Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit illik közeli barátnak temetésre vinni, koszorút vagy virágot? fórum

Mit illik közeli barátnak temetésre vinni, koszorút vagy virágot? (beszélgetős fórum)

2016. jan. 31. 16:31
Teljesen mindegy! Nem azzal mutatod ki a részvétedet, hanem a megjelenéseddel.
2016. jan. 31. 00:16
mindegy
2016. jan. 30. 22:08
Sajna kolléganőmnek nem rég halt meg a hozzátartozója mi kb 10-en összedobtunk pénzt és fehér virágtálat csináltattunk Szebb mint a csokor tartósabb is (ja urnafalba volt a temetés :( ) Kolléganőnek is tetszett
16. timycat (válaszként erre: 2. - Baba3435)
2016. jan. 30. 20:57

Sárga virág. Ez fix.


Azt meg a temetésmódja adja meg hogy mit "illik". Urnafalhoz értelemszerűen nem hatalmas koszorút viszünk + a hozzátartozók is szokták mondani, hogy csak egy szál virágot hozzanak.


Amikor barátnőm apukája meghalt, mi barátok köttettünk egy 15szálas koszorút együtt, de az koporsós, kriptás temetés volt, és azért 15 szál, hogy nehogy túllőjünk a család koszorúján

2016. jan. 30. 09:19
Egy szál virág elég, esetleg kisebb fenyôcsokor öt szálból.
2016. jan. 30. 09:16
ez családja válogatja. meg mit jelent a közeli? ha gyakorlatilag családtag vagy, és a család koszorús, akkor azt. Amúgy pedig simán egy szál virág is elég akár. szerintem egyszerűen kérdezd meg a családot. Felénk az szokás, hogy a közvetlen családtagot kérdezik meg még akár még a szomszédban lakó unokatesók is.
2016. jan. 30. 09:13
Szerintem nem ciki tájékozódni a gyászoló családnál. Nálunk már szinte "divat" hogy csak egy szál virágot kérnek, hogy hozzanak magukkal. Sajnos sokaknak, kisgyugdíjasoknak stb még egy kommersz koszorú is drága és inkább nem mennek el a temetésre. Szerintem ezért.
12. Anyagi
2016. jan. 30. 09:09

Attól függ milyen típusú a temetés és a temetés helye. Egy apró urnasíron vagy egy kolumbáriumfalon nem férne el egy halom koszorú.

És az sem mindegy hányan hoznak virágot.

2016. jan. 30. 08:11

Én is a fenyő-alapú csokrot, szalaggal!! És persze ha a virágüzlet vállalja a kiszállítást...nálunk így szokták...

A szalag nélküli csokrokat viszik személyesen odarakni, a szalagos feliratokat majd a közvetlen rokonság átolvassa, megnézik, amikor már elérkezettnek látják, gondolják az időt...

2016. jan. 30. 08:08
Szerintem rokonnak, közeli barátnak koszorú (több virággal), egyéb ismerősnek csokor.
9. gizus58 (válaszként erre: 6. - Baba3435)
2016. jan. 30. 08:04
Fenyő alapon csokrot,a virág ilyenkor szegfű, (kevésbé fagyérzékeny), vagy krizantém,esetleg selyem virág, ha abból szeretnéd,vagy rózsa, a gerbera egy nap alatt tönkremegy.
2016. jan. 30. 07:37
Akkor én fehér, vagy sárga virágból köttetném. Bízd a virágosra, nagyon szép csokrot tudnak összeállítani! Egy kis szalagot is tesznek rá ha kéred, arany betűkkel.
2016. jan. 30. 07:23
köszönöm
2016. jan. 30. 07:22
76 éves Hölgy
5. forrest2010 (válaszként erre: 2. - Baba3435)
2016. jan. 30. 07:22
Múlthéten temettek egy ismerőst , éppen akkor volt nagyon hideg , semeddig se tartott a virág , de általában krizantémot v rózsát , szegfűt , gerberát használnak a virágosok koszorúhoz , csokrokhoz télen-nyáron .
2016. jan. 30. 07:21

Ha hamvasztásos a temetés, akkor esetleg kérik a hozzátartozók, hogy csak egy szál virággal róják le a kegyeletüket a gyászolók.

Igen, függ az elhunyt korától, hogy fehér, sárga, vagy vörös /jó barát/ virágból kötteted.Tarka ne legyen szerintem. Köttethetsz sok zölddel egy csokrot. Kérdés, hogy milyen virágból vállalja aki köti: rózsa, gerbera? Ők beszerzik a virágot, de lehet, hogy drága lesz, ha különlegeset kérsz.

2016. jan. 30. 07:10
Szerintem ebben nincs olyan, hogy illik. Ami esetleg szóba jöhet az az, hogy mennyi idős volt az illető.
2016. jan. 30. 07:02
És ilyenkor milyen virágból jó készíteni?
2016. jan. 30. 07:00
Köszönöm a választ

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook