Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diane-35 a hajhullás oka. fórum

Diane-35 a hajhullás oka. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. szept. 19. 20:22
Sziasztok! Ez a fórum sajnos nagyon elhalt. Mi lett veletek? Mindenki megkopaszodott? :(
2014. nov. 10. 11:13
Sziasztok. Hosszu ido utanujra ratalaltam a forumra :) Hat,hogy oszinte legyek semmi nem olyan mint regen. Ido kozben PCOS lettem, amit nem mondom,hogy nem a gyogyszer okozott. Most ujra fogamzasgatlora akarnak raallitani,csak sajnos most mar a jovobeli gyermekvallalasom mulik rajta :/ Lanyok oszinten mondom aki meg nem szedett hormonalis fogamzasgatlot ne is kezdje el :/
2013. okt. 7. 13:41

Sziasztok!

Én cypromixet szedtem másfél évig. Júniusban hagytam abba. Gond van/volt a menzeszemmel: először 35napra, utána 32napra, aztán 41re jött meg. Az arcom mint egy tinié, a hajam pedig..... :( Hullik. Reggel megszámoltam: kb 100darab. Bár, azóta fésülködtem, és nem jött ki annyi,de én sírógörcsöt kapok. Először csak nagyon zsírosodott. Most az abbamaradt, helyette jött a hajhullás. Kenegetem ricinussal, hátha használ (anno amikor hullott a hajam - bár közel se ennyire - akkor használt).

Aztán tegnap a párom benyögte mi lenne, ha megint szednék gyógyszert, de mondtam neki, hogy soha többet ilyen szemetet. Megértette, mikor mondtam neki, hogy ezért hullik ennyire a hajam

77. sütibaba1 (válaszként erre: 76. - Lollita)
2013. júl. 23. 20:53
nagyon sajnálom Lollita. tudom ez nem vigasztal, de nem vagy egyedül. én is ezt a mocsok Dianet szedtem, 3 hónapja hagytam abba, azóta rosszabb a helyzet mint valaha. de megpróbálok nem foglalkozni vele, mindenkinek elmondom, hogy azért van ilyen kevés hajam, mert tönkrement a hormonrendszerem ettől a sz*rtól, és ha parókát kell hordanom, azt is meg fogom osztani mindenkivel, MERT NEM TEHETÜNK RÓLA!! ezt nem szabad soha elfelejteni. én még arra szoktam gondolni, hogy más fogyatékkal születik, vagy halálos betegsége van. nekünk ez jutott, és ez szerencsére "csak" esztétikai probléma. el kell tudnunk fogadnunk önmagunkat, és akkor mások is elfogadnak majd bennünket így, ahogy vagyunk.
2013. júl. 18. 12:35

Sziasztok!


Én indítottam ezt a fórumot. Sajnos ezt a típusú hajhullást csak a padló állíthatja meg.

Azóta is hullik a hajam 8 éve, most 34 vagyok. Felül patkó alakba már teljesen kihullt, oldat is teljesen pókhálós, és a fejtetőm is kilátszik. Csak várom csendben, hogy mind kihulljon ,és úgy nézek ki mint a horrorfilmekben :-( Nincs remény............

75. sütibaba1 (válaszként erre: 74. - AnnaSui)
2013. máj. 30. 18:33

Szia. Nekem 2008 óta hullik a hajam, diffúzan, de mindig voltak babahajaim. A hajam a Diane szedése előtt egyenletesen is volt megritkulva. Majd egy idióta orvos felírta ezt a sz...rt, és az elkezdése után asszem kb 1 évvel állt meg a hajhullás. Szóval igazából lehet nem is ez állította meg. Azóta a fejem tetejéről nem hullott a hajam, ennek ellenére ott rengeteg új hajam volt, csak úgy meredeznek az ég felé azóta is. Ellenben 2 oldalt, patkó alakban - pont ahol a kopaszodó férfiaknak megmarad a hajuk - szinte az összes hajam kihullott és nem is nagyon nő új. Szerintem ez az ösztrogén miatt volt, amit nem bírt a szervezetem. Most abbahagytam a Diane-t, következmény: már mindenhonnan csomóstól jön a hajam, valószínűleg zárós határidőn belül ki fog hullani az összes. Azaz röviden válaszolva: ha hormonális a hajhullás, akkor is nőnek / nőhetnek a babajak.


Szerintem ha érzed, hogy vékonyodik a copfod, akkor tök mind1, hogy mennyi hullik naponta, az már hajhullás tekinthető. Amúgy a 150 elvileg sok. Mire kaptad a Cypromixet? Pattanásokra? Hormonjaidat nem nézték vérvételből?

2013. máj. 18. 23:05

Sziasztok!


Nekem is hullik a hajam kb 150 szál naponta, de eszméletlen sok apró kis hajam nő.... Nektek is ilyen? Vagy ha hormonálisan hullik akkor nem nőne új haj? Nektek hogyan hullik a hajatok? Igazándiból a copfomon érzem, hogy ritkul a hajam, de a de a fejtetőmön eléggé sok a haj. Ez hajhullás? én Cypromixet szedek kb. 1 éve.

2013. máj. 10. 18:21
Ez egty nagyon erős hormongyógyszer, aminek a mellékhatása fogamzásgátlás, szóval nyilván a patikában kapható, receptért cserében... De most leírom újra: senkinek sem ajánlom hogy valaha is elkezdje ezt a mérget!!!!! Minden csak sokkal rosszabb lesz tőle, ha majd egyszer abbahagyjátok.
72. grizus
2013. ápr. 18. 05:11
Hol kapható ez a Diane 35?
71. sütibaba1 (válaszként erre: 69. - Noncsika_21)
2013. ápr. 13. 13:24
Szia Noncsika, még mindig hullik a hajad?? Én most fogom abbahagyni a Diane-t, és nagyon be vagyok tojva :(
2013. márc. 8. 15:03
Jaaa azt elfelejtettem,hogy mostanra kb plussz 15kg van rajtam :///
2013. márc. 8. 14:49
Sziasztok.Megosztom énis a sztorimat...Chloe-t szedtem...ez a Diane35 generikuma,vagy mi! 5 évig!!!!!egyik nőgyógyász sem mondta,hogy ne szedjem,hogy álljak le vele,vagy tartsak szünetet!!3évig nem volt vele gondom,de az utolsó 2 év szörnyű volt!1 honapja álltam le vele! Az elmult 2 évben a hajam csomókban hullott ki .Gyönyörű és dús hajamból olyan lett mint az elsö hozzászólónak!Nem tudok vele/ellene semmit tenni!Semmi sem használ. Az emlitett 2 évben nemtudom hogy ez hogy lehet,de olyan gyorsan növekedett az összes szőröm ,(persze a hajam az nem) hogy miután eltávolitottam másnapra már olyan voltam mint egy majom.(most mar kezd helyreallni,eszrevehető a külömbség) A hajam viszont ugyanugy hullott/hull ! A libidóm még mindig 0 igyis,hogy nem szedem! Depresszios vagyok! Hangulat ingadozasaim voltak/vannak! Most ezt sportolással próbálom korrigálni! Ugy tünik,mintha az egész gyógyszer "jótékony" hatásai ellenem fordultak volna! SOHA NEM KEZDENÈM EL MÈGEGYSZER!!!!!!!! Régen olyan görcseim voltak,hogy összeestem,hánytam,hasam ment,fel sem birtam kelni az ágyból! De inkább kibírom ezt pár napig,mint egy ilyen sz*r mellékhatásait!!!
2013. márc. 6. 20:11

Helló... ez a kétoldali hajhullás nagyon érdekes, ugyanis a legtöbb nőnek ugye férfiasan hullik a haja, azaz a feje tetejéről... Ellenben egyre többet olvasni neten - és megfigyelésem szerint fogamzásgátlót, sőőőt Diane-t szedő/szedett nők körében - a kétoldali hajhullásról. Nekem is ez van.

Más: olyanok, akik hajhullásra kapták a Diane35-öt, rendelkeznek esetleg tapasztalattal a Dienille-ről is? Én 3 éve és 2 hónapja szedem a Diane-t. Részben a Franciaországból érkező hírek miatt (ott betiltották, és perelnek), részben mert amúgyis ellenezte a Diane35-öt, most a nőgyógyászom leállítana róla. Helyette felírta a Dienille-t.

Eléggé kétségbe vagyok esve, mivel a Diane elkezdése után visszadúsult a hajam (mondjuk a pattanások nem múltak el), ellenben tavaly nyáron egyéb okok miatt (valszeg lelki tényezők + egy kemény diéta) kihullott a hajam kb. fele, vagy kicsit több. De már nőnek a babahajak, és ha 2 hónap múlva abbahagyom a Diane-t és elölről kezdődik a hullás, tutira megkopaszodom.... :( Szóval ha van vkinek Diane35 -> Dienille tapasztalata az bátron írjon nekem...

67. wywcs
2013. jan. 31. 21:00

19 éves vagyok. 2011, júliusában keződött a "fogamzásgátlót szeretnék szedni" történet. elmentem kivizsgáltak, anyu mondta hogy feltétlen meg kell említenem,hogy ő is és a másik ágról a nagymamám trombózisos, ráadásul a nagymamám mélyvénás. Eztazért volt fontos mondanom mert ha én is eséyles vagyok egy picit is erre a betegségre akkor nem szedhetek bogyót. kivizsgáltak, először ugye a házi orvos küldött el vérvételre, elmondtam milyen vizsgálatot kért a nődoki, erre mindent bejelölt csak azt nem. oké vártam 3 hetet amig megjött ujra a kedvem hogy úja elmenjek vért vetetni. akkor már jó vizsglatokat kért nekem. vissza mentem a nődokihoz. megnézte a lapomat minden stimmelt. Nem voltam hajlamos a betegségre. Felírta a diane35öt mivel a kozmetikusom mondta hogy ha lehet kérjek olyant ami jó a pattanásos bőrömre( teszem hozzá voltak pattik egyéb de nem volt vészes az arcom annyira)

decemberben volt most egy éve hogy szedem, ma láttam a hiradóban a felhívást hogy franciországban betiltották. kicsit megijedtem most. nem kicsit. nagyon, olvasva többek tapasztalatát. Nekem a görcseimre jó hatással volt, régen a falat apartam és sírtam anyira fájt. de ezzel ez elmúlt. a hajamon nem vettem észre hogy hullana. max annyira mint előtte néha néha hajmosásnál egy kevés de ez normális szinten. a vérzésem is csökkent. eddig csak pozitiv hatásaim voltak, de most mindenképpp felkeresem a dokimat, meg megkérdezek másokat is.

2012. nov. 29. 15:10
Sziasztok.légyszi segitsetek ez a diane 35 és Dienille egy kaptafa?Kb 2 éve szedem de fél éve folyil le a haj a fejemről diffuzan de inkább két oldalt ment el és nagyon fájnak a melleim.most 1 honapja abba hagytam de irtak fel egy Dienovel nevüt lehet mind egy kaptafa?
65. PettyesPanka (válaszként erre: 64. - Lola9)
2012. aug. 16. 21:00

Én most jöttem haza a sokadik (többet hozzá se megyek) endokrinológustól, a forgatókönyv pedig ugyanaz, már van vagy 20 oldalnyi laboreredményem, egyéb radiológiai papírom, sok-sok szám, tendenciózusan, egy mappányi mindenféleség arról,mi bajom lehet.


Tavaly még csak hajhullásal fordultam orvoshoz, mostmár PCOS gyanú, gyenge inzulinrezisztencia, d vitamin hiány,radikális testsúlyvesztés, enyhe szőrösődés itt-ott ( a dekoltázsomon, apró piheszőrök)szerepel a kibővült repertuáron ( Az emelkedett Dheas, ami előhormon, nem csak tesztoszteron szintézisben játszik szerepet, hanem az öszrogénében is. Igaz gyenge férfihormonként tartják számon, de valójában permanens stresszhelyzetben a kortizol és a dheas szint is megugrik (Selye). Aztán amellékvese kimerülés melett, míg a kortizol kifejezetebben a dheas vérkoncentrációja kifejezeten lassabb ütemben csökken általában. Persze az alopéciáért a Dheas (is felelős), de azért nem olyan fekete-fehéren, a szervezetnek a túladagolt ösztrogén se használ, főleg mert ezek a gyógyszerek extrém megterhelést jelentenek rá, sokkal nagyob dózisban annál, mint amekkora individuálisan amúgy indokolt. A hormonszabályozásra használt efféle gyógyszerek nagyon eltérően hatnak, van akinek semmi pnasza nem lesz, szerencsés. De más, akinek lesz, utána egyik orvosi rendelő ajtaját fogja majd bevágni a másik után, jó sok elkeseredett pillanatal lehet számolni (hajhullás, hízás, fogyás, és egy sor eszétikailag nem látható más panasz miatt).


Ezeket a gyógyszereket kísérleti patkány módjára szokták felírni, hogy szedd, aztán megnézzük csökkenek-e tőle a releváns értékeid, és hogy közben a szervezeted vízháztatása, a veséd és a májfuncióid parallel romlanak, az nem a ő bajuk, fordulj vele a belgyógyászat fennmaradó területeire, más kollégákhoz.


Saját tapasztalatból tudom, hogy nem éri meg. A laborokat mostanában már autodidakta módon csináltattam (Ántsz/Prolabor) , és eleve kész eredményekkel megyek, hogy ne tudjanak lerázni, hogy ott álljon feketén-fehéren, ehhez kell széles mosoly, határozottság, és az, hogy képviseld nem te vagy ő érte, ő van érted, főleg, ha még fizetsz is érte, hogy ne egy Diane35 recepttel dobjanak ki (Aztán jobb-rosszabb helyeken mégis), hanem legalább figyelemmel kezeljenek.


A gyógyszereket én nem hibáztatom, az alkalmazásuk módját sérelmezem. Néha indokolt egy nőnek felírni, de nem indokolt minden nőt mindig ugyanazzal a beszűkűlt diagnosztikai protokollal lerázni, anélkül, hogy felvilágosítanák róla milyen kockázatokkal jár az efféle gyógyszerek alkalmazása. Sőt, az esetek zömében a legtöbb orvos tagadja a valós kockázatokat, és legyint, hogy semmi bajos se lesz tőlük.


Nekem az első Cypromix kúrát követően (megritkult a hajam, és kikezdte a szénhidrát metabolizmusom is, piheszőrök jelentek meg tőle a mellkasomon (esztétikailag nem zavaróan, de azért idegesítő, keringési problémáim lettek tőle). A hajam állapota semmit se javuét. Hozzáteszem az én szervezetem hiperszenzitív, mert erős stresszterheltség alatt a szervezet további hormonterhelése kifejezetten ellenjavalt, így az én reakcióm valószínűleg kifejezetebbek voltak rá.


A második Cypromix kúrát most, júlusban kezdtem el, akkor végig se bírtam szedni a levelet, utóbb pedig ki kelett hívni hozzám az ügyeletet hányinger, magas vérnyomás, füldobogás, és súlyos kiszáradás miatt.


A PCOS kialakulása is általában valamilyen rosszul beállított, nem személyszer szabott, hanyagul szedett, önkényesen elhagyott vagy csak egyszerűen nem neked való fogamzásgátló alkalmazása miatt alakulhat ki, illetve a kockázatát bőven nőveli. A sűrgősségi fogmazásgátlással (esemény utáni tabi) nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak, ha többször alkalmazod, akkor szem előtt kell tartani, hogyha véletlen erős stressznek kitett állapotban használtad, akkor utóbb hormon problémákkal kell számolni, cikluszavar, hajritkulás, alopécia, szerencsétlen esetben PCos. A pscos pedig az invitro babatenyésztés előszobája, mert attól, hogy a petefészked elpusztul, még időben esélyes a gyermekáldás, sokszor nem természetesen. Sőt, sok nőt eleve indokolatlan küldenek ilyen irányba.


Nekem a hajam veszett el, dús, göndör hajam volt, és most gyakorlatilag nincs hajam, parókát hordok. Az alakomat próbálom őrizni sok-sok mozgással adrasztikus fogyás ellenére, ami glutén itolerancia és inzulinrezisztencia miatt most elég komplikált életvezetési dilemmák elé állít, mivel nagyon sokat és hirtelen szoktam fogyni, és a hízás legalább olyan nehéz, mint másnak a fogyás.


Nos, tapasztalatból mondom, hogy rengeteg más eszköz is van gyógyulni: homeopátiával, egy következetes diétával, hormon egyensúlyt segítő tornával( pl. aviva), akupuntúrával stb…


Egy testünk van, és a nőiesség, a szépség túl magas ár ahhoz, hogy ideig-óráig megoldodjék egy apróbb panasz, hogy aztán ezer másik teremjen a helyén. Vigyázzni kell rá!


Nekem sincsenek különb konklúzióim, mint Lolának.


Bánjatok szkeptikusan az orvosokkal és a gyógyszerekkel! Néha indokolt a szedésük, de, ha egy endokrinológus egy 5 perces konzultációt követően már a Dianet vagy a Cypromixet emlegeti, akkor jogos elgondolkodni azon, hogy megfelelő orvoshoz kerültetek-e.


:) Nem szabad elkeseredni, mindenre akad megoldás, és, ami még mosolyébresztőbb, ebben a szellemben minden meg is oldódik, csak hatalmas önszeretettel kell belevágni, akármit is mutat a tükör.

Sajnos ezeket a frázisokat még nekem is jó sokszor kell forgatni a fejemben ahhoz, hogy kimossa a többit, ami a káromra van.

64. Lola9
2012. júl. 24. 11:51

Kedves Lolita... Az én nevem is Lolita:)


de én még csak 24 éves vagyok és már 2éve hullik a hajam. Nagyjából mindenhonnan.Valószínűleg telogen effluvium, avagy diffúz (mindenhonnan hulló haj) hajhullás, de észrevettem, hogy oldalt a fülemnél, illtve a tarkómnál felfelé a fejtetőmig szinte 80%ban kihullott a haj. A fejettőmön csak 60% ban.

A szép hajam, ahogy te is írtad kb 2 év alatt szinte 3/4 részben kihullt, mivel szépen lassan elvékonyodott, majd letöredezett, és van ami ki is hullt.

Tinikoromban sok gyógyszert szedtem,pl fájdalomcsillapítót, atibiotikumot, de sosem volt vele gondom, mozogtam, sok vizt ittam, nem is figyeltem ezekre. De megelégeltem, és 16 évesen nagyon erős hasi- menstruációs görcseimre és kis mellre (hátha ettől megnő vagy valami- amúgy máig nem értm minek írtak fel egy növekedési hormon által szabályozott folyamatra fogamzásgátlót...) egy hormon- vérképes kivizsgálás után yadine-t írtak fel. Ezt követően kb. 2 évig szedtem,majd több, mint 2 évre abbahagytam,mert már beállt a menzeszem, az arcbőröm szép lett, stb.Ennek llenére ezekben az években átestem egy fertőzésen,ami ELVILEG elmúlt.Ezután néha néha előjött.de aztán elmúlt, nem foglalkoztam vele. A hajam mindig is dús volt, de ez alatt sem hullott soha.Valószínűleg jót is tett , hogy szünetet tartottam, egyébként sem szabad 4 évnél tovább szedni, nekem ezt ajánlotta a - akkor még csak édesanyámé- nőgyógyász. Azt elfelejtette közölni, hogy a vércsoportom szerint ne is szedjek má fajtát, de a legjobb ha nem is szedek fogamzásgátló tablettát, mivel három-négy év és teljesen leamortizálja a szervezetem.

Majd 2008ban terhes lettem és elvetéltem, kórházban is voltam, de akkor nem történt semmi. 2008ban újra elkezdtem szedni a tablettát az orvos ajánlására, akkor is yadine-t vettem mivel ebben bíztam.

2009 november: egy hatalmas és hosszú lelki válságon estem át, stressz naponta, félelem. Most nem írnám le. Kihevertem, de féltem utána is a szeretteim elvesztésétől.(Mára ez a szorongás megszűnt, önállóbb lettem, a hajhullás megmaradt)

A legnevetségesebb az egészben az,hogy 2010 ig csodálatosan dús volt a hajam, sőt úgy tűnt a terhesség után az újbóli yadine szedéssel egyre dúsabb lesz.Majd egy új orvoshoz kerültem költözés miatt,aki sztk alapon nem volt hajlandó felírni 2010-ben a yadine-t mert szerinte túl erős, ugyanis enyhe hasi fájdalmakkal mentem el hozzá. Tanácsára, de rossz szájízzel leváltottam a yadine-t yasminelle-re.2010 eleje után azt szedtem egészen 2010 áprilisig. Államvizsga. Idegesség, nem alvás.Egy este nem bírtam kiegyenesedni, összeestem, azt hittem szétrobban a hasfalam. Kórház,cisztagyanú, különös hasi folyadékgyülem a hasüregben. 5 orvos 5 ultrahang után 5 különfélét mondott. És kaptam rá 1 szem cataflamot és felírtak antibiotikumotXD. Röhej. 2010 májusban az előtte 2 hónappal gyönyörűen ú hajam drasztikusan elkezdett hullani!!!! fürdőkád, lakás, ruhám, párna, szőnyeg... már napközben is ha az ujjaimat végighúztam a hajamon hullottak, nem egy- tíz... Egy nap elegem lett, megszámoltam! komolyan, megszámoltam mennyi hullik ki és 210 szál lett az este végén a kis " napközben elkóricálókat" nm is számolva... Ez már beavatkozást igényelt. Réparáztam, 1. hajgyógyász, fórumok, kivizsgálások, góckutatások következtek. CT-n is jártam. sehol semmi. Hajgyógyászom már 2010-ben abbahagytam a fogamzásgátlót.

Akkor 2010-ben csináltunk egy vérképet és azt állapították meg, hogy gyulladás van a szervezetemben magas fehérjeszint miatt.2011 márciusig nem szedtem semmit. A hajam csak hullott, annak ellenére, hohy a hajgógyász egy fél éven belüli teljes kopaszsággal riogatott még ma is van egy kevés:)...Csak vegyem meg az olasz szupertermékeket, persze sok kell, aztán utána pótolni ha kifogyott, és minden rendben lesz persze nem aznap, hanem 1 év minimum... Nem vagyok gazdag, így hát hullott tovább a hajam Gondoltam az sztk-ban a vizsgálatokat elvégzik és én majd a leletekből előhozok egy diagnózist.

Azóta kihúzták egy fogam is ami már 2011-ben elhalt... A bajok egyre csak nőttek. 2011 ben színre lépett egy szerelmi problémám is, lelkileg megviselt, de fél év és túltettem magam rajta. És a hajam bár mérséklődve hullik, de hullik.2011 ben áprilisban ismét elkezdtem szedni a yasminellét, hátha azért nem áll le, mert megint magas lett az elhagyással a tesztoszteron szintem- ami előtte sem volt az a hormonvizsgálat szerint, de ki tudja...próba.

Ma 2012 van. Elköltöztem új városba, az új háziorvosom teljesen segítőkész: " nem is hullik a haja, csak bebeszéli magának, a lányom is ezt csinálja" ...Kösz b.... Az elmúlt 2 év eredménye:hajam - 70% an, lelkileg valamelyest stabilizálódtam, de teljesen lehúzna a közeli kopaszság és a tehetetlenség tudata ha nem tudnám ogy menthetetlen... rég látott ismerősök reakciója: ennyi hajad volt mindig is? - van aki fel sem ismer..XD...híztam 4 kilót egy év alatt, vérvizsgálat mindig negatív, rendszeresen megjön, a bőröm stabilabban néz ki, de száraz, folyamatos hát és ízületi fájdalmak, azóta kialakult az egyik lábujjamon egy köszvény, ami néha még előjön...mintha 20 évet örögedtem volna. Kívül, belül...


Hozzáteszem nem mozgok szinte 3 éve, 2 éve ritkán, de dohányzom...


Összességében elmondhatom: semmi eredmény, semmi hatásos gyógyszer és ki tudja nem voltam génvizsgálaton, de annak ellenére hogy az egész családom, felmenők hosszú dús hajjal éltek, lehet, hogy öröklött a hajhullásom.


Az idők során előkerülő tünetek alapján, lehetne autoimmun betegségem, vagy hasnyálmirigy elégtelenségem ( no inzuli-> kezdődő cukorbetegség-> hajhullás)gyomorfekélyem, Crohn -betegségem, policystás ováriumom/miomám, agydaganatom, nyaki sérvem( nyaki csigolya meszesedés miatti érszűkület, idegzsábák gyulladása és agy kevés oxigénellátottsága), lehetne érszűkületem(fejbőr vérellátottságának csökkenése) szívritmuszavarom (ez örökletes), és stb.


Döntsd el hogy melyik mert sz orvos nem tudja...és NEM IS FOGJA! AZ ORVOSOK NEM SEGÍTENEK, JEGYEZZÉTEK MEG,HA MAGATOKON NEM SEGÍTETEK NEM FOGNAK. HIÁBA KEDVES VAGY STB...SAJNOS ILYEN VILÁGBAN ÉLÜNK.Ez saját keserű tapasztalat.


Tapasztalat levonása:dohányzás abbahagyása, sok mozgás, oxigénellátottság növelése, vitaminok (szelén, cink, nagyon kevés jód- ugye a pajzsmirigyesek miatt, b vitamin, a vitamin9 kevés stressz (ami szinte lehetetlen), rengeteg víz a fejbőr újrahidratálásához- ÉS EZ CSAKIS AKKOR JÓ, HA NEM SZEDSZ MÁR FOGAMZÁSGÁTLÓT, MERT HA IGEN, VISSZATARTJA A RENGETEG VIZET EMIATT A VESÉD- HA MÉG VAN VESÉD, mert ezektől az enyém valószínűleg már nem jól funkcionál) aztán toxinűrítés szaunával, sok vízzel és zöldséglevekkel, colonixxal, olasz Rising vagy más AHA vagy Trichocenter oldalán vehtő essznciális olajokkal dúsított pakolás hosszűtávú alkalmazása... Májvizsgálat!normális időben étkezés, és este 10 után alvás!!!!(sok éven át éjjel is fent voltam, lehet ez is közrejátszott... nem tudom:( ) ÉS EZT AZOKNAK AJÁNLOM, AKIKNEK NEM TALÁLTAK SEMMILYEN ELTÉRÉST A VÉRKÉPÉBEN


Hozzáteszem teljesen baromság hogy valakinek referenciatartományba esik- e az érték vagy nem, ha van eltérés el kell gonodlkodni rajta miért lehet, ÉS EZT MINDENKINEK MAGÁNAK KELL FELTÉRKÉPEZNIE!!!


Elolvatsam az összes fórumot, szinte tudok már az összes betegségről a hajhullással kapcsolatban , a hajhullás összes típusáról is tudok,a lehető legtöbb baromságot is az agyamban hurcolom márm azóta gyógynövényeket is termesztek és saját magamnak készítek hajszeszeket (egyébként ennek a használatára kezdett el leállni kicsit a hullása)...


Kérdezzetek nyugodtan.


Egy elkeseredett Nő...mert még annak érzem magam.

2012. jan. 23. 14:36

helló mindenki! én is szedtem a dianét két évig, nekem nem volt hajhullás-problémám, viszont néhány hónapja olvastam az ösztrogéntúlsúlyról a szervezetben, ami okozhat elhízást, kétoldali hajhullást, egyéb helyeken szőrösödést és pattanásos bőrt, meg még ki tudja. Az ösztrogént a progeszteronnal lehet ellensúlyozni, van egy Willarosa nevű mexikói jamsz/wild yam-tartalmú készítmény (igaz nem olcsó, 5000 Ft/hó körül mozog az ára), én ezt használom - a bőrömre, és nagyon jó. Szerintem érdemes megpróbálni hajhullásra is, teljesen ártalmatlan, nem lehet túladagolni. Van ilyen tartalmú krém is, de az drágább. Szerintem amúgy az ilyen jellegű elváltozások, mint a férfias kopaszodás mindig hormonális eredetű. Remélem, tudtam segíteni.

Szép napot és pozitív változást kívánok mindenkinek!

62. Daxi
2011. aug. 13. 21:27
én is másfél éve szedem a diane-t hajhullás miatt, de látható változást nem hozott, talán az első 3 hónapban javult egy kicsit, de most megint nagyon hullik :((. Viszont félek abbahagyni mivel akkor lehet még jobban elkezd hullani meg kijönnek ezek az undok pattanások az arcomon. Kezd egy mókuskerékké válni a dolog , nem tudom mit csináljak , a dokit is megkérdeztem hogy akkor ha abbahagyom mire készüljek és hát ő is megmondta hogy nagy valószinűséggel visszafognak térni az előbbi bőrproblémák :(((
2011. aug. 2. 18:33

Sziasztok! Én a következőt szedtem hajhullásra:

- Dr. Lenkei ásványi anyag

- Vitaminkirály Haj, Bőr, Köröm vitamin (ez a neve). Kb. egy éve szedek Milligest tablettát. És talán nem mellékesen szörnyen rosszul táplálkoztam (csoki, cukros üdítők stb.).

Mindenesetre segített, ráadásul hónapok után azt vettem észre, hogy ismét kis "bébihajak" nőnek, amik azelőtt egyáltalán nem voltak.

60. hcs2
2011. jan. 5. 15:00

Sziasztok!


Én nem a diane-t szedtem, először triregolt, attól iszonyatosan meghíztam és a hajhullásom már akkor elkezdődött. Ez 4,5 éve kezdődött. Után a yadin-t írták fel, de nekem az drága volt így csak egy hónapig szedtem, aztán (a nevére már nem emlékszem) narancssárga, kerek 3fázisú tabit írtak fel, egy napocska volt a közepe. De ez hiánycikk volt akkoriban, így felírták a gracialt. Ezt 1,5éve szedem. A hajhullásom azóta is folyamatos, van mikor kevésbé, van mikor erősebb. Ez idő alatt rengeteg vitamint, és kencét használtam, de igazából egyik sem segített. Végigjártam egy csomó vizsgálatot, vérvétel, góckutatás fogászaton, nőgyógyászaton, kivették a mandulámat, de semmi. Egy hete elmentem egy régi-új fodrászomhoz. (Még a hajhullás előtt jártam hozzá) Nagyon meglepődött, hogy mennyi hajam maradt, ő kérdés nélkül mondta, hogy hormonális, és ha nem hagyom abba a tabi szedését kihullik az összes hajam. Nagyon elkeseredtem.:( Ő hajgyógyász is, jövőhéten csinál mikrokamerás vizsgálatot, hogy lehet-e kezdeni valamit a megmaradt pár szál hajammal. Ő a hüvelygyűrűt ajánlotta, már kértem időpontot nőgyógyhoz, és biztos nem iratok fel több tabit!!!!! Mondanom sem kell, hogy gyönyörű dús hajam volt, mindenki irigyelte, ma pedig világít a fejbőröm. Ez iszonyat!

Remélem még nem késő, és tudnak rajta segíteni!

Kitartást nektek is!!! És szerintem ne szedjetek tabit, van már rengeteg féle fogamzásgátló!!!!

2010. okt. 20. 11:50
SZIA! A LUCERNÁT KAPSZULÁBA SZEDED, VAGY CSIRÁZTATOD. ÉS MENNYIT SZEDSZ ? ÖRÜLÖK, HOGY JAVULT AZ ÁLLAPOTOD.
58. Etke75
2010. okt. 19. 13:37
Sziasztok! Én 4 éve szedem a Diane-t. A hajam már a szedése előtt is hullott, de nekem a bőröm miatt írta fel a nőgyógyász. A hajhullás azóta is megmaradt de eddig eszembe sem jutott, hogy a fogamzásgátló miatt. Olvasva a fórumot pánikszerűen felhívtam az orvosomat. Véleménye szerint változtathatunk a gyógyszeren, de félek azoktól a mellékhatásoktól, amiket leírtatok. Ha ennél is jobban el kezd hullani a hajam vehetem a parókát. Bár pár hete elkezdtem szedni a Lenkei féle vitamint. Mintha egy kis javulást tapasztalnék. Nem szeretnék rontani a helyzeten, nem tudom milyen hatása lenne a váltásnak.
2010. márc. 25. 16:52

Sziasztok!Én 3 évig szedtem a Diane-t(nem pattanásra írták fel, hanem simán fogamzásgátlónak),semmi bajom nem volt vele, majd a dokim közölte,h. szüneteltetni kell 3 hónapig, persze utána nem jött meg a 3 hónap alatt egyszer sem, elkezdtem iszonyatosan pattanásosodni: az arcomon, mellkasomon, hátamon undorító begyullast pattanások és miteszerek keletkeztek, holott sohase voltak pattanásaim.... sokan irigyeltek a sűrű, dús, szép hosszú hajam miatt...miután abbahagytam a Diane-t, hajmosásokkor vettem észre,h. sokkal több haj hullik, ki mint szokásos...mára kb. fele annyi hajam van :((((

Közben kijöttem Németországba dolgozni, és elmentem itt egy nődokihoz...aki meg teljesen feleslegesnek találta,h. abbahagytam a gyógyszert.Szerinte 10-12 évig is lehet szedni :O, és most újra felírta.Most egy havi adagot beszedtem, de soha többet nem szedek be egy szemet sem, mert időközben akadtam rá erre a fórumra,h. nektek is hasonló mellékhatások jelentkeztek.... :(:(

Mit lehet tenni? Én már nem bízom egy dokiban sem...

Nem tudok valami olyan gyógyszert ajánlani, amitől nem híztok,és nem okoz ilyen szörnyű elvonási tüneteket, ha abbahagyjátok?

Köszönettel

2010. márc. 4. 06:14
Szertném meg tuni ,hogy mittöl hulik a hajam.Segít-e. jó rövidre vágatom le.Főleg afejtetőmön.Köszönettel
55. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 54. - Emmaroza)
2010. jan. 26. 21:08
hát én nem tudom
2010. jan. 24. 17:28
én is szeddtem d35-öt,és nem hullott a hajam, már 2éve h nem szedem és kb 1éve hullik, lehet h van hozzá köze?
2010. jan. 19. 19:22

Hoppá...én is azt Diane 35-öt szedtem évekig de nekem a hajhullásra írta fel a dokim...és ne tudjátok meg inkább le sem írom mennyi hajam van

:(

52. csipogó (válaszként erre: 8. - Csedits)
2009. szept. 27. 18:34

Szia!Örülök,hogy a cikkedre bukkantam,mert jómagam is ezzel a problémával küzködöm már hosszú évek óta.Idén nyáron végre elmentem én is egy hajklinikára,ahol makro röndgen segítségével kimutatták az igazi problémámat.A neve:Androgén alopécia (fejtetőn lévő hajritkulás)ezt állítólag hormonzavar okozza és nekem is valami hasonló olasz szert írt fel a dokinő,de végülis nem rendeltem meg,mert elég drágának tűnt,és nem is hittem hogy igazán segíthet.Lehet,hogy ugyanarról a szerről beszélünk?Valami RISING-nek hívják és egy havi teljes kezelés ára 40.000 ft.ba került volna.De ebbe benne van olajesszencia,sampon,ampullák.(valami energetica D) Kérlek ha teheted írjál bővebben róla!Mi a neve,mennyibe került...és Te kihez fordultál?

Érdekelne,és szívesen kipróbálnám,ha tudnám hogy valamit is segít.

Szerintem ez sok nőnek esély lenne,akik hasonló problémával szenvednek.

Előre is köszönöm!:*

51. Kebili (válaszként erre: 50. - Lollita)
2009. szept. 15. 15:23
Privát üzenetként elküldtem már :-)Nézd meg az üzeneteidet!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook