Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségügyi kaparásra kell mennem egy fránya gyulladás miatt. Milyen az ébredés utána. Érzek majd fájdalmat? fórum

Egészségügyi kaparásra kell mennem egy fránya gyulladás miatt. Milyen az ébredés utána. Érzek majd fájdalmat? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. Karina82 (válaszként erre: 21. - Szamó)
2008. dec. 12. 14:03
ez így van
2008. dec. 12. 14:03
Hát én nem tudom, de ha fel tudták rakni a hurkot, akkor csak le tudják szedni is. nekem semmiféle tágítót nem mondott. Lehet, hogy majd ha elalszok, jól szétcibálnak.
21. Szamó
2008. dec. 12. 14:01

Nekem egy fiam van, császárral lett és most mégis tettek fel tágítót! Sőt! Este rakták fel és azt mondták, hogy reggel megvizsgálnak és ha nem tágulok rendesen, akkor megismétlik, addig nem tudnak műteni, amíg nem tágulok ki rendesen!


Nem attól függ hogy valaki szűz-e!!!

20. ts
2008. dec. 12. 13:03

Sziasztok!


Nekem a szülés után kellett eü. kaparást végezni egy bennmaradt lepénydarab miatt.

Nagyon féltem tőle; aggódtam, hogy nem tudom ellátni a csemetémet.

Most, hogy már utánna vagyok azt mondhatom, hogy nekem egyáltalán nem volt kellemetlen, akkor "ébredtem", amikor átraktak a kórházi ágyra. Kicsit álmosnak éreztem magam, de semmi több. Nem voltak fájdalmaim, görcseim és fájdalomcsillapítóra sem volt szükségem.

Benn tartottak aznap éjszakára megfigyelésre (a babóm végig mellettem volt) és követkeő reggel engedtek haza.

19. Karina82 (válaszként erre: 17. - Ec33c24929)
2008. dec. 12. 12:53
hm...nekem ez új..mind a 2őt császárral szülted és nem kell tágító...nem,igaz h csak a szűz lányoknál kell.hisz aki kaparásra megy az már eleve nem szűz:D 3 évvel ezelőtt úgy volt h én is elvetetem a kicsit.vérvétel stb..nyugi mikor tőlem vettek vért,a tűt megmozdították,és mai napig látszik a heg.
2008. dec. 12. 12:44
most jöttem haza a vizsgálatokról és úgy vették le a vért, hogy bedurrant a karom. nem kék, de bedagad és fáj nagyon. most bevizesruháztam. mi jöhet még????
17. ec33c24929 (válaszként erre: 16. - Karina82)
2008. dec. 12. 12:43
Igen szültem. kettőt és császárral. De mégis reggel kell bemennem és du. már hazaengednek. nem kell tágító. Az lehet, hogy csak a szűz lányoknak kell.
16. Karina82 (válaszként erre: 11. - Ec33c24929)
2008. dec. 12. 12:32
am szültél már?és ha igen,hogy?csak mert ha még nem,vagy csak császárral,akkor tágítót tesznek fel,és az kicsit kellemetlen.1 éjszakát benntartanak.addig is tágulsz.és az olyan érzés,mintha menstruálnál.és másnap végzik csak el a műtétet.de ha szültél és simán,akkor tágító nem kell,és persze még fél napot se kell benntöltened
2008. dec. 12. 10:44

Sajnos már nekem is volt.Nem volt annyira szörnyű az ébredés.Pihenj utána feltétlen,én reggel autóval mentem be egyedül,délután pedig jött értem a férjem,ugyanis csak kísérővel engedtek el! :-(

Ja,és az altatás után nem lehet vezetni,csak másnap.

14. 3b41f6053f (válaszként erre: 7. - Ec33c24929)
2008. dec. 12. 10:21
Szia!Én a helyedben 1-2 nappal elhalasztanám a gipszlevételtha más nem tudja elvinni.Eleve az elég erős vérzés miatt sem árt ha 1-2 napig otthon maradsz.Bár nekem vetélésem volt,és hozzájárult a rettentő jó lelki állapotom.Amúgy a műtét és felébredés utáni időszak egyáltalán nem fájdalmas.Legalább is nekem nem fájt.
13. ditka4
2008. dec. 12. 08:27
Sziasztok. A fájdalom az az egyéni fajdalom küszöbtől is függ . Mindenkinek van utána kicsi fájdalma mert a méhet ki tágitják a kaparás idejére és annak öszekell húzodni utána . Nagyon fontos ,hogy utána 2-3 napig pihenj vele és ne emelges és felnefázál.
2008. dec. 12. 08:13

Változó korban vagyok, s két évnyi szünet után újra megjött a menstruációm. Emiatt javasolta az orvos az egészségügyi kaparást.

Szinte már nem is emlékszem rá, két éve volt. Gyorsan elaltattak és nekem egy napig bent kellett lennem, viszont semmiféle fájdalmat, görcsöt nem éreztem. Nem tudom, hogy ez egyéntől, vagy orvostól függ-e?

2008. dec. 12. 08:07
Karina most egy kicsit meggyugtattál. Most megyek vérvételre és az altatóorvoshoz. Hétfőn kell a kórházba mennem. Remélem túlélem...
2008. dec. 12. 08:04

sziasztok..

látom itt a legtöbb csajnak enyhe fájdalmai voltak.de az igaz h egyéntől függg.nekem is volt 1x de nem fájt semmim,és a kábuláson kívül semmit se éreztem.csak vérzésem volt

2008. dec. 12. 07:45
Szia. igazábó leginkább az erős menstruációhoz hasonló hasfájást, hasgörcsöt fogsz majd érezni. De azért ez egyénfüggő is, gondolom, ezt te is tudod. Az ébredés után viszont előfordulhat szédülés, hányinger, hányás. Ez az altató utóhatása.
8. Szamó (válaszként erre: 7. - Ec33c24929)
2008. dec. 12. 07:44

Persze, hogy el! Nekem olyan volt, mint egy erősebb mensi, nem volt vészes! És ha még gyógyszert is vehetsz be, akkor pláne nem fog fájni!


Én sajna nem vehettem be........

2008. dec. 12. 07:43
Hú, tényleg? én azt gondoltam másnap már nem érzek majd semmit. mennem kell a fiammal, levenni a kezéről a gipszet. El fogok tudni menni másnap, szerinted?
2008. dec. 12. 07:39
Ja, és ha kérsz adnak fájdalom csillapítót!
5. Szamó (válaszként erre: 4. - Ec33c24929)
2008. dec. 12. 07:38

Kicsit fájt, de olyan volt, mintha erősen mensiznék.....

Kb. addig is tart, pár napig. De úgy emlékszem, hogy estére már nem fájt annyira, mint ébredéskor!

2008. dec. 12. 07:34
A hasadban utána meddig érezted, hogy fáj. Vagy nem érezni utána semmit?
2008. dec. 12. 07:33
Az ébredés után nem fog fájni a hasam?
2008. dec. 12. 07:31

Nekem sajna babucit kellett elvenni 5 hónapja.....

Nem éreztem különösebb fájdalmat, olyan mensis görcsök voltak.

Kicsit szédelegtem.

2008. dec. 12. 07:30
Egészségügyi kaparásra kell mennem egy fránya gyulladás miatt. Milyen az ébredés utána. Érzek majd fájdalmat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook