Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziós a párom? Vagy csak ilyen időszaka van? fórum

Depressziós a párom? Vagy csak ilyen időszaka van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
120. kriszta773 (válaszként erre: 116. - Trapiti)
2015. febr. 3. 20:14

szerintem az olyan emberek, akik nem lépnek ki egy rossz kapcsolatból, csak akkor, ha jön a következő, már rég "elgyászolják" a kapcsolatot, benne élve

én itt nem azt látom, hogy a nőcinek lenne bármi problémája a saját érzéseivel, hozzáállásával, terveivel.


de persze ha annyira meg akarjátok bélyegezni, meg lehet, csak minek? valószínűleg tapasztalatlanság és korai hosszú kapcsolat is közrejátszik abban, hogy nem érti, most mi van. attól még nem egy gonosz, alja némber, aki megérdemelne most minden rosszat, mert úgy kell neki, hogy elszerette ezt a makulálatlan pasit és erőszakkal elrángatta a családjától. mert nem ez a szitu

119. kriszta773 (válaszként erre: 115. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 3. 20:12
nincs igazad, rengeteg olyan házasság van, ahol pont a gyerek születése után hidegül el két ember egymástól, és utána már nem is tudják rendbe tenni a kapcsolatot. ismerősök körében is tudok olyan házasságról, ahol gyakorlatilag a gyerek születése óta nincs sem szex, sem intimitás, élnek egymás mellett, mert ugye mégis a gyerek. jobb egy ilyen kapcsolatban maradni, és majd 50, 60 évesen rádöbbenni, hogy másként is lehetett volna élni?
118. kriszta773 (válaszként erre: 115. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 3. 20:11
nincs igazad, rengeteg olyan házasság van, ahol pont a gyerek születése után hidegül el két ember egymástól, és utána már nem is tudják rendbetenni a kapcsolatot. ismerősök körében is tudok olyan házasságról, ahol gyakorlatilag a gyerek születése óta nincs sem szex, sem intimitás, élnek egymás mellett, mert ugye mégis a gyerek. jobb egy ilyen kapcsolatban maradni, és majd 50, 60 évesen rádöbbenni, hogy másként is lehetett volna élni?
2015. febr. 3. 20:10
A tiszta viszony kb. az jelenti, hogy lezarok egy fejezetet; amikor ez megtortent, utana nyitott vagytok egy masikra; nem fel labbal az egyikben, es csak akkor lepek csak meg, amikor adodik egy kis menekulo utvonal.
116. trapiti (válaszként erre: 114. - Kriszta773)
2015. febr. 3. 20:10

Hát az biztos, hogy rá is ráfért volna némi szünet amikor a maga lábán áll és végiggondolja mit és hogyan akar az életével... Ha jól értem 16 éves korától volt benne egy rossz párkapcsolatban amit sikerült 10 évig húzni... még gyerek volt amikor kezdődött, aztán egyik pasitól kötlözött a másikhoz...


Amúgy csak jelzem, a gyász nem egyenlő a földön fetrengős hisztivel...

115. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 110. - Doryyy)
2015. febr. 3. 20:07
Meglatszik a soraidon, hogy halvanylila gozod sincs, mit jelent egy hazassagban a terhesseg-szules- es az utana kovetkezo evek.
114. kriszta773 (válaszként erre: 112. - Tuksika)
2015. febr. 3. 20:07
ezzel az erővel a fórumindítónak is a földön kéne fetrengeni a gyásztól, mert egy 10 éves kapcsolatból lépett ki, nem?
113. kriszta773 (válaszként erre: 112. - Tuksika)
2015. febr. 3. 20:05

ugyan már, lehet, hogy neked még nem volt páréves kapcsolatod, ami véget ért, ráadásul úgy, hogy elhidegültél a másiktól testileg-lelkileg az utolsó időkben, mit kéne ezen gyászolgatni?


nem kéne drámát csapni, rengeteg kapcsolat nem bír ki évtizedeket, mert egyszerűen nincs meg a két ember között az, aminek kéne, és hamar elmúlik a románc. továbblépnek, találnak mást, akivel talán működhet :)

112. Tuksika (válaszként erre: 108. - 2cc786c515)
2015. febr. 3. 19:52

"...de én nem látom mit kellett volna meggyászolnia. "


nem csak a jó és szép dolgokat kell "meggyászolni", az emberi psziché nem így működik... Ja és nem egy egy hónapos kalandról beszélünk hanem egy évekig tartó családi állapotról.

111. trapiti
2015. febr. 3. 19:29

A "történelem" valószínűleg ismételni fogja önmagát. Egyszer csak lesz egy még újabb nő, aki szépen megvígasztalja a pasit, hiszen most is egy megromlott kapcsolatban él, már szex sincs stb. stb. stb. úgyhogy szerintem lassan lehet új albi után nézni...

Semmivel nem fog másképpen viselkedni ez a pasi mint az előző nővel. Sőt...

110. Doryyy (válaszként erre: 108. - 2cc786c515)
2015. febr. 3. 19:23
Igen,pont 5 évről van szó...És igen,pont a kislány születéséig...
109. trapiti (válaszként erre: 107. - 2cc786c515)
2015. febr. 3. 19:04
Akkor nem. Nem számít.
2015. febr. 3. 19:01

Azért arra kíváncsi leszek Doryyy, hogy mégis mikor fogja veled közölni a konkrétumot? Nem egy tini kölyökről van szó, akiből úgy kell mindent harapófogóval kihúzni és feltételezem, hogy nem nézné a pasi jó szemmel ha te is ugyanezt tennéd vele.


Gyászolni? kb. 4-5 éves kapcsolatra saccolok, amiből lehet 1-2 év jó és szép volt, míg a kisleány meg nem született.


Kevés pasi bírja az otthoni szekálást" és a sárkánykodást, még akkor is ha nem tizenévekről van szó. (de lehet, hogy írtad meddig voltak együtt és nem jól emlékszem rá) Lehet, mert nő vagyok (és a gyerekem velem maradt) ...de én nem látom mit kellett volna meggyászolnia.

Vagy ha tévedett, akkor nem most 1,5 év után kellene feleszmélnie erre.


Jaj de nehéz pasik fejébe belelátni.

107. 2cc786c515 (válaszként erre: 103. - Trapiti)
2015. febr. 3. 18:52
...mi az,hogy nem tiszta viszonyok? Ezt nem értem.
106. Tuksika (válaszként erre: 105. - Fincsi5)
2015. febr. 3. 15:16
Igen javítottam magam utána, nem Neked szólt az a része :)
105. fincsi5 (válaszként erre: 100. - Tuksika)
2015. febr. 3. 15:11

Azt nem mondom, hogy hozzá menne vissza ; csak most egyedül kellene lennie, hogy mit akar.


Bár , sokan vannak, akik ugyanazzal másodszor is összeházasodnak. Na, ilyet közelről ismertem.

104. kriszta773 (válaszként erre: 103. - Trapiti)
2015. febr. 3. 15:09

szerintem ez hülyeség, ezzel az erővel visszavezetheted arra, hogy biztos nem szopott elég sokáig az anyja kebelén, és azért van :) a probléma gyökere az emberi természetben van. mert ha megkérdezem a másikat, hogy mi a baj, mi ez a változás, és ő mellédumál, bunkóskodik, az nem azért van, mert 2 éve szakított az exével. biztos szakított előtte másokkal is


de persze ha valaki mindenáron azt akarja belelátni, hogy a szemét most biztos vezekel, mert csalta a nejét, és mea culpázik és bűnhődik, akkor mindent ezzel magyaráz ;)


sok olyan ember van, aki fosik az egyedülléttől, és kényelmes is, nem akar a saját lábaira állni, meg ugye fölös kiadásokba csapni magát külön élettel, és csak akkor lép ki egy kapcsolatból, ha már biztosan mehet egy másikba. attól még nem feltétlen vágyik vissza abba, ami eleve elromlott

103. trapiti (válaszként erre: 102. - Kriszta773)
2015. febr. 3. 15:03
A mostani probléma gyökere pedig a kezdeteknél van. Persze, lehet hivatkozni a megromlott házasságra, de nem tiszta viszonyok mellett kezdek új kapcsolatba. Valószínűleg ez üt vissza.
102. kriszta773 (válaszként erre: 99. - Trapiti)
2015. febr. 3. 14:55

én nem hiszem, hogy ebben a konkrét esetben bármi kapcsolat lenne a mostani probléma és aközött, hogy párévvel ezelőtt mi volt. a pasit nem hiszem, hogy exéhez akarna visszamenni, amikor már régen sem voltak meg jól, szakítottak, mindketten új életet kezdtek.


de ha egy pasi hirtelenjében nem akarna velem szexelni, ingerült lenne és eltávolodó, és jövőt sem akarna velem, komoly terveket dobna el, akkor azért felmerülne bennem, hogy másik nő van a dologban :) valszeg az ilyennek nincs annyi vér a pucájában, hogy egyszerűen szakítson, és közölje, elhamarkodott volt, nem akar lecövekelni és komolyba menni, inkább előadja a hisztit.

de őszintén szólva bármi is legyen az oka, egy pasitól se tűrném, hogy így viselkedjen velem, mert én sem tenném meg vele

101. Tuksika (válaszként erre: 100. - Tuksika)
2015. febr. 3. 14:55
Na mármint többen erre lukyadtak ki, erre gondolok.
100. Tuksika (válaszként erre: 92. - Fincsi5)
2015. febr. 3. 14:54

Így van. :)


Viszont abból, hogy most mit él át, hülyeség arra következtetni, hogy majd visszamegy a volt feleségéhez, vagy hogy rá vágyna... Ehhez a gyászfolyamatnak semmi köze. ;)

99. trapiti (válaszként erre: 98. - Kriszta773)
2015. febr. 3. 14:48
Talán azért mert nagyon nem mindegy hosszútávon, hogy milyen alapokra épül egy kapcsolat. De semmi gond szerintem azzal hogy itt egy csomóan már ezt tudják, vagy le is merik írni. Tudod hogy van a mondás... az okos a más kárán tanul, a buta a magáén... aztán persze vannak akik semmiből és egész életükben ugyanazokat a hibákat követik el újra és újra.
98. kriszta773 (válaszként erre: 97. - Doryyy)
2015. febr. 3. 14:21

én nem értem, miért lovagol mindenki azon, hogy mi volt, nem titokban félreizélgettek, szétváltatok mindkét részről, és most együtt vagyok. ahogy leírtad, mindkettőtök kapcsolata már régen kihűlt és rossz volt


ugyanakkor pont az ilyen embereknél van az, hogy ha valami probléma, szar van, akkor nem megoldják, mondják, és ha nem megy, normálisan szakítanak, hanem kavarásznak, és csak akkor lépnek, ha van egy biztos. te is megtehetted volna, hogy otthagyod azt a 10 éves kapcsolatot, mielőtt felbukkan valaki, mert minek, ha eleve már szar volt? és a párod is, ahogy írtad, már régóta külön szobában volt a nejétől, gondolhatod, hogy nem te voltál az első és egyetlen, akivel félreizélt. valószínűleg ha most is ez a helyzet, nem fogja elmondani. bár ha közölte veled, hogy tudnod kéni, mi a baja, azért úgy gondolom, van valami konkrét probléma, amit neked is valóban tudnod kéne

97. Doryyy (válaszként erre: 95. - D57839e20e)
2015. febr. 3. 13:47
Köszönöm. Ezt a párom is mondta,hogy én adtam meg az utolsó lökést,hogy lépjen.És miért tagadjam,nekem is ő. De nem egy pótcselekvésként keveredtünk össze,hanem okkal. És a kislány miatt is érthető,ha befordul,és ez miatt esetleg nem tud ugy teljesiteni....Csak nem értem,ez miért most jött ki rajta.Legalábbis remélem,hogy tényleg ez miatt van a baj,nem pedig más miatt.
96. Doryyy
2015. febr. 3. 13:44
Már mondtam neki ezt,azt mondta nem tudja mitől lenne jobb...De kaptam már meg azt is,ha azon az ajtón kimegyek,többet vissza nem kell jönnöm...de én is azt érzem,hogy lehet az jót tenne neki.Csak annyira meg szeretem,hogy ne csesszek ki a végén magammal.
2015. febr. 3. 13:43
Hát amennyire én tapasztaltam a környezetemben, a férfiak nagyon ritkán lépnek ki úgy a rosszul működő kapcsolatukból, hogy nincs mellettük az új társjelölt. Tehát fölösleges Doryyyt ostorozni, hogy miatta ment tönkre az a házasság. Amikor jött ő, akkor érezte úgy a pasi, hogy képes végre lépni. Most meg valószínűleg tényleg lelkiismeretfurdalása van a kislány miatt, azért depizett be. De szerintetek akkor az a megoldás, hogy ugorjon vissza a régi szar kapcsolatba és minden happy lesz? Ugyan már!
94. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Doryyy)
2015. febr. 3. 13:39

Látod, nem kell úgy nekiugrani ....kicsit átbeszéljük, és jobb.

Figyelj, ha már így ártatok, nem lenne jó / már ha marad az állapota /, ha " elhagynád ", míg dönt, mit is akar?

Ha egyedül van ,talán tisztábban lát.


Én nem tudom, csak hangosan gondolkodom.

A múlttal nem tudunk mit tenni..de most a jövőtökről van szó.

Nem bántanád, csak..legyen kicsit egyedül?

Erre kellene tanács .

93. Doryyy
2015. febr. 3. 13:29
Igen ,utólag biztos jobb lett volna...Csak hiába hagytuk abba,hogy mindenki rendezze a sorait otthon,egymaga,akkor már nem ment a másik nélkül.Én örülnék a legjobban,ha fél évvel később kerül az utamba...
92. fincsi5 (válaszként erre: 91. - Tuksika)
2015. febr. 3. 13:20

Nem csak te, az nekem is ez a lényege.


Mert akkor tiszta lappal indulnak, és nincs önmarcangolás .:)

2015. febr. 3. 12:58
És ha esetleg az van a háttérben, hogy nem ment végig a pasid a gyászfolyamaton? Hiszen (még ha önkényesen is) "elvesztette" a családját. Ez is egy szakítás, egy veszteség. Függetlenül attól hogy a lányával tartja a kapcsolatot. Nem egy egység már az egész, ezt meg kellett volna gyászolnia, időt adni ennek, és csak utána újba kezdeni (ideális esetben). De helyette beleugrott Veled a boldogságba, ami önmagában nem gond, viszont talán elmaradt a gyászfolyamat... És most ez támadt fel benne. De ezt lehet csak én gondolom így... :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook