Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


48. panka2 (válaszként erre: 26. - Ronita17)
2007. márc. 18. 17:42
A Lányok jolmondják szokj le ha tudsz a bagorol ha nem,akkor csökkencsed drasztikusan én pl csak a reggeli kávémhoz szívtam!Vagy ha vmin nagyon felhuztam magamat!Amugy nem !Probáld meg!!Neked is sikerülni fog DDDDDDDD
47. panka2 (válaszként erre: 45. - Mandella)
2007. márc. 18. 17:39
Mindegy melyikhez mész mindegyik ezt fogja neked mondani!Elhiheted jo dokim van ! Sem nekem sem a babának nem akart rosszat!Tudni kell hol a határ ennyi!
46. panka2 (válaszként erre: 43. - 5e67f791bc)
2007. márc. 18. 17:38
Kedves Klariten! Te aki soha nem cigiztél nem is tudod miről beszélsz!Nemtudod hogy tud hiányozni a megszokott cigi adagod legalább a reggeli kávédhoz..én nagyon jo anya vagyok,attol a párszál bagotol eltekintve amit elszívtam mikor várandos voltam!Ugyan olyan kinnal szültem.ugyan ugy éjszakáztam velük,ha betegek voltak vagy jött a foguk,számíthatnak rám bármiben !Nálamnál jobb anya nem kell nekem elhiheted mindenféle nagyképüség nélkül!Az meg hogy ettöl betegen születik..ha soha nem bagozol akkor is születhet betegen sajnos és akkor is elvetélhetsz stb
45. mandella (válaszként erre: 44. - Panka2)
2007. márc. 18. 17:37

no comment


mellesleg: ilyen dokihoz se mennék... :-((((((

44. panka2 (válaszként erre: 9. - Gpetra)
2007. márc. 18. 17:34
Így van! Jol hallotad! Én három gyereket szültem elötte dohányoztam,és akkor semtudtam leszokni mert evett az ideg,ekkor mondta a dokim,hogy rosszabb az elvonásitünet" mintha egy kávéhoz elszívnám a megszokott bagomat.Mind 3gyerekem 3400 és 3650es sulyal jött a világra soha még csak besem sárgultak!Ez éppen olyan,mintha meghal egy ember tüdörákban pedig soha nem dohányzott!Ennyi!Aki tud,az terheségtől függetlenül szokjonle!Aki nem,az mérségelje,mikor babát vár,és szívjon gyengébbet./ez az én véleményem/
2007. márc. 18. 17:24

Es mit szol az apa, ha dohanyzik a no?

En soha nem bagoztam, nem birom elviselni! Bar a kornyezetemben mindenki szivja: szuleim, hugom.

Egyetertek abban, hogy itt kezdodik a szuloi felelosseg! Aki meg ennyire sem kepes, az anyanak sem valo! Radikalis vagyok, de ez van! Anyakent engem nem nyugtatna a tudat, hogy az ove is egeszseges lett, pedig szivta! Az nem a Te gyereked! Es mi van, ha a Te gyereked szervezete ugy reagal, hogy betegen fog megszuletni? Akkor meg siras-rivas? Felhaborito ez a hozzaallas!

42. mandella (válaszként erre: 41. - Mandella)
2007. márc. 18. 17:05
és mélységesen felháborít és megdöbbent, amit itt olvasok. :-(((((((((
41. mandella (válaszként erre: 21. - Kolibri)
2007. márc. 18. 17:04
egyetértek
2007. márc. 18. 17:03
Én cigarettáztam, de amikor megtudtam, hogy terhes vagyok egyből le is tudtam tenni.
39. emily (válaszként erre: 16. - V.erika)
2007. márc. 17. 20:58

Ennél nagyobb hülyeséget rég hallottam! A főorvost elküldeném továbbképzésre...


Lányok tegyétek le a cigit, azért a picike életért, aki bennetek fejlődik!!!


Milyen érzés lehet, ha mondjuk a víz alatt vagy, egy csövön át kapod a megfelelő mennyiségű levegőt. Fent valaki jókedvében rálép a csőre és azt negyedére összenyomja úgy 10 percen át naponta 5-7 alkalommal... Ebbe gondoljatok bele!

2007. márc. 16. 21:53

Sziasztok!

Láttam olyan fotót, ahol egymás mellett volt két újszülött baba: egyik mamája dohányzott a terhesség alatt, a másiké nem. JELENTŐS, LÁTVÁNYOS KÜLÖNBSÉG VOLT A KÉT BABÁCSKA KÖZÖTT! A dohányos nő babája nagyon kis csoffadt volt (bocsának a kifejezésért, de ez írja le leginkább): erőtlen, fejletlen, éretlen...


+ Azok a petesejtek, amikből babánk lesz már születésünk előtt a testünkben vannak, tehát minden amit teszünk (és amit anyáink tettek) nyomot hagy(ott) és ott van/lesz a gyermekünkben. Annyi minden káros dolog van, ami ellen nem tudunk védekezni, ami kikerülhetetlen; legalább SZÁNDÉKOSAN NE MÉRGEZZÜK A GYERMEKÜNKET!

2007. márc. 13. 12:52

Én dohányzom, 16 éves korom óta, de mindkét esetben, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, AZONNAL abbahagytam a dohányzást, s míg a gyerek szopott, addig se gyújtottam rá!

Egyszerűen, ennyit meg lehet tenni a gyerekünk egészsége érdekében....SZERINTEM!!

36. gota (válaszként erre: 26. - Ronita17)
2007. márc. 13. 11:29
Ne haargudj, hogy ezt mondom, tényleg nem azért mondom, h bántsalak, de én is úgy gondolom, h azzal, h abbahagytad a chipset, meg a gumicukrot, még nem tettél semmit a babádért. Meg a rostos gyümölcslével. Az sem egészséges. Szerintem nézz meg 1-2 honlapon olyanokat, h heti ajánlott étrend kismamáknak, meg ilyesmik, mert sokat tanulhatsz belőleük. Csak azért mondom, h mindkettőtöknek jó legyen.
35. gota
2007. márc. 13. 11:26

Én (kisebb megszakításokkal) 6 éve dohányzom.

Amíg nem tudtam, h babát várok, addig is cigiztem. Viszont ahogy megtudtam (kb. a 4. hétben) azonnal leraktam. És nem is volt olyan nehéz. Valahogy eszembe sem jutott, mert tudtam, hogy az a pici ember a pocakomban tőlem függ. Egyszerűen nem bírtam megtenni.

Ha jobban belegondolsz ezekbe a dolgokba, Te is le fogod tudni tenni...

2007. márc. 13. 11:02
Szerintem mindenki úgy teszi kockára a saját egészségét ahogyan csak akarja.Viszont egy gyerek életét, és egészségét senkinek nincs joga kockáztatni!!!!Én is dohányoztam,de a terhességemet amint megtudtam azonnal abbahagytam.Szülés után kb 3 évvel visszaszoktam, de a lakásban,vagy a gyerek közelében, és terhes nők közelében soha nem gyújtanék rá!
2007. febr. 21. 16:08

Én néha elszívtam 1-2 szál cigit terhesség alatt, de hála egészséges a törpilla, és azóta sem történt semmi allergia vagy fulladásos rohama.

Ebben szerencsésnek mondhatom magam, bár egyben bűntudat is, hogy visszagondolva, hogy mertem ekkorát kockáztatni.

2007. febr. 20. 09:43

Sziasztok!

Nekem két gyermekem van.Terhesség előtt cigarettáztam,de amikor megtudtam,hogy terhes vagyok,egyik napról a másikra lemondtam róla. Tudom,hogy nem csak az árt a gyereknek amit elszívunk, hanem a paszív dohányzás is egészségkárosogást okozhat hiszen a gyermek az anya vérkeringésével van összekapcsolódva.Amit megeszün,amit megiszunk minden hatással van a gyermek fejlődésére.

Nagyon fontos az egészséges életmód, ha felefőséget érzünk születendő gyermekünk iránt!!!

Sőt még utána is!!

Az orvos tanácsát minden esetben érdemes megfontolni,és követni!!

2007. febr. 6. 20:59

Sziasztok!

Vetélés miatt 2 hétig voltam nyáron kórházban.Egy kb. ötvenes nővel nagyon sokáig egy kórteremben feküdtem.Ő mesélte, hogy hat gyereke van, mind a hattal végigbagózta a terhességeit.nem is keveset szívhatott, mert mostanra alig maradt hangja. De minden gyereke makkegészséges lett -se nem koraszülöttek se semmi.Kettővel találkoztam is közülük a kórházban :) Én is dohányoztam minden terhességem előtt,de mindig abbahagytam amint megtudtam,hogy babát várok.(Igaz legutóbb még én is elszívtam a két csík után néhány szálat...)Nem tudnék a gyerekem szemébe nézni,ha végig dohányoznék terhesség alatt.Szerintem itt kezdődik a szülői felelősség. Akire erre nem képes...De mint az élet mutatja, nem minden esetben lesz belőle baj.

Antea vélemémyét osztom: a szülői ösztönök úgyis előbújnak.

Nem tudom kinek mi a tapasztalata, hogy párja abba tudja-e hagyni a dohányzást és ti ezt mennyire tartjátok fontosnak.Mert ez szerintem legalább olyan fontos mint az, hogy mi ne dohányozzunk.

Üdvözlettel:Vera

30. Mianó
2007. febr. 4. 20:58

Nem olyan rég olvastam,hogy káros e a dohányzás a babára.Válasz:Igen,ha a kismama 10szálnál többet szív!

Ekkora hülyeséget kitalálni!1 szál cigaretta káros anyagai ugyanúgy bekerülnek a véráramba és onnan a babához mint 10 szálé!!!!!

Nem hülyeségből tiltják meg az orvosok a dohányzást!!!

29. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 26. - Ronita17)
2007. febr. 2. 18:35

Szamit, mas mit mond? Ne ertsd felre, ha teszel valamit, azt magadert es a gyerekedert tedd. Ami neked belefer, csinald! Mindenki szamara mast jelent egy gyerek, mindenki mashogy fogja fel a dolgok sulyat, es mindenkinek azt a gyereket kell felnevelje, akit o hoz letre. Aki szeret hazardirozni vagy komolytalan, az folytassa az eletmodjat. Akiben van felelosseg, felfogja, felnott a dolog komolysagahoz, az nem magyarazkodik, hanem a gyerekeert mindent felad.

Bocsanat a velemenyemert, nem minositeni akarok, csak az emberek ezt altalaban igy itelik meg. Szerintem a kismamak nagy reszenek a lemondas nem kerdes, csak hogy a gyereke egeszseges legyen.

Szurkolok hogy, konnyen le tudj mondani a cigirol, fiatal vagy meg, az anyai oszton fokozatosan alakul ki, hatha segit majd az is.

28. gpetra (válaszként erre: 26. - Ronita17)
2007. febr. 2. 12:57

Nem értem, hogy ha ennyi mindent le tudtál tenni, ennyi mindenről le tudtál mondani, akkor miért pont a cigarettáról vagy képtelen, ami annyira egészségtelen, mint a felsoroltak együttvéve. Szerintem próbáld meg, mindenképpen megéri.

Egyébként tudom, hogy miről beszélek, én is dohányoztam sokáig, de egyik napról a másikra letettem.

27. Edis (válaszként erre: 26. - Ronita17)
2007. febr. 2. 12:41
Hoztál áldozatokat, bár inkább a chips mint a cigi. Az is tényleg baromi egészségtelen, de talán még mindig jobb, mint a cigi. Nekem tuti, hogy lelkiismeretfurdalásom lenne minden egyes szálnál. A minap azt álmodtam, hogy dohányzom..terhesen. Már írtam, hogy én is 6 hetes vagyok most. Amikor fölébredtem annyira megnyugodtam, hogy azt el sem tudom mondani. Itt senki nem akar bántani Téged, nehogy bárkire is haragudjál! Szerintem próbáld meg letenni. Még nem késő
26. Ronita17 (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2007. febr. 2. 12:33
Már így is sok midenről leszoktam (pl. a reggeleket energiaitallal keztem,azt letettem,eddig csak szénsavas üdítőt ittam,most rostos gyümileveket és mentes ásványvízet,rengeteg gumicukrot és chipset ettem,már azt se eszem és imádtam forró vízben fürödni,most langyos vízben fürdök és a cigit is a felére leadtam.)Ezek után ne mondja senki,hogy nem teszek meg érte semmit!!!
25. emagdi
2007. febr. 2. 12:14

még kiegészítésként egy gondolat:

a gyerekvállalás köztudottan lemondásokkal jár, valószínűleg még sokkal több dologról le kell mondanod majd, nemcsak a cigarettáról. (persze ezzel nem mondom, hogy nem éri meg lemondani a szükséges dolgokról, csupán azt akarom mondani, hogy gyereket vállalni felelősség, és az embernek el kell döntenie, hogy mit akar.)

24. emagdi (válaszként erre: 20. - Ronita17)
2007. febr. 2. 12:12

szia! hidd el, hogy senki sem azért írta le a véleményét ilyen kerek-perec, mert ezzel téged akart bántani. egyszerűen csak az a helyzet, hogy mindenki tudja, milyen nehéz lemondani egy káros szokásról, viszont azt is, hogy mennyire ártalmas lehet a dohányzás mindenkire, főleg a kisbabákra.

hogy ez az "üzenet" valamilyen hatást elérjen benned is, (esetleg olyat, hogy próbáld teljesen feladni a dohányzást,) muszáj nagyon határozottan megmondani a tényeket.


az elektrolízises leszoktató kezelést már próbáltad? azzal nagyon sok ismerősöm tudta már letenni a cigarettát. (mondjuk azt nem tudom, hogy ezt terhesen lehet-e alkalmazni, ezt meg kell kérdezni előtte a kezelést végző helyen)

2007. febr. 2. 12:05
Baromi nagy dohányos voltam én is!Ha már csak egy szál cigim volt itthon,képes voltam éjszaka is elmenni cigiért!Mikor az első gyermekemmel terhes lettem,azonnal letettem a cigit,és addig nem is gyújtottam rá,amig szopott a fiam!Ez igy volt mind a három terhességem alatt!
22. babi83 (válaszként erre: 20. - Ronita17)
2007. febr. 2. 12:04
Ne bántson az , amiket mások írnak, ők mindannyian csak a babát javát akarják, mint ahogyan te is. Én sohasem doghányztam, és bevallom megrögzött dohányzásellenes vagyok, így amikor az anyukám, aki 26 éve erős dohányos, 8 éve terhes lett az öcsémmel, akkor minden eszközzel le akartuk vele rakatni, és azt gondoltuk, hogy így is van, de uróbb derült ki, hogy minimálisan , de szívott, és sajnos szoptatás alatt is. Hál istennek makk egészséges, és jól fejlett az öcsém. 3.15-telés 51centivel született időre. Ezzel nem mondom , hogy dohányozz, csak azt, hogy anyukám sem azért nem tette le , mert nem számított volna a baba, hiszen él-hal érte.
2007. febr. 2. 11:56
Nem akarok senkit megserteni, de ha valaki nem tud lemondani a cigirol, amikor teherbe esik, az azt jelenti, hogy nem is gondolja komolyan, hogy egy egeszseges, fejlett, boldog babat szeretne.
20. Ronita17 (válaszként erre: 16. - V.erika)
2007. febr. 2. 11:51
Igen,rosszúl is esett ez.Ami nem megy az nem megy.Nem füstölök,mint egy gyárkémény de öt szálnál nem megy lentebb(talán majd késöbb).Az se jó,ha ezmiatt idegesebb leszek,mert az is árt a babának.
2007. febr. 1. 21:41
Én is nagy dohányos voltam.Amikor kiderült,hogy kimama vagyok nem tudtam rágyújtani.Azótta sem,ennek már 9 éve.Úgy érezttem nem tehetem ezt a gyermekemmel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook