Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dohányzó kismamák :S fórum

Dohányzó kismamák :S (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
151. 40163fd81d (válaszként erre: 145. - A908366fdb)
2010. jún. 28. 21:42
Nem akarok túl tudományos lenni,de az iker terhesség normál esetben is ,embereknél veszélyeztetett kategória.
150. b2076ec79b (válaszként erre: 147. - Nagyreni)
2010. jún. 28. 20:05

Talán tényleg hülyeség volt ez a fórum, mert ebben nincs igazság...

Illetve aki dohányzik terhesen, az valóban igazolja magát, a többiek meg csak úgy mondják a nagy semmibe :S

149. b2076ec79b (válaszként erre: 142. - Puritan)
2010. jún. 28. 20:04

Lehetne erről is indítani egy fórumot, megérne egy "misét". van a környezetemben egy láthatóan csökkent értelmi képességű nő 3 gyerekkel, a legnagyobb max 4 éves. Állandóan ordibál a gyerekekkel az utcán, meg rángatja őket jobbra balra. Legszívesebben odamennék és...na ez már nem szalonképes :S Legdurvább az volt, hogy egyszer a bolt előtt hagyta a kicsit (kb 7-8 hónapos volt, aludt), amíg a két naggyal a boltban vásárolt. Hát teljesen lerökönyödtem... Mi lett volna, ha egy autó rosszul kanyarodik, vagy valaki eltolja, vagy akármi.....

Undorító!!!!

148. b2076ec79b (válaszként erre: 144. - Tücke)
2010. jún. 28. 20:02
Jajj Tücke, csak vicceltem, értettem amit írsz :)))))
2010. jún. 28. 19:17

Engem a kórházban hurrogott le egy dohányos kismama. 2 vagy 3 napja szültem, és egyik reggelinél az asztal melletti beszélgetés során szóba jöttek a kismamák, akik isznak meg drogoznak a terhesség alatt, hogy milyen károkat okoznak a babájuknak. Én meg gyanútlanul megszólaltam, hogy hát igen, meg azok a kismamák is, akik dohányoznak. Erre az egyik anyuka teljesen felfújta magát, szinte nekem esett, hogy hogy mondhatok én ilyet, ő is cigizett mind a négy gyerekével és egyiknek se lett semmi baja, ilyen hülyeséget ne beszéljek már.

Én meg szép lassan csordogáltam be az asztal alá, mert komolyan elszégyelltem magam, hogy ugyammá, hogy is mondhatok én ilyen szemérmetlen hazugságot, a dohányzás márpedig nem árt a babáknak!!!

Egyébként a szobatársam is cigizett. Nekem volt ciki, mikor a csecsemősnővér már harmadszorra kereste, hogy szoptassa meg a babáját, mert éhes, ő meg már órák óta az udvaron bandázott apával meg a cigivel.

De van egy ismerősöm, aki közölte, hogy ő olyan erős dohányos, hogy még a gyerekek kedvéért se tud lemondani róla. Időre született, nem volt 2 és fél kiló, és pár hónaposan súlyos kruppos lett. Hát nem tudom... ha legalább megvolna az elégtétele, hogy ő bizony mindent megtett a gyerekéért, de nincs.

De azt már megfigyeltem, hogy a dohányos anyukák valahogy mindig igazolják maguknak, hogy ők bizony nem ártanak ezzel a babának.

146. a908366fdb (válaszként erre: 145. - A908366fdb)
2010. jún. 28. 18:22

ja azt elfelejtettem írni, hogy magától biztos nem mondja a doki, hogy inkább szívjon pár szál cigit...

Ebben az esetben, mivel nem tudta egyáltalán lebeszélni róla, még ez is jobb megoldásnak tűnt, mint az hogy napi 1 doboz cigit elszívjon

Egyébként minden dohányos kismama ezzel takarózik hogy mert az doki azt mondta.....

2010. jún. 28. 18:21

Szerintem az, hogy az orvos mondja, hogy inkább szívjon el a kismama egy-egy szál cigit, minthogy idegeskedjen....nagy baromság!!!Ez kifogásnak marha jó a kismamák részéről!

Az egyik jó barátnőm ikreket várt...végigdohányozta a terhességet, úgy hogy a doki könyörgött neki, hogy ne cigizzen. Mert mindig érezte rajta a cigiszagot. Aztán a barátnőm persze nem tette le.

A doki mondta neki, hogy ezzel akár meg is ölheti a babákat....nem tette le...

Akkor mondta neki a doki, hogy legalább csökkentse le napi 1-2 szálra a cigit, mert nem tesz jót a babáknak....persze nem tette le, ugyanúgy elszívott 1 doboz cigit egy nap...

A szülés megindult a 27. héten. A kisfiú 4 napot élt, farkastorokkal született, még a méhen belül több agyvérzése is volt, ezen kívül a szíve sem volt egészséges. A kislány fél évet élt, ő nyúlszájjal született(ami bizonyított, hogy a dohányzás is okozhatja). Neki is volt agyvérzése már a méhen kívül. Ezek kívül a tüdejével is volt valami gond.

A kislány halála után pár hónappal megtudta hogy ismét terhes...mondanom sem kell....végigdohányozta a terhességet.

Hála az égnek, egy egészséges(nek tűnő) kislánya született. Remélem később sem lesz semmi gondja!!

Összesen 4-szer szült(mert van két nagyobb gyereke is) mind a 4 terhességet végigdoháyozta.

Meg van róla a véleményem, nem szeretném bővebben kifejteni.


VAn egy másik barátnőm, szinte a legjobbnak mondanám(volt legjobbnak)

Megtudta, hgoy várandós, de nem tette le a cigit.

Neki is elmondta a doki többször, hogy tegye le...nem tette.

Napi 15-20 szálat szívott. Néha benyomott egy-két koktélt is a terhesség alatt....én könyörögtem neki, hogy ne cigizzen és ne is igyon még egy kicsit sem....bírja ki! De nem.

Megszületett a kisfia és kiderült, hgoy közepesen súlyos értelmi fogyatékos. Bandzsa( ez nem tudom mennyire függ össze a dohányzással, lehet a fogyatékossággal jár, nem értek hozzá)

MOst 3 éves, pár hónapja kezdett eljárni, pár szót tud még csak.

Kíváncsi vagyok milyen élet vár rá.

144. Tücke (válaszként erre: 137. - B2076ec79b)
2010. jún. 28. 17:58
Nem úgy gondoltam a mértéktelen zabálást ítélem el meg azt az elvet hogy kettő helyett eszem
143. c75565e593 (válaszként erre: 142. - Puritan)
2010. jún. 28. 17:50
Igen...van benne valami..
142. puritan
2010. jún. 28. 17:49

milyen érdekes, hogy a látványos, kézzelfogható dolgokat mindenki elítéli...ha kiabálnak az utcán egy gyerekkel, ha verik...pedig ki tudja, kevesebb idegrendszeri károsodás éri, mint magzatkorban a dohányzás miatt...


érdekelne mit szólnak az apák

141. c75565e593 (válaszként erre: 135. - Tücke)
2010. jún. 28. 17:35

Egy szál cigi helyett jobb egy gyümölcs:)

Én nem cigiznék...de vannak függők akik ha nem cigiznek idegesebbek lesznek..és ezeknekaz orvos mondja inkább gyújtson rá mint feszült legyen..

Mindenki a magáét tudja..de egy gyereknek nemtesz jót cigi...

Aki nem tud leszokni az akkor szüljön, ha erre képes...

de nekem bűntudatom lenne:(

140. 40163fd81d (válaszként erre: 104. - B2076ec79b)
2010. jún. 28. 17:17

Eszembe sem jutott,hogy nikotin tapaszt ,vagy gyógyszert,vagy rágót használjak terhesség alatt.

Mint mondtam,csináltam is,nem csak próbáltam,de nem ment.

139. b2076ec79b (válaszként erre: 138. - Ancsi54)
2010. jún. 28. 16:27

Szia!


Ezek szerint nem olvastad el a kezdő bejegyzést...Pont a műsor apropóján tettem fel a kérdést :)

138. ancsi54
2010. jún. 28. 16:15
Pont szombaton volt erről szó a Magellán műsorbe, és itt meginterjuvoltak cigiző kismamákat akik a nagy hassal ott fujták a cigit. Nekem erről az a véleményem,hogy az a nő aki cigizik a terhessége és a szoptatása alatt, annak nem kéne a gyerek. Nyiltan megmondják, hogy milyen káros a babára, és még sem emeli a füle botját se rá.Ha látok ilyen nagyon feldühít, más mennyit harcol a gyerekért, hogy egészséges legyen ezek meg szándékosan betegítik meg a saját gyereküket. A ripotba az egyik orvos meg is mondta, hogy ő elmondja a kismamáknak , de amelyik nem tartja be annak a kezelését a továbbiakba nem vállalja.
137. b2076ec79b (válaszként erre: 135. - Tücke)
2010. jún. 28. 16:08
De akkor meg éhen hal :)))
2010. jún. 28. 16:08

Május01!

na most akkor mi van?

Jobb, ha elszív egy szálat, de akkor nem épeszű, vagy épeszű és nem csinálja?

Vagy szerinted mindkét megoldás járható?

135. Tücke (válaszként erre: 134. - C75565e593)
2010. jún. 28. 16:07
ez a másik nagy tévhit nem kell enni terhesen nem kötelező
2010. jún. 28. 16:06
de egy ép ezszű anya...az leteszi a cigit..terhesen enni kel inkább!
2010. jún. 28. 16:04

Sziasztok!

na és mi van akkor ha valaki nem tudja, várandós...és cigizik?

Szerintem ha valaki erőss függő..jobb ha elszív egy egy szálat...mert ha meg vonja a babgót az nem tesz jót a kicsinek..

2010. jún. 28. 16:01

Ez micsoda rossz duma,főleg egy orvos szájából.."

doki is szokta javasolni a napi 2-3 szál elszívását mert ne stresszeljen be nehogy elvetéljen.."???


AKARAT kérdése..!!

Én mindenképpen úgy akartam teherbeesni/biztos,ami biztos alapon/,hogy legalább 3-4 évig előtte abbahagyom a cigit..ez sikerült is..:)

az elsődleges szempont 4 év távlatában,a születendő gyermekem egészsége volt,tehát nem volt kérdés..elsősorban ez motivált..

Egy napon bementem a megyei tüdőkórházba,és megnéztem egy tüdőrákos beteget..

a lépcsőház egy lépcsőjén kuporgott,infúzióra kötve,és áhítva szívta a dekket..

Hihetetlen látvány volt..

azon a napon már rá sem gyújtottam..

131. violamama (válaszként erre: 1. - B2076ec79b)
2010. jún. 28. 15:51
Én anno mikor szültem a mellettem lévő kismama még a kórházban lejárt szülés utáni naptól fogva cigizni úgy hogy otthagyta a gyerekét, hogy majd ha sir csináljunk vele valamit. Én elitélem őket főleg hogy nálunk a játszótéren is divat cigizni:( én meg utálom ha cigi szagúak vagyunk.
130. Tücke (válaszként erre: 126. - Cippora)
2010. jún. 28. 15:43
Tuti mert én ráadásul gyógyszer mellett is lettem terhes:D
129. b2076ec79b (válaszként erre: 128. - Cippora)
2010. jún. 28. 15:42
az is biztos :)
128. Cippora (válaszként erre: 127. - B2076ec79b)
2010. jún. 28. 15:39
Nem is mondtam ilyet :) de akkor a cigaretta megvonástól se :)
127. b2076ec79b (válaszként erre: 124. - Cippora)
2010. jún. 28. 15:36
Azért egy pánikrohamtól nem lehet elvetélni :)
126. Cippora (válaszként erre: 125. - Tücke)
2010. jún. 28. 15:32

Azt mondják,hogy ha egy baba meg akar maradni,az meg is fog!


Biztos igaz lehet :)

125. Tücke
2010. jún. 28. 15:29
hát szerintem embere válogatja én az első 12hétben az se tudtam hoy terhes vagyok kocsit toltam ( ettől más simán elvetél) lovagoltam fociztam úgy hogy hasba talált a labda ... szóval szetm ez is ember függő van aki rosszul mozdul és már elvetél:(
124. Cippora (válaszként erre: 123. - Tücke)
2010. jún. 28. 15:26
Ezen a stresszelős dolgon én is gondolkodtam már és lentebb írtam is róla,de eszembe jutott valami.Van egy pánikbeteg ismerősöm akinek voltak rohamai a terhessége alatt is.Mégsem vetélt el...szerintem pedig ha attól nem,akkor a megvonástól meg pláne nem.
123. Tücke
2010. jún. 28. 14:34

Nem védeni akarom a dohányos kismamákat mert szerintem arra a 40hétre le lehet tenni meg utána is felesleges már ráfgyújtani ha már addig kibírta... de a nagyon erős dohányos nőnek a doki is szokta javasolni a napi 2-3 szál elszívását mert ne stresszeljen be nehogy elvetéljen mert azon rágja magát hogy kell neki a cigi.... Persze ezt megértem azért de az hogy napi 1-2-3 doboz cigiket elszívjon és szoptatás alatt is cigizzen azt nem...


Nekem van egy 5és fél éves lányom de se a terhességem alatt se a szoptatási időszakban nem gyújtottam rá... az más hogy amint megszültem majd megvesztem egy szál cigiért de a gyerekem volt az első és utána is soha nem gyújtottam rá amikor babakocsit toltam vagy a közelemben volt akkor gyújtottam rá amikor vigyázott rá valaki és kimentem az erkélyre rágyújtani... és még akkor is napi max 5szálat szívtam.... most meg épp leszokom a cigiről mert drága meg a fogaimat és a kezeimet besárgítja és mert érzem a tüdőmön hogy nem jó

2010. jún. 28. 14:32

Én mélyen elítélem a terhesség /és szoptatás/ alatti dohányzást.

Azt gondolom, hogy az aki terhesen dohányzik nem jó szülő, mert még meg sem született a gyermeke és már kockára teszi az életét az ő önzése miatt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook