Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy szobában egy dohányossal fórum

Egy szobában egy dohányossal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. jún. 22. 15:22
nem dohányzom, és nem is szeretem a füstöt
2007. nov. 12. 13:29
Én dohányzom ,de lakásban soha ! Hiszen másokat zavarhat!
2007. nov. 4. 08:59
gyermekkoromtol szerettem a cigaretta illatat. a szuleim nem dohanyoztak. a nagyapam volt az egyetlen. en, annak ellenere, hogy szeretem, nem dohanyzom. a barataim nagy resze is dohanyos. mondhatni csak dohanyosok kozott tartozkodom. es nem zavar. nincs gondom vele.
93. dundy
2007. nov. 4. 06:31

Én soha nem szívtam, és nagyon zavar, ha lehet arrébb állok, ha nincs mód arra, hogy elmenjek.

Sajnos olyan orrom van, hogy néha magam is maglepődök.

2007. nov. 3. 22:33
Mi is dohányzunk, de kizárólag az udvaron és az erkélyen, hiába füstöl az ember, a lakásban nem szeretem.
2007. nov. 3. 22:27
Tíz évig cigiztem,öt éve tettem le.Férjem szívja,de csak az udvaron.Egyáltalán nem bírom a füstöt elviselni,nem hogy egy szobában,de a szabadban sem szeretem,ha mellettem cigizik valaki.Inkább arrébb állok,ha tehetem.Ja,és csak nem dohányzó étterembe megyünk/ha megyünk/.Elég furcsa ahhoz képest,hogy cigiztem.
2007. okt. 28. 02:53
Mi is dohányzunk a párommal de soha nem a lakásban. Sőt én még a vendégeknek sem engedem meg,hogy lakáson belül bármelyik helyiségben rágyujtson.Volt már belőle sértődés de kitérdekel?!A gyermekeim egészsége és otthonom füstmentessége mindennél fontosabb és mindenkinél!Télen-nyáron-esőbe-csak kint!
89. 5ddb2356b0 (válaszként erre: 1. - Norahhh)
2007. aug. 2. 20:59

Szerez be légfrisitöt !

Vannak valami cigi füst elszivó lapocskák!


ja és ventilátoral fujd az arcába a füstöt!

2007. júl. 14. 23:15

Én is és a volt férjem is dohányoztunk, de kizárólag a konyhában és az erkélyen. A lányom ma már felnőtt, 24 éves és Ő sem cigizik bent a lakásban. Soha nem birtam elviselni a munkahelyemen sem, ha az irodában dohányoztunk, én inkább akkor is (pedig még törvény sem volt rá)

kimentem az udvarra, vagy az utcára. Kimondottam utálom, ha a játszótéren látom, hogy a kedves szülő dohányzik, vagy anyuka tolja a babakocsit és a szájában lóg a cigi. Legszivesebben elvenném ttőle. A másik amiért haragszom, ha liftben dohányzik valaki.

Mindezt egy olyan emberke irta le, aki jó közepes dohányos!

Örülök a törvénynek, hogy kitiltják a dohányzókat mindenhonnan.

87. Eve20
2007. júl. 2. 14:30
Nálunk szerencsére nincs gond ebből, a férjem és én is cigizünk (igaz nem sokat) de csak és kizárólag az udvar egy kijelölt részében. Sosem tudnék nyugodt szívvel tükörbe nézni, ha a fiam szívná a füstöt, a szülei rossz szokása miatt! Ez ugyanúgy érvényes olyan helyen is, ahol valaki nem dohányzik, nem kényszerítjük rá, hogy szagolja, hanem keresünk egy másik helyet, vagy egyszerűen nem gyújtunk rá. Attól egyébként én is hideglelést kapok, ha valaki gyerek közelében cigizik, ez a legdurvább szerintem!
2007. júl. 2. 14:22
felháborítónak tartom, hogy a munkaidőből hivatalosan alkalmat biztosítanak a dohányzásra! Miért kell egy káros szenvedélyt támogatni? Teszem fel, ha én játékfüggő vagyok, kapok 2 óránként 20-20 percet, hogy kiugorjak a sarki kocsmába félkarú rablózni?? Elképesztő!!
2007. márc. 6. 14:26

En szinten dohanyzok,de tisztelem es szeretem a

csaladomat annyira hogy csak a konyhaban teszem

es nem fustolom be a szobakat is

Szeretnem abbahagyni,es bisztosa sikerulni is fog

csak erom legyen hozza.

2007. febr. 10. 15:20
Én dohányzom így nekem ez nem gond
2007. jan. 29. 18:00
Én egész gyerekkoromat végig "passzívdohányoztam" - anyukám láncdohányos volt, bármerre járt a lakásban, szívta. Nagyon szerettem őt, de ezt nehezen viseltem. A munkahelyemen is sokáig szívták a közös konyhában, de később szerencsére "kiköltöztették" a bagósokat onnan, egy másik épületbe. Kamaszként én is szívtam egy időben, de nem túl sokat és nem a lakásban.
82. gpetra (válaszként erre: 81. - Pitypang)
2007. jan. 29. 17:00
Az természetes, hogy a gyerkő közelében nem akarsz cigarettát látni, illetve semmi olyat, aminek köze van a cigarettához. Én sem szeretem a füstöt, azt sem, ha valaki füstszagú, sőt nem is dohányzom, de ez a munkahelyes dolog egészen más. Legalábbis szerintem. Nem azt mondom, hogy 2 dobozzal el kell szívni munkaidőben, de azt nem büntetném, aki 2-3 szálat elszív.
81. Pitypang (válaszként erre: 72. - Gpetra)
2007. jan. 29. 16:57

Szerintem ez nem "buntetes". Az igaz, hogy elofordulhat par telefon, egy kave vagy megnez valamit az ember, de ezt megteszi a dohanyos is, a bagoszuneten kivul. :))

Mondjuk engem jelenleg ez nem erint, mert tappenzen vagyok es lassan pedig GYED-en leszek jo ideig. Viszont ha valaki dohanyos a kozelebe jon a gyerkemnek cigarettaval vagy mosatlan kezzel bago utan, biztos hogy finoman szolni fogok. Ezen sokan megsertodnek es diszkriminacionak veszik, pedig nem a szemelyuk ellen szol, hanem a rossz szokasuk ellen. En sem viszek senki kozelebe semmi budoset, az en kozelembe se hozzon senki akkor. :))

80. Pitypang (válaszként erre: 77. - Babi83)
2007. jan. 29. 16:51
En ugy tudom, hogy a 8 ora munkaidore jar 20 perc, azon felul pedig 3 orankent 20-20 perc...
79. babi83 (válaszként erre: 78. - Gpetra)
2007. jan. 22. 15:47

Az már igen dúrva volna, így is van mikor majdnem futásba megyek, nem azért mert sietek, csak mindi uccsó pillára hagyom, és ráadásul jó messze van, bármelyik irányba haladok.

Jut eszembe, múlt héten elvittem egy ismerősömet egy melóhelyre jelentkezni, annyira kellett pisilni, hogy be kellett kérezkednem, egy bútorgyártó céghez, de tök ari volt a pasi, elkísért, kinyitotta, visszacsukta, visszakísért, addig a fél életét elmesélte.

78. gpetra (válaszként erre: 77. - Babi83)
2007. jan. 22. 14:52
Ezt nem tudom pontosan, de olyan tuti nincs, hogy wc-re nem lehet kimenni :)
77. babi83 (válaszként erre: 76. - Gpetra)
2007. jan. 22. 14:47
Szerintem már csak azéerrt sem működne, mert ha jól tudom a munka törvénykönyve szerint ,minden óráhosszában jár talán 5 vagy 10 perc pihi, de nem vagyok benne biztos.
76. gpetra (válaszként erre: 75. - Babi83)
2007. jan. 22. 14:45
Hát ez gyönyörű, tisztára, mint az óvodában. De szerintem itt sem működne a bérlevonás, mert a szagon kívül nem nagyon tudják rábizonyítani senkire, hogy munkaidőben dohányzott, magáért a wc használatért pedig nem vonhatják le senki fizetését sem.
75. babi83 (válaszként erre: 74. - Gpetra)
2007. jan. 22. 14:36
Nem cigizni, hanem WC-re, ezért lehett vágni a füstöt a WC-ben , mert nem volt kijelölt dohányzóhely.
74. gpetra (válaszként erre: 73. - Babi83)
2007. jan. 22. 14:24
És az ilyen helyen ki lehetett menni cigizni?
73. babi83 (válaszként erre: 72. - Gpetra)
2007. jan. 22. 14:19

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy van olyan munkahely, ahol kizárt a lógás, én is dolgoztam 3,5 hónapot egy ilyen helyen,mondjuk sosem mennék vissza.

Jelenlegi munkahelyem nem olyan kötött mint az volt,de ott mérték, hogy hány percig van kint az illető a WC-n, főleg a dohányosokat tárgyalták ki nagyon.

De itt sem hagyják szó nélkül.

72. gpetra (válaszként erre: 71. - Babi83)
2007. jan. 22. 14:11
Én azt mondom, hogy egy olyan ember sincsen, aki a teljes munkaidejének minden egyes percét végigdolgozza. Van, aki dohányzik, de nem csak rájuk vonatkozik a fenti állítás. Mással is el lehet lógni a munkaidőt: internet, kávészünetek, telefonálgatás, stb. Nem hiszem, hogy a dohányosokat kellene büntetni.
71. babi83 (válaszként erre: 70. - Gpetra)
2007. jan. 22. 11:58
Gondolom, hogy csak azokét, akik cigerettaszünetet tartanak, pont amiatt , mert emiatt kevesebb a teljesítményük. Biztosan vannak egyébként olyan munkahelyóyek, ahol szigorúan elszámolnak minden percet, hál Istennek az enyém egyelőre még nem ilyen, itt van olyan kolléga, akit szinte mindig a dohányzóban kell keresni, de ő is ugyanúgy megkapja a fizuját, kérdés, hogy kinek mit néznek el???!!!
70. gpetra (válaszként erre: 69. - Babi83)
2007. jan. 22. 11:53
Az összes dohányosét, vagy csak azokét, akik munkaidőben dohányoznak? Mert nem mindegy. Én pl. nem igazán gyújtottam rá munkaidőben, amikor dohányoztam. Nem is örültem volna, ha emiatt csökkentik a béremet...
69. babi83 (válaszként erre: 68. - Pitypang)
2007. jan. 22. 11:20

Nem is olyan régen a rádióban a hírekben hallhgattam, hogy talán Olaszországban törvényben szabályozzák, hogy a dohányzók bérét csökkentik, pont a cigiszünetek miatt....

Az is idegesítő amikor valakivel beszélsz és érzed rajta...na de amikor szinte az arcodva fújja a füstöt, az szerintem egy oltári nagy bunkóság....

2006. dec. 28. 20:50

A parom szokta mondani, hogy sok karos szenvedelynek tud lenni haszna is, ha kis mertekben fogyasztjak (pl. a kavenak is van jotekony hatasa, van egy pohar bor idonkent kimondottan jo is lehet), de a dohanyzas az egy olyan, ami csak rossz, ahogy van. Budos, draga es mindenekelott a kornyezetben levoket erosen zavarhatja. Sajnos az a baj, hogy sokszor aki dohanyziki, neki az termeszetes es eszebe sem jut, hogy masnak meg undora van a szokasatol, amit bizonyos helyzetekben kenytelen elviselni. Pl. egy dohanyzo kollega/kollegano ha bejon dohanyzas utan az irodaba, hosszu ideig "hamutarto szaga" van, de neki fel sem tunik. A papir is atveszi, amihez csak hozzaer. Nalunk ebbol nagy vita volt a korabbi munkahelyemen. Akik dohanyoztak, orankent kimentek 5-5 percre bagozni, viszont akik nem dohanyoztunk, mi addig bent dolgoztunk. Napi 12 orat dolgoztunk. Azaz minimum 50 perc nekunk is jart volna ezek szerint, amit mi is szabadon felhasznalhatunk? Persze ezt egyszer felig viccesen, de azert valahol komolyan felhoztuk egy megbeszelesen, mire a fonokunk heves tiltakozasba kezdett, hogy ilyen nincs a vilagon, hogy a nemdohanyzo "osszegyujti" a dohanyzok 5 perceit es egyben kiveszi azt.

Ez van...

2006. dec. 11. 15:28

Sziasztok!!


Nah erröl én is tudnék mesélni....

Mielött terhes lettem azelött én is dohányoztam, de mértékkel.... most persze nem, pedig a fiam már 14 hós (persze nem szoptatok).

A drága anyósommal lakunk még...(egy fél évig), ugye a gyerek bemegy hozzá, ő meg mellette ött pöfékel!!!!

Állandóan megjegyzem, hogy legalább menyjen ki vagy szóljon, hogy a gyereket vigyem ki tőle.

Legalább az unokájára lenne tekintettel akit annyira szeret.

De az idegesít a legjobban, ha a férjem (anyósom fia) itthon van akkor érdekes...ki tud menni a gangra szó nélkül.....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook