Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 2 éves gyermeket el lehet/szabad vinni temetésre? fórum

Egy 2 éves gyermeket el lehet/szabad vinni temetésre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
54. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 52. - 11a91585fe)
2008. máj. 22. 09:05
Sértődve???!!!!
2008. máj. 22. 09:04

Én 5 éves voltam nagymamaám temetésén, szaladgáltam, igazából azt sem tudtam, hogy mi történik, míg véletlenül oda nem tévedtema lezáratlan koporsóhoz és megláttam nagymamámat. Ijedtem sírva fakadtam és alig tudtam kiszedni apukám karjaiból. Örök emlék maradt, azóta a hideg kiráz, ha csak rágondolok.

Szerintem semmi esetre ne vidd el!!!

Bármilyen kicsi, lát és hall és sok olyan dolgot felfog és megjegyez, amit nem is gondolnál.

Egy temetésen sírnak, feketében vannak az emberek, sokszor hangos zokogásba kezdenek, csak megijesztené szegénykét.

kérlek, ne vidd, ha nem muszáj!

52. 11a91585fe (válaszként erre: 48. - E71af41436)
2008. máj. 22. 08:41
Nem tudtam.Lehet,hogy mégsem jó ötlet ebbe a témában kapirgálni.Mindenki be van sértődve,hogy másként látom a dolgokat. :))
2008. máj. 22. 08:39

:) Gondolom.


Nos,példát hoznék fel. A férjem nagyszülei 80 évesek is elmúltak.Vidékiek,parsztok.A szó nemes értelmében.Végigdolgozták az egész életüket,kikiáltották őket kulákoknak,majd deportálták őket a Hortobágyra,éheztek ott,ott szülte meg az egyik gyerekét,stb,stb.Hazajöttek,újrakezdték a semmiből,és dolgoztak,dolgoznak mai napig ami erejükből telik.

Azért írtam ezt pár szóban le,hogy értsd,hogy sokmindenen keresztül mentek.Akár meg is keseredhettek volna. Ezek az idős emberek olyan természetesen állnak a halálhoz,hogy csak tisztelni lehet.Tudják,hogy megfognak halni.Néha még el is viccelődnek a dolgokon.Úgy állnak a dologhoz,hogy Ők tisztességgel,becsülettel ledolgozták az életüket,felneveltek 3 gyermeket úgyszintén becsülettel.De elmúlik mindenki.Meggyőződésem,hogy nem várják a halált,de békésen fogják fogadni.Méltósággal fognak meghalni.Arról is megvagyok győződve,hogy ha elérkezik ez a pillanat,a rokonok megfogják őket gyászolni,síratni.De ezek a rokonok ugyanilyen természetesen álnak a halálhoz.A józan,paraszti ésszel.Születünk,élünk,meghalunk.Tény,hogy számít,mit csinálunk a születés és a halálunk között.De a halál nem mumus.Biztosan,úgy fogunk a Papáékra emlékezni,majd,ha nem lesznek,hogy mosolyogni fogunk.És mesélünk Róluk a gyermekeinknek arról,hogy milyen példásan éltek.

2008. máj. 22. 08:35
egyébként két éves gyereket csak abban az esetben vinnék el,ha nem a hagyomásnyos temetés lenne.hanem olyan,amiről az előbb említett topicban írtam.
2008. máj. 22. 08:34
van pár halállal foglalkozó topik,az egyik ilyen a van halál-kúlturánk? szerintem ebben lehetne bvővebben kifejzteni ezt-azt.
48. e71af41436 (válaszként erre: 40. - 11a91585fe)
2008. máj. 22. 08:31
van egy ilyen fórum valahol .megkeresem
47. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 46. - 11a91585fe)
2008. máj. 22. 08:20

Szerintem itt is kilehet fejteni a dolgokat, mert véleményem szerint a lelki vonatkozások miatt kérdezte a topik inditó a kérdését.


Engem ez a mondat érdekelne:"Pedig nem feltétlenül így van" Én csak az elötte lévő leírás érzését tudom egy halálban meglátni, mit értesz a nem feltétlenül így van alatt?

Nem piszkálásból kérdem:)

46. 11a91585fe (válaszként erre: 44. - 923b9fc8b4)
2008. máj. 22. 08:11

Félig,Te adtad meg rá a választ:"attól, hogy azt hogyan

"élik" meg közösen a szülőkkel". Nem szabadna a halált tabuként kezelni.Néha,lehet beszélni róla.Ez egy természetes folyamata az életnek.sokan meglepődnének,hogy a gyermekek,hogyan vélekednek a halálról.A halál sok felnőtt szerint befejezése valaminek,lezárása valaminek,hiány,veszteség,stb.Pedig nem feltétlenül így van.(Persze,ez már kicsit átmegy a filózofálgatásba,ezért is mondtam,h. megér egy topikot a téma.)

2008. máj. 22. 08:08
AZ én keresztlányom 3 éves.Apukám most halt meg.A temetésre nem lett elvíve.Sőt igazából azt se tudja,hogy a Papa meghalt.Sejti a kincsem,de nem mertük neki megmondani.Már az is nagyon megviselte,hogy látta milyen beteg.Éjjelente sírt és a Papát hivogatta.A válasz szerintem attól is függ,hogy kinek a temetésére viszed el.Illetve ki hogyan áll hozzá ezekhez a dolgokhoz.Nem megilyesztve a dolgokkal talán nem olyan nagy dolog ez nekik. A gyerekek lelke olyan bonyolult.
44. 923b9fc8b4 (válaszként erre: 40. - 11a91585fe)
2008. máj. 22. 08:04
Hogyan lehet egy halált jól kezelni?
43. 11a91585fe (válaszként erre: 41. - Mh07)
2008. máj. 22. 08:04

Tényleg nem kötekedni akarok,de mi az,hogy " úgy sem tudja feldolgozni a kapott információt"? Én ezt nem értem...(Most ne a 2 éves gyerekről beszéljünk.)


Amúgy meg már a sírást sem láthatja a gyermek? Az is rossz???

2008. máj. 22. 08:03

Nem lehet egy gyerekre ráterhelni a temetést. Emlékszem nagyapám temetésére (kb. 5 évesen) és nem könnyű emlék.

Egy gyereknek szerintem igenis teher maga a temetés. A halálról, elmúlásról lehet és kell is beszélni, temetőbe ki lehet járni sírt gondozni, de maga a temetés nem gyereknek való.

41. mh07
2008. máj. 22. 07:56

Úgy gondolom egy temetésen nincs gyermeknek helye.

Mivel úgy sem tudja feldolgozni a kapott információt. Borzasztó látvány a sok síró, zokodó ember.

2008. máj. 22. 07:52

Még mindig soknak tartom a trauma szót..Vagy emberek nincsenek tisztában a trauma szó jelentésével,vagy ...Nem azt mondom,hogy szívesen megyek temetésre,de én voltam páran.Gyerekként is.Soha nem ért sem sokként,sem traumaként.


Picit offolok.



Kicsit elrugaszkodva az eredeti kérdéstől,szerintem nagyon rosszul kezelik sokan a halál kérdését.Sajnos,ezt át is vetítik a gyerekekre.Ez a téma tényleg megér egy fórumot.

2008. máj. 22. 07:45

Szerintem a halál elfogadása egy gyermek szemében nem a temetéstől függ, hanem attól, hogy azt hogyan

"élik" meg közösen a szülőkkel, mennyire tudják együtt feldolgozni.

Engemet 10 évesen elvittek egy temetésre, ahol anyuka halt meg, ott hagyva 3 gyereket, a legkisebb 2 éves volt, az apuka szájon csókolta a feleségét, majd utána rosszul lett az íz miatt, majd a temetésen többen elájultak a fájdalom miatt. Én ezekről a látványokról szívesen lemondtam volna.

Én nem vittem el a 9,11 éveseimet sem a Nagymamám temetésére, hogy ne kelljen ezeket átélni nekik, hisz mi felnőttek sem éljük meg "szívesen" az ilyen napokat.

2008. máj. 22. 07:43
Én 33 évesen sem szívesen megyek temetésre. Elég nagy trauma az még egy felnőttnek is. Semmi szüksége erre egy gyermeknek. A sok síró ember látványa mellett a fegyelem miatt ez neki sokkal stresszesebb. Ráadásul egy két éves gyermeknek még fogalma sincs róla, hogy mi is történik igazán. Örökre rossz emlékeket okozol ezzel benne. Inkább amikor már sírás nélkül tudsz róla beszélni, akkor meséld el neki, hogy mi történt és mi is az a halál valójában.
37. 11a91585fe (válaszként erre: 33. - Topika)
2008. máj. 22. 07:41
Nyílván,az ember nem buliból jár temetésre.És azt is megértem,hogy ha pl csak kollegának az édesanyja az elhúnyt,akkor nem viszi el az ember a gyermeket.De,egy rokonnak a temetésére nyugodtan ellehet vinni a gyermeket.(Persze,itt egy 2 éves gyerekről beszél a kérdező,én meg csak általánosan a gyerekekről szóltam.)
2008. máj. 22. 07:38

Nagyon aktuális a kérdés, ugyanis mi holnap megyünk temetésre. És nem viszem egyik gyerekemet sem.

A 7 és 5 éves tudja, hogy meghlt a dédi, tehát nem titkoltuk, ahogy vki írta, az élet természetes velejárója a halál. A 22 hós nyilván még nem fogja ezt fel.


De mégsem viszem egyiket sem, mert nem való nekik. Nem várható el tőlük, hogy nyugodtan végigállják -üljék, hogy nézzék a síró nagyapjukat. A 22 hós talán szaldgálni és kiabálni akarna, nyilván nem illendő az egy temetésen. Szóval inkább maradnak addig a másik mamánál.

35. Szamó (válaszként erre: 26. - 11a91585fe)
2008. máj. 22. 07:36

Azért nem kellene így általánosítani!

Mi évekig városban laktunk, tavaly költöztünk "vidékre" (akkor volt 4 éves). Mindkét helyen tisztában volt vele, hogy mi az elmúlás, elmeséltük neki, hogy megszületünk-élünk-meghalunk. Megértette! Pedig még városban laktunk! Most már nem ott lakunk és ugyanúgy tudja.....


Mégsem vinném el......

2008. máj. 22. 07:34
szerintem nem
33. topika
2008. máj. 22. 07:30
Én óvtam a lányom a temetésektől,pedig mi is vidékiek vagyunk.Először 10 évesen vittük el,de úgy,hogy felkészítettük,mi fog történni,és miért.Hogy egy 2 éves gyereket?Nemtudom.Attól függ,hogy mennyire közeli rokon hunyt el.Ha csupán egy ismerős,biztos nem vinném!Mi sem szeretünk temetésre járni,miért tegyem ki ennek a gyerekemet,ha nem muszály?
2008. máj. 22. 07:29
nem
2008. máj. 22. 07:27
Én sem vinném el!!!
30. s.irma
2008. máj. 22. 07:19
Én nem vinném el. Sem a babának sem a többi embernek nem lenne jó.
29. Szamó (válaszként erre: 26. - 11a91585fe)
2008. máj. 22. 07:03
????????
2008. máj. 22. 07:01
Szia!Én pont most voltam a 21hónapos gyerekemmel,de képtelen fél-1 órát csendben,nyugodtan,egy helyben maradni,így valakinek sétálgatni kellett vele!Szerintem nem trauma mert még semmit nem fog fel belőle,de unalmas egy ekkora gyereknek egy helyben,csöndben ácsorogni!Persze biztos vannak ilyen nyugodt gyerekek,az enyém nem ilyen!
27. 11a91585fe (válaszként erre: 24. - Hordocska)
2008. máj. 22. 06:53
??????
2008. máj. 22. 06:51
Nem értem miért mondjátok azt,hogy a gyermeknek trauma..Miért lenne az? Az a tapasztalatom,hogy egy városi gyerek rosszabbul éli meg a halált,mint egy vidéki.(Ezt a szülők "rovására" írom.) Ameddig egy vidéki gyereknek természetes a születés és halál,addig egy városi gyerek,az traumaként éli meg..Kár.A halál része az életünknek.
25. Szamó
2008. máj. 22. 06:51

Nem tenném ki 2 éves gyerekemet ekkora sokknak, hiszen fogalma sincs róla, hogy miért sír mindenki. Szerintem az Ő pici lelke még nincs ilyenekre felkészülve.....

Az én kisfiam most 5 éves, de szerintem még most sem vinném!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook