Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dr. Gönczi Judit nőgyógyász adhat ki vérvételre laborkérőt? fórum

Dr. Gönczi Judit nőgyógyász adhat ki vérvételre laborkérőt? (tudásbázis kérdés)


2020. okt. 10. 22:33

Az sztk S orvosom tudott fogadott időben, így kiadta és meg volt labor. Mondta az orvosom, hogy szívesen gondoz míg terhes vagyok, de a szülésnél nem tudja,hogy mi lesz mert januártól változik sok minden. Ugye arra értette,hogy megszűnik a hálapénz...

Ilyet mondhat? Utólag gondolkodtam el rajta, hogy akkor nem fogja a szülést levezetni,hanem akihez kerülök akkor éppen ő fogja?

16. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2020. okt. 9. 11:21
Az igaz.
15. delbuk
2020. okt. 9. 11:20
Nekem a magan nogyogyasz nem adott beutalot, hanem osszeirta, hogy mi kell - nekem volt plusz dolog is rajta, es a haziorvos (asszisztense) adta a beutalot. Szoval siman kerd meg szerinte a haziorvosod.
14. Bless the child (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2020. okt. 9. 11:20
Persze, de papír kell
13. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. okt. 9. 11:19
Aha, köszi szépen.
12. Bless the child (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. okt. 9. 11:19
Bocsi, 4 kérdés
11. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. okt. 9. 11:19
Gondolom, a terhesség azért más. Ott nem kell megítélni, szükséges-e a labor, mert kötelező laborvizsgálatról van szó.
10. Bless the child (válaszként erre: 8. - Bözsi néni)
2020. okt. 9. 11:19

A szent 4-es😂

Lázmérés és a 3 kérdés😂

9. Bless the child (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. okt. 9. 11:18

2021. január 1-től kötelező az e-beutaló / amúgy máshogy eddid se tudtunk beutalót írni, mert csak eeszt-én keresztül engedte/.


2021. december 31-ig minden, az EESZT útján kiállított beutaló esetében kötelező papíralapú igazolást készíteni, és azt a beteg részére átadni.

8. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. okt. 9. 11:16
Bocs, mi az a "triázs"?
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. okt. 9. 11:08

A cikket, amit linkeltem, tegnap frissítették. Igaz, a járványt így sem említik benne.

Észszerűnek tűnik, amit írsz, de akkor a tájékozatás lemaradt a valóságtól.

6. Bless the child (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. okt. 9. 11:02
Tuti, hogy most nem mehet senki papír nélkül. Minden sztk-ban triázs van. Náluk a nevsor minden egyes szakrendelésre. Bemutatod a papírt, kihúznak a listáról, triázsolnak és úgy mehetsz át az ellenőrző ponton.
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2020. okt. 9. 10:56
Csak hogy könnyebb legyen?
4. Bless the child (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. okt. 9. 10:41
Létezik, csak éppen nem működik. Mindenhová kell a papír alapú beutaló.
3. Mirrmurr2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 9. 10:33

Szia,


igen, adhat ki magán nőgyógyász laborkérőt,

nekem mindig ő adott :-)


Minden jót!

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 9. 10:30

Annyit találtam, hogy létezik e-beutaló is, azaz eleve nem kell odamenni a papírért.

[link]

Ezt az orvosoddal telefonon is meg tudod beszélni.

De nem értem a kérdést, a vérvételre mindenképp oda kell menned a laborba, egy reggeli időpontban. Azt meg tudod oldani?

2020. okt. 9. 09:44

Sziasztok!


Sajnos nem tudok nappal eljutni a nőgyógyászhoz a vérvétel miatt..11 hetes vagyok. Úgy tudom,hogy a 12.het előtt meg kell lennie a vérvételnek. Október végén lesz még ,hogy 3 hónapja vagyok a munkahelyemen és még nem szeretném mondani,hogy babát várok.

Ezért is szeretném tudni,hogy magán nőgyógyász adhat e ki laborkérőt.

Válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook