Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy fantasy könyv címét keresem... fórum

Egy fantasy könyv címét keresem... (beszélgetős fórum)

2012. ápr. 22. 23:05
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Pár éve olvastam egy tipikus tini fantasy könyvet. A nagy vámpírmániával került előtérbe. Nem tudom se a címet, se az írót, és szeretném továbbolvasni. Tulipánok voltak a borítón és egy lányarc. Egy lányról szólt, aki hallja a gondolatokat, amibe már félig beleőrült. Jön egy csávó az osztályába és mindenki elájul tőle. Kiderül erről a srácról h több száz éves, mert az apja alkímista volt és megtalálták azt a löttyöt, amitől örökké lehet élni. A csaj ennek a csávónak volt az örök szerelme, csak az előző életében mindig kinyírta a féltékeny ex. ezért sose lehettek egymáséi.A pasi képes volt átmenni egy másik világba meditációval, ahol mindennek megvolt az "idealizált" eredetije és akarattal lehetett teremteni. Nos, kb. ennyi telik tőlem, előre is köszönöm a segítséget:)
10. M0ncsa
2011. nov. 2. 11:59
Mindotoknek koszi a tippet, pont kezdtem kifogyni az olvasnivalobol :)
2011. nov. 1. 23:53
Ha jol emlekszem Robert Szilverbeg irta, amerikai szuletesu volt.
2011. nov. 1. 19:36
már meg is rendeltem!:-)
2011. nov. 1. 19:18

Megryan, aztaaaa, szuper vagy!!!:-)))) Ez az, beugrott rögtön! már nézem is a bolt linkjét!


a nagyja akkor jól rémlett, lehet, azt a gyökeres dolgot egy másikkal keverem..és akkor az lehetett magyar szerző. Na igen, akkoriban számolatlanul faltam fantasyt, Fable-t, Lawrence-t..na jó, ma is..:-D


NAGYON KÖSZÖNÖM!!!:D


Astaroth, köszi Neked is, lehet, hogy az a másik regény tőlük van..rákeresek a könyveikre.:-)

2011. nov. 1. 19:07

[link]


ez a régi kiadás borítója, ha ez volt, felismered :)))

5. Astaroth (válaszként erre: 1. - 6e13ce5456)
2011. nov. 1. 19:02
Nem lehet, hogy valamelyik M.A.G.U.S regényről van szó? Ezeket a köteteket magyarok írták, de mind külföldi álnevek alatt. A legismertebb írók: Wayne Chapman és Raul Renier.
2011. nov. 1. 19:02

itt most 4000 helyett 990-ért van


[link]

2011. nov. 1. 19:00
2011. nov. 1. 18:59
Lord Valentine kastélya....
2011. nov. 1. 18:56

Sziasztok!


Még a 90-es évek elején olvastam egy fantasy-regényt. Az író angol álnéven írt, de 99%-ban biztos vagyok abban, hogy magyar.


A könyv egy elvarázsolt /elátkozott kastély felszabadításáról szólt, s a fő motívum az volt, hogy a főhős (egy férfi) egy zsonglőrtársulathoz csapódva utazott a kastély felé. Rémlik még, hogy volt egy növény, talán fa, ami a kastély alatt nőtt, és a gyökerei a végén igencsak beleszóltak a dologk alakulásába.

Nagyon izgalmas volt, különös hangúlatú, számomra letehetlen könyv volt...de vagy 15 éve kaptam kölcsön utoljára, és nem tudom, mi a pontos cím. Enélkül meg antikváriumban sem tudok utána nézni.


Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook