Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dohányzó kismamák :S fórum

Dohányzó kismamák :S (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
241. 8a91032ceb (válaszként erre: 240. - 585a7aa9ec)
2019. febr. 28. 08:09
Ne legyél ideges Anna. Az meg éppen árt a babának.
2019. febr. 28. 07:46

jajjj már basszus ezek a dumák. Millió, de millió nő van aki végigdohányozta a terhességet, és makk egézséges babákat szültek.

Árulja már el valaki, miért kell állandóan ezen rugózni????????????

ÚÚÚÚ meszesedik a méhlepény, meg elöregedik...

Ezt akkor lehetne egyértelműen csak a cigire fogni, ha csak dohányos kismamáknál tapasztalnák meg ezeket, de az istenért, olyannál is elmeszesedik a méhlepény aki életébe nem cigizett, olyan is szül asztmás beteget aki soha nem cigizett, olyan is szül szívbeteg gyereket aki soha nem cigizett,,,stb,,,stb,,,,stb,,,,

Akkor miről beszélünk itt???????????????????????????

Ez már komolyan idegesítő hogy mindenhol ebbe ütközik az ember hogy ,,,óóóóóóóóóóóóóóóóó én letettem a cigit rögtön,,,,

Ügyes vagy,,, de nem kell lehordani, azt akinek ez nem sikerül,

Fogjatok mindent a cigire,,,

Dolgozni egézséges terhesen?

Meg inni?

Minden pusztán genetikai kérdés, kinek milyen a szervezete, van aki meghal 16 évesen rákba basszus, biztos 40 évig cigizett, aki meg 50 éve szívja, kutya baja, hagyjuk már, meszesedik a méhlepény, genetika ,,milyen fajta vagy, hajlamos vagy rá, akkor cigi nélkül is meg fog öregedni.

És dohányzom, 23 hetes leszek hétfőn, pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

239. 27b2ca2380 (válaszként erre: 234. - Ella89)
2010. aug. 20. 15:35
Szigorú történet. Jó, hogy happy end-del zárult.
238. Gerbilgirl (válaszként erre: 237. - Ella89)
2010. aug. 13. 13:15

Amióta várom a kicsit, mindent átolvasgadtam, illetve már eleve hogy nem csak leendő anyaként, hanem biológiai szemmel is próbálom nézni a babám fejlődését, illetve hogy milyen környezeti károk vannak, amikre oda kell figyeljek.


A dohányzó kismamákról mindenkinek megvan a véleménye, nekem is megvan, de sajnos mi nem tehetünk semmit sem, hogy ne dohányozzanak... Manapság már mindenki " Szabadon" él, és amíg konkrétan nem hoznak erre törvényt ( szerintem nem is fognak ), hogy azt a terhes nőt büntessék aki dohányzik,azok sosem fogják letenni...

Viszont ugye vannak olyanok akik 10-20 év között dohányoznak azoknak kemény megpróbáltatás, ha le kell szoknia, viszont aki pár éve max 3-4 éve hogy rágyújtott, azt már tényleg nem tudom megérteni, és nem is akarom, mert még akkora nikotin függőség nem lehet benne....

( Ez az én szempontom )

237. Ella89
2010. aug. 13. 13:00

Gerbilgirl! Jól teszed, ha szoptatás alatt is kerülöd a cigarettát, mert a tejjel az is átjutna. Neked gondolom nehezebb megállni, hogy nem lettél rosszul a füsttől (én azt hittem, gyomorfekélyt kaptam, amikor terhes lettem, rá se bírtam sokszor nézni).


Hát nem tudom a dohányzó kismamák hogy vannak vele, de én az első szülésem után is undorodtam a füsttől. Most meg, hogy jön a második, még jobban. :S Nem tudom, anyukám is hogy tudott végig cigizni.


Mondjuk nálunk az a jó, hogy a férjem sem gyújt rá, amióta megszületett a lányunk. :)

2010. aug. 13. 12:47

Sziasztok!


Én 30 hetes kismama vagyok, és 6 hetesen tudtam meg, hogy babám lesz. Előtte végig dohányoztam, igaz nem éveket meg évtizedeket, csak 1 év és pár hónapot, de ugyan úgy elszívtam a vége fele napi 1 dobozt.... ahogy eldobtam jött a következő.. viszont mikor elmentem az orvoshoz, és mondta, hogy bizony terhes vagyok, úgy jöttem ki a rendelőből, mint aki sosem dohányzott.

Ha már meg lett említve a férj/apa elmondom, hogy ki lenne tekerve a nyakam, ha csak egy slukk-ot is mernék szívni! ( Nem áll szándékomba, és még szoptatás alatt is megfogom állni, hogy ne gyújtsak rá ).

Pedig sokszór nagyon kívánom a bagót, de tudom, hogy azzal a babámnak ártanék.

2010. júl. 3. 18:56
Dohányzó kismamák...??? Én eleve undorítónak tartom ha egy nő dohányzik,függetlenül attól, hogy terhes-e vagy sem! De ha terhes akkor nemcsak undorító hanem felelőtlen is!!!!
234. Ella89
2010. júl. 2. 14:02

Anyukám végig dohányozta a 10 hónapot (43. hétre születtem) és csupán annyi bajom lett, hogy aorta stenosis alakult ki nálam, vagyis a szívverőér be van szűkülve és sajnos a lábaim és a kezeim se kapnak rendesen vért. De az orvosok azt mondják, nem emiatt van.


Én is cigiztem az első terhességem 7. hetéig, de nem esett jól, ezért csökkentettem az adagomat, majd amikor kiderült, hogy gyereket várok, egy pillanatig nem gondolkoztam azon, hogy örökre leszokom a dohányzásról. Szülés után is rosszul voltam a füsttől, pedig napi 1,5 doboz piros Symphoniat szívtam 7 évig. Most ismét babát várok és tudom, hogy soha többé nem gyújtok rá. A gyerekeim miatt valahogy én is megutáltam a cigit, de nem bánom, sőt, örülök neki! :)

2010. jún. 29. 22:54

Sok dohányzó kismama sajnos azzal védekezik, azzal nyugtatgatja magát, hogy annyi más dolog miatt lehet beteg a baba. Persze ebben teljesen igaza van. De miért emeli még ő maga is a kockázatot? Miért kockáztatja a gyermeke életét?


A dohányzásnak hosszútávú következményei vannak, és nem elég fellélegezni akkor, amikor látszólag egészségesen megszületik a várva-várt baba.

232. csijota
2010. jún. 29. 22:24

Nekem SIKERÜLT letenni még Tofi elött, és már 11 hónapos egyáltalán nem hiányzik. Nekem az Ő egészsége mindennél fontosabb volt. Csecsemő és kisgyermekgondozóként is sajnos látszik a dohányos magzatszindróma, mint az alkoholszindróma is... Csak itt az agysejtek helyére kátrány kerül. Nem ítélek el senkit, sajnos a családban is vannak bagós anyák, de a saját véleményem hogy aki dohányzik NE szülön addig!!! A baba nem tud kiabálni, hogy ez nem jó. Majd késöbb LESZNEK gondok, de akkor késő.

El kell dönteni, hogy ki a fontosabb : Egy egészséges gyermek, vagy az egészségtelen szenvedély.

231. puritan (válaszként erre: 230. - 40163fd81d)
2010. jún. 29. 20:13

Az ugyan már felfogás nem lehet érv a terhesen dohányzás mellett. Így értettem természetesen.

A mindent megtettem valóban érvényesül egy dohányzó kismama esetében.

230. 40163fd81d (válaszként erre: 227. - Puritan)
2010. jún. 29. 20:07
Sajnos a "én mindent megtettem" sem...
229. sarild
2010. jún. 29. 18:17
Valóban nem egészséges,ha a kismama dohányzik,de én sem tudtam letenni,egyik terhességem alatt sem!Szerencsésnek mondhatom magam,mert mind a két lányom teljesen egészséges!Szépek,okosak és ügyesek!A nagyobbik most megy iskolába és már tud írni olvasni,pedig mindig azzal érveltek nekem,hogy buta lesz a nikotintól!És igen nekem is mondta a nőgyógyászom,hogy ha nem is bírom letenni,legalább csökkentsem napi 2-3 szálra!Most biztosan megköveztek,de higgyétek el,kaptam elég fejmosást a terhesség alatt,mindig ijesztgettek mindennel!Amikor bent voltam szülni,a mellettem levő anyuka mondta,hogy nyúlszájú lesz a pici,mert dohányzom,előttem szült meg 2 nappal és sajnos az övé az lett,pedig soha nem cigizett!Nem feltétlen a cigi a hibás,a sok műkaja is tud borzalmas dolgokat produkálni....
228. puritan (válaszként erre: 226. - B2076ec79b)
2010. jún. 29. 16:23
biztosan azt tudhatjuk, hogy kockázati tényező....és igen, meg kellene tenni szerintem is
227. puritan (válaszként erre: 225. - 40163fd81d)
2010. jún. 29. 16:22
az ugyan már nem lehet érv, amikor a saját gyerekünkről van szó...
226. b2076ec79b (válaszként erre: 224. - Puritan)
2010. jún. 29. 15:50
Sajnos biztosan ezt sosem tudhatjuk, de ha csak egyelten dolgot is ki tudunk zárni, ami kárt tehet, meg kell(ene) tenni....
225. 40163fd81d (válaszként erre: 224. - Puritan)
2010. jún. 29. 15:45
Ugyan már Pur!Semmi olyant nem soroltál fel,ami bármely gyereknél ne fordulhatna elő!
224. puritan (válaszként erre: 222. - 40163fd81d)
2010. jún. 29. 15:43

Arról van inkább szó, hogy nem tudhattad biztosan, hogy egészségesek lesznek.

Kockáztattál.


"úgy éltem az életemet, mintha nem lennék várandós"

ezt én elég bajnak érzem...a várandósság szerintem sem betegség...felelősség...


nem feltétlenül születéskor, vagy gyerekkorban alakulnak ki a betegségek, hiányosságok, megmutatkozhatnak intellektuális képességekben, tanulási és fejlődési zavarokban, később magas vérnyomásra való hajlamban és egy csomó olyan problémát sorolhatnék még, amely az idegrendszerrel és a vérellátással van összefüggésben...

223. tündér74 (válaszként erre: 222. - 40163fd81d)
2010. jún. 29. 15:05

Fata! Nem tudom mennyi idősek a gyermekeid, de kívánom, hogy a későbbiekben is egészségesek maradjanak.

Sajnos a dohányosok gyermekei akarva-akaratlanul ráállnak arra az útra, amely később az első szál cigaretta meggyújtásához vezet.

2010. jún. 29. 14:48

Ne értsetek félre.

Én nem a dohányzás mellett vagyok,és azt is tudom ,hogy ártalmas,csupán azért írtam mert a dohányosok is emberek,és anyák.

Ez függőség,betegség.


Én az összes terhességemet nem éreztem meg.Úgyan úgy éltem az életemet ,mintha nem lennék várandós.

Nem volt sem hányinger,sem rosszullét sem semmi.

Az összes gyerekemet túlhordtam.

Egyik sem született kis súllyal,gyengén,betegen .....


Én épp ezért úgy gondolom,hogy egy gyerek egészsége a géneken alapul,és valamelyest a környezeti hatásokon.

De legfőképpen az anyán és az apán.

2010. jún. 29. 14:42
A leukémia és a nyirokrendszeri rák a dohányos és passzív dohányos anyák gyerekei között nagyobb gyakorisággal szedi áldozatait. Az ártalmak az elszívott cigaretták mennyiségétől függnek, de már napi hét száltól egyértelmű károsodások mutathatók ki. Az újszülöttek vizeletében dohányból származó rákkeltő anyagokat találtak.
220. youlcsi
2010. jún. 29. 14:35

Fata Morgana!

azt azért meg kell, hogy jegyezzem: baromi szerencsés egy ember vagy :)


"mindig is úgy gondoltam semmit nem kell tennem , hogy egészséges gyerekem szülessen"

2010. jún. 29. 14:35
kimásoltam
2010. jún. 29. 14:34

A várandóság alatti dohányzás veszélyei


A várandós édesanyák többsége már a pocakban is minden erejével óvja születendő gyermekét. Figyeli a reakcióit, beszél hozzá, gondoskodik róla, olyan ételeket vesz magához, ami a legjobb a kicsinek. Sajnos azonban – kevesen gondolnák – a gyermeket váró nők 20 százaléka még 9 hónapra sem tudja letenni a cigarettát, ők még a várandóság alatt is füstölögnek! Ezzel pedig nemcsak saját, de gyermekük egészségét is komolyan kockáztatják.


• Dohányos nőknél gyakoribb a méhen kívüli terhesség, mint nemdohányzó társaiknál.


• Azoknál a nőknél, akik terhességük alatt is dohányoznak, jóval magasabb a komplikációk előfordulása, mint rendesen.


• Az összehúzódott erek, és a vér alacsonyabb oxigéntartalma miatt rosszabb a méh vér- és tápanyagellátása, ezért a placenta kevésbé tud megtapadni a méh falán, leválik, és vetélést okoz.


• Ennél enyhébb következmény a gyakori koraszülés.


• Várandóság alatt a fokozott igénybevétel mellett a dohányzás gyakrabban okoz cukorbetegséget, ami káros hatással van a fejlődő magzatra. Mivel ilyenkor „más állapotban” van a szervezet, sokkal nehezebb beállítani a megfelelő vércukorszintet, mint egyébként, gyakran a diéta nem is elegendő, hanem gyógyszeres kezelésre is szükség van.


• A terhességük alatt dohányzók magzatai kevésbé tudnak fejlődni a rosszabb vérellátás és a kevesebb tápanyag miatt, így általában kisebb súllyal jönnek a világra. Az alacsony testsúly az egyik rizikótényezője a csecsemőhalandóságnak.


• A dohányosok csecsemőinek rosszabb a tüdőfunkciója, mint lehetne, kevésbé érett tüdővel jönnek világra.


• A bölcsőhalál gyakrabban fordul elő a dohányosok gyermekeinél, mint nemdohányzó társaikénál.


• Azok a babák, akiknek anyja terhessége alatt is dohányzott, nyugtalanabbak, ingerlékenyebbek, nehezebben kezelhetők.

217. rkriszti76 (válaszként erre: 216. - 40163fd81d)
2010. jún. 29. 14:34

ja

tudom

216. 40163fd81d (válaszként erre: 212. - Rkriszti76)
2010. jún. 29. 14:33
Rossz a link....
2010. jún. 29. 14:31

Csak és kizárolag genetkai betegségek léteznek?


Na nem.

214. Krisztine2 (válaszként erre: 205. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 29. 14:30

Zsák és a foltja...

Ha az "Anyát" nem érdekli hogy terhesen cigizik,akkor az "Apát" kevésbe fogja...

Különben nem nézné hogy cigizik...

213. Krisztine2 (válaszként erre: 207. - 40163fd81d)
2010. jún. 29. 14:27

Ez így van.


Én nem cigiztem,nem piáltam,mégis meghalt a gyerekem a terhességem végén.Ahogy mondod:genetika...

2010. jún. 29. 14:27

Fata, szerintem neked kár belinkelnem, de hátha...

p://www.egeszsegkalauz.hu/dohanyzas/nok-es-a-dohanyzas-101167.html?fejezet=1

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook