Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyed után nem vesz vissza a cég, mert felszámolás alatt áll, de törvény szerint fel sem mondhat. Hogyan tovább? fórum

Gyed után nem vesz vissza a cég, mert felszámolás alatt áll, de törvény szerint fel sem mondhat. Hogyan tovább? (tudásbázis kérdés)


24. Sena (válaszként erre: 23. - F303be5590)
2011. aug. 12. 14:23
Amit a 20. hozzászólásnál írtam. De elkérte a nevemet is, úgyhogy lehet hogy megkeresnek még ha lesz több infójuk.
2011. aug. 11. 17:56
a felszámolóbiztos mit mondott?
22. Sena (válaszként erre: 21. - A1f813b884)
2011. aug. 11. 15:32
Ehez nem igazán értek, de szerintem ez olyan, mintha másodállásban dolgozna az ember. Hiszen az is legális, ha te 8 óra munka után délután mondjuk takarítást vállalsz. A gyesből is levonják amit le kell és a 6 órás béredből is adózol. Sajnos a részmunkaidős állásoknál nem kötelező téríteni a dolgozó bejárását, úgyhogy ha buszoznod kell, akkor számolj vele hogy te fizeted a bérleted.
21. a1f813b884 (válaszként erre: 20. - Sena)
2011. aug. 11. 14:28
Tudsz valami bővebbet arról, hogy hogyan lehetne más helyen dolgozni 4-6 órában, úgy hogy közben nem mondok fel. Most épp adódott egy lehetőségem. :)
20. Sena (válaszként erre: 19. - A1f813b884)
2011. aug. 10. 18:00
Azt mondták ha visszamegyek és kiveszem a szabimat ami összegyűlt, utána állásidőt fizetnek, amíg nem tudnak munkát adni. Viszont így le kell mondanom a gyesről és kirúgható leszek. Nem 100% egyébként hogy megszűnik a munkahely, lehet hogy tulajdonosváltás után megmarad, de szerintem kevés az esély. A másik lehetőség, amit írtam, hogy gyes mellett 4-6 órában lehet dolgozni, úgy is ha nem mondok fel az előző helyen. Arra nem tudott válaszolni, hogy egyben ki tudnák-e fizetni most a szabimat. Nem biztos hogy van miből. Felszámolás alatt ugye előírják a cégnek hogy mit kinek mennyit mikor fizethet ki. Nem tudom mi legyen. Nálunk az is problémás, hogy ki vigyázzon a gyerekre. Anyósomra bíznám, de rá akar beszélni, hogy maradjak itthon gyesen, míg be nem veszik a kicsit oviba. 2 és fél évesen veszik fel, ha szobatiszta lesz addigra. És akkor már érdemes lenne rendesen 8 órában elmennem dolgozni.
19. a1f813b884 (válaszként erre: 18. - Sena)
2011. aug. 9. 20:03
Ez érdekesen hangzik, majd írj, hogy mire jártál. Nekem annyi sincs akitől megtudjam a felszámoló cég elérhetőségét.
18. Sena (válaszként erre: 17. - A1f813b884)
2011. aug. 9. 13:45

Nem. Élelmiszeripari. Én most megpróbálom elérni a felszámolást végző céget, és tőlük megkérdezni hogy kb meddig tart ez az egész és elmehetek-e a addig 6 órában dolgozni, úgy hogy nem mondok fel a régi helyemen.

A felmondás.info oldalon találtam egy ilyen ügyet. Ott azt tanácsolták hogy kérje a gyest az anyuka, fizettesse ki a szabadságait és menjen el 6 órában dolgozni. De azért biztos akarok lenni benne hogy ez így járható út-e.

17. a1f813b884 (válaszként erre: 16. - Sena)
2011. aug. 8. 14:24
Egy cipőben járunk! Én sem tudom mit tegyek, csak nem műszaki cikkekkel foglalkozó cégnél dolgoztál???
16. Sena (válaszként erre: 14. - Éva1951)
2011. aug. 5. 14:05
Nem küldtek semmi értesítést. Bár egyszer már arról volt szó, hogy megmenekül a cég, mert valaki megveszi az egészet, de most úgy tűnik ez mégsem jött össze. Lehet hogy csak akkor küldenek valami papírt a dologról, ha már konkrétan tudják hogy mikor zárják be. Nagy cégről van szó, szóval hosszú és bonyolult folyamat ez. Mindenképpen felkeresek valami tanácsadót.
2011. aug. 5. 13:53
Jogi szakértőhöz is csak akkor tudsz elmenni kérdezni, ha mindennel tisztába vagy.
14. éva1951 (válaszként erre: 13. - Sena)
2011. aug. 5. 13:50

Az attól füg miben egyeznek meg. Kaptál értesítést a felszámolásról, ha igen akkor abban le kellett volna írni , hogy hogyan szünik meg a cég.

Lehet jógutóddal és jogutód nélkül is. Ha jogutóddal szűnik meg, akkor átvesznek minden GYED-en, GYES-en lévőt és ők folyósítanak továbbra.

13. Sena (válaszként erre: 10. - Éva1951)
2011. aug. 5. 13:47
Szóval legjobb lenne megvárnom, míg a cég megszűnik és akkor a szabin kívül végkielégítést is fizetnének. Az a gáz, hogy ez a felszámolási időszak már hónapok óta tart, és nem tudom meddig húzódik még. Ha a cég többségi részvény tulajdonosa egy másik cég, akkor az a jogutód, ugye?
12. éva1951 (válaszként erre: 9. - Sena)
2011. aug. 5. 13:38
10. bejegyzésem vonatkozik Rád.
11. Sena (válaszként erre: 6. - Veraesbalu)
2011. aug. 5. 13:38
Most hallottam róla hogy van ingyenes munkaügyi jogi tanácsadás. Lehet hogy érdemes lenne bemennem, mert simán át tudnak vágni. Nem értek hozzá mit tehetnek meg és mit nem.
2011. aug. 5. 13:37

Még ezt találtam:


A foglalkoztató jogutód nélküli megszűnése esetén

A munkáltató jogutód nélküli megszűnése esetén senki nem élvez védettséget, vagyis a kismamák, a szülési szabadságon, GYED-en, GYES-en, táppénzes állományban levő munkavállalók munkaviszonya is megszűnik Ebben az esetben a munkavállalókat megilleti a felmondási idő, szabadság-megváltás, végkielégítés. A munkabér és bérjellegű kifizetések biztosítása , megigénylése a felszámoló cég feladata .

9. Sena (válaszként erre: 4. - Éva1951)
2011. aug. 5. 13:35
Szerintem ez úgy működne, hogy visszavesznek és itthon maradok X napig szabin, majd ha ez letelik, akkor felmondanak. De azt mondák vissza se vehetnek csődeljárás alatt.
8. Dóry87 (válaszként erre: 5. - Sena)
2011. aug. 5. 13:35
Igen 6 órában lehet dolgozni! És elvileg a szabidat kötelesek kifizetni!
2011. aug. 5. 13:35

olvasd el:

[link]

2011. aug. 5. 13:33
Menj be a bíróságra, ott van ingyenes munkaügyi tanácsadó - mielőtt bármit csinálsz. Nincs ügyvéd ismerősöd? Még tőle is kérhetsz tanácsot.
5. Sena
2011. aug. 5. 13:33
Mindenképpen dolgoznom kell, mert a gyes nem lesz elég. Szóval ha találok új helyet, akkor bemegyek a régibe felmondani és kifizetik a szabikat? Még mindig lehet gyes mellett 6 órában dolgozni? Az lenne a legjobb.
4. éva1951 (válaszként erre: 2. - Sena)
2011. aug. 5. 13:32
Szerintem felmondhatnak, mert a szabadságodat letöltheted és ez idő alatt lejár a felmondási tilalom. Ne te mondj fel, hanem ők. Jár ilyenkor felmondási pénz és a törvényben előírt végkielégítés. Átakarnak verni, ha azt kérik Te mondjál fel, nem akarnak fizetni. Utánmna elmehetsz GYES-re, a MÁK-tól kell kérni.
2011. aug. 5. 13:30

Ha felszámolás alatt van a cég sajnos sokmindent nem tehetsz, keresned kell másik munkahelyet! Amíg gyesen vagy nem számolhatják fel de ha letelik a 3év akkor utána már igen!

Ismerős a szitu, mert én még egy évet vagyok itthon és a régi melóhelyemen már csak én vagyok bejelentve...:S

2. Sena
2011. aug. 5. 13:27
Kicsit érthetetlen a kérdés. Szóval felszámolás alatt áll a volt munkahelem, ezért nem tudnak visszavenni. Fel sem mondhatnak, mert gyesen vagyok. Csak 1 megoldás van, hogy én mondok fel. Ilyen esetben mi jár és mi nem? A szabimat kifizetik, ami 4 év alatt összegyűlt? (2 gyerek jött egymás után, tehát 2x2 évig voltam gyeden.)
1. Sena
2011. aug. 5. 13:25
Gyed után nem vesz vissza a cég, mert felszámolás alatt áll, de törvény szerint fel sem mondhat. Hogyan tovább?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook