Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy szobában egy dohányossal fórum

Egy szobában egy dohányossal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2006. aug. 24. 09:12

Sziasztok!

Képzeljétek!

Tegnap rágyújtott két szálra, pedíg eddig kijárt az utcára.

Na! Nekem sem kellett több, meggyújtottam a klis füstölőmet.

Neki kellemetlen volt nekem meg felfrissülés, hogy nem a büdös bagószagot kell szagulnom.

Azóta ismét az utcára jár cigizni.

Szóval bejött!

2006. aug. 24. 08:47
az szamomra katsztrofa nem birom elviselni a dohanyfustot
34. norahhh (válaszként erre: 33. - Emagdi)
2006. aug. 16. 14:50

Ez után a hatalmas lépés után megint megpróbálkozom vele. Tartok tőle, hogy a kényelme többet ér neki, mint az én egészségem.

Készülök bevetni a füstölős taktikát.

Egy cigi, egy füstölő. Rá fog jönni, hogy nincs értelme!

33. emagdi (válaszként erre: 32. - Norahhh)
2006. aug. 16. 14:08
akkor most már csak azt kellene megértetned vele, hogy téged pont ugyanannyira károsít, mint mondjuk a gyerekeidet, tehát ne dohányozzon veled egy légtérben!
2006. aug. 16. 13:41

Képzeljétek!

Ma nem tudott anyukám vigyázni a gyerekekre, így be kellett hoznom Őket magammal a céghez.

A főnököm ahányszor megkívánta a cigarettát, kiment az üzlet elé az utcára, és ott dohányzott!

Legalább a gyermekeim egészségét figyelembe veszi!

Ez szerintem már nagy haladás!

31. 4726e582cf (válaszként erre: 30. - Norahhh)
2006. aug. 15. 09:46
Igazad van! Én is ezt tenném :).
30. norahhh (válaszként erre: 28. - 4726e582cf)
2006. aug. 15. 09:27

Szia Fawkesgirl!

A tanulásban nincs hiba, február óta gyógymasszőrnek tanulok. 1 éves, tehát jövő

febr.-ban vizsgázok. Egyébkent a tanult szakmám fodrász, de ebből szintén megjöttem!

Csak akkor kezdek el újra fodrászkodni, ha a sajátomban tehetem azt, ugyanis senkinek nem vagyok hajlandó a pénztárcáját gazdagítani. Erről írtam egy történetet a "segítség, utánoz a barátnőm topicban." Az én általam befizetett üzletbérből könnyen lett új autója, megy horvát országi nyaralása. Szóval mindent csak a sajátomban.

29. norahhh (válaszként erre: 27. - Kathy)
2006. aug. 15. 09:19

Szia Kathy!

Köszönöm, hogy velem éreztek. Az Élettől való büntetését már előre megkapta egy "tündéri feleség" ( hárpia ) személyében aki nem alkalmazotti hangon fejezi ki nem tetszését.

28. 4726e582cf (válaszként erre: 26. - Norahhh)
2006. aug. 14. 20:47
Értem! Akkor meg talán azt kellene csinálni, hogy tanulni gyereknevelés mellett. Tudom könnyű így okosnak lenni, hogy nem akarok gyereket, de azok az ismerőseim, akik szültek ezt tették. Volt aki nyelvet, volt aki a szakmájában képezte tovább magát. Ez csak egy ötlet és szülés után keresett másik állást vagy még munkába állása előtt, így mikor kirakták a szűrét, már volt másik.
27. Kathy
2006. aug. 14. 17:24
Szornyu ez a kiszolgaltatottsag.Egyszeruen felhaborito, hogy milyen szivtelen, fegyelmezetlen emberrel kell szembeallnod es meg O a fonok. Az biztos, hogy valaha, valahol meg majd visszakapja a sorstol, amit megerdemel. Persze ez Neked nem jelent megoldast a problemadra, de legalabb latod, hogy mennyien Veled erzunk.
26. norahhh (válaszként erre: 25. - 4726e582cf)
2006. aug. 14. 13:25
Max. annyit, hogy tehesség és szülés alatt nem dobhat ki, de amint munkába állok, a kezembe adhatja a felmondólevelemet.
25. 4726e582cf (válaszként erre: 24. - Norahhh)
2006. aug. 14. 13:04
Remélem ez jelent valamit :).
2006. aug. 14. 12:34

Köszi a tippet. Ezt találtam:

a Munka Törvénykönyvéről szóló évi XXII. törvény módosításáról1

1. § A Munka Törvénykönyvéről szóló évi XXII. törvény (a továbbiakban: 90 §-a (1) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:]

"d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],"

2. § Az 107 §-a a következő új i) ponttal egészül ki, egyúttal a jelenlegi h) pont végén lévő írásjel pontosvesszőre változik:

[107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól]

"i) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára."

3. § E törvény a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.



Mádl Ferenc s. k.,

a Köztársaság elnöke



Mandur László s. k.,

az Országgyűlés alelnöke


--------------------------------------------------------------------------------

Lábjegyzetek:


1 A törvényt az Országgyűlés a 2005. június 13-i ülésnapján fogadta el. Hatályos: 2005. 07. 03.

23. 4726e582cf (válaszként erre: 22. - Norahhh)
2006. aug. 14. 12:24

Hát nem vagyok törvényszakértő, de úgy tudom, hogy a munkáltatók nem nagyon repesnek a terhesektől, meg aztán ugye ott a gyerek és jaj kevesebbet bír a nő dolgozni és folyton otthon marad a gyerekkel. Na szóval emiatt van valami ilyen törvény.


Nézd meg ezt:

[link]

2006. aug. 14. 12:05
Azért köszi, mert eddig még nem voltam vele tisztában, hogy a szülés után kötelessége visszavenni. Azt ki határozza meg, hogy mikor megyek vissza? 4 órás semmiképpen nem lehetek, mert az elődömet is azért rúgta ki, mert nem tudott többet bent lenni.
21. 4726e582cf (válaszként erre: 20. - Norahhh)
2006. aug. 14. 11:43

Nem mondhat fel... Ha megteszi beperelheted, és tuti a nyerés, mert várandós kismamának nem lehet felmondani, sőt szülés után vissza kell venni.


Ez a pasi kb ua, mint a mi cégünknél a vezetés, minél jobban szívjon a dolgozó...


Ne is szólj, elég lesz akkor megtudnia, mikor már nagyon látszik :).

20. norahhh (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2006. aug. 14. 11:19

Még sajnos én sem tudom, hogy terhes vagyok-e, de nagyon rajta vagyunk.

Ha tényleg az lennék, és megtudná, tuti nem várná meg hogy nagyobb pocakot eresszek, azonnali hatállyal felmondana.

És egyébként is, addíg nem akarok neki szólni ha teherbe esem, amíg nem telik el az a bizonyos 3 hónap.

Már megszakadt 2 terhességem az első néhány hétben, így hiszek a babonákban és nem szólok addíg, amíg biztos nem lesz.

19. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - Norahhh)
2006. aug. 14. 10:49

Értelek, hát akkor nem könnyű.


De a füstölős dolog az sikerrel járhat :). Szerintem nem ártalmas, bár elég erős illatúak, max a gyomrod kavarodhat meg.


Tudja a főnököd, hogy terhes vagy? Ha nem tudja, akkor lehet, ha tudná, akkor nem gyújtana rá, bár egy dohányosnál ez nem szempont :(.

2006. aug. 14. 10:39

Sziasztok!

Tök aranyosak vagytok, hogy ennyire együttéreztek velem, és ötletekkel próbáltok segíteni.

Kedves Fawkesgirl! Van kijelölt helyiség a dohányzók számára, de ezt a főnök tényleg "le sem tojja". Sajnos. És ezt én "szívom meg". És felfogta azt is ne dohányozzon előttem, de nem foglalkozik vele.

Sajnos nem tudok átköltözni másik helyiségbe, mert nem adottak a feltételek.

Kathy! Az ötleted jó! Nagyon útálja a füstölőket. Ahányszor rágyújt, én is "rágyújtok" egy füstölőre. Ha mégi sikerülne "gólt rúgni" akkor gondolom nem ártalmas a babára. Mindenesetre nem annyira mint a cigaretta. Ti mit gondoltok?

2006. aug. 13. 01:19
Nincs a cégnél szakszervezet vagy valami érdekvédelmi szerv.aki segítene ezügyben?
16. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2006. aug. 11. 23:13

Nem lehet ezt valahol bejelenteni?


Értem én, és sajnálom, hogy a dohányos főnök ennyire nem fogja fel, hogy árt vele másoknak :(((.

15. emagdi (válaszként erre: 14. - 4726e582cf)
2006. aug. 11. 22:08
jól tudod, de mit tehet a jómunkásember, ha a főnöke ezt le se tojja? :((
2006. aug. 11. 21:58
Javítsatok ki, de nem jól tudom, hogy ki kell jelölni egy dohányzós helyet, ahol lehet szellőztetni és nem ott van, ahol dolgoznak? Úgy tudom erre törvény van már... rosszul tudom?
13. Hoxa
2006. aug. 11. 20:16
Nem tudsz másik helyiségbe költözni? Én felvetném ezt a helyedben, hogy szeretnél máshová költözni a dohányzása miatt.
12. Kathy
2006. aug. 11. 19:24

Nem egy egyszeru eset a Tied. Mindenkeppen kellemetlen, hogy epp a fonok csinalja a rendbontast, amikor pont Neki kellene a rendet es a fegyelmet betartatni.

Nem tudom jo otletnek tartod-e, de szerelkezzel fel valamilyen legfrissito spray-vel es amikor ragyujt, akkor fujd be az irodat. Persze ez nem megoldas a fust ellen, de arra jo, hogy eszrevegye magat.

2006. aug. 11. 15:03

Az előbb, amikor elmentem szellőztetni, kapott egy sms-t.

Találgatta, ki lehet az.

Erre mondtam neki, biztos a feleséged, hogy szokj le a dohányzásról!

Szóval megpróbáltam elviccelni.

Morgott, hogy ezt személyesen szokta neki mondani.

Azóta kiment a városba, remélem jól teleszívta magát füsttel, és engem békén hagy!

Előszeretettel szokott akkor rágyújtani, amikor én eszem. Vagy csak nagyon figyelmetlen. Hányinger.

2006. aug. 11. 14:57

Lányok!

Nagyon nehéz dolog ez, higyjétek el!

9. emagdi (válaszként erre: 6. - E71af41436)
2006. aug. 11. 14:52
hát, az egyenlő lenne azzal, hogy kirúgatja magát. az embernek feljelenteni a saját munkahelyét elég bizarr dolog... gondolom azért nem ez a cél:)
2006. aug. 11. 14:50

szia!


na nem úgy van az, hogy az ő irodája, és azt csinál benne amit akar!! elvégre te is ott ülsz, tehát a te irodád is! (de ha nem ülnél ott, csak ő egyedül elvileg akkor sem lehetne rágyújtania).


az nem megoldás, ha kimész a szobából, mert ha jól értem akkor nem igazán lehet szellőztetni, és a füst sokáig bent marad a helyiségben. valamint egy idő után még téged fog okolni, hogy sokat lógsz a munkából! (akkor már nehéz lesz bizonygatni, hogy miatta).

szerintem az a legjobb, ha minden alkalommal szólsz neki, lehetőleg nem sértődött v haragos hangnemben, hanem normálisan, tárgyilagosan. (tudom, tanácsokat osztogatni könnyű, megtenni bonyolult, de hát más megoldás nem igazán van szerintem.)

2006. aug. 11. 11:44

Mindenkinek köszönöm az ötleteket. Tüntetőleg már a télen kinyitottam az ajtót, ablakot a szomszéd helyiségekben, lett is huzat rendesen./ majd meg fagytam/! Felfogta, de lepörgött róla.

Nálunk is van erre kijelölt hely, de amikor a számítógépen pötyögtet, csak nem veszi a fáradtságot, hogy felálljon! Az már luxus ám!

Elvégre mégis csak ő a főnök, azt csinál a saját irodájában, amit akar.

Épp most is rágyújtott. Boa!

Na megyek szellőztetni, meg szólok neki.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook