Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy iskolabüfé mindennapjai, avagy jól nézd meg, mit etetnek meg a gyermekeddel! fórum

Egy iskolabüfé mindennapjai, avagy jól nézd meg, mit etetnek meg a gyermekeddel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
59. katykóca (válaszként erre: 58. - Migerben)
2012. dec. 16. 18:43
Akkor holnap átküldöm neked a törvénycikkelyt ami erre vonatkozik,ha jó úgy neked:D?!
58. migerben (válaszként erre: 57. - Katykóca)
2012. dec. 16. 18:22

Szia!

Az én gyerekeim már nagyok, középiskolát és egyetemet kezdünk szeptemberben.

Tanító néni vagyok, de nálunk nincs kötelező iskolaotthonos ellátás. Kíváncsi vagyok, hogy jövőre lesz-e, bevezetik-e. Én szeretném.

57. katykóca (válaszként erre: 56. - Migerben)
2012. dec. 16. 18:12

Szia:D

2011 -es köznevelési törvényben utána tudtok nézni,de úgy néz ki ,hogy felmenő rendszerben,azaz a 2013-as elsősöktől kezdődően tényleg kötelezővé válik az iskolaotthonos ellátás.Miután a tiétek elsős lesz,nem feljebbi évfolyamos,így már őt érinti ez.

De ha holnap bemegyek a suliba pontosan el tudom küldeni neked a jogszabály számát.

56. migerben (válaszként erre: 52. - Zsoka1984)
2012. dec. 16. 17:59
Értem. Nálunk nem így működik. Kíváncsi vagyok, hogy szeptembertől hogyan lesz.
55. katykóca (válaszként erre: 31. - Fairytalentum)
2012. dec. 16. 17:43

Kikérem a kollégáim ,és a pedagógusok nevében akik az országban dolgoznak a gyerekekért,hogy le szedett-vedett társaságozd őket,úgy hogy fogalmad sincs a munkájukról!!

Biztosan férfi vagy,ez magyarázza azt a nagyfokú arroganciát ahogy végig beszélsz rólunk tanárokról mint valami undorító hányásdarabról!

A pálya nyitott,ha ekkora nagy iskolapedagógus vagy ,nyugodtan megpróbálhatnál a magyar oktatás ,és a fiatalok fejlődése érdekében tanítani!Százezer forintot viszek haza 20 év után két diplomával és két nyelvvizsgával, de nem bánom ,mert szeretem a gyerekeket,és a munkám...szeretem azt a szedett-vedett társaságot akikkel együtt dolgozom,és akiket te kitisztogatnál ,hogy pergjenek mint a legyek!

Általánosítasz,durván és ellentmondást nem tűrően...igen,tutira pasi vagy.Név nélkül könnyű:DDD

54. katykóca (válaszként erre: 28. - Fairytalentum)
2012. dec. 16. 15:50

Nem arra reagáltam,hogy romlott árut ad el a büfés,hanem a büfében vásárlásra,és a reggeli kiváltására a reggelinél.

Nem baj,szerintem ,kicsit felszínesen olvastad el a válaszom.

És köszönöm,hogy szakmailag tök ismeretlenül megítélsz,és eldöntöd ,hogy milyen tanár lehetek!

Azt hiszem nekem teljesen elég az hogy évről évre az év tanárának választanak azok a gyerekek akiket te nem bíznál rám.

Tudod az a gond ,hogy azt gondolod te,és sok szülő,hogy a felelősséget nyugodt szívvel át lehet hárítani mindenben a tanárra,de azt gondolom,hogy az ,hogy nem kap reggelit/ebédet..etc../ a gyerek ,az nem a tanár felelőssége,hanem a szülőé.

Ha anyagi okai vannak ,az más ,mert nálunk is napi szinten veszünk,mi tanárok,vagy ad a büfés,és a konyhások ,olyan gyerekeknek ,akiket nem tudnak ellátni a szüleik.

De ha jól vettem ki a fórumtémából,a kezdő hsz-től oda kanyarodott,hogy milyen rosszak az iskolai büfék,és milyen felelőtlenek a tanárok és a büfések..én erre reagáltam..igaz a romlott részre nem reagáltam ,mert akkor már arról nem beszélgettetek...bocs hogy közbeszóltam,és látom ,hogy itt is mint mindenhol,tanárellenes a hangulat,minden tanár roszz ,bezzeg régen..Kíváncsi leszek,hogy majd amikor a tanárok akik röhejes pénzekért egész nap a gyerekekkel foglakoznak,és bár szerintetek szakmaszeretet nélkül pénzért/:)/ dolgoznak,egyszer besokallnak,és sztrájkba kezdenek,mit kezdenek az emberek a porontyaikkal?! Tudjátok miért nem sztrájkolunk??? Megdöbbentő,de pont azért ,hogy a gyerekeknek legyen hová menniük,és ne kerüljenek utcára,ha bezárják az iskolákat!!

Ja igen,és nálam te buktál el az alapteszten,hogy ismeretlenül ítélsz meg egy teljes réteget,akiket nem ismersz,és fogalmad sincs milyen hihetetlenül nehéz dolguk van nap mint nap ate,ti gyerekeitekkel!!!Szeretettel látlak bármelyik nap egy látogatásra az iskolámban ,hogy képbe kerülj!!!

53. katykóca (válaszként erre: 21. - Cippora)
2012. dec. 16. 15:36
Az én gyerekeim is imádnak alkalmanként a büfében enni,mert más mint amit csomagolok:D és ezzel szerintem semmi baj nincs.Sőt én is szoktam enni a büfében,és nagyon finom!
52. zsoka1984 (válaszként erre: 51. - Tixtina)
2012. dec. 16. 14:12
Én nem szerettem volna és ezért próbáltam más iskolát keresni de itt a városban nincs és még a környéken sem ezért gondoltam, hogy törvény van róla. 11 iskolát kérdeztem meg tavasszal és mind azt mondta hogy kötelező az iskola otthonos tanításaz idei tanévtől.
51. tixtina (válaszként erre: 39. - Zsoka1984)
2012. dec. 16. 14:07

Érdekes-nem hallottam róla.

A lányom szeptemberben kezdi az első osztályt,kíváncsi leszek:o

50. zsoka1984 (válaszként erre: 46. - Migerben)
2012. dec. 16. 14:07

Nálunk idéntől kötelező, mondom 5 iskolából 5-ben így van nincs választási lehetőség.

Az is lehet önkorm. függő, de még a környéken lévő falukban is így megy a tanítás 1 osztálytól.

49. tixtina (válaszként erre: 38. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 16. 14:05

Igen,egy suliba járnak.

Valóban jó lenne,ha megenné a gyerek.

Sajnos a fiam annyira válogatós,hogy inkább éhezik,de nem eszik:O

Az Elamenes cég kajáját sem ette-ezt meg végképp meg sem kóstolná sajna:(

Talán 6 féle étel van,amit megeszik itthon is.

Nagyon nehéz neki főzni.:o

A lányommal semmi probléma nincs,mert mindenevő.Amit elé tesznek,elfogyasztja:)

48. 731e5b9ffb (válaszként erre: 47. - Migerben)
2012. dec. 16. 14:00
Nem az iskolai büfé rossz kínálata vezetett a pedagógusok bírálatához, hanem történetesen egy pedagógus felelőtlen fórumhozzászólása,aki sajnos nagyon jó példa arra, hogy nem minden tanár tekinti hivatásnak a szakmáját sajnos. Szó nem volt arról, hogy az iskolai büfé üzemeltetéséért a pedagógus lenne a hibás, viszont épp egy pedagógus hárította rá a felelősséget a szülőkre, hogy miért engedik a gyereket a büfébe. Kérdem én, miért van egyáltalán iskolai büfé, ha nem a gyerekekért? A szülők pont annyira vételnek ebben, mint a tanárok, vagy még talán vételenebbek, ugyanis a tanárok nap mint nap látják mi folyik a büfében, míg a szülő csak hallomásból tájékozódhat.
2012. dec. 16. 13:27

Azért az szomorú, hogy egy iskolai büfé rossz/romlott kínálata odáig vezet, hogy megint a pedagógusok hibásak mindenért, és alkalmatlanok a hivatásukra:(


Nálunk alsó tagozaton nincs büfé, a felsőben pedig helyben sütött friss pékáru, gyümölcs és szendvics kapható. Külön épületben van az alsó és a felső. Nincs panasz a büfére.


Nem értem még, hogy ha a nyitó hozzászólásban olvasottak teljesen igazak, akkor miért üzemelhet még az a büfé? Ha az iskola nem, de a szülők miért nem kérnek ellenőrzést? Vagy fordulnak legalább a vezetőséghez, fenntartóhoz? Nem hiszem, hogy ezt a helyzetet tűrni kellene.

46. migerben (válaszként erre: 41. - Zsoka1984)
2012. dec. 16. 13:22
Nem tudok ilyen törvényről, pedig alsó tagozaton dolgozom. A csoportomban 2-4. osztályos gyerekek vannak.
45. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 44. - Zsoka1984)
2012. dec. 16. 12:21
De a tornaóra miatt,nem?Mert mondom,ezt hallottam.Ez azért nem olyan nagy baj.Inkább az a baj,hogy van,ahol ezt csak így lehet megoldani.Nálunk van két nagy tornaterem,hatalmas,jól felszerelt udvar(télen is használható,nem beton),de ettől függetlenül bent van 8.-os létére általában 3-ig-fél4-ig,mikor hány órája van.Igaz,ebből minden nap egy óra előkészítő.
44. zsoka1984 (válaszként erre: 43. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 16. 12:12
Ettől az évtől van itt is, 5 ált. suli van a városba mindegyikben így van.
43. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 41. - Zsoka1984)
2012. dec. 16. 12:07
Nálunk nincs ilyen kötelező bent maradás,sosem volt.Ismerősöknél hallottam ilyenről,de ott is csak a délutánra eső tornaóra miatt.Nálunk minden nap van két tesi,szóval ettől nem változik a világ :)
42. Spiritus (válaszként erre: 36. - Tixtina)
2012. dec. 16. 12:01
Nekünk a melóhelyen van Elamen... csak párszor ettem, de bőven elég volt :)
41. zsoka1984 (válaszként erre: 40. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 16. 11:57
Ez az új törvény először én azt hittem hogy suli függő, de nem az elsősöknek kötelező egészen harmadikig. Sőt azt hiszem a mostani kilencedikeseknek is, de ezt nem mondom tutira.
40. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 39. - Zsoka1984)
2012. dec. 16. 11:52
Miért kötelező? :S
39. zsoka1984 (válaszként erre: 37. - Tixtina)
2012. dec. 16. 11:50
Az új rendszer szerint akik idén elsősök nekik kötelező az iskola otthonos dolog, egészen harmadikig 4-ben haza jöhet tanítás után, 5-ben újra egész napos a suli. Felháborító hogy a középiskolások meg a nagyobbak sokszor délben otthon vannak, nekik meg egész nap ott kell lenni csak sötétben ér haza.
38. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2012. dec. 16. 11:30

Még ugyan az a suli is asszem a tietek,mint Ildiéké.A mi sulinkban jó a kaja,soha nem panaszkodik a kölköm rá :)


Amúgy meg ez a nem mindenki teheti meg,hogy otthon főzzön-dolog...Nézd,havi 6e ft-ot sztem megér az,hogy ott eszik,főleg,hogy sokszor van 7-8 órája,így közte tud ebédelni,nemcsak délután 4-kor itthon jut meleg ételhez.

A fiam is itthonról visz tízórait,de néha a zsebpénzéből büfézik,mert annyira jó.Egyszer nézzetek be,eláll a lélegzetetek is :) Mindjárt keresek képet is,hát néha az érzem,nem is büfé,hanem vmi ételmennyország.

37. tixtina (válaszként erre: 35. - Zsoka1984)
2012. dec. 16. 11:10

Ilyenről nem hallottam:o

Nálunk úgy van,hogy a napközi délután fél négyig tart,de nem kötelező.

Így órák után hazajön a gyerek,megebédel,és megy vissza a fakultatív programokra.

36. tixtina (válaszként erre: 32. - 3532273647)
2012. dec. 16. 11:08

Igen,az óvoda is ki van plakátolva.

A múltkor fél füllel hallottam,amint az óvónő mondta valakinek,hogy nem hívhatják ki az ÁNTSZ-t,vagy az élelmiszerbiztonságiakat,mert nekik kell állni minden költséget:o

A fiam tavaly sem ette meg az Elamenes kaját,így az idén sem fizetünk be neki.

Amúgy is nagyon válogatós.

Sajnos őket nem engedik le a büfébe,hogy legalább egy melegszendvicset vegyen magának-így visz be hideget.

35. zsoka1984 (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2012. dec. 16. 10:10
Az én fiamnak kötelező a menza mivel már az iskola otthonos rendszerbe esett bele délután 4-ig kötelező ott lenni. Pedig én fözök minden nap, de azt kell neki enni.
34. fairytalentum (válaszként erre: 33. - A9e26193e7)
2012. dec. 16. 10:04

Irányelvek és jogszabályok.. aham.

Ezen röhögnöm kell!

A legtöbben tesznek rá csak dőljön a lé!És nehogy azt hidd hogy a fülesmackók sok vizet zavarnak,mert nekik is a lé a fontos nem a lelkiismeret vagy a felelősség!Sokat tudnék erről regélni de minek?

33. a9e26193e7 (válaszként erre: 18. - Katykóca)
2012. dec. 16. 09:51

Van egy kis gond.

Ha én, mint büfés megetetném valamelyik fiadat egy frankó szalmonellás szendviccsel akkor sanszos, hogy rámrúgnád az ajtót és minimum engem tennél felelőssé érte, de szerintem a fél sulit felforgatnád egyéb felelősök után kutatva.


Igen, a "büfés" felelőssége, hiszen van egy élelmiszer biztonsági törvény+HACCP és egyéb jogszabályok és irányelvek, amelyek ezt hivatottak szabályozni.


A "ti büfétek baromira gyermekbarát"...Van ilyen.De van másmilyen is - nem véletlenül született ez a cikk, gondolom.


Szívesen mesélek az iskolabüfékről, többet bezárattam már...

32. 3532273647 (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2012. dec. 16. 09:48
Látom(ill. tudom),hogy ugyanabban a kerületben lakunk.Menza..ne is beszéljünk róla,a suli ki van plakátolva tiltakozó levelekkel
31. fairytalentum (válaszként erre: 29. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 16. 09:36
Sajnos ez így van.Sokkal több gondot kéne fordítani arra hogy kik kezében van a jövő generáció.Én nagy tisztogatást végeznék köztük,úgy peregnének mint a legyek!Sokkal magasabbra tenném a lécet,inkább legyenek kevesebben és jó fizetésért,de az jó minőségű,nem egy szedett-vetett társaság akikben nüansznyi felelősség sincs,még lappangó állapotban sem.
2012. dec. 16. 09:18

Nálunk az iskolai menzával vannak nagyon súlyos problémák.

Az egész kerületben pocsék a kaja,és akkor még finoman fogalmaztam.

Túl van fokhagymázva,kőkemény rizs,a főzelék olyan ,mint a csiriz,túl sós-egyszóval ehetetlen.

A lányom szeptemberben megy suliba,már nagyon várjuk,hogy megszabaduljunk ettől a förtelmes menzától.

Ugyanis tíz évre kötöttek velük szerződést.

A fiam harmadikos,de itthon ebédel.

Sajnos nem mindenki teheti meg,hogy itthon főzzön:o

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook