Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Édesség utáni vágy leküzdése fórum

Édesség utáni vágy leküzdése (beszélgetős fórum)


1 2
15. 55Judit (válaszként erre: 13. - Ani0601)
2021. szept. 1. 12:39
A vaníliás barnarizs fehérje por is csökkenti az édesség utáni vágyat. Sőt! Ha iszok egy adagot, nem kívánok utána se édeset se sósat. Én ezt vetembe ha azon filózok mit kéne enni soron kívül. Egyből elmúlik. :)
14. tumbo2 (válaszként erre: 11. - _Berry_)
2021. szept. 1. 12:24
erőt vettem magamon,a svájci mogyorósat két napra beosztottam.
2021. szept. 1. 12:23
A króm mellett még a fahéjat olvastam, ami csökkentheti az édesség utáni vágyat.
2021. szept. 1. 12:22

Igen, azt olvastam, h az állandó cukor fogyasztás miatt nem érezzük az édes ízt úgy, ahogy kellene.

Diéta mellett az 1-1db csoki is sok.

Nem hiszek a csaló napokban 🙂

Egyébként a havi menstruáció környékén erősebb a vágy 😁

11. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 1. 12:17
Ha le kell küzdeni, akkor ez bizony nem a néha kategória. Lehet, hogy kellene egy orvosi kivizsgálás, átgondolni, hogy miért kívánod, esetleg a stressz váltja ki belőled. Ha pedig nincs valami betegséged, akkor az egészségesebb vonal irányába kellene elmenni, gyümölcsökkel kiváltani az édességet, vagy pl. magokat aszalt gyümölcsökkel aprítani, összekeverni, abból nem tud az ember azért olyan sokat megenni egyszerre.
2021. szept. 1. 10:56
Azért érdemes lenne egy kivizsgálás, vérkép, cukor, stb.
2021. szept. 1. 09:51
Króm
8. Bichi (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 1. 09:43
Hát nagyon nem olyan, mint a drog, nem kell hozzá gyógyszeres kezelés, orvosi felügyelet, csak elhatározás, és az édesség meg nem vétele, illetve a cukros dolgok kerülése. Tapasztalatból mondom, hogy ez nagyon messze van a lehetetlen küldetéstől :)
7. pteri (válaszként erre: 2. - BeauIieu)
2021. szept. 1. 09:03
Pontosan. Én 48 éve küzdök, de csak a teljes megvonás segít. Néha visszaesek és kezdhetem elölről. Azzal nem értek egyet, hogy károsabb, mint az alkohol. Éltem alkoholistával. Büdös volt, undorító, elitta az én fizetésem is. Mondjuk , akkor nem tudtam venni egy sportszeletet se egész hónapban. Így 40 kg voltam, de depressziós mellette. Mi édessfüggők csak dagadtak vagyunk
6. BeauIieu (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. szept. 1. 08:11

Akinek leküzdeni valója van, annak nyilván van gondja a mértékkel.

És ez inzulin függőség, ami részben azonos a fizikailag függő alkoholistáknal.


Nem rossz emberek a függők, csak kissé elhasználódott a receptor allomanyuk.

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 1. 07:54
Miért kéne leküzdeni? Mértéket kell tartani.
4. globus (válaszként erre: 2. - BeauIieu)
2021. szept. 1. 07:05
Annyiban igaz, ha az ember kibírja néhány hétig, átállnak az ízlelőbimbók is. Leszokás után az addig átlagos édességek annyira gejl töményeknek tűnnek, szinte ehetetlen. Jó példa erre az étcsoki. Tejcsokihoz képest keserű, de ha már nem eszek tejcsokit, édes.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 1. 07:02

Nekem csak 1 módon ment keto diétával,,,,elég gyorsan.

Aztán utána már olyan mértékben mimt előtte nem tért vissza:))

2. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 1. 06:55

"Egyszerűen" nem fogyasztod el.

Én alkoholista vagyok, és pszichésen függő, nem testileg. De a cukor és az alkohol hasonló. Csak az állandó cukor zabalas szerintem rosszabb.

Pár hetet kell kibírni, utána nem akkora gond.

2021. szept. 1. 06:27

Sziasztok!

Ti hogyan küzditek le az édesség utáni vágyat?

Néha annyira kívánom, hogy egyszerűen lehetetlen neki ellenállni... 🤷‍♀️

Vkinek vmi bevált trükk? 🙂

Nekem úgy tűnik, hogy a cukorról "lejönni", kicsit olyan lehet, mint vmi drogról. Folyamatosan fogyasztjuk, mindenben ott van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook