Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » E-konyv; E-Book fórum

E-konyv; E-Book (beszélgetős fórum)


1 2
36. FiliDigi (válaszként erre: 10. - 5674644b5d)
2012. ápr. 24. 15:15

Szia,


Tudsz abban segíteni hogy hol vannak fent?

Nekem a Boldog Születésnapot kéne.

tudok cserévbe küldeni én is ,vannak könyveim nekem is.

2011. dec. 23. 20:01
En erre a karacsonyra azt kertem, mivel rengeteg konyvet kene elolvasnom az egyetem alatt, de nincs penzem oket megvenni es van amelyik nagyon keves peldanyban van a konyvtarban, es van amelyikbol nincs is. En egy Koobe Icarus Go-t fogok venni, mert regngeteg formatumot tamogat, es e-ink-es, ami szinten fontos. Kicsi es konnyu is. Es a gepemen is van mar vagy 16 Gb konyv amit el akarok olvasni, de gepen nem vitt ra meg a lelek. Na ez most tisztara reklamnak hangzott, de nem az.
2011. dec. 23. 17:42

Én nem szidtam az e-olvasót. Tetszik nekem is, biztos jó dolog, de semmi pénzért le nem cserélném az igazi könyv érzését a kezemben, az új-könyv-illatot... Van, hogy oldalanként megszaglászom amit éppen olvasok :D

Amúgy nem tudom milyen könyvek (e), de vannak a polc pont hu oldalon is, olvasót is árulnak... Nézegettem a múltkor, de csak az olvasókat, és csak gyorsan :)

33. moenia (válaszként erre: 27. - Divinatoire)
2011. dec. 21. 09:35
Nagyon könnyen kezelhető kis kütyü. Egy dolog, ami egy kicsit nehéz lehet, a könyvek olvasóra vitele. Nem tudom, Anyukád mennyire profi számítógépes, ha nem, akkor azt javaslom, hogy mielőtt megkapja az ajándékot, pakold tele olvasnivalóval.
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Arrival)
2011. dec. 21. 05:56

Lehet, hogy csúnya, de ha lehet akkor én is ingyen szeretnék ilyen könyvekhez jutni.

A régieket le lehet tölteni, de az újabb könyveket nem.

Én is szeretnék ekönyvet és örülnék neki, ha kapnék.

2011. dec. 20. 20:55
Itthon nemtudom hogy van, de angliában pl. az összes könyvesboltban kapható könyv megjelenik elektronikus formában is. (persze ugyanugy kell fizetni érte-de kevesebbet). Több millió könyv elérhető angol nyelven így.
30. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 1. - Divinatoire)
2011. dec. 20. 20:49
Én is nagyon szeretnék egyet, majd meglepem magamat!
2011. dec. 20. 20:16
Na megnéztem ezt a kindle-t.Nem is rossz :) de azért maradok egyenlőre a hagyományos könyvnél :)
28. arrival (válaszként erre: 27. - Divinatoire)
2011. dec. 20. 18:10

Anyukád biztos örül majd :)

Én is vennék apukámnak, ha lehetne rá újságot is tölteni ;)

Idősebbeknek a nagy betűtípus miatt főleg jó szerintem.

27. divinatoire (válaszként erre: 26. - Moenia)
2011. dec. 20. 17:42
Az ara is kecsegteto, de ami nalam fontos szempont, hogy nagyithato a betunagysag rajta. Anyunak mar igy is van 3 kulonbozo szemuvege kulonbozo tevekenysegekhez, es mar nem olvas annyit mint regen mert hamarabb elfarad a szeme. Koszi a segitseget, most mar biztos vagyok benne, hogy megveszem. :)
26. moenia (válaszként erre: 19. - Arrival)
2011. dec. 20. 17:38
Nem olyan régen jelent meg a legolcsóbb típusa, ami 89 font. Magyarországra nem tudom, mennyibe kerül a szállítási költség. Angliában pl. a nagyáruházakban is lehet kapni. Ez is hozzájárul, hogy olyan elterjedt, könnyebben hozzá lehet jutni.
25. moenia (válaszként erre: 21. - Lady Blakeney)
2011. dec. 20. 17:35
Én is nagyon szeretek olvasni. Eleinte azon aggódtam, hogy milyen rossz lesz az e-könyveket olvasni, hisz annak nincs illata, nem olyan a fogása stb. De igazából nem is ez a lényeg, hanem maga az olvasás. Az irodalmi élmény e-könyv formában is megvan (nekem).
2011. dec. 20. 17:33
Nem akarok senkit megbántani, de akik negatívan nyilatkoznak róla próbálták már valaha is? Mert ha nem, mi alapján kritizálják? Tényleg nem akarom szítani az ellenségeskedést, de az, hogy idegenkedem valamitől, mert az eltér a hagyományostól még nem elég indok arra, hogy azt ledegradálják.
23. moenia (válaszként erre: 20. - Divinatoire)
2011. dec. 20. 17:32
Átküldtem.
22. arrival (válaszként erre: 21. - Lady Blakeney)
2011. dec. 20. 17:29

Ez nem olyan gép, nem egy számítógép.

Keress rá a neten, Kindle a neve (a legnépszerűbbnek).

Persze, nem hasonlítható az igazi könyvhöz, de sokszor praktikusabb (meg persze olcsóbb).

2011. dec. 20. 17:27

Én könyvmániás vagyok, imádok olvasni. Viszont soha nem olvasnék gépen. Én a hagyományos könyveket szeretem, amit kézbe foghatok, lapozhatom. Az új könyveket én is csak ritkán tudom megvenni, mert nem telik rá. Inkább aukciós oldalakon és antikváriumban szerzem be az olvasnivalót jóval olcsóbban. Ezen kívül pedig karácsonyra folyton könyveket kérek ajándékba.

Ennek a masinának az biztosan előnye a könyvekkel kapcsolatban, hogy helytakarékos, de én inkább maradok régimódi.

20. divinatoire (válaszként erre: 17. - Moenia)
2011. dec. 20. 17:21
Huuu, nagyon halas lennek, ha atkuldened, elore is koszi.
19. arrival (válaszként erre: 16. - Divinatoire)
2011. dec. 20. 17:20
Most a Kindle-nek lement az ára úgy láttam...
18. moenia (válaszként erre: 15. - Arrival)
2011. dec. 20. 17:20
Ez teljesen így van. Nagyon kényelmes olvasni. Ami még nagy előny, hogy be lehet állítani a betűméretet, a sortávolságot, hogy hány szó legyen egy sorban és még fel is lehet olvastatni a szöveget (igaz, hogy ez nekem csak angolul működik).
17. moenia
2011. dec. 20. 17:19
nekem is van e-könyv olvasóm (kindle) és nagyon szeretem. Én külföldön élek és így tudom legkönnyebben megoldani, hogy magyar nyelven olvassak. Nagyon sok magyar nyelvű könyvet lehet találni a neten, legálisan. A legtöbbet sajnos át kell alakítani, hogy megfelelő formátumú legyen, de ez csak egy kis gyakorlatot igényel. Priviben szívesen átküldöm az oldalakat mindenkinek, nem akarok itt reklámozni.
2011. dec. 20. 17:18
Meg nincs e-book olvasom, de kacerkodom a gondolattal. Igazabol en nem vagyok problemas, tudom, hogy rengeteg anyag van a neten foleg angolul amit le lehet tolteni es nem zarkozom el a "vasarlastol" sem, ha valami nem elerheto letoltessel, de anyunak csak magyarul johet szoba konyv es pont emiatt aggodom, mert amit konyvesbolokban talaltam online mint e-book, az nagyon gaz. Nem nagyon van magyar nyelvu kinalat :(
15. arrival (válaszként erre: 6. - Cippora)
2011. dec. 20. 17:18

Ezeknek speciális képernyőjük van, pont olyan mint a papír, nagyon klasz.

És nagyon vékonyka és könnyű, így nem kell cipelni. Főleg utazásra való szerintem.

14. arrival (válaszként erre: 9. - Divinatoire)
2011. dec. 20. 17:15

De arra bármit lehet tölteni a netről!

Szerintem viszont a magyar nyelvű könyv kínálat nem sok itthon :(


Keress rá neten könyvesboltokban.


Neked van egyébként?

13. 5674644b5d (válaszként erre: 12. - E31f48b5f6)
2011. dec. 20. 17:14
Angolul sokkal több könyvet találsz fenn neten, mint magyarul mivel az amerikaik, angolok meg úgy összességében a nyugat jóval előrébb van ezekben a dolgokban, mint mi.
12. e31f48b5f6 (válaszként erre: 10. - 5674644b5d)
2011. dec. 20. 17:11
Angolul is?
11. divinatoire (válaszként erre: 3. - 5674644b5d)
2011. dec. 20. 17:11
SurfRider, irnal nehany web cimet ahol korbenezhetek? Johet priviben is. Elore is koszonom!
10. 5674644b5d (válaszként erre: 8. - Divinatoire)
2011. dec. 20. 17:11
Én anyukámnak most karácsonyra ilyen e book readert vettem és már telepakoltam Sandra Brown, Heather Graham, Nora Roberts és Danielle Steel könyvekkel is:) Utóbbinak ha jól láttam az összes műve fenn van neten:)
9. divinatoire (válaszként erre: 5. - Arrival)
2011. dec. 20. 17:09
Te is Londonban? :) Igen, itt tenyleg nepszeru es rengetek e-konyv van, de anyu nem beszel angolul :(
8. divinatoire (válaszként erre: 3. - 5674644b5d)
2011. dec. 20. 17:08
Dehogy kovezlek meg erte. Amugy en is szeretem a konyveket, szamomra erteket kepviselnek (ezt hoztam otthonrol) de ha azt veszem, hogy anyukamnal tobb mint 800 konyv van a polcokon, akkor ideje beujitani valami modernebbet. Lehet Daniel Steel-t is letolteni? Anyu az (is) szereti... :)
7. 5674644b5d (válaszként erre: 6. - Cippora)
2011. dec. 20. 17:06
Az e ink technológia arra lett kitalálva, hogy ne fárassza le a szemedet úgy, mint pl ha laptopon olvasnál. Mondjuk én eleve sokat gépezek, szóval lehet az én szemem "edzettebb",:))) de nincs különbség számomra a sima könyv vagy e között.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook