Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy iskolabüfé mindennapjai, avagy jól nézd meg, mit etetnek meg a gyermekeddel! fórum

Egy iskolabüfé mindennapjai, avagy jól nézd meg, mit etetnek meg a gyermekeddel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
29. 731e5b9ffb (válaszként erre: 28. - Fairytalentum)
2012. dec. 16. 09:13
Ott kezdődik a probléma, hogy manapság nagyon kevesen mennek azért pedagógusnak, mert szeretik a gyerekeket és ezt a hivatást választják. A legtöbb tanár azok közül kerül ki, akiket "csak" oda vettek fel..Ami nagyon szomorú, mert a következő generáció rájuk van bízva, ami tényleg hatalmas felelősség, és aki ezt nem szívvel-lélekkel csinálja, az keresi a kifogásokat és a szülőkre mutogat. Mondom ezt úgy,hogy anyukám nyugdíjas tanár, de még abból a fajtából, akinek ez a hivatása volt, és szülő sem vagyok, tehát semmi elfogultság nincs bennem a szülők irányába.
28. fairytalentum (válaszként erre: 18. - Katykóca)
2012. dec. 16. 09:06

Ááá neeeem! A büfés felelőssége nem az hogy ne adjon el romlott élelmet,az ő felelőssége abban áll,hogy eladja a sz@rt is,csak hasznot hajtson.

Mint ahogy a Te felelősséged sem az,hogy mit tanítassz a diákoknak...

Sajna ez a valóság. :((

Mit gondolsz ez helyes hozzáállás? "MI nem a szülei ,hanem a tanárai vagyunk a gyerekeknek!!!"


Na ez a különbség az akkor és a most között!

Akkor" még rá lehetett nyugodt szívvel bízni egy tanárra a gyereket,mert tudták hogy jó kezekben van.Ma már nem. :(

Nagyon el van itt cseszve minden,az oktatási rendszert úgy ahogy van a kukába kéne vágni és egy újat létrehozni amelyben felelősségteljes minden téren a hozzáállás.Te biztos hogy nem kerülhetnél bele,már az alap teszten elbuknál!

27. 731e5b9ffb (válaszként erre: 18. - Katykóca)
2012. dec. 16. 09:02

"MI nem a szülei ,hanem a tanárai vagyunk a gyerekeknek!!!"

Pedagógia: Kettős értelemben használt komplex fogalom. Egyrészt a nevelés elmélete, neveléstudomány, másrészt a nevelés gyakorlati megvalósulása jelölésére szolgál.


Miután tisztáztam a pedagógia fogalmát, kérdem én, szerinted annyiban kimerül a tanár/pedagógus feladata, hogy leadja órán a matekot, vagy a biológiát? Ez az egyetemi tanárokra igaz, ugyanis ők már nem pedagógusok, felnőtt embereket oktatnak. Viszont az általános iskolás tanítóknak/tanároknak/pedagógusoknak sokkal tágabb feladatkörük van, amibe igen beletartozik az is, hogy figyeljen oda a gyerekekre a tanórán kívül is,tanítsa és nevelje is a gyerekeket. Bár a szülő elsődleges feladata a nevelés, de mivel a gyerek a nap nagyrészét az iskolában tölti és csak esténként és hétvégén lehet része gyereknek a szülei általi nevelésnek, ezért pedagógusokra van bízva napközben és nem pedig egyetemi oktatókra...

2012. dec. 16. 08:50
Azt nem értem, ha ez a dolog nincs eltúlozva, hogyhogy nem volt még 1 érzékeny gyomrú gyerek sem, aki gyomorrontást kapott volna a kajától? Ha pedig volt, akkor az iskola kutya kötelessége kivizsgálni az ügyet, bár én szülőként is felemelném a hangom ilyen esetben...
25. 07016ed7ac (válaszként erre: 18. - Katykóca)
2012. dec. 16. 08:26

"te komolyan gondolod hogy a büfés felelőssége hogy a te gyereked mit eszik aznap???"


Miért,ha elmegyek egy étterembe,és romlott kaját kapok vagy mérgezést,akkor az az én felelősségem,mert miért nem vittem szendvicset inkább?

Te ezzel a mentalitással és logikával vagy tanár???

2012. dec. 16. 08:23
Egyébként amíg kicsi volt a gyerekem, nekem sem jutott soha eszembe, hogy az iskolai büfében vásároljon magának szendvicset. Más, amikor már nagyobb a gyerek, de akkor már látja a "zöld" húsos szendvicsek állagát, és biztos, hogy nem veszi azt meg!
2012. dec. 16. 08:21
Igazából ezt nem tudta volna megtenni, ha tényleg mindenki otthonról viszi a reggelit! Pillanatok alatt csődbe ment volna a büfés. Ráadásul azért a gyerekek sem teljesen h..lyék, szerintem észreveszik egy szendvics után, hogy rossz az íze!
2012. dec. 15. 22:36
Egyébként meg nem is kellene iskolai büfé,minek?Aki enni akar vagy vigyen otthonról vagy vegyen a boltban suli előtt!
21. Cippora (válaszként erre: 16. - Katykóca)
2012. dec. 15. 22:35
Kis gyerekem van,tehát engem ilyen szempontból még nem érint,de anno mikor én suliba jártam szívesebben ettem a büfében melegszendvicset,hamburgert,hot-dogot,talán éppen azért mert otthon ilyeneket nem ettünk.Pedig aztán nekem csomagolta szorgalmasan anyukám a házi szendvicset,mégse kellett.Szerintem szinte mindegyik gyerek oda van egy időben a gyors kajákért,és ez pont 10-18 éve között van.Szóval hülyeség a szülőre fogni mert nem biztos,hogy azért eszi a gyerek a büfés kaját.
2012. dec. 15. 22:08

Nálunk most van botrány a menzával-ehetetlen,sós.Behívtak egy illetékest a konyhából,elismerte,de semmi se változott!

Most az Önkormányzatnál van az ügy,a részleteket annyira nem ismerem,nem vagyunk befizetve.

A befizetésről:szociális helyzetemre tekintettel kértem étkezés támogatást szept. végén,válasz semmi.Szerdán hívott fel az iskolatitkár,hogy elfelejtettem,tegnap volt az ebédbefizetés,hiszen a támogatás,amit kaptam,csak naptári évre szólt.Kérdésemre elismerte,hogy dec. végéig ingyenes étkezésre lett volna jogosult a gyerek,erről senki se szólt,de figyelmeztettek,hogy elfelejtettem januárra befizetni.

Nem fizettem,mint ahogy a büfébe is tavaly volt egyszer,elfelejtette elvinni a reggelit,az ofőt kértem meg,hitelezzen egy szendvicsre valót.Nagyon jó kajákat rakok össze,jut bele hús és zöldség is.

19. Minocska (válaszként erre: 18. - Katykóca)
2012. dec. 15. 22:07

Márpedig, ha tudja, hogy romlott ételt ad el, az mérgezés. Ezenkívül szalmonellamérgezés miatt simán bezárhatják a büfét, és az üzemeltetőt felelőségre vonják. Jogszerint is elitélendő, amit tesz. És én egy adott büfésről beszélek, arról akiről a fórum indító írt. És igenis, ha az iskolában folyamatosan romlott ételt adnak el a gyerekeknek, azért az iskola büntetőjogilag is felelőségre vonható. Itt nem egy átlagos büféről van szó. Legalábbis nagyon remélem, hogy nem ez a magyar átlag. Mint írtam is, a miénk sem ilyen.

Elég nagy baj, ha egy tanár úgy reagál, hogy nem a szüleje vagyok a gyereknek, hanem a tanára. Ugyanis neki kellene észrevennie, ha valami problémája van a gyereknek, hogy segíthessen, vagy értesíthesse a gyerekvédelmist. Nálunk legalábbis így működik a dolog. Nálunk a tanárok a gyerekek lelkével, egészségével is törődnek. Becsülöm, tisztelem is őket.

Ezenkívül a gyerekeim nem kölkök. Megkérlek, ne emlegesd őket így, mert nem szeretem.

18. katykóca (válaszként erre: 17. - Minocska)
2012. dec. 15. 21:45

Nem érzed ezt durvának kicsit ,hogy a büfés mérgez,,A miénk pl. baromira gyerekbarát..és az éhező/valóban éhező/ gyerekeknek ingyen csinál kaját...De ha néha néha rábízod a kölköcskére ,mert elcsúsztál időben a kajával..hogy a büfében egyen ..te komolyan gondolod hogy a büfés felelőssége hogy a te gyereked mit eszik aznap???Vagy ha jól olvaslak a tanári kar felelőssége ez???

Hát gondold át..mindenképp:D

MI nem a szülei ,hanem a tanárai vagyunk a gyerekeknek!!!Nekem pl . van 2 fiam...minden nap csomagolok nekik..ha nem jön össze marhára nem kérdezem meg tőlük mit rendeltek a büfében,mert a havi egy alkalomnak nincs jelentőssége..Egyen amit akar....mert a többi napot egészségesen biztosítom nekik:D

17. Minocska (válaszként erre: 16. - Katykóca)
2012. dec. 15. 21:26

És az iskola ártatlan, mert senkinek sem tűnik fel, mi folyik a büfében? Most röhög a vakbelem. A büfét nem a szülők engedik be a suliba, hanem az iskola.

Én szinte minden nap készítek kaját a gyerekeknek, és innivalót is teszek be. De bizony előfordul, egyszer-egyszer, hogy ez valamiért elmarad. Ilyenkor vesznek enni a büfében. Nem cukrot, rendes kaját. És meg van beszélve a büféssel, hogy bármikor adhat a lányoknak laktató ételt, utólag fizetjük. Mert azért előfordul, hogy valamiért éhesebbek a szokottnál, vagy már megint csak aznap mondják meg, hogy bennt kell még maradniuk. Nálunk a büfés nem vesz nagy mennyiséget semmiből, ha elfogy valami, óra alatt elugrik a közeli boltba vásárolni. Nem egyszer láttam már.

Elég szörnyű, hogy valaki a gyerekek "mérgezésével" jut profithoz. Mondjuk nálunk nem sokáig maradna meg egy ilyen tulaj. Jó sok temperamentumos szülő van a falunkban. Kevesebbért is ölre mentek már.

2012. dec. 15. 21:05

Tanár vagyok..Csak azért írom hogy értelmezni tudjátok a mondanivalóm.


Ti,igen ti Szülők vagytok a hibásak mindennel kapcsolatban ,ami a büfével kapcsolatos.,,Most jön a kövezés..de pedig igen!!!

Nem szántok rá 10 percet szülők ,hogy szendvicset készítsetek a gyerekeknek előző nap este...egészségeset,táplálót!!

Nem kell rá sok idő tényleg,kg öt perc.És ha utána a büfében vesz még a lurkó egy cukrot nem akkora gáz..De!!! Nem a büfében kéne reggelit vennie éhes gyerekeknek/tutira nem táplálót hanem édeset választ../,..az marhára egyszerű hogy vegyél valamit a büfében...és majd a büfés döntse el hogy mit ad reggelire?!!!Nem a büfés a táplálkozási tanácsadója a gyereknek, hanem a szülő...

2012. dec. 15. 20:16
Én azzal sem értek egyet hogy van iskola büfé. 4 wimpit eszik a többi 20 meg nézi, vagy azért mert a szülőnek nincs pénze rá vagy mert nem is akarja hogy ilyen büfés vackokat egyen a gyereke.
2012. dec. 15. 20:06
Sajnos sem a kisboltokban sem a multikban nem jobb a helyzet,mindkettőben dolgozott ismerősöm,és elég undorító dolgokat mesélt,nem is csodálkozom,hogy valahogy nem bírom már évek óta megenni a húst,tudván miket művelnek vele,hogy eladható formába kerüljön...volt olyan,hogy ettem egy gyrost az egyik ismerősünk büféjében aztán két napig napi 50-szer látogattam meg a klotyót,ki tudja mi volt benne és még sorolhatnám,mert az én gyomrom aztán megérzi ha valami nem stimmel...
13. 710b866d3f (válaszként erre: 12. - Spiritus)
2012. dec. 15. 20:02

maradjunk annyiban, hogy full nyálkásak, hetek óta lejártak és sokszor zöldek voltak.


De nem akarok általánosítani, hogy minden pékség ilyen, én spec. egy "albán pékségben" melóztam.

12. Spiritus (válaszként erre: 5. - 710b866d3f)
2012. dec. 15. 20:01
Mi van a virslisekkel?!?! KÉRLEK!!!
11. Spiritus (válaszként erre: 6. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 20:00
Szerintem ez azért nagyjából alap, de mégis megeshet,hogy a szegény gyermek valamiért aznap éhesebb az átlagnál, és enne valamit a büféből. Vagy tovább kell maradnia, vagy több/nehezebb volt a tesi óra!
10. 710b866d3f (válaszként erre: 6. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 19:58

Én annó gyerekként 90%-ban otthon készített szendókat vittem a suliba, de volt párszor, hogy büfében is vásároltam.

És szerintem - de lehet, hogy ezt csak én gondolom így - a mai fiatalság köreiben eléggé "menő" az, aki büfében vásárolgat. Ha nem is használnám rá a "státusz szimbólum" kifejezést, azért ahhoz nagyon hasonló...

2012. dec. 15. 19:57

Simán el tudom képzelni, hogy létezik ilyen. Soha nem is szerettem, ha a gyerekeim ilyesmiket vásároltak. Én szerencsére mindig meg tudom oldani az uzsonna-pakolást, de még én is kerülhetek olyan helyzetbe, hogy kénytelen leszek a gyerek kezébe nyomni reggel egy ezrest (a szendvics helyett), hogy vegyen kaját.

Azért bízok benne, hogy nem ez az általános helyzet.

2012. dec. 15. 19:56

bezzeg az én időmben :D a csokis'kroászon' csokirétege közül pottyant ki a csótány :DD vissza is vittem zöld fejjel a büfésnek, szerencsére az igazgatóhelyettes ott volt és bezáratta a lepratelepét :P

de pl a gyorsétteremben is simán kapsz romlott húsból burgert etc. :)

7. fehérleander (válaszként erre: 6. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 19:56
Teljesen igazad van!
2012. dec. 15. 19:54

A kedves anyuka vegye a fáradtságot, és csináljon naponta a gyermekének szendvicset zöldséggel, gyümölccsel, minôségi felvágottal, sajttal, stb.

Sokan az uzsonnás doboz mellé még a megszokott teájukat, gyümölcslevüket is viszik.

2012. dec. 15. 19:48
én ugyan nem iskolai büfében, de pékségben melóztam már suli mellett. Azóta nem eszem többek között se csokis croissant-t, se virslis péksütiket... Undorító dolgokat tudnak csinálni a tulajdonosok a nagyobb profit és a spórolás érdekében.
2012. dec. 15. 19:46

lol


Ilyen lézethet??? :(

2012. dec. 15. 19:45

Ez elfogadhatatlan és borzasztó:-(


Fel sem merült volna bennem, hogy egy iskolai büfében ilyen előfordulhat!

2012. dec. 15. 19:34
Nem olvastam végig.A mi sulibüfénk nagyon szuper! :)
2012. dec. 15. 19:33

BOTRÁNYOS ÉS FELKAVARÓ SOROK KÖVETKEZNEK…ÉS NEM CSAK GYOMORTARTALMILAG!

Irásom meglepő módon egy iskolabüfé mindennapjairól szól, ami jelen esetben méltán elmondható, hogy nem mindennapi. Ez egy általános iskolai büfé valahol kicsiny Hazánk iskolarendszerének egy igen távoli, az ANTSZ által sajnálatos módon ritkán látogatott szegletében. Az egyetlen kontrollt a büfében dolgozó alkalmazott jelenti, akinek az átlagnál fejlettebb az igazságérzete. Tőle hallottam eme történt, amit most megosztok Veletek, gyanútlan és jóhiszemű édesanyákkal.

Ez egy gyermekbarát büfé így nem árulnak csokoládét, nincs szénsavas üdítő viszont van szalmonella és penészgomba…hurrá, mennyivel jobb nekünk!

Az csupán kedves gesztus, hogy a másnapos pékárut el kell adni, mert nem lehet előzőnap végén leakciózni, ahhoz képest, hogy korábban le kellett fagyasztani ha még másnap sem ment el, majd alkalom adtán elővenni és teljes áron rásózni a gyanútlan kölykökre. Az ötszáz Forintos kilós Tesco-s párizsi sem mehet a kukába, ha lejár az az napi mandátuma, mert ki kell venni a zsömléből ami vajas és zöldség is van benne, majd át kell rakni a frissbe. Nehogy már kárba vesszen egy szelet igen értékes kb: 1-2 Forintot érő finomság, amit másnap el lehet még adni, igaz, hogy egy kicsit bepállott a széle száraz és van némi zöld beütése is, de kit érdekel, nem a Tulaj gyereke eszi a többieknek meg ugye jó az is! Apropó a Tulaj gyereke. Ő a büfében nem ehet, az anyukája kijelentette, hogy Jenőke tudod, hogy Te innen nem ehetsz semmit, majd mi eszünk máshol. Na, kérem fő az empátia de legalább tisztában van a mama azzal, hogy sz*rt árul. Persze, hogy tisztában van vele és meglehetősen szégyelli is. Arra kérte az alkalmazottat, hogy vegyen márkás ketchupot és majonézt, majd az általa beszerzett olcsó vackot öntse át a drága flakonjába és azt tegye ki a pultra. Mert az emberek hülyék…mi? Nem fogják azonnal kiszúrni, hogy a narancssárga híg lötty nem Globus ketchup.

Saláta! Valahonnan szerez olcsón persze, kilós salátamixet, ami jó esetben csak másnap jár le. Amíg tart vagy amíg nem dobja ki a Büfés a komposztálóba mert már bűzlik, azt kell nyomatni a szendvicsekbe. Nem tudom, hogy szoktatok-e ilyen salátamixeket lejárat napján felbontani, de azt a szagot és állagot képzeljétek el két nap múltán.

Nekem személy szerint a tartós sonka és a rántott hús esete tetszik. Vannak hidegkonyhák, amik csomagolt szendvicseket szállítanak boltok illetve vendéglátó egységek számára. A történetünkben is egy ilyen, illetve több ilyen szendvics a főszereplő, aminek sajnálatos módon lejárt a szavatossága mivel a szendvics túl drága általános iskolai viszonylatban. Főhősünk, mármint a Tulaj kiadta az feladatot: - ha lejár a szendvics ki kell szedni a sonkát és a húst, újracsomagolni és értékesíteni. A Büfés leányzó tiltakozására kifejtette, hogy ez tartós sonka, ami sokáig eláll. Én ezt el is hiszem de.. tömbben becsomagolva és nem felszeletelve, vajas kifliben amiben egy hétig punnyadt, szeletelt jégsaláta és paprika társaságában, mindezt megfejelve celofáncsomagolással.

Kérem szépen láttam a sonkát, ragacsos volt a szélei szárazak, fakók…„indulásra készen” állt, ha értitek mire gondolok, az egy hetes rántott húsnak savanyú bepállott szaga volt.

Elhiszem, hogy rossz a gazdasági helyzet és minden mást is megértek…de könyörgöm gyerekek étkeztetéséről beszélgetünk! Gyerekekről, akiknek még gondoskodásra és figyelemre van szükségük. A történetből kiderül, hogy nem gondolkodunk egyformán. Míg számomra és rajtam kívül szerintem még nagyon sok ember számára fontos kérdés a gyermeke egészsége, és nem csak a sajátjáé, hanem másoké is, addig ez a kétgyermekes édesanya, akié a szóban forgó iskolabüfé, csak és kizárólag az anyagi érdekeket tartja szem előtt pedig tőle aztán igazán sokkal többet várnánk…

Miután az alkalmazott nem tudott ezzel az üzletszemlélettel azonosulni a Tulajdonos azonnali hatállyal eltávolította a büféből. Jelenleg az Alkalmazott bejelentésére az iskola vezetése vizsgálja az ügyet. Személy szerint abban reménykedem, hogy felbontják a bérleti szerződést, de a mai világban láttunk már sok csodát…

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook