Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diane-35 a hajhullás oka. fórum

Diane-35 a hajhullás oka. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 13. 12:42
Kebili a te e-mail címedre gondoltam.
49. Lollita (válaszként erre: 48. - Lollita)
2009. szept. 10. 14:35
Az email címedet meg tudod nekem adni, hogy privátba beszélgessünk?
48. Lollita (válaszként erre: 47. - Kebili)
2009. szept. 10. 14:10

Szia!

3 hónap volt a leghosszabb idő, hogy nem hullt a hajam.Most másfél hónap óta hullik de most a gyógyszer sem segített. Már nem tudom mit csináljak

A voltam bőrdokinál és azt mondta,lehet, hogy nem tudjuk megfogni,de én nem nyugszom ebbe bele,hogy 30 évesen így keljen élni.

Nekem is elől és oldalt hullt ki nagyon,de mindenhol leritkult. Valahogy meg fogok gyógyulni, mert így nem lehet élni.

47. Kebili
2009. szept. 10. 13:36

Szia Lollita!

Örülök, hogy jelentkeztél, már nagyon kíváncsi voltam van-e előrehaladás nálad, hiszen ezt a fórumot azzal indítottad, hogy megállt a hajhullásod végre. És most meg olvasom, hogy továbbra is hullik. Kíváncsi lennék, hogy mióta hullik a hajad. Nekem most 2 és fél éve, hogy a Diane abbahagyása után hullik folyamatosan a hajam. Gyűlölöm nagyon!!! Lelkileg borzasztóan megvisel. Nagyon azon vagyok, hogy parókát veszek, mert a fejtetőmön és hátul már be lehet látni a fejbőrömhöz, engem nagyon zavar. Csak én is filózok rajta, hogy meg tudnám-e szokni a viseletét. Én is próbálkoztam újra fogamzásgátlószedéssel, először a Belarából szedtem be 3 havi adagot, semmi változás nem történt, majd néhány hónap múlva a Diane-ból 3 havit, de szintén semmi eredmény. Én már nem tudom mi segítene.

Üdv, Tünde

2009. szept. 1. 10:30

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem ennyi ideig de, azagydokik azt mondták ne foglalkozzak velle mert csak bevonzom a hajhullást. Ne írogassak és egyáltalán ne törödjek vele. Hát eddig türtem a hajam az elkeserítő állapotban van. Még mindig hullik. Most azzal sakkozok, hogy Yasminellát szedek

ez 3 hónapra mindig megállitja a hajhullásomat de 3 hónap után elkezd szakadni ilyenkor szüneteltetem

1 hónapig, ilyenkor is hullik de utána ha elkezdem szedni akkor megint 3 hónapig nem hullik. Szerintem telitödik a szervezetem 3 hónap alatt és ezért hullik meg kellene egy köztes hormon adagot találnom. Most egy profi hormonos dokit keresnék, aki ezt meg megcsinálja nekem, de még sajnos nem találtam.

Már idegileg egy roncs vagyok, én parókában nem fogok tudni élni.Már megbarátkoznék azzal is ami van, de egyfolytában hullik. Mi lesz ennek a vége?

Ti hogy bírjátok?

2009. márc. 13. 21:36

Sziasztok!


1,5 évig szedtem Diane 35-öt. Amíg szedtem semmi problémám nem volt vele. Legalábbis ezt gondoltam. Így visszatekintve talán mégis volt csak valahogy nem akartam elhinni, hogy ettől a gyógyszertől. Meghíztam elég durván, nagyon magam alatt voltam és egyáltalán nem kívántam a szexet (ami tőlem egyébként távol áll). Majd orvost váltottam és a másik azt mondta h nem szabad ilyen sokáig szedni és ezzel abbahagytam. Felírt egy másikat, Belarát. Itt kezdtem rájönni mi is történik. Vörös foltok jelentek meg a testemen, amelyek viszkettek, és égtek, szörnyű volt. Így feladtam a tabizást. Ma fodrásznál voltam, megkérdezte, hogy tudok-e róla, hogy csomóban hullik a hajam...ház most már igen. A pattanások jönnek vissza ami elég elszomorító. Bár nem örülök ennek, úgy gondolom inkább keresek másik alternatívát minthogy ilyenekkel mérgezzem magam. Szerintem a hajhullás annak köszönhető, hogy mivel ezt pont hajhullásra is felszokták írni olyan hormonokat tartalmaz amelyek erre hatnak. Azoknak a szervezete is akiknek eddig nem volt ezzel problémájuk hozzászokik és abbahagyás után ez jelentkezik..elvonási tünet lehet.

Az orvosokra pedig azt tudom mondani, hogy nem egyformák és ne kell bennük vakon megbízni. Keresni kell egy megbízhatót és nem szabad félni orvost váltani.Mérlegelni kell...a bőröm gyönyörű lett tőle de most vissza az egész:( amire felírták arra jó volt tehát nem lehet egy szavam se, csak sokmás ment tönkre rajtam, bennem ami eddig jó volt.

2009. márc. 10. 21:20
Én már nem szedem egy jó ideje a diane35 tablettát mégis hullik a hajam....voltak lyukas fogaim amiket megcsináltattam, igaz csökkent a hajhullás de még mindig igen aggasztó...lehet talán a fekete hajfesték az oka, nem tudom....
2009. márc. 10. 09:48

sziasztok!


én 4 évig szedtem a diane 35-öt. a vérzés beállítására (leállítására?) kaptam anno. komolyabb mellékhatásra nem emlékszem, de a vérzés továbbra is nagyon erős volt (napi 3x3-4 vérzéscsillapítót megettem minden menzesz idején). egyszercsak az orvos azt mondta, nem szedhetem tovább (pedig mennyire egyszerű volt feliratni, mivel nem fog.gátló, még nőgyógyász sem kellett hozzá :)). yadine-ra váltottam. ezt szedtem további 6 évig. minden szempontból tökéletes gyógyszer volt.


most több, mint egy éve nem szedek semmit. babát szeretnénk. kiderült pcos-om van. vsz ez volt minden korábbi bajom oka is, csak tizenéve még nem volt neve ennek a bajomnak, a gyógyszerek pedig tünetileg ezidáig rendbe tartottak.

2009. márc. 10. 09:31

Sziasztok!


Én kb. 2 éve szed(t)em a diane 35-öt, és amellett, hogy láthatóan szebb lett a bőröm, sajnos folyton Candida-gombával küzdöttem, illetve küzdök még most is. :( Nem tudom, hogy ez csak ennek a gyógyszernek köszönhető, vagy alapból gyenge a szervezetem, de baromi kellemetlennek tartottam mindig is... Persze ezzel többnyire egyik nőgyógyász sem foglalkozott, mondván, hogy a legtöbb nő szenved ilyen gombás betegségben, stb. stb. (Köszi...) (Egyedül a bp-i Semmelweis Egyetem nőgyógyászatán találkoztam igazán szakértő és egyben tapintatos orvossal, aki megpróbált hosszú távú megoldást találni a problémámra - holmi egy hetes hüvelykúp és 1-2 szemes erős gyógyszer helyett...)

Tegnap ismét elmentem a nőgyógyászhoz (sajnos egy másik, nem Semmelweis-es dokihoz), pusztán azért, hogy antibébi-tabit írassak fel magamnak, és azt a váratlan kijelentést kaptam, hogy "ideje lenne gyógyszert váltani!" Miért? - kérdeztem én, de az orvos nem tudott mit mondani, pusztán annyit, hogy a gyártó nem javasolja, hogy 2 évnél tovább szedjék. Ezek után rákerestem több helyen is, és olyan súlyos mellékhatásokat találtam, mint pl. a hajhullás. Ha minden igaz, akkor a diane 35-öt felírják olyannak is, akinek ritkul a haja, s ettől a gyógyszertől dúsabbá is válik az, ám ha valaki több éven keresztül szedi ezt a gyógyszert, akkor az abbahagyását követően egy-két héttel vagy hónappal elkezd kórosan kihullani a "páciens" haja! :(

Mivel én most váltok gyógyszert (Diane-ról Yasminelle-re), ezért nem tudom, nálam milyen mellékhatás jelentkezik, de szeretnék minden hölgyeményt erről a jelentős mellékhatásról értesíteni!


Egyébként a Yasminelle-ről kinek milyen tapasztalata van? (Bár tudom, ezt a kérdést inkább a Yasminelle-es fórumon kéne feltennem.) :)

2009. febr. 22. 01:35

Sziasztok!

Nekem is hullik a hajam, igaz nekem más gyógyszertől, amivel nem "állhatok" le.

Igazából még nem nagyon foglalkoztam a hajhullásommal, de a hajam egyre ritkább lesz.

Régebben Revalidot szedtem, de abbahagytam,mert annyira nem volt hatásos.

Timot! a neocapil betegtájékoztatóját elolvastam a neten és én elég bizalmatlan vok vele...........olyan mintha nem kísérletezték volna ki rendessen!!!:( Gondolok arra hogy mellékhatásaként ott van, hogy kopaszodást is okozhat. úgyhogy szerintem csak óvatóssan!!!!


Nem tud valaki olyan bogyót vagy valami"kencét" amitől a hajhullás megállna? mármint hogy mellette olyan gyógyszert is szedek ami hajhullást okoz,de azt nem hagyhatom abba!!!

Ha tud valaki segíteni akkor írjon!!!!!!!! Előre is köszönöm

40. timot (válaszként erre: 35. - Kebili)
2009. febr. 20. 20:06

Sziasztok!

Sajnos most a Candida nagyon divatos,de muszáj bíznunk mindenbe!A Neocapilról nem hallottatok?Én ki akarom próbálni,azt írják róla hogy a használata alatt 3-4 hónap után megindul a hajnövekedés!Az biztos,hogyha így folytatódik barátkozok a hajbeültetéssel!

39. timot
2009. febr. 20. 19:50

Köszönöm a válaszotokat Kebili és Yazmine82!


Yasmine nyugodjál meg ,neked már legalább meg van az oka,ha meggyógyulsz van remény hogy megindul a hajnövekedésed.A ciszta okozhat erös hajhullást,én is a héten voltam nögyógyásznál,ultrahang negatív!Jövő héten megyek hormonvizsgálatra nálam hormonális lesz mert a fejem tetején ritkult meg nagyon!A méregtelenítés csak jót tehet a szervezetnek ártani nem árthat,szívből kívánom nektek,hogy jöjjetek rendbe,mert ez valami szörnyű érzés!Ma sikerült nekem is sírógörcsöt kapnom,tükörbe nem szabadna nézni!

38. b51e6674ac (válaszként erre: 34. - Timot)
2009. febr. 17. 22:29

Kedves Timot és a Többiek!


Legutolsó írásom óta voltam egy hőtérképes vizsgálaton, ahol az apróságokon kívül mit gondoltok mi derült ki? Nőgyógyászati gondok vannak. Most hogy abbahagytam ezt a mérget ( a Diane-ra gondolok)úgy szaporodnak a ciszták, mint a nyavalya. Elvileg el kellene kezdenem valamilyen másik fogamzásgátlót szedni, de én ezt megtagadom. 2 hónapja hagytam abba a Dianét. Sokkal jobb a közérzetem , nem vagyok azóta depressziós sem. Azóta egyszerűen jobban érzem magamat. A hajhullásom ugyanolyan mértékű, mint amikor még szedtem. Kb. 1 hónap múlva már látnom kellene a változást, mert akkorra már állítólag kiürül a szervezetből. Én most a Varga hajcseppekkel próbálkozom. Pénzvisszafizetési garancia van rá, így elvileg nem veszthetek vele. Ezt 1 hete kezdtem el. A hatás 2-8 héten belül jelentkezik. Egyenlőre semmi változás.

Én ebben nagyon bízom!

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nekem nemcsak a hajam tömege, de a hossza is változik. Nem vágatom, de hónapról hónapra rövidebb lesz. 3 év alatt kb. 30 centivel lett rövidebb. A nagytudású orvosok ilyet még nem tapasztaltak. Meg is lepődnék, ha nem így lenne.

Legújabb ötletem, hogy egy teljes méregtelenítést kellene végezni (pl. Colonix). Ilyennel próbálkoztatok már?

37. c0048dfb7e (válaszként erre: 33. - RoniSize)
2009. febr. 15. 22:33
Elég sajnálatos, hogy olyan orvoshoz kerültél aki ahelyett a PCO-d kezelésével foglalkozott volna Diane-35 írt fel.Nekem is ezt akarták felírni, de én gyereket akartam, és kategorikusan megtagadtam szedését.
36. c0048dfb7e (válaszként erre: 35. - Kebili)
2009. febr. 15. 22:31
Nincs véletlenül PCO-d. Az okoz többek között hajhullást is.Érdemes lenne egy tereheléses inzulint csináltatnod.
35. Kebili
2009. febr. 15. 22:07

Szia timot!


Nálam a helyzet változatlan. Januárban voltam állapotfelmérésen egy egészségcentrumban ahol azt dobta ki a gép, hogy a vastagbelemben elszaporodott a candida baktérium, ami nagyon sok problémát okozhat, többek közt hajhullást is. Elkezdtem szedni ott kapott bogyókat meg diétázni

(candida diéta), ám öt hét eltelte után ugyanúgy ritkul a hajam. Már nagyon elegem van!!! Nem segít már semmi?!

34. timot
2009. febr. 7. 09:34

Sziasztok!Nem fogjátok elhinni én 10 évig szedtem a diane-t.Soha senki nem monda hogy hagyjam abba vagy váltsak másra,pedig akár hányszor felírattam mindig rákérdeztem az orvostól,hogy nem gond hogy ilyen régóta szedem mindegyik csak a fejét rázta!A böröm gyönyörű lett,a hajam fele annyi!!!!Döbbenten olvasom kedves sorstársaim véleményét,hogy a gyógyszertől!!!4 hónapja hagytam abba,nekem nincs elvonási tünetem,a hajam sem hullik jobban.(hozzá kell tennem hogy én nem tapasztaltam soha hogy sok hajam hullana,mégis fele annyi van mint volt.) Kedves Kebili,Yázmin82,

Lolita és a többiek,veletek mi van?.mert én már a meghülyülés határán vagyok,hogy ez a gyógyszer tett tönkre!Írjatok!

2009. febr. 1. 11:51
Sziasztok! Egy és fél évig szedtem diane-t, nem hullott se tőle, se utánna a hajam. Nekem petefészekcisztákra iirták fel.
32. 8dee5e2430 (válaszként erre: 26. - Dorcy22)
2009. jan. 31. 20:09
A Minerva és a Diane minden tekintetben ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazzan. Semmi különbség nincs közöttünk, leszámítva azt hogy a Minerva 2500Ft-ba kerül.
31. Kebili
2009. jan. 4. 12:10

Szia Yasmine82!

Én is ugyanebben a cipőben járok és Lolitával már volt eszmecserém egyéb fórumon.

Én 4 évig szedtem a Diane35-öt és miután abbahagytam (2007.január) kb két hónap múlva elkezdett hullani a hajam olyannyira, hogy a lakás majd a porszívó tele volt vele. Minden ilyenkor szokásos vizsgálat eredménye negatív lett. Pont esküvő előtt voltam a hajam meg csak hullott, hullott.

Kikészültem. A neten való böngészés ültette a fülembe a bogarat, hogy a fogamzásgátló elhagyása miatt lehet. Gondoltam majd ha helyreáll a hormonháztartásom, akkor rendeződik a dolog. Közben megszületett a kisfiam, terhesség alatt annyi változás történt, hogy alábbhagyott a hajhullásom. Viszont szülés után két hónappal ismét borzasztóan hullott a hajam. Tudom, ez kismamáknál előfordul, de én sajnos már nem szoptatok lassan négy hónapja a hajam meg csak ritkul. A fejbőröm az már régóta kilátszik, a hajam napról-napra fogy. Felirattattam fogamzásgátlót a dokival hajhullásra konkrétan, nekem a Belarát írta fel, ami viszont 2 hónap szedés után sem produkált változást :-(, pedig már ebben volt minden reményem. Szóval barátkozom a parókavétellel, mert a kopaszodásom az jó irányba halad.

Egyébként én is több tízezer forintokat dobtam ki az ablakon mindenféle hajhullás elleni kencére,

kapszulára, amik semmi változást nem hoztak...

Én is szívesen olvasnék már végre olyan hozzászólást, amiben megoldást lelnék a Diane35 okozta kóros hajhullás kezelésére, mert sajnos ez a gondom mindenre kihatással van, az önértékelésem a béka feneke alatt van, tükörbe néznem nagyon nehéz.

Üdv.

2009. jan. 2. 18:26

Sziasztok!

Én 8 évig szedtem a Diane-t. 2 hete hagytam abba. Nekem a pattanásaimra írták fel. Azóta hullik a hajam és egyre jobban. Derékig érő, dús, göndör hajam volt. Most meg váll alattig ér, egyenes, vékonyszálú, ritka.Az orvosok nem tudják az okát. Minden lelet negatív (Vérkép, pajzsmirigy, nőgyógyászati vizsgálat, fogorvos). Két nőgyógyász véleményét is kikértem. Mindkettő azt javasolta, hogy szedjem tovább, mert ha abbahagyom akkor tényleg kihullik az összes.Hát nem csodás? Én már nem hiszek az orvosoknak. Ők elég szépen profitálnak a gyógyszerek felírásából. Szinte biztos vagyok abban, hogy a Diane okozta a hajhullásomat. Néhány hónap múlva kiderül az igazság. Ki kell ürülnie a szervezetemből. Egyébként olyan, mint a drog. Elvonási tüneteim vannak. Néha úgy remegek, mint egy drogos. 10 napja volt meg a menstruációm és ma megint megjött. Sajnos ez még csak a kezdet. Nem lesz egyszerű a "leszokás", de bízom benne, hogy megéri és megáll a hajhullás.


Akik abbahagyták azoknak mik a tapasztalataik?


Lolita, Zselé!

Nektek végül megállt a hajhullás? Újra nőtt a hajatok?

2008. dec. 21. 14:34
Már nem aktuális a gyógyszer! Eladtam! Sziasztok!
2008. dec. 5. 20:45
Egyébként ha hormonális hatás áll a hajhullás hátterében, foltosan hullik a haj.
2008. dec. 5. 20:36
Én 4 éve szedem a dianét. Az orvosom rendesen felírja, nem kérdezi, mióta szedem. De 1x másik orvossal kellett felíratnom, és ő azt mondta már túl régóta szedem, és ezt nem jó ilyen sokáig szedni. Mi az igaz? Ahány orvos annyi vélemény, ahány ember, annyi tapasztalat...
2008. okt. 27. 11:08
Én a Diane-t szedtem 3 évig és nagyon szerettem, szép lett a bőröm, nem fájt a hasam sem menzeszkor...szóval nagyon jó volt. Egy éve átrakott az orvosom Minervára...na ez egy katasztrófa...olyan görcseim vannak, hogy borzasztó, hullik a hajam, híztam egy csomót és nem is tudok fogyni, akármennyit sportolok és diétázok...szóval most akarom visszaíratni magam a Diane-ra...nekem nagyon bevált...
25. wicska
2008. okt. 8. 22:24
Én cska 1 hónapig szedtem, de volt vele gondom, híztam tőle és fájtak a melleim, de hajam az nem hullot (szerintem ahoz túl rövid ideig szedtem).
2008. okt. 4. 15:58
Nekem hajhullásom van, pont azért írták fel a Diane 35-öt, hogy az megállítja. Az utóbbi időben tele lettem pattanással is, állítólag arra is jó lesz. Több fórumot néztem, sokan szidják, valahol olvastam, hogy nagy dózisú, 1960-as évek beli gyóygszer, méreg...stb. szerintem ezt csak a tudatlanság szüli. Évtizedekkel ezelőtt magasabb hormontartalmúak voltak a fogmazásgátlók. Kiváltottam a Diane-t, rá van írva, hogy az alacsony dózisú fogamzásgátlók közé tartozik :) Meglehet, hogy évtizedekkel ezelőtt még nem volt így, de most már így van :)
2008. máj. 24. 23:52
Na de akkor nem kifejezetten a diane-tól hullott, mert ahogy már írtad előtte is hullott nagyon. Szerintem a diane, meg csak megkavarta az amúgy sem tökéletes hormonháztartásodat és ezért hullhatott utánna is...szerintem ott valami más probléma lehetett, ha a diane szedése alatt is hullott....elvileg annak szedése alatt egyáltalán nem szabadna hullania a hajnak....nem értem....és a gócokat milyen vizsgálatokkal keresik? Milyen vizsgálatokra jársz?
22. zselé (válaszként erre: 21. - Orchidea25)
2008. máj. 24. 21:31

Kedves Orchidea!!!

Neeeeem, neeeem beszéltem be magamnak!!!!A hajam 17 éves koromban kezdett hullani.Nagyon! Ma már tudom, hogy a hormonok hatására.25 éves koromban kezdtem el a dianét.Csillapította valamennyire, de a szedés alatt is végig hullot. Most, amikor abbahagytam még fogalmam sem volt arról, hogy így nekiindul a hullás. Októberben már teljes pánikrohamom volt, mikor is olvastam ezt a fórumot. Így raktam össze a képet, tehát nem ez befolyásolt. A hajam negyon kevés és épp góckutatáson vagyok.Ettől függetlenül mostmár szinte biztos vagyok abban, hogy a dianétól hullott!

21. Orchidea25 (válaszként erre: 18. - Zselé)
2008. máj. 8. 19:17

Hmmm....én azt is hallottam, hogy az igen erős hajhullást okozhatja a hajhullástól való félelem....lehet, hogy neked csak el kezdett hullani más ok miatt (korpa, rossz fog stb) és miután hallottad, hogy a diane-tól hullhat már bebeszélted magadnak és féltél hogy kihullik....és ki is hullott....nem lehet, hogy lelki okok állnak a háttérben?


Egyébként én még most is szedem a dianet, és már vagy fél éve hullik a hajam....tehát biztos, hogy nem attól...mert még nem hagytam abba....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook