Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 2 éves gyermeket el lehet/szabad vinni temetésre? fórum

Egy 2 éves gyermeket el lehet/szabad vinni temetésre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. máj. 22. 06:42
Nem ,mert nem érti,hogy mitörténik ,miért sírnak.
23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - Suzyka)
2008. máj. 22. 06:22

Mi sem vittük a gyerekeket,valahogyan többnyire meg lehet oldani.Sóginőmék hozták egyszer úgy,hogy közben babakocsiban tologatta a férje kivül...

Máskor mi sem tudjuk megoldani a gyerekfelügyeletet,de ilyenkor azért összejön a család,és van aki vigyázzon legalább a szertartás idejére a gyerekekre.

Ha távolabbi,akkor inkább nem megyek,ha nincs kire hagyni,küldök egy koszorút vagy csokrot ki,és megmondom az érintett családnak,miért nem.Többnyire megértik.

Természetesen mi is kimentünk utánna a gyerekekkel a nagymamájuk sírjához,már másnap,vitt mindkettő egy egy picike koszorút,azótta is együtt járunk.Én nem a szertartás hossza vagy a gyerekek esetleges fegyelmezetlensége miatt nem vinném őket.Egyszerüen nem érti egy pár éves,miért fekszik ott valaki,esetleg kedves rokon,miért dugják földbe,miért sír ott mindenki.nem hiszem hogy egy két évesnek való!!

2008. máj. 22. 05:33
Én sem vinném el!
2008. máj. 22. 05:26
Én nem vinnék gyereket temetésre.Engem az unokahugom temetésére sem vittek el,pedig akkor 8éves volatm.Nem gyereknek való hely az.Úgysem értené.hogy mi történik ott,csak azt látná,hogy mindenki szomorú,és a halált elég nehéz elmagyarázni egy akkora gyereknek,hiszen az elvont fogalmakat még nem képes kezelni.Maximum csak azt érnéd el,hogy egyfolytában azt hallgatod,mikor megyünk már haza.
2008. máj. 22. 04:28
Én nem vinném. Ha megoldható lenne, hogy vigyázzon rá valaki, biztosan otthon hagynám.
19. Adry72
2008. máj. 22. 01:08

A gyerekek sokszor okosabbak mint a felnőttek!!!

Minden ember nyitott 3. szemmel születik!

Mi felnőttek meg akarjuk őket kímélni mindentől,pedig sokkal többet tudnak a születésről és az elmúlásról mint amit mi gondolnánk.Véleményem szerint a mai mesének csúfolt rajz illetve animációs filmektől sokkal valószínübb ,hogy rémálmok fogják gyötörni a gyereket.A temetést sajnos a mai emberek teszik elviselhetetlenné,önkontról nélkük üvöltenek,holott búcsúzni,gyászolni csendben is lehet.Imádtam a nagyszüleimet mégsem üvöltve búcsúztam Tőlük. Ha kultúrált ember módjára ,méltósággal búcsúznának az emberek a színjáték helyett,akkor sem egy 2 évesnek,sem egy nagyobb gyereknek nem okozna sokkot a temetés.Csupán az élet méltó befejezését látnák! Abban pedig semmi titkolni való sincs.

18. HViki
2008. máj. 21. 23:37
Az édesanyám nem sokkal a kislányom 2. születésnapja elött halt meg. Veleünk volt a temetésen. Ott volt az egész család és minden ismerős is, nem lett volna kire hagynom, de nem is hagytam volna. Egyáltalán nem zavarta meg Őt. Még mindig beszélünk a Mamáról, nézzük a képeket Róla, és amikor kimegyünk a sírjához tudja, hogy a Mamához megyünk. Nem volt rémálom, rossz alvás, semmi. Nem érte semmilyen trauma. Egy csomó ismerős vette körül, és mindenki szívesen nézett rá. Szerintem jó dolog az élet folytatását látni egy temetésen. Nekem erőt adott.
2008. máj. 21. 23:36
En biztosan nem vinnem el.Szegenykem meg tul kicsi 2 evesen ehez.De ez csak az en velemenyem.
16. direne
2008. máj. 21. 23:31
Én nem vinném.
15. suzyka
2008. máj. 21. 23:31

Nálunk elég megható volt nem egészen egy éve, amikor véletlenül hallottam, hogy az 5 éves lányom magyarázza a 2 éves fiamnak, hogy mi történt a Papával. Azt mondta: "Öcsike, a Papa most felment az égbe, de nekem itt van a szívemben. Majd elmesélek neked mindent róla, nehogy elfelejtsd." Szívfacsaró volt hallani. Most is sírok.

Tényleg nem hülyék, csak kicsik!

2008. máj. 21. 23:17
én pl 6 éves voltam amikor a nagypapámmeghalt és csak arra emlékszem h mindenki elment valahova és engem otthon hagytak, a papámat szerettem
2008. máj. 21. 23:14
szerintem a 2 éves gyermek nem tudja mi történik a temetésen, viszont a halál az élet része, akárhogy is fáj. a gyereknek nem lesz tőle semmi baja, esetleg a felnőtteket zavarja egy gyerek a szomorúságukban, esetleg lehet vele hátul állni. mi a 3 éves keresztlányunkat vittük el a dédi temetésére, csak azt neheztelte hogy miért mondtuk neki, hogy a dédi az égben van, amikro betettük a földbe, de nem lett tőle sem szomorú, sem depis.a gyerekek nem hülyék, csak kicsik. ha őszinteségre akarod nevelni a gyereked, mond el neki az igazat, ugysem fog emlékezni rá, csak arra, hogy nem hagyták őt otthon a szomszéd nénivel.....
2008. máj. 21. 22:59
én sem vinném
11. mtt80
2008. máj. 21. 22:58
Én sem vinném ki! Úgy sem értené, hogy mi folyik körülötte, na és persze nem is tudna nyugton maradni annyi időre. Legalábbis az én kisfiam biztosan nem, pedig ő már lassan 3 éves lesz.
10. suzyka
2008. máj. 21. 22:52
A temetőbe viszont bármikor ki lehet vinni a gyerkőcöt és meg lehet neki magyarázni, mi történt valójában. A kisfiammal rendszeresen járunk a Papához és ő mindig mondja, hogy csendben kell lenni, mert a Papa ott alszik a virágok alatt....
9. vmágika (válaszként erre: 6. - Dorka29)
2008. máj. 21. 22:48

Szerintem teljesen mindegy,hogy mennyire közeli családtagról van szó.A gyereknek ugyanakkora trauma az egész szertartás így is,úgy is.És ahogy más is mondja,egy 2 éves nem tud annyi időt fegyelmezetten végigülni,végigállni.

Nem akarok morbidnak tűnni,de a családtagnak meg már mindegy.Akkor legalább már a gyerek érdekeit tartsuk szem előtt!

2008. máj. 21. 22:45
Köszönöm, megerősítettétek, amit én is éreztem.
2008. máj. 21. 22:44

Az én kislányom 5 éves volt tavaly, mikor meghalt a papája. Nem tudtam volna itthon hagyni, teljesen az ő döntése volt, hogy eljön. (Igaz, azóta nem is aludt máshol, csak ittthon, mert fél, hogy egyszer mi sem jövünk haza)

De a fiam épp 2 éves volt tavaly, rá egy ismerősöm vigyázott. Nem is tudtuk volna vinni, mert biztosan nem tudta volna fegyelmezetten végigülni-állni a szertartást.

Nekem ez a véleményem, remélem, segítettem.

2008. máj. 21. 22:41

Ha van kire bízni, inkább maradjon otthon.

Persze nem tudom, hogy mit tennék, ha nagyon közeli családtagról lenne szó...

2008. máj. 21. 22:41
Nincs gyerekem,de én tuti nem vinném el!Ráér ő még szörnyűségeket megélni!Ne kényszerítsük bele,ha nem muszáj!
2008. máj. 21. 22:37

Szia!


Én sem vinném el. Nem egy ilyen pici gyereknek való. :-(

2008. máj. 21. 22:37
Én semmiképpen sem vinném.Úgysem érti mi folyik ott, meg nem kell neki a trauma a síró emberek látványa miatt.
2008. máj. 21. 22:36
ha van kire bízni én biztos hogy nem vinném, de ez én vagyok.
2008. máj. 21. 22:34
Egy 2 éves gyermeket el lehet/szabad vinni temetésre?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook