Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy éves gyerekem lázas, és van egy dudor is a füle mögött, Ti mit adnátok neki? fórum

Egy éves gyerekem lázas, és van egy dudor is a füle mögött, Ti mit adnátok neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 16. 21:46
hát én nem tudom, csak azt, hogy ez se neki se nekem nem jó. Az ügyeletre meg ne is hallgasson már az ember
2010. jan. 16. 21:46

A 37,5 nem láz, nem kell csillapítani - a kis szervezete kidolgozza. Lázról csak 38 fok felett beszélünk és az igényel csillapítást.

Adj neki bőven folyadékot, bármit, amit szeret. Kínáld többször, de annyit igyon, amennyi jól esik, nehogy kijöjjön belőle.

24. sajert
2010. jan. 16. 21:39

Én 37,5-re nem adtam semmit se, hadd dolgozzon az immunrendszer. Kizárólag 38 fok fölött kezdem el a lázcsillapítást. Figyelném megy-e fentebb, és ha igen, akkor adnék neki Nurofent vagy Panadolt.


Minden doki mást most: nekem kifejezetten mondta, hogy a Germicidet nem ajánlja (ne kérdezd miért, ezt ő tudja).


A három napos láznál 39 fok alá nem tudtam vinni a hőjét se egész testes prizniccel, hűtőfürdővel kombinálva, plusz lázcsillapítókkal (két napig 3 óránként, de a hajamra is kenhettem volna). A karácsonyi bárányhimlőjénél meg talán két nap adtam neki lázcsillapítót, mikor este felment neki 38 fölé. Nappal elvolt hőemelkedéssel.

23. Herika40 (válaszként erre: 21. - Emrus)
2010. jan. 16. 21:39
Csak panadol van itthon, de azt kapja már
2010. jan. 16. 21:36
ok rendben még abban segitsetek, hogy olyankor mit csináltok, mikor nem akarja a saját teáját meginni csak a mienket?
21. emrus
2010. jan. 16. 21:36
Szerintem antibiotikum kellne, mert ezt valami fertőzés okozza, ha van valami olyan lázcsillapítód amiben gyulladáscsökkentő is van olyat adjál neki, és holnap ha van gyermek ügyelet vidd el. Sok folyadékot is itassál vele,nehogy a láz miatt kiszáradjon.
20. titta
2010. jan. 16. 21:17

Fogzástól iszonyú láza lehet. 15 hónapos a kislányom és az eddig meglévő 4 rágófoga mind 40-41 fokos láz kíséretében tört át... Nem kívánom sem babáknak, sem anyukáknak...


De ez a duzzanat miatt biztosan valami vírus, gyulladás.

Olyan lázcsillapítókat lehet 3 óránként váltásban adni aminek nem ugyanaz a hatóanyaga.

Én magas nem csillapodó láznál a GermicidC-t és a Nurofent adom szitén orvosi ajánlásra.

Nekünk a Germcid-C kúp a leghatásosabb leggyorsabb lázcsillapító.


Első az orvos... ha megvizsgálták, akkor tényleg figyeld a lázát, hűtőfürdő és a gyógyszer.

Kitartás!

Hétfőn mindenképpen vidd el a gyermekorvosotokhoz is!

Ebben a korban korainak tartom a mumpszot, védőoltást is mumpsz ellen 15 hónapos korban adják. Persze nem kizárt. De valóban bármi, enyhébb vírus is okozhatja.


Gyógyulást!!!

19. Herika40 (válaszként erre: 16. - Lolita63)
2010. jan. 16. 21:14
Nem nem kapkod a füléhez, csak nyűglödik, hogy aludna, de nem tud még azt sem.
2010. jan. 16. 21:13
De 37,5-re bőven elég a Nurofen...
17. Eperke9 (válaszként erre: 13. - Sajert)
2010. jan. 16. 21:11

Én nem adnám felváltva a kettőt 3 óránként...

A Panadolt 4-6 óránként lehet, a Nurofent inkább 6 óránként. Ha nem tudtam levinni a lázát Nurofennel (Panadolt sose próbáltam), 6 óra elteltével egy negyed Algopyrint adtam neki összetörve, pici cukorral és teával (gyerekorvos tanácsára).

2010. jan. 16. 21:09
A füléhez nem kapkod?Ha megnyomod a füle mögött érzékeny neki?
2010. jan. 16. 21:09
A 37,5-ot nem hagyta el az ügyelet meg nekünk itt van helyben voltak is kinnt de nem tudtak érdemlegeset mondani. Felhívtam a Váci kórházat is és ők is ugyanazt mondták, mint az ügyelet
14. sajert
2010. jan. 16. 21:02
A fogzástól - tudomásom szerint- magas láz nem lehet, mekkora a láza?
13. sajert
2010. jan. 16. 21:01

A fiam egy éves épphogy elmúlt, mikor éjjel felébredt, és 41 fokos láza volt (este még SEMMI baja nem volt). Amíg a férjem csinálta a hűtőfürdőt, addig én hívtam az ügyeletet, és mondtam nekik, hogy semmi más tünet nincs, csak a láz. Elmondták, hogy mit adjak neki, hány óránként (ekkor tudtam meg, hogy a Panadolt a Nurofennel felváltva lehet adni három óránként), és kijöttek. Semmit nem tudott a doktronő megállapítani, minden normális volt, csak épp iszonyú lázas volt. Utólag kiderült három napos láza volt.

Én 11-kor hívtam az ügyeletet, 1/23-ra értek ki (Bp.).

2010. jan. 16. 21:01
az ügyelet már volt kint és közölték, hogy a panadol az jó, mert fogszik a gyerek.Egyébként szépen eszik és játszik is, csak lázas de én mégis aggódom
11. 80ASIQ (válaszként erre: 7. - 80ASIQ)
2010. jan. 16. 20:59

Egyetlen helyen néztem utána a mumpsznak. Ez a cikk elbahatelizálja. Emlékszem, gyerekkoromban én is átestem rajta és nagyon megszenvedtem.

Persze más betegség is lehet. Mindenképpen az orvost javaslom.

10. ybag
2010. jan. 16. 20:58
szia!Szerintem csillapítsd a lázát.A dudor valószinűleg nyirokmirigy megnagyobbodás,amit valami gyulladás okoz,úgy ,mint a lázat is.Az én gyerekeimnek is volt ,egy kicsit ijesztő,de nem veszélyes.Természetesen orvoshoz kell vinni,ő tud konkrét választ adni.
2010. jan. 16. 20:55

Elsőkörben felhívnám az ügyeletet, és elmondanám a tüneteket, és akkor meg tudnák mondani, hogy mit adhatok neki. Meg tudják telefonon keresztül is ítélni, hogy kimenjenek-e vagy nem.

Ha nem nyugtatnak meg, akkor meg irány az ügyelet.

2010. jan. 16. 20:54
Semmit....irány az ügyelet!!!!
2010. jan. 16. 20:54
Gyanús, hogy ez mumpsz. Nem játék, orvoshoz vele!
2010. jan. 16. 20:54
ne vidd el lázasan, hívd ki az ügyeletet.
2010. jan. 16. 20:54
Nurofent, ha kell holnap szintén, hétfőn meg doki
2010. jan. 16. 20:54
Azonnal orvoshoz vinném.
2010. jan. 16. 20:54
szintén..de szerintem ez nem kérdés..
2010. jan. 16. 20:53
Lázcsillapítót, és vinném dokihoz.
2010. jan. 16. 20:52
Egy éves gyerekem lázas, és van egy dudor is a füle mögött, Ti mit adnátok neki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook