Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy iskolabüfé mindennapjai, avagy jól nézd meg, mit etetnek meg a gyermekeddel! fórum

Egy iskolabüfé mindennapjai, avagy jól nézd meg, mit etetnek meg a gyermekeddel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. katykóca (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2012. dec. 17. 11:41

Egy véleményen vagyunk,de úgy tűnik ketten vagyunk vele:D Egyébként nem baj,ha a büfében eszik a gyerek,már ha az jól ellátott,és tiszta.Nálunk pl van vagy 5 féle szendvics,péksütik,tej,kakaó,bubimentes üdítők..szóval onnan tudnak reggelizni,csakhát az azért naponta nagyon húzós egy normál családnak.Ja és van tej kifli ingyen,ha elfogy a konyhások raknak ki kenyeret.

De azért a legjobb ha tudnak hozni.

2012. dec. 17. 11:37

migerben!

A 2011 évi CXC köznevelési törvény és az ahhoz csatlakozó 20/2012 CMMI rendelet A köznevelési törvény végrehajtási rendelete című remekművekben ki tudjátok keresni az elsősökre vonatkozó rendeleteket,meg talán a kiskapukat is.Fent van a neten,de túl nagy terjedelmű ahhoz hogy átküldjem:D Sok szerencsét!!

87. Mazsinka (válaszként erre: 86. - Katykóca)
2012. dec. 17. 11:37
Egyszerűbb másra hárítani a felelősséget, mint otthon összedobni egy ötperces szendvicset, ami friss, kifogástalan, jó minőségű, ha gondosan vannak összeválogatva és ellenőrizve az alapanyagok. Vagy ha nem tetszik, akkor vegyen a gyerek az útba eső péknél kiflit, esetleg a cukrásznál muffint, vagy a gyümölcsüsnél babánt a müzliszeletéhez. Tudom is én...de mindig van más alternatíva.
86. katykóca (válaszként erre: 84. - Mazsinka)
2012. dec. 17. 11:31
Köszönöm:D
85. katykóca (válaszként erre: 77. - Fairytalentum)
2012. dec. 17. 11:27

Félremagyarázol,és a saját agresszív nézőpontodat akarod rá eröltetni,és belemagyarázni a mondanivalómba!

"Tanár vagyok..Csak azért írom hogy értelmezni tudjátok a mondanivalóm" Vagyis azt jelenti hogy tudjátok meg,azért írok más szemszögből mert benne élek ,ellentétben azzal amit te adtál a számba mégpedig , hogy mindenki hülye...

Igen ,még mindig állítom,hogy nem a tanárok felelőssége hogy a büfében mit adnak el,hanem a büfésé,mert nem mi árulunk a büfében hanem a büfés,és ha konkrét panasz nem jön azoktól akik ott vásásrolnak,nem is tudhatjuk hogy az nem jó.

Mégeszer egyébként nem a romlott árura reagáltam,hanem a büfében vásárlásra általában,de mindegy.

"Tanár vagyok..Csak azért írom hogy értelmezni tudjátok a mondanivalóm" Bocs,de ez egy tény,és attól még felelősségteljesen és szeretettel látjuk el őket,mert ezért vagyunk itt,de ettől még nem a saját gyerekein,hanem a szülőkké,és bár sok szülő ezt nem így gondolja,úgy tűnik te is,az elsődlegese felelősség a szülőket terheli a saját gyermekével kapcsolatban.Amikor velünk vannak,minket terhel a gyerek felelőssége,de az hogy nem kap reggelit ne legyen már a ped hibája...Minden alkalommal megoldjuk ,mert éhesen nem hagyunk kisgyereket soha,de nem a mi hibánk..persze csak szerintem .

Nem írtam semmit arról hogya büfé dísznek van,és a dolgozó lehetne trobot,ne adj a számba saját mondatokat.

Ajánlanám én is a magántanári szerkciót,mert ők aztán tényleg biztos nem pénzért csinálják ,hanem szakmaszeretetből:D

INTJ vagyok ennyi az össz hibám. :D Ezt nem tudom értelmezni,de biztos nagyon jó lehet ilyen baromira magabiztosnak és lehengerlően agresszívnek lenni.Remélem legalább te kedveled magad,mert ahogy elnéztem a hsz.-id nem csak nekem szólogatsz be ilyen erőszakos módon.

Én lezártalak nincs több mondanivalóm neked,és kedvem sincs tovább hallgati a mocskolódásaidat.

84. Mazsinka (válaszként erre: 1. - Wadiya)
2012. dec. 17. 10:56

Ez nagyon sok helyen így működik, nemcsak ott. Rengeteg étteremben például, ahová elmész, azt hiszed, milyen finom fasírtot eszel, miközben a tegnapelőtti pörkölt, és megmaradt bécsi szelet összedarált kutyulmányát majszolod.


Ha nem te készíted el, sosem tudhatod, mi van benne. A gyári felvágottakban is van ám cifra dolog, tollastól, belestől, szőröstül-bőröstül ledarált csirke-marha-disznó. Ne legyünk ennyire naivak.


Ha minőségi ételt akarsz adni a gyerekednek, akkor vedd meg a legmegbízhatóbbnak tűnő alapanyagokat, és állíts össze neki, ahogy anyukám csinálta, még nolcadikos koromban is!


Volt viszont egy nagyon vicces mondatod:


"Mert az emberek hülyék…mi? Nem fogják azonnal kiszúrni, hogy a narancssárga híg lötty nem Globus ketchup."


Mivel jobb egy globus kecsap a társainál? Pont annyira car, mint a többi. Minek egyáltalán a kecsap, majonéz egy gyereknek? Egyen almát, ha már ennyire egészségtudatosak akarunk lenni.


És még egy gondolat: valaki írta, hogy a tanár hibája. A tanárnak semmi köze ehhez. Maximum az iskolaigazgatót lehetne elcsípni, nem a tanárokat. Ahogy a biológiatanár nem tartozik felelősséggel a kémiatanár döntései iránt, úgy a büfés iránt sem.


Ha a cégnél, ahol dolgozol, valaki nagyon nem jól csinálja azt, amit csinál, az a te hibád vajon?

83. 25800e2d09 (válaszként erre: 55. - Katykóca)
2012. dec. 17. 10:47
Ne kérd ki.. annyi sötét kollégád van országszerte mint égen a csillag... :D
82. 25800e2d09 (válaszként erre: 77. - Fairytalentum)
2012. dec. 17. 10:46
lájk :)
81. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Wadiya)
2012. dec. 17. 10:45
te jó ég.. és ez csak EGY példa.. és hány ilyen van...
2012. dec. 17. 10:41
Panaszra váratlanul jönnek ki ellenőrizni és esetleg fentebb való alomból,mint akiknél ha van is protekciója.
79. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1. - Wadiya)
2012. dec. 17. 10:37

Abban bizony hibázol, hogy nem dobod fel az ANTSZ -nél.

2,hogy nem pirítasz rá és szólsz rá az észrevételeidért,ha így folytatja tovább..

Ha olyan becsületesen óvnád a gyerekeket,össze is lehet fogni a szülőkkel.

78. tixtina (válaszként erre: 76. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 17. 10:05
Rendben:))
77. fairytalentum (válaszként erre: 55. - Katykóca)
2012. dec. 17. 08:15

Még te kéred ki magadnak?

Ilyen indítással mit vársz? "Tanár vagyok..Csak azért írom hogy értelmezni tudjátok a mondanivalóm" Jó hogy nem fűzted hozzá;ti agyatlan marhák!

Aztán úgy en bloc kiosztottál mindenkit hogy ő a hibás és a felelőtlen lusta dög,mert nem készít be kaját a gyerekének.Kérdem én bele látsz te az életébe?

Mire való szerinted az iskolai büfé?És miben merül ki egy pedagógus felelőssége?

Irtó kevés az hogy szereted a diákjaidat de közben ilyen kijelentéseket teszel:

"..te komolyan gondolod hogy a büfés felelőssége hogy a te gyereked mit eszik aznap???" Persze hogy komolyan gondolom!Komolyan gondolom hogy felelősséggel tartozik azért,ha a gyerekemnek eladja a szalmonellás sz@rt!

Te pedagógus létedre így prezentálsz a felelősség kérdésében?Tőlem biztos nem kapnál munkát akármennyi diplomád van.Az én időmben felelősségteljesebbek voltak,ez akkor is így van ha rögtön fejre állsz.Igaz akkor nem volt iskola büfé,de volt uzsonnáztatás,volt iskola tej és friss meleg kifli-zsemle a gyerekeknek,amit a tanítónéni felelőssége volt felügyelni,hogy rendesen ki lett

e osztva!Ha nyavíkolsz hogy milyen nehéz munkád van,az nem is neked való!

"MI nem a szülei ,hanem a tanárai vagyunk a gyerekeknek!!!"

Na ez az amit akkor egy pedagógus nem ejtett volna ki a száján,mert tudta,amíg

a gyerek az ő keze alatt van,addig felel érte.Akkor ki tudták vívni maguknak

a tiszteletet is,nem úgy mint manapság..

A hozzáállásoddal van a legnagyobb baj érted?És ha a tiéddel baj van,akkor a köv

generációéval is az lesz.Mert neked nem csak abból áll a dolgod,hogy leadd a

tananyagot,hanem nevelésből is.Elvileg mindenki felelősséggel tartozik mindenkiért,ezt neked kéne legjobban oktatnod.Miért bízom én rád a gyermekem majdnem fél életét?Nem mondta senki hogy enni adj neki,csak figyelj rá amikor

veled van,mert ez a dolgod,ezért kapod a fizetésedet.S ha már erről van szó,manapság tőled fontosabb embereket sem fizetnek meg.

Akkor az orvos is mondja azt hogy semmi köze ahhoz hogy az altató orvos elég

jól elaltatta e a beteget,különben sem az ő hibája hogy az a beteg megbetegedett.

No lassan itt tartunk,mert ha nincs pénzed akkor meg is dögölhetsz,az orvosi eskü

is érvényét vesztette már,ezért mondtam hogy úgy ahogy van,egy az egyben meg kéne

semmisíteni az egész oktatási,egészségügyi és egyéb ilyen rendszereket mert az egész egy nagy canis merga.Lelkiismeretes emberek kellenének az ilyen fontos posztokra,de mindenhova.Ennyi.Nem tudom elolvastad-e a fórum indító mondandóját,de különben mindegy is,te általánosságban írtad hogy a büfé az csak dísznek van,az eladó nyugodtan lehetne robot is arról már nem is beszélve hogy te csak egy tanár vagy,nem vagy felelős azért ami az iskolában körülötted történik.

Isten őrízz hogy ilyenekre bízzam a gyerekem.Akkor sokkal inkább egy magántanár,kerül amibe kerül!Csak azt sajnálom hogy ezt nem áll módjában mindenkinek aki szeretné.


Jahh és mert van egy kis igazságérzetem és nem vagyok egy humor herold,még

nem kell férfinek nézni!INTJ vagyok ennyi az össz hibám. :D

76. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 75. - Tixtina)
2012. dec. 17. 05:18

Este írok privit :)


(igyekszem nem elfelejteni,de mostanában még létezni is elfelejtek néha)Ugye Ildi? :))

75. tixtina (válaszként erre: 73. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 16. 22:00

Igen,hallottam dolgokat:o

A férjem nem tudta elintézni a fiamnak,remélem én nagyobb sikerrel járok.

2012. dec. 16. 20:44
mind=mint
73. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 72. - Tixtina)
2012. dec. 16. 20:44
Segítsek? :D Mind 3 generációs Pannóniás familia csak érünk vmit :) Mondjuk A-ba nehéz igazán bejutni,anno majdnem verekedtek a szülők felvételin :)
72. tixtina (válaszként erre: 71. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 16. 20:29
Igen,jókat hallottam róla-muszáj elintézzük,hogy felvegyék:D
71. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 69. - Tixtina)
2012. dec. 16. 20:24
Nem,nem ő a most 4-es A-s tanító néni,de ő is egy angyal :)
70. tixtina (válaszként erre: 68. - 3532273647)
2012. dec. 16. 20:23

mi is dec. végéig kaptuk meg Enikőnek az ingyenes étkezést.

Januárra 8 ezret fizettem.Viszont a lányom mindent megeszik.

69. tixtina (válaszként erre: 67. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 16. 20:22
Igaz Ágnes?Nem tudom,jól írtam-e a nevét:D
68. 3532273647 (válaszként erre: 64. - Tixtina)
2012. dec. 16. 20:21
Szerencsére ezt a korszakot már átvészeltük,a nyolcadikosokkal már nem teszik.A levelet olvasva már nem bánom,hogy elfelejtettek szólni,hogy dec. végéig ingyenes ebédre lettünk volna jogosultak
67. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 64. - Tixtina)
2012. dec. 16. 20:20
Bocs,picit off,de A-ba vagy B-be?Mert ha A-s lesz,akkor a mi két tündéri tanító néninket kapná :) Őket imádom,a világon két ilyen tüneményes tanár nincs több,ebben biztos vagyok! :))
66. tixtina (válaszként erre: 65. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 16. 20:20

Na,ez már egy jó hír:D

Akkor duplán örülünk,hogy Enikő odamegy:)

65. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 62. - Tixtina)
2012. dec. 16. 20:18
Nem,nálunk nincs közfelháborodás :) De tényleg! A finnyás fiam is mindent felfal!
64. tixtina (válaszként erre: 63. - 3532273647)
2012. dec. 16. 20:16

A facebookon láttam a szíves válaszukat.

Ennyit erről:oo

Sok mindent nem lehet tenni.

Tíz évre írták alá a szerződést.

Most,ha bevezették azt,hogy kötelező lesz a napközi-akkor szegény Enikőnek is be kell fizetni:(-mivel szeptemberben kezd.

Nem szeretném,hogy valami nyavaját összeszedjen:o

63. 3532273647 (válaszként erre: 62. - Tixtina)
2012. dec. 16. 20:12
Rékáék pont ott árultak(7.a) így olvastam el a levelet és a választ is
62. tixtina (válaszként erre: 61. - 3532273647)
2012. dec. 16. 20:09

A fiam a 3 c-be jár :D

Az egyik anyuka írt egy emailt,hogy feljelentést tett,valamint aláírásgyűjtést kezdeményeztek.

A faliújságot nem olvastam,nem járok be a suliba.

Enikő a Pannóniába fog menni-úgy néz ki.

de ott is panaszkodnak a kajára:o

61. 3532273647 (válaszként erre: 49. - Tixtina)
2012. dec. 16. 20:05
Csak a kerületre emlékeztem,ill. hogy kislányadon még gondolkodtál.Réka nincs befizetve,de pl. a csütörtöki Luca vásáron a 3.c faliújságán érdekes dolgokat olvastam.
2012. dec. 16. 18:58
:)köszönöm!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook