Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dunaújvárosiak ide! fórum

Dunaújvárosiak ide! (beszélgetős fórum)


68. juci30
2008. jan. 6. 22:31
:-))
67. Icus
2007. dec. 20. 13:01
Jaj, lányok olyan jó műsorok vannak a mozi előtt!! de, ilyen hidegben nem sokáig lehet bíni!:((
66. Icus (válaszként erre: 65. - 09ca1d3343)
2007. dec. 10. 12:15

Sajnos tényleg igy van!

Amilyen iszap birkozást csinálnak ezek a közgyűlésen is döbbenetes. Az élményfűrdővel kapcsolatban is csak szidják egymást, de semmi nem történik. ugyan ez a helyzett a galván-iszappal kapcsolatban!!!

Na és amit a DVCSH megenged magának az már csúcs. Most már 3. hónapja nem fizetek semmit. Még van 2 hónap plusszom. A füttésből olyan sokat kaptam vissza. De, a DVCSH-nak nincs pénze, sírnak, milyen gyenge tél volt!! Ha nekem kellene fizetnem, tuti, hogy azonnal és egyben... Nem ártana egy "erőteljes" vezető gárda. De. nem tudsz mit csinálni, a választásokon ezek a semmirekellők nyertek. :(( Pedig az önkormányzati válsztásból, nem lett volna szabad politikai kérdést csinálni...

2007. dec. 10. 11:58

Az idióta szerintem csak az egyik megfelelő kifejezés!

Én inkább masszív vörös város-nak szoktam nevezni!

Félelmetes,hogy mik vannak!

Arra van pénz,ami valakinek az érdeke. Nos, a játszótér ugyan melyik "ülőbikának" az érdeke???

Nincs véletlenül fölös millátok? Valakinek bekéne rakni a zsebébe, biztos lenne játszótér, nem?

64. Icus (válaszként erre: 63. - 09ca1d3343)
2007. dec. 9. 06:52
Dühíttő, hogy ott az a baromi terület és ezek pedig csinlnak egy pici "kalitkát" Azt is két bejárattal!:)) Idióta egy városunk van!!:((
2007. dec. 7. 15:34
Nekünk is az a baj, hogy nem tudom egy normális játszótérre vinni a gyereket. Jó,most már nem is fogom télem, de remélem tavasszal már változik a helyzet.
62. Icus
2007. dec. 7. 13:54
Hello lányok!! Képzeljétek, végre a Fáy-ban is elkezdték építeni az új játszóteret!:)) A baj az, hogy azon a büdős nagy területen csinálnak egy kis kalitkát, aminek az 1/3-a fa és bokor!!! Nem normális aki ezt kitalálta!!! Állítólag igy is 7.000.000.-ba kerül. Kiváncsi leszek rá!
2007. dec. 3. 11:32
Kevesen vagyunk...
2007. nov. 8. 12:01
S hogy legyen meg a kerek szám, én még itt új vagyok, véletlen kerültem erre a honlapra. Konstaláltam, hogy egész jó. Üdvözlök itt mindenkit:-))
59. zsizsike54 (válaszként erre: 58. - 09ca1d3343)
2007. nov. 8. 12:00
Sztem nem alszanak, csak nincs, aki kezelje a fórumot.:)))
2007. nov. 7. 23:19
Itt mindenki alszik?
57. Icus
2007. jún. 4. 10:49

Hello lányok!


Van valami jó konditerem (csak női) amit ajánlani tudtok?


Pénteken, voltam az MMK-ban. De, mára már nagyon lepusztult az a kondi terem. Csak a SPINNING- bicajokat fejlesztették. a Cardió gépek nagyon lepusztultak. Nekem meg azok jönnek be.

56. monika1225 (válaszként erre: 55. - Castellina)
2007. máj. 4. 18:40

:)))

Az emberek sehol se használják túl sokat azokat a fránya kukákat:(((

55. Castellina (válaszként erre: 54. - Monika1225)
2007. máj. 4. 15:33
Nem lebeszélni akarlak, hanem felkészíteni a látványra. Egyébként vigasztalólag: A Duna partja nagyon szép és kivételesen gondozzák, tiszta és parkosított. Oda érdemes lemenni sétálni, kikapcsolódni. Túrázásra is van lehetőség, sőt horgászni is lehet szép helyeken. És rengeteg fa van a városban, ezt nagyon szeretem. Jó hely lenne, ha az emberek a kukába dobálnák a szemetet...
2007. máj. 4. 15:27

Én már semmin se csodálkozok szerintem, ezt már olvastam amúgy hogy szemetes...

De tudod a szerelem nagy úr és vele a világ végén is elélnék...

2007. máj. 4. 15:17
Ja, és készülj fel, hogy ez a város egy szeméttelep. Engem idegesít, hogy az emberek többsége nem ismeri a szemeteskuka fogalmát.
52. monika1225 (válaszként erre: 51. - Icus)
2007. máj. 4. 14:26
Ezzel a friss levegővel nagyon megvigasztaltál!:)))
51. Icus
2007. máj. 4. 10:48

Muszáj nektek Debrecenből ideköltözni? Igaz nagyon gazdag a város "levegője", dúsítva van mindennel amit a fémdetektor kimutat. De, ezenkívül semmi pozítívum nincs itt!!!:((((


Keressél meg nyugodtan priviben is, ha tudok szívesen segítek. Van még egy dunaújvárosi hölgy "Magdala" szerintem ő is nagyon segítőkész.


Egyébként, minden attól függ hol akartok lakást, venni vagy bérelni. (gondolom ez pénz függő nállatok is)

50. monika1225 (válaszként erre: 49. - Icus)
2007. máj. 4. 10:04

Köszi a választ! Pontosat még én se tudok valószinű, hogy egyszer kétszer elkell majd mennem széntézni, mert valami normális helyet akarok, még ha drágább is! Legfeljebb kocsival jár dolgozni a párom, ha már többet tudok lehet hogy még lesz pár kérdésem, ha nem gond! Csak azért érdeklődök annyira mert nem szeretnék úgy járni hogy odaköltözünk, elkezdünk oviba suliba járni aztán 2 hónap múlva kezdhetünk mindent előlről mert kiderül, hogy rendesen bele választottunk mindenbe! Ez a mostani pechszériámban nagyon is elképzelhető!

Kicsit nehéz még bele gondolni is , hogyegy teljesen új városba költözik az ember, ismerős, rokon meg sehol! De megcsináljuk!:))))

49. Icus
2007. máj. 4. 07:38

Ha a férjed a HANKOOK-nál (remélem jól írom) dolgozik, akkor gondolom a régi orosz laktanyában kialakított lakásokra gondoltál amikor , vagy családi házat akartok bérelni? Azon a területen nincs iskola és ovoda mert az nem rég került kialakításra. A családiházas részről, kocsival járnak (ott nem átlagfizetésű emberek élnek) a laktanyás részről pedig, bicajjal, busszal, gyalog. Van egy iskola a közelben 2 búszmegálló távolság (kb3 perc busszal). Kicsi régi iskola én nem ismerem ott az oktatást ezért nem tudok rola mondani semmit.


Az én gyermekeim a Római városrészben lévő Gárdonyi iskolába járnak. Én ezzel az iskolával nagyon elégedett vagyok. Itt iskola otthonos tanítás van, és ez nállunk nagyon bevált. A kisfiam most kezdi ott az első osztályt. Van egy iskola még ebben a város részben, de oda semmi pénzért sem vinném a gyerekemet. Ha, a Gárdonyiba nem vették volna fel akkor elvittem volna másik városrészbe a Dózsa II-be, a Dózsa iskolába.


Óvodába, mi a speciális asthmás oviba járunk, bár az ovi bezárások miatt most ezek is összevonásra kerültek, és nem igazán vagyok megelegédve az ovonőkkel.

48. monika1225 (válaszként erre: 47. - Monika1225)
2007. máj. 3. 21:04
Kimaradt: az ovisom tej- tojás diétás,de az jó hír hogy megoldják! Sajnos sokaktól hallo hogy nagy városokban sem oldják meg ezt az étkeztetést!
47. monika1225 (válaszként erre: 46. - Icus)
2007. máj. 3. 20:57

Szia! Először is kösz a válaszokat! Párom ott dolgozik már, azt hiszem a gumigyárban, vmi koreai cég talán, nem igazán ez volt mostanság a téma köztünk ha nagy ritkán találkoztunk:)))

Neki a nyáron derül ki hogy véglegesitik e( remélem igen), én viszont az itteni munkám miatt csak augusztusban tudnék költözni.De az ottani terveimben nem szerepel munkahely, sokkal inkább a gyereknevelés...

a kérdésemet kicsit konrkétabbá próbálom tenni: Van e olyan iskola amit nagyon ajánlanak, illetve amit inkább kerüljünk? Normáltantervű csak! És ugyanez ovodával kapcsolatban is a kérdés. Az a bajom, hogy pont szünet lesz mindenhol amikor tudnám intézni a dolgaimat:(((

46. Icus (válaszként erre: 45. - Monika1225)
2007. máj. 3. 18:37
Mi a cél? Hol akartok dolgozni? A városban szinte minden városrészben van iskola és ovoda. Ennek eelenére, itt a városban nincs távolság! Jó a közlekedés.
2007. máj. 3. 17:27

Az Északi városrész, azt hiszem legalábbis, mert ez van közel az iparnegyedhez. Legalábbis így mondták,elvileg ott van ovoda iskola is.... Nem tudom, mondom még sose jártam ott! Viszont ha az elég zűrös környék akkor légyszi szóljatok! Mi azért 4 gyerekkel költözünk nem mindegy milyen környékre... Inkább távolabb legyen a céltól ( munkahely...) mint hogy ne legyen jó környék!

Köszi

44. Icus (válaszként erre: 43. - Monika1225)
2007. máj. 3. 12:20

Most a kertváros részen melyik rész érted? Mert ha azt amit mi dunaújvárosiak, hát gyerekkel én nem javaslom neked azt a környéket.


A diétás ovin, pontosan mit értesz? A mi ovink pl. nem "diétás", de van két gyermek a csoportunkban akik liszt érzékenyek, nekik külön kaját hoznak. A mi ovinkban nincs konyha, a többiben is hamarosan megszüntetik és központilag készítik a kaját és hozzák ki az ovikba.

Logopédus van minden oviban. Az enyém is jár már 3 éve, de az új logópédusnál többet fejlődött fél év alatt mind a másiknál két év alatt. Mellette jár gyógytornára, ahol speciálisan fejlesztik a mozgáskordinációját, ami kell a beszédhez.


A kislétszámú osztályokat megszüntették, csak a kisegítő iskolában van ilyen.

43. monika1225 (válaszként erre: 42. - Icus)
2007. máj. 3. 11:44
A pontosan hova még nálunk is kérdéses. Valószinű hogy a kertvárosrészbe, de mivel egyenlőre albérletbe így attól is függ, hogy hol és milyen lakást házat találunk. Az a gond nálunk, hogy 2 gyerekem is sajátos nevelést igényel, a nagyobbik normál tantervű iskolába jár de kislétszámúba, mert az írás olvasás nehezebben megy, de mindenképpen normál tantervű suliba akarom iratni! A középső fiam visszamarad az oviban egy évet, mert még logopédiára és fejlesztő pedagógushoz kell járni, miatta olyan ovi kellene ahol fejlesztik. Még ha kicsit messze is van attól ahol lakunk. Valahol olvastam hogy van olyan ovi ahol a diétásokat is fogadják, lehet hogy muszályból oda fogom iratni. Az a baj hogy kb julius végén derül ki, hogy megyünk-e vagy se. És jó lenne ha legalább fogalmam lenne, hogy merre induljak beiratni őket. Így is épp elég zsúfolt lesz az augusztus, de remélem összejön.
42. Icus (válaszként erre: 41. - Monika1225)
2007. máj. 3. 07:57
Szia! Pontosan hova költöztök, és milyen fajta ovodát és iskolát keresel?
2007. máj. 2. 19:12
Sziasztok! Én még sose voltam Dunaújvárosban, elég messze lakok onnan, de most úgy néz ki hogy augusztusban ha minden jól megy akkor oda költözünk. De senkit nem ismerek ott! Tudna nekem vki segiteni hogy melyik iskola ovoda a jó?
2007. ápr. 30. 09:49
Megtaláltam, előttünk lesz, 3kor! Ha esetleg valaki benéz, és érdekelte!:)
2007. ápr. 28. 14:41
Icus, azt nem tudod megmondani, hogy a Kefir mikor lesz? Nekünk azt mondták, hogy előttünk, csak nemtudom, hogy közvetlen előttünk, vagy valamikor előttünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook