velünk,így nem éri meg.
32. Tundi1218 (válaszként erre: 21. - Léna123)
2023. máj. 26. 10:55
Próbáltunk egyezkedni. Időközben átkerültünk másik hatósághoz,ő meghagyná nekünk,mivel szerintük ez egy kerti építmény,csak nem bírálhatják el ők. Kiderült,hogy akihez kerültünk az egyik legszigorúbb ember. Ráadásul hiába kérdeztük bármiről,megmondta,hogy ő csak ellenőriz,de tippeket nem ad. Tehát csináljunk valamit,aztán vagy jó vagy nem. A másik hatóság megmondta,hogy az a baj,hogy a kerti építmény nincs pontosan törvényileg szabályozva,míg az épület igen,ezért sokszor könnyebb épületnek sorolni és akkor le van tudva.
31. timycat (válaszként erre: 28. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 10:53

Egyébként felénk a házak nagy része nem úgy néz ki, mint anno az engedélyek. Azaz kész lesz a ház a papírok szerint, megkapja az engedélyt, majd újra felvonul a brigád és hozzátesznek, alakítanak, visszabontanak. Utána már a kutya nem ellenőrzi hogy mi történt.


Tehát ha nem akartok kekeckedni akkor ezt lebontjátok, szóltok a hatóságnak hogy kész, zárja le az eljárást, visszaépítitek és kalap kabát. Ha a szomszéd erőlködik akkor új eljárást már csak annál a hatóságnál tud indítani ahol amúgy ezt az építményt nem tartják szabályellenesnek.

30. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 10:50
Ha átkerült máshova, akkor nem hinném, hogy bárki is ellenőrizni fogja. Ha meg a szomszéd újra feljelent, azt már az új intézi, ahol nincs gond a kisházzal.
29. timycat (válaszként erre: 28. - Tundi1218)
2023. máj. 26. 10:49
Oké, de mi a szankciója ha elmarad a bontás?
28. Tundi1218 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2023. máj. 26. 10:41
Sajnos nincs mit elbontanunk. A határozatot megkaptuk a bontásról,szóval itt komolyan veszik. A szép,hogy időközben átkerültünk ismét másik hatósághoz,ő egyértelműen kerti építményhez sorolja és maradhatna,nem is érti mi történt. Viszont mivel a mi ügyünk az előző hatóságnál lett elindítva,így náluk kell befejezni. Hiába próbáltuk átkérni magunkat...
2023. máj. 26. 10:34
Én gyerekkorban a másik faluban, egy útalatos , mogorva, mindigdühösvagyok lakosnak a kertikinti wc t robbantottam fel!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook