Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy elhagyott gyermek története fórum

Egy elhagyott gyermek története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy elhagyott gyermek története

1 2
21. Ági05 (válaszként erre: 19. - 410b0a7789)
2011. szept. 21. 10:55

Én 1 hónapot voltam bent a kisfiammal,sajnos én is több elhagyott babával találkoztam.Úgy tettem,ahogy Te is,ha nem látták,legalább a cumijukat odaadtam.Szerencsére találkoztam néhány olyan ápolóval,akik a cikkíróhoz hasonlóan próbáltak többet törődni az elhagyott babákkal.


Szemerke maradj ilyen,szép hivatást választottál!

20. 0b18315731 (válaszként erre: 18. - Júlia*)
2011. szept. 21. 10:51
Találkoztál már vele?Ha igen add át neki üdvözletemet.Szerintem itt pedig mindenki egy nick és felhasználó név,tehát kára nem származik belőle,hogy ezt a cikket megírta.Minden jót neked Júlia isten éltessen sokáig!üdv:pogány vagyok!
2011. szept. 21. 10:40

Én mindhárom gyerkőcömmel 2 hónapot feküdtem bent a kórházban mikor megszülettek, mert koraszülöttek voltak. Szobára még sokáig nem kerültek, így bejártam hozzájuk. Akkor láttam, hogy elég sok kisbaba volt bent hagyva. Elszorult a szivem, hogy ha az enyém sír, felveszem , megnyugtatom..stb. De nekik nem volt aki ezt tegye velük. A mi sorunkban 3 kisbaba volt ilyen. Mikor nem látta senki odaadtam nekik a cumijukat, vagy megsimogattam a fejüket, ugyanis más gyerekéhez nem szabad nyúlni. Egyszer rám is szóltak, hogy anyuka, mindenki a sajátjával foglalkozzon!!! Amúgy én azt tapasztaltam, hogy a bent felejtett csecsemőhöz, vagy azokhoz akikhez ritkábban jönnek be az ápolók nem nagyon foglalkoznak velük. Épp megetetik gyorsan, tisztába rakják, majd magukra hagyták, ha sírt se ment oda senki. Egyszer láttam, hogy az egyik ápoló lánya jött látogatóba és neki megengedték hogy kicsit ölbe vegye az egyik gyerkőcöt.

Férjemnek sírva mondtam, hogy mi lenne ha nem egy hanem több gyerekkel mennénk haza. Azóta foglalkoztat a gondolat, hogy én szívesen lennék olyan nevelőanyuka, aki elhozza a kórházból a kisbabákat, amíg nem találnak nekik új családot. Utánaolvastam a lehetőségeknek, de nagyobb házra volna szükségünk, meg már van 3 gyerekem, emiatt is korlátozott ez. Pedig a híradóban láttam, hogy olyan sok nevelőszülő putriban laknak a gyerekekkel, meg rongyokban járatja a gyerekeket, nem tudom ők hogy kapták meg őket. Természetesen tudom, hogy nem ez az átlagos. Nem is fecsegek tovább, nagyon örülök, hogy tényleg van aki felveszi és gondoskodik a kisbabákról bent. Kívánom, hogy az évek alatt is meglegyen ez a lelkesedés és ne fásuljon bele, mint a legtöbb ápoló!!!!

2011. szept. 21. 10:26

Egy hivatáshoz hozzá tartozik a titoktartás is.

Ezt jó ha tudod, mielőtt pereket akasztanak a te nyakadba is, és a kórházéba is.


Ítélkezni joga csak Istennek van, AKI kijelölte ezen csecsemők sorsát is.

17. Erika8
2011. szept. 21. 10:26
Nagyon sok ilyen EMBERRE lenne szukség mint TE vagy !!!
16. Ditta67 (válaszként erre: 11. - Hte23)
2011. szept. 21. 10:14
Szerintem félreérted!Nem ítélkezni és megbántani akart,hanem azt akarta mondani,hogy sokan meggondolatlanul vállalnak gyereket és ez így is van.Azoknak a babáknak akiknek nem jut szerető örökbe fogadó szülő,állami gondozásban szeretet sem jut annyi amennyit megérdemelnének.
15. Sirga
2011. szept. 21. 10:14
Megható történetet vetettél papírra/képernyőre, köszönöm! Példaértékű emberke vagy! :)
2011. szept. 21. 10:07
Ez valami csodálatos volt, elsírtam magam. Fantasztikus, hogy ilyen emberek is dolgoznak az egészségügyben, Isten áldjon téged.
13. pqueen
2011. szept. 21. 09:54

Kedves Szemerke!


Könnyekkel küszködve adok hálát az égnek, hogy olyan emberek mint te élnek és előrelendítik az ilyen apró tündérek életét. A nevükben is egy nagy köszönet, és legalább annyi ölelés és szeretet jár neked tőlünk más emberektől!

12. reload (válaszként erre: 1. - Szemerke)
2011. szept. 21. 09:53

Minden elismerésem, hogy erre lelkileg képes vagy!

Örülök, hogy vannak ilyen emberek az eü-ben.

11. hte23 (válaszként erre: 10. - Fe3d58d788)
2011. szept. 21. 09:52

Ne ítélkezzél senki felett.

Addig amíg Te nem ugyanazt éled át, nem ugyanazokon a dolgokon mész keresztül, nincs jogod ítéletet mondani senki felett.

Én örökbefogadó vagyok.

Megértem azokat akik nem értik az örökbeadók döntését... de nincs joga senkinek azt mondani másképpen kellett volna, másképpen is lehetett volna.

És sokszor ők jobban "anyák" mint azok akik tán hazaviszik... de utána mi történik?

Akkor mi is a jobb???

2011. szept. 21. 09:41

Az összes csecsemőkkel foglalkozó munkahelyen (szülészet, csecsemőosztály stb.) ilyen gondolkodású embereknek kellene dolgozni, mint amilyen te vagy. Biztos jól választottad meg a hivatásod. Leld meg örömödet benne és ne változz meg. Szüksége van a gyermekeknek rád.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen sok "anya" mond le a gyermekéről. Szerintem nincs olyan rossz helyzet, hogy ne lehetne valahogy kimászni belőle és vállalni azt a csöppséget, akit ugyan nem akartak, de a tudatlanság, nemtörődömség mégis a világra hozott, akit legjobb esetben kilenc hónapig a szíve alatt hordott valaki. Ha más nem hát anyaotthon. Azok a nők, akik a gyermeket csak megszülik és nem gondoskodnak róla nem is anyák. Nekem betegen született a kislányom mégsem mondanék le róla soha. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan vannak.

A másik oldalon, akik mindent megtennének egy gyermekért is nagyon sokan vannak. Miért nem lehet rugalmasabban dönteni és már pici, pár napos korukban átadni az anya által elhagyobb apróságokat, hogy olyan szeretetben nőhessenek és nevelkedhessenek, amit minden a világra született baba megérdemelne?

2011. szept. 21. 09:40

Nagyon-nagyon tisztellek ezért a hozzáállásért. És kívánom Neked, hogy mardj mindig ilyen.

Még most is könnyezem.:)

2011. szept. 21. 09:40

Gratulálok!!!!!!

Te egy földre szállt Angyal vagy!!!!!!!!!!!!!

2011. szept. 21. 09:36

Én ezt úgy olvastam végig mint egy örökbefogadó anya.

Igaz nem ennyire babaként került hozzám a kicsi lányom, a fiam meg már valóban nagy volt.

De pontosan ebből látom a különbséget.

Sokat tettél Laráért.

Szerintem a szülei örökre hálásak lehetnek érte Neked.

2011. szept. 21. 09:29
Szia!Ment az érem!Úgy gondolom több ilyen ember kellene belőled az országba akkor nem itt tartana.Gratulálok!Puszim
5. urbanszkyviki (válaszként erre: 3. - Syksy)
2011. szept. 21. 09:29

Így van, így van, csatlakozom!!!!!!!!

Hatalmas szíved van, és nagyon örülök, hogy hajlandó voltál a szeretetedből és egy kicsit azért magadból is adni annak a kis csöppségnek!! Légy mindig ilyen, minden tiszteletem a Tiéd!!!!! :)

2011. szept. 21. 09:27
Szia! Nagyon megható volt a cikked, el is sírtam magam. Örülök, hogy te ilyen jóságos vagy, csak ilyen emberek kerülhetnének erre a posztra. Sajnálattal olvasom, hogy ilyen sok kisbabát hagynak el. Remélem, a továbbiakban is szíveden fogod viselni ezeknek a pici árváknak a sorsát, mégha csak egy pár napig is. Maradj ilyen!
2011. szept. 21. 09:27

Minden elismerésem neked!

Sok ilyen emberre van szüksége a világnak!

Maradj mindig ilyen... :)

2. *GG*
2011. szept. 21. 09:26
Nagyon szépen leírtad! Megkönnyeztem.
2011. szept. 21. 09:20
Örök vitatéma: kinek van joga dönteni egy gyermek sorsáról? Van egyáltalán bárkinek is joga hozzá? Hogy egy gyermek megszülessen, vagy ebbe a világba tényleg csak akkor érdemes érkezni mikor van, aki felkészült arra, hogy fogadja az érkezőt? Ez a történet egy olyan gyermekről szól, akire nem készültek fel, de mégis úgy gondolták, lesz majd aki felkészült rá.

Ugrás a teljes írásra: Egy elhagyott gyermek története
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook