Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hónapos babának kb. hány grammot kell híznia? És egy étkezés során hány gramm tejcit kell ennie, szopiznia?Mennyi az ideális?Körülbelül! fórum

Egy hónapos babának kb. hány grammot kell híznia? És egy étkezés során hány gramm tejcit kell ennie, szopiznia?Mennyi az ideális?Körülbelül! (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Katinkaboszi (válaszként erre: 36. - Hajni2)
2008. jún. 3. 20:24

Saját tapasztalat alapján, sehogy. Inkább segíts neki teát inni, mert az fontos. Nem értem a mai orvosokat, akik szerint nem kell más, csak tej.

Megjegyezném, ha erős a tejed, akkor nem is kell neki annyit ennie, mert sokkal kevesebbel beéri, mint más gyerek. Lassan jön majd a gyümölcs és a zöldség szezonja, azzal majd bepótolja, ne félj.

Az egyik orvos, aki még az én gyerekkori doktor bácsim volt, azt mondta, ebben a mai világban, nem hal éhen egyetlen gyerek sem.

Az pedig főleg igaz, h mi felnőttek sem vagyunk minden nap egyformán éhesek.


Nyugodj meg, nem lesz semmi baj, a te babád is fel fog nőni és erős kicsi lesz belőle. Csak nyugi.

Még egy, a te idegességed is átragad a picire!!!

37. win (válaszként erre: 35. - M_Marcsa)
2008. ápr. 14. 07:37

Van ám! :)))

Tudom, amit tudok! ;DDDD

36. hajni2
2008. ápr. 13. 20:49

Sziasztok!

Az én babám sem ismeri a könyv szerinti értékekek, de sajnos nekem negatív irányba tér el, ezért is vagyok ideges miatta. 2 hónapos a babó, 5600 gr, a napi mennyiség amit hajlandó megenni max. 500-600 gr. Mindezt úgy, hogy csak a bal cicit hajlandó elfogadni, cumisüvegen gyakorlatilag csak "nyammog", nem akar inni belőle. (A jobb cicit mindig lefejem) Ha éhes, akkor sem sír, képes lenne a drága csendben éhenhalni. Már kórházba is kerültünk e miatt, mert majdnem kiszáradt. Mostanában már a hízása is megállt. Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnék még belediktálni egy kis tejcsit?

35. M_Marcsa (válaszként erre: 34. - Win)
2008. ápr. 13. 20:38

Jóvanna, van gyereked, tudod te is.

Jól értetted.:)

34. win (válaszként erre: 33. - M_Marcsa)
2008. ápr. 11. 21:46

? :-O


Nem értelek! :-OO


"1 hós baba szinte egész nap alszik."

Ezt én úgy értelmezem, hogy egy 1 hónapos bébi gyakorlatilag az egész napot átalussza, és csak néhány órát tölt ébren, ergo a többi időben lehet tőle csinálni bármit.


Talán azt akartad írni, hogy 'szinte minden 1 hónapos gyerek egész nap alszik'? Mert akkor már valóban mást jelent. :)))

33. M_Marcsa (válaszként erre: 30. - Win)
2008. ápr. 11. 20:54
Odaírtam, hogy szinte.:)
32. M_Marcsa (válaszként erre: 28. - 14775640c4)
2008. ápr. 11. 20:52
Azért az igények tőled is függnek valamennyire...
31. M_Marcsa (válaszként erre: 24. - Ekka)
2008. ápr. 11. 20:51
Azt írtam, hogy 1 hós baba szinte alszik egész nap. Nem az enyémről írtam.
30. win (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2008. ápr. 11. 19:38

Már amelyik...

Nekem egyik gyerekem sem volt/van egy nagy nappali alvó, és a lányom ráadásul hasfájós, bukós, sírós. -> Vagy egész nap cipeled a seggét, tolagotod a babakocsiban, vagy üvölt.

Melyiket választanád? Énb már meguntam az ordítást. -> Cipelem, tologatom-> Nincs időm semmire... :SSSSSS


Viszont a fiam mellett sokkal többet lehetett csinálni, mikor már mászott, meg ment, mert akkor ott volt körülöttem, és fél szemmel figyeltem, miközben pl. ki-/bepakoltam a mosógépet, előkészítettem egy kaját, ágyneműt cseréltem stb.

29. 14775640c4 (válaszként erre: 27. - Ekka)
2008. ápr. 11. 14:26

nem hiszed el egy évesek voltak én is azt hittem nem lesz ennél rosszab:))

most meg visszasirom:)

28. 14775640c4 (válaszként erre: 27. - Ekka)
2008. ápr. 11. 14:25

és ez majd még fokozódik csak legyen ovis:))

egyre nagyobbak az igények. majd meglepődsz te is:))

27. Ekka (válaszként erre: 26. - 14775640c4)
2008. ápr. 11. 14:24

:))

Én is azt hittem, hogy nem lesz rosszabb a hasfájós időszak után.. Dehogynem!! "Jön-megy" pakol, mindent a fejére ránt.. stb.

:)))

26. 14775640c4 (válaszként erre: 24. - Ekka)
2008. ápr. 11. 14:21

az enyém is aludt mindkettő kb 2 hónapos koráig:))

utána meg mentek volna a világba:))

a kicsit kiraktam kuszni. aztán figyelhettem ne kusszon a konektorhoz:))

de ezek semmik ahhoz képest hogy most meg többt foglalkozom velük mint mikor kicsik voltak:))

25. Ekka
2008. ápr. 11. 14:17

Hízás: havi 300-500g között.

Egy étkezés? Testsúly kilogrammonként 150 ml a napi szükséglet.

24. Ekka (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2008. ápr. 11. 14:16

Te szerencsés votál, hogy a Babád szinte egész nap aludt.

..de minden baba más! Nekem sem volt időm semmire a lányomtól. Hasfájós, bukós baba volt. Nem tudott böfögni. Kaja után órákig járkáltam vele, de semmi!! Lefektettem. 20 perc után éktelen sírás, felemeltem, hatalmas bukás..

Szóval Te örömködhetsz, hogy egész nap aludt a Csöpped!:)

23. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - M_Marcsa)
2008. ápr. 11. 14:05

anyám 1 hónapos baba és gond?

mi lesz majd ha nagy lesz pl 3 -4 éves?

erre szokták mondani kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond:))

én tudom. a kicsi 3 éves a nagy 5 éves. és 5 perc váltásban hol az egyik éhes hol a másik hol ez kell nekik hol az inni enni mindig mást:))

szopizzon csak igény szerint igazad van. majd visszasirja még mikor majd hat felé nyuzza a gyerek:))

én is visszasirom:))

22. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Vajszi75@freemail.hu)
2008. ápr. 11. 13:58

1 hós baba szinte egész nap alszik.

nem értem, hogy nincs időd? :) Majd, ha mászni fog, menni fog akkor...

Ha igény szerint eteted, az nem összevissza. Túlzottan matematikailag csinálod... Légy lezserebb...:)

2008. ápr. 11. 13:56

mindegy:))

gyereke válogatja:))

igény szerinti szopi és kész. elveszi ami kell neki..

sőt csak akkor etesd ha kell neki éjjel ne ébreszd fel majd felkel ne félj ha éhes

20. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Vajszi75@freemail.hu)
2008. ápr. 11. 13:53
SZoptass igény szerint, két mellről. Azt nézzed, mi a jó a babának. Így több tejed is lesz. Ha alszik, ne ébreszd fel, hogy egyen, majd csak ha kéri.
2008. ápr. 11. 08:47
Sziasztok lányok!De jó,hogy más is küszködik ilyen gondokkal nem csak én:)De végigolvasva a hozzászólásaitokat,lehet,hogy ránk fér egy kis változtatás...én ugyanis 1 mellből szoptatok,a többi tápszer,de nagyon utálom mert vagy elhül közben vagy tök forró mire végzünk a cicizéssel...Most homeopátiás szert eszegetek...mintha jobb lenne...Egyébként én is mérem...végül is arra jó,hogy megnyugtassam magam ha szépen evett,hogy ha sír az nem azért van mert éhes...én sem tudom mindig mikor miért sír...mi tegnap voltunk 1hónaposak,eddig szépen fejlődünk...De veletek ellentétben csak 5xetetek...hiába szeretném visszaállítani a 6x,nem ébred meg,ha meg felébresztem...nem szopik...nekem ezzel is bajom van...össze vissza meg nem akarom,mert akkor semmire nem marad időm!Amúgy 90-120ml,de ebből eddig sajna csak 40-60 az anyatej(1 ciciből)de ez a jobbik értéke,a másikban mindig kevesebb van...a többi tápi.Szopi után mindig fejek kb.10-20ml,nem adom fel,van mikor még 3/4 órát is elkínlódok és annak az eredménye ez a hatalmas mennyiség!:(
2008. febr. 9. 09:59
Köszi, csajok rendesek vagytok de nem tudtatok olyat írni amit ne próbáltam volna.
17. win (válaszként erre: 14. - 7934d1ac97)
2008. febr. 8. 11:32

Értelek!


A 380 gr nem feltétlenül kevés egy hónap alatt, mert a gyerekorvosok szerint az első hónap úgy "néz ki", hogy 2 hetes korra kell elérni a babáknak a születési súlyukat és onnantól kezdve kell hetente legalább 150 gr-ot hízniuk.

Most persze kérdés, hogy a lányod a 380 grot összesen hízta, vagy a születési súlyát visszaszedte és onnan hízott 380 grot?


Biztosan nincs a háttérben valamilyen emésztési probléma? Kiüríti mindkét melledet? Milyen gyakran szoptatod?

A lányom rengeteget eszik, hízik, de ennek ellenére nappal a legritkább estben alszik el szopás után: bukik, kakil, böfizik, csuklik, és mindezek hatására persze ordít. Van, hogy azt hinném elalszik, látszólag semmi baja, egyszerre mégis kipattannak a szemei és elkezd sírni. Ő most kap hasfájás elleni szirupot, hátha...

Ha kevésnek találod a tejedet, próbálj meg fejni minden szoptatás után. Ha csak 5 ml-t, akkor annyit. Egy másik fórumon olvastam, hogy valaki fejéssel elérte, hogy naponta 400 ml jön neki és nulláról indult!

Igyál esetleg Fitolac teát, és szedhetsz többféle homeopátiás szet. Urtica urens 5 CH, lehet szedni vitex agnus castust és ricinus communist. Ez utóbbi kettőt elégtelen vagy egyáltalán el sem induló tejtermelésre ajánlják. Mindig alacsony higításban kell szedni őket, max. napi 3x5 golyócskát.

Iszol eleget? Napi 3 litert illik fogyasztani.

16. 762fb1185b (válaszként erre: 14. - 7934d1ac97)
2008. febr. 8. 10:54
Szia!Tejserkentőt iszol?Szedsz?Én a harmadik babámnál voltam biztos abba,hogy nincs elég tejem.7-8-hetes volt amikor sokat sírt,állandóan cicizni akart.Mondjuk ő hízott is szépen a havi 1-kg bőven elérte!Mégis,kétségbe voltam esve,hogy nem lesz tejem!Elkezdtem szedni az urtica urrenset és nagyon sokat segített!Azóta már 7-hónaposak vagyunk,még mindig szopizik,9.5 kg!
2008. febr. 8. 10:50
Most néztem épp hogy a fiam annak idején 960 g-ot hízott egy hónap alatt, a lánykám meg még csak 380-an nál tart. :(
14. 7934d1ac97 (válaszként erre: 13. - Win)
2008. febr. 8. 10:45

Én azért nem esek kétségbe, hogy ha egy-egy étkezésnél kevesebbet eszik, mert nálunk is van olyan hogy kevesebet egyik néha és még is akkorát alszik mint a ház, ilyen a fiamnál is volt.


Nekem az a gondom, hogy majdnem minden kajálás után (ami most már két mellből megy és egy egy mellen fél -fél órát is rajt van, tehát majd egy órát szoptatok) utánna meg még mindig ordít lánykám, vagy fél órát és olyan szinten, hogy csurom víz lesz még a haja is. És azt gondolom, hogy nem elég neki a tejci.


Ráadásul a te babáddal ellentétben a tegnap múlt 4 hetes kislánykám 380 g-ot hízott mióta megszületett. És én is úgy tudtam, hogy havi 1 kg hízás a normális vagy átlagos. Pedig 3850 g-mmal született és 54 cm-vel tehát nem egy "poszka" kislány. A fiam kissebb volt. És a fiamat is csak 6 hétig tudtam szoptatni, és én e miatt vagyok sík ideg, mert a védőnőmet is hiába hívom. Baszik ránk. Csak azt mondja szoptassak két mellből, de hiszen eddig is ezt csináltam. Engem ez idegesít!

13. win (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. febr. 8. 07:43

Én továbbra sem értem, és nem látom hasznosnak, hogy méred a szopásokat.

Rájöttél, mi a gond, tudod a megoldást. Innetől kezdve, ha egy cicivel nem lakik jól, átteszed a másikra, és kész. Nem mindegy, hogy mennyit eszik? Szerintem nem az a fontos, hogy mennyivel, 80 vagy 150 gr-mal, hanem hogy jóllakjon.


Az első gyereknél én is méricskéltem, mint a bajnok. Ha 3x evett 130at és 4.re csak 80at, akkor kétségbe voltam esve. Hiába aludt a gyerek édesdeden, megpróbáltam újra cicire tenni. Szerencsére neki több esze volt, mint az anyjának! ;DDDD

Most csak esténként mérjük meg a lányomat, szopást csak 2x mértem, azt is csak azért, mert a védőnő állandóan faggatott, hogy mennyit eszik a gyerek, én meg azt mondtam ,fogalmam sincs.


Arról nem is beszélve, hogy mindkét gyerekem jó antipélda arra, mennyire nem érdemes foglalkozni a "hivatalos" értékekkel.

A fiamnál egyszer kíváncsiságból 5 hetes korában 24 órán kersztül mértem, hogy mennyit eszik.

Ő akkor az "előírt" 6-8 alkalom helyett 8-10x szopott. A súlya kb. 5100-5200 gr volt, tehát 765-780 gr lett volna a napi adagja. Ehhez képest a 24 óra alatt evett 1100 grot!!! A havi "normális" hízás 600-1000 gr. A fiam az első 2 hónapban 1230-1230 grot, a 3. hónapban 1110 grot hízott. Elvileg féléves korra kell megduplázni a súlyukat, a fiam 4 hónaposan elérte ezt.

A súly, magasság és fejkörfogat percentilisei az első évben a normálistól eltérő, de még elfogadható értékek sávján bőven túl voltak, mégsem kövér, nem extrém magas, a feje sem nagy, semmilyen betegsége nincs.


És én ezek után, hogy a fiam rácáfolt mindenféle tudományos adatra, többé nem foglalkozom semmilyen tankönyvi értékkel, mert nincs értelme.

(A lányom nagy valószínűséggel hasonló kaliber lesz, 1 hónap alatt 1080 grot hízott, ma 5 hetes és erősen közelíti az 5 kilót.)


Persze, ha Téged megnyugtat, mérjed továbbra is a lányodat!

Az én esetemet csak azért írtam le, hogy aki -akár a későbbiekben is- olvassa, lássa, mennyire nem ismerik a tudományos adatokat a gyerekek. :)))))

2008. febr. 7. 22:50

két gyermekem van,de soha nem mértem.ha jóllakott,jót aludt,és nyugodt volt.sztem nem törvényszerű hogy mindig "felszedjen" pár dekát.viszont ha nem lakik jól,úgyis jelzi.

a védőnő előszőr azt mondta,ennyit és ennyit kapjon.(tápszert)de soha nem ette meg.de erre majd magadtól is rájössz.nem kell mindig a tanácsot elfogadni.te is ráfogsz érezni mint a legtöbb anyuka.jól fogod csinálni!

2008. febr. 7. 21:53
Szerintem teljesen mindegy mennyit eszik (kivéve ha nagyon keveset)mert már a kicsik is tudják mennyi az ami kell és ha erölteti az ember akkor se fog se kevesebbet se többet enni Ez a saját tapasztalatom
2008. febr. 7. 20:41
Szerintem, mérni is lehet, de nem muszáj. Ha két mellből szoptatsz, akkor, több lesz a tejed is majd. Egy ideig mondták nekem is, h. egy mell elég, de a fiam azt mondta, neki kell kettő, azóta jól nő:)))
9. Mokka78 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. febr. 7. 18:45

Semmi baj ,szerintem senki nem haragszik!

De én mint kezdő anyuka is sejtettem ha sír a gyerek szopi után és még szopizna akkor éhes! Ez olyan logikus!!!

Valóban amikor felesbe megy a tápi és a cici akkor eleinte segítség lehet a mérleg !

Minden gyerek máshogy eszik! HA hetente megmérik a babát ,látják hogy fejlődik a súlya,azt is ha baj van! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook