Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy csepp is növeli a tengert - Low waste a mindennapokban 1. rész fórum

Egy csepp is növeli a tengert - Low waste a mindennapokban 1. rész (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy csepp is növeli a tengert - Low waste a mindennapokban 1. rész

2022. szept. 14. 11:09

Minden kis pici lépésnek van értelme.

Én is egy zacskót veszek, ha elfelejtettem otthonról hozni, és a pénztárnál abba az egybe pakolok mindent. De pl. ma 2 szem kápia paprikáért, nem vettem zacskót, elfért az úgy is a táskában.

Szóval sok sok kicsi lépés is sokra megy.

Otthon - kertes ház - komposztálok, így alig van szemetem, szinte csak szelektív. Azt minimálisan tudom csökkenteni, hiszen sajnos a gyártók még mindiig túl-csomagolnak, de reméljük idővel ez is változik majd.

11. hajnallányka (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. aug. 22. 17:46
A csomagolóanyag csökkentése jó ötlet. Viszont sok embernél tapasztalom hogy még + is tép le zacskót. Boltban dolgozom ma is volt ilyen, kérdeztem miért tépi le. A válasz a felvágottaknak(amit ugye eleve becsomagolva kap).Azért vannak jó fej vevők is akik többfélét raknak egy zacskóba. Itt is vannak akik gyűjtik és viszik a dobozokat a sparba. Személy szerint szűrőm a vizet. Jóval kevesebb palack fogy így nálam.
10. globus (válaszként erre: 8. - Unom)
2022. aug. 22. 11:17

Érdekes, hogy nálunk megyeszékhelyen nincs, de két kisvárosban van.

Szerencsére ritkán sütök olajban, de tesóéktól tudnék begyűjteni.

Az elektronikai apróhulladékos, toneressel úgy jártunk, hogy írták, van a mellettünk lévő áruházban. Háromszor körbejártuk, nincs, nincs sehol. Egyszer csak véletlenül megláttam, hát bent van, a valutaváltó mögötti sarokban, falra szerelt nagy doboz :DD

9. unom
2022. aug. 22. 11:15

De vissza a témához.

Érdemes rákeresni a Facebookon helyi csoportra. En igy tudtam jó helyre adni a lányom jó állapotban lévő, de már kinőtt, vagy csak nem használt ruháit.

8. unom (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. aug. 22. 11:10

Eddig nálunk is ott volt, ezt most láttam a Sparnál.

Örülök neki, nem kell a város másik végébe menni.

7. globus (válaszként erre: 6. - Unom)
2022. aug. 22. 10:31
Kijelölt Aldiknál van olajgyűjtő, sajnos városunk nem szerepel.
6. unom (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. aug. 22. 10:14
Nálunk a szelektív gyűjtők mellett megjelent a használt olaj gyűjtő is, már nem kell a város másik végére menni.
5. globus (válaszként erre: 1. - Marcipán)
2022. aug. 22. 10:06

Amivel próbálnak presszionálni bennünket, az a csomagolóanyagok csökkentése. Szerintem az úgyis mindent megveszek típusú embereket nem lehet ezzel befolyásolni. Egy lépcsőfokkal feljebb lenne észszerű hatni a gyártókra. Mibe csomagoljanak...vannak kezdeményezések. Sparban nincs már nylonzacskó. Bizonyára így is marad, mert a mérleget kicserélték: nem használok csomagolást, sajátot, lebomlót.

Rákényszerülünk, és ez is sokat számít, nem viszünk haza naponta 6-7 zacskót, ami otthon egyből menne kukába. Ügyes 🙂

Az ásványvizes lehetne visszaváltható pár ft-ért, Sparban begyűjtik a sörösdobozokat. Városban egy pasi összeszed több zsáknyi eldobáltat...

4. Marcipán (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. aug. 22. 09:22
Nem baj, ha csak 1 embert is érdekel, az is jó :) Nekem pedig kellemes idõtöltés amíg írok.
2022. aug. 21. 11:41
Én örülök minden kezdeményezésnek, hogy segíteni tudjuk a természet regenerálódását.Tetszett a cikked, és kíváncsian várom az kipróbált ötleteidet.Nagyon szeretem a természetet, és nagyon megviselt az aszály.Van egy kis kertem, és minden tavasszal alig várom,hogy kertészkedjek.De a mostani aszály le győzött,és fáj a szívem kertemért,mert hiába volt, a sok munka minden kiszáradt.
2022. aug. 20. 14:53

Hát igazad van a "nesze semmi, fogd meg jól" érzéssel, amit a cikk keltett bennem :)

Szerintem egy kicsit amúgy is lerágott csont, kicsit olyan mint a súlycsökkentés. Mindenki tudja mit kéne tenni érte, csak nem teszi...

2022. aug. 20. 13:35
Gyakori, "trendi" szavak: hulladékmentes, zero waste, low waste... Egy kicsit mindenki ismeri, mégis legtöbben vagy már unják, vagy nem foglalkoznak vele, mondván, hogy nem érdemes bonyolítani vele a napjainkat, nem kivietelezhetõ blablabla...

Ugrás a teljes írásra: Egy csepp is növeli a tengert - Low waste a mindennapokban 1. rész

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook