Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok fórum

Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok (beszélgetős fórum)


48. angelica_h (válaszként erre: 46. - T.Viki)
2010. márc. 11. 14:44
Köszi az infót:)))
47. T.Viki
2010. márc. 11. 08:58
Bocsánat!!! Kőrösi Tamás...nem Kőrös:)
46. T.Viki
2010. márc. 11. 08:57

Sziasztok!


A "félisten"-ként emlegetett dokink ( Győri Kaáli Intézet vezető orvosa) besegített egy könyvbe, ha valakit érdekel: Lombikcsodák -a mesterséges megtermékenyítésről orvos, páciens és pszichológus szemmel- (Kőrös Tamás, Kőváriné Szalánci Tímea és Vida Melinda, Lilli kiadó 2009)

45. Remény21 (válaszként erre: 44. - Adeleda)
2010. febr. 27. 22:54

Szia!


Nekünk az UH-ok ingyenesek voltak, de olyanról is hallottam, akinek pénzbe került (általában olyanok mondják ezt, akik nem beutalóval, hanem saját szakállukra mennek valamely meddőségi központba, vagy TB támogatásuk nincs) Megnéztem az árlistát (ha dobsz priviben egy emil címet, akkor szívesen átküldöm az egészet), 8.0000 Ft az UH.


Az IR= inzulin rezisztencia vizsgálat vérvételből(ha magas ez az eredmény, akkor befolyásolhatja a beágyazódás sikerességét, de gyógyszerrel lehet kezelni).


Az USG-t szerintem elírták, ez szerintem HSG lenne, ami petevezető átjárhatósági vizsgálatot jelent nálad, ami arról szól, hogy alulról egy műszer felhelyezésével kontraszt anyagot juttatnak a petevezetőbe, és így nézik meg, hogy minden okés e ott. Ha el vannak záródva, akkor még egy ok, hogy lombikot javasoljanak nektek. De ha jól olvastam soraidból, akkor párod problémája végett mindenképp lombikoztok...hát sok szerencsét nektek!

44. Adeleda (válaszként erre: 42. - Remény21)
2010. febr. 27. 19:21

Szia!


A párom orvosa a minta megnézése, egy műtét és újbóli minta nézése után javasolt egy meddőségi centrumban ICSI eljárást. Csütörtökön voltunk a Budai Meddőségi Centrumban, ahol minden konzultáció, vizsgálat és beavatkozás ingyenes, csak a gyógyszereket kell fizetni. Most számolni akarunk, hogy anyagilag hová érdemes menni. Ja és nem mellesleg egy olyan dokinőt kaptunk ki, akinél kb. 5 percet lehettünk konzultáció címszóval, ami alatt végig éreztette velünk a kérdéseink után, hogy ugyan mi a francnak magyarázzon ő bármit is nekünk, mi hülyék úgysem értjük meg. A vitt leleteinkről semmit nem mondott, hogy jó, vagy nem, a folyamatról semmit nem mondott, hogy egyáltalán mi vár ránk, vagy mit miért csinálnak, stb...

Szóval nekünk a debreceni Kaáli lenne a legközelebb, ezért kellene tudnom, hogy a különböző vizsgálatok mennyibe fájnak. Pl: ultrahang. Mit jelent pl. az IR, az USG

Köszönöm a válaszodat.

2010. febr. 27. 08:52
addig is innen tájékozódhatsz sokmindenről: [link]
42. Remény21 (válaszként erre: 41. - Adeleda)
2010. febr. 27. 08:48

Szia!


Én Debrecenben kezdtem, ha gondolod szívesen segítek...nekem először 4 inszeminációm volt a Klinikán (Meddőségi Szakrendelő), aztán különböző vizsgálatok után irányítottak át lombikra a debreceni Kaáliba (ott van az is a klinika területén). 2 sikertelen lombik után viszont mi most mentünk át Győrbe, mert azért 1,5 év sikertelenség után könnyen tele lesz az ember hócipője, és mivel nem tudtak "eredményt" felmutatni, így hát váltottunk. Nem kis távolság, de sokan dicsérik, és többen is mentek át oda innen Debrecenből...


Megkérdezhetem, hogy ki irányított benneteket a Kaáliba? Esetleg már felfedeztek nálatok valamilyen problémát? Mert ha még nem, akkor először lehet elegendő lenne a sikeretekhez az inszemináció, amit a meddőségi szakrendelőben is megcsinálnak (TB-re 6 ingyenes), és akkor olcsóbban kijösztök, mint a Kaáliban...


aztán, ha gondolod, nagyon szívesen átküldöm azon vizsgálatok sorát, amin mi keresztül estünk 1 év alatt. Egy csomó ingyenes, amit nem kérnek rögtön az elején (de szerintem érdemes már kezdetnél megcsináltatni egy körön belül, és a legtöbb csak vérvétel). Nekünk kicsit bosszantó volt, hogy jópárat csak a sok sikertelen beavatkozás után kértek...érdemes ezen elgondolkodni...aztán vannak olyan vizsgálatok, amik beutalóval klinikán vagy más magánszakrendelésen belül sokkal olcsóbbak, mint a Kaáliban....persze, ha nem akartok annyi féle helyre menni, és megtehetitek anyagilag, akkor viszont a Kaálit javasolnám, mert ott is elég sokféle vizsgálatot végeznek egy helyen...


Na majd visszaírsz, hogy melyik része érdekel a dolognak. Egy biztos: sok idő, nem kevés pénz, és sok-sok türelem ás erős lélekjelenlét szükséges, hogy végigcsinálja az ember ezt a procedúrát.


Minden jót addig is!


Remény

2010. febr. 26. 23:03

Sziasztok!

Kezdő vagyok ebben a dologban, csak nemrég derült ki, hogy meddőségi centrumba kell mennünk. Ha valaki tudja, hogyan működnek a debreceni Kaáliban a dolgok, légyszi írjon. Szeretném tudni, hogy a vizsgálatok mennyibe kerülnek és hogy hogyan működik ez az egész folyamat. Előre is köszönöm.

2010. febr. 13. 22:26

Én nem vagyok érintett csak belenéztem a topicba.

Eddig én is csak rosszat hallottam a debreceni intézetről, Ájrin volt az első akitől jót hallottam.

Sőt, a debreceni Nőgyógyászati Klinikán dolgozik egy ismerősöm és még ő is a győrit ajánlja (2 rokonom is ilyen problémával küzd, miattuk kérdezősködtem).

2010. febr. 13. 22:11

Az újságból:

Sikermutató, klinikai terhesség aránya:


Nyírő Gyula Kórház 38,7

Ciris 34,1

Semmelweis Egy 30,0

Dévai 26,2

Kaáli Szeged 33,7

Kaáli Győr 42,3

Kaáli Debrecen 31,4

Kaáli Tapolca 36,5

Kaáli Pest 36,2

2010. febr. 13. 21:56

Sziasztok!

Én is egy sorstárs vagyok. Debrecenbe járunk, de a tavaly nyári, immár negyedik sikertelen lombik után nem tudom, hogy "járunk" -e még? 2007-óta ugyanazok az erdménytelen kimenetelű beültetések, persze "mosolyogtak" hozzá, de engem ez már nem hat meg. Ugyanazok a stimulációk folyamatosan. Persze ez így mégsem igaz, mert az elsőnél egyetlen petesejtet sem sikerült nyerni. Hozzáteszem a stimulációt végig csinálták, elaltattak, leszívták, semmi. Ez volt a kísérlet része a dolognak. Ez az akció ugyanúgy 100.000 Ft-ba került Nekünk. Én 36 voltam akkor, és mindjárt 40 leszek. Köszönhetően Nekik az esélyeim egyre rosszabbak. Felteszem a kérdést, mi lett volna, ha azonnal körültekintő, gondos kezekbe kerültünk volna? Talán már rég gyerekünk lenne. Megfigyeltem valamit, a külföldi pároknak első max. második alkalomra sikerült. Vajon mi a titkuk? Talán egy kicsit jobban odafigyeltek rájuk? Én a második sikertelenség után, önszántamból elmentem és elvégeztettem néhány vérvizsgálatot. A leleteim alapján egyértelmű volt a APC rezisztencia, és az emelkedett prolaktin. Én kis hülye megmutattam ezt az orvosomnak, de Őt ez egyáltalán nem érdekelte.

Tovább ment a FUTÓSZALAG.

A diagnózis is érdekes: 1.összegfoglaló: Tubaris eredetű meddőség, 2. összetett eredetű meddőség, 3-4 organikus eredetű meddőség. Kérdezem én, honnan veszik ezt, mert soha senki ezt előttük, nem mondta, nem írta le, és ők sem vizsgáltattak ki soha semmit.

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólók tapasztalataiva a debreceni Kaálival kapcsolatba.

Egyszer azt olvastam valamelyik fórumon, hogy debiben annak sikerül, akinek előbb-v. utóbb magától is sikerült volna. Elnézést a kicsit hosszúra sikeredett hozzászólásért. Egy kicsit cinikus és elkeseredett lett ez a leírás, de tudom, hogy aki ezeken végig ment pontosan tudja, hogy miről írok, más pedig nem érdekel.

Még egy kis érdekesség. A február havi HVG-ben megjelent egy eredményességi táblázat, érdemes megnézni. Az érintettek kézzel-lábbal tiltakoznak a nyilvánosságra hozatal ellen. A cikk címe is sokat mondó:

Teher a mérce

37. 8c408b7d96 (válaszként erre: 36. - Remény21)
2010. febr. 13. 20:44

Szia!


Csak a HBA tesztet csinálták. Azt sem értem, hogy miért nem mentek tovább a vizsgálatokban.

36. Remény21 (válaszként erre: 34. - 8c408b7d96)
2010. febr. 12. 21:21

Szia Bea!


Megkérdezhetem, hogy genetikai alatt a HBA tesztet, vagy a kromoszómaszerkezet-vizsgálatot értetted?


Minden jót nektek! Ha megtehetitek, szerintem is vegyétek fontolóra a dolgot...

2010. febr. 12. 10:41
Engem ráadásul nem küldtek se immunológiára, se genetikai vizsgálatra, se vércukorszintmérésre, se méhtükrözésre. Én próbálok magán úton egy-két vizsgálatot megcsináltatni. Arra kíváncsi lennék, hogy ez nekik mikor jutna eszükbe.
2010. febr. 12. 10:32

A debreceni Kaáli intézetről nekem is vegyes tapasztalataim vannak.

Mi túl vagyunk egy meghiúsult inszemináción és 3 sikertelen lombikon.

A 3. beavatkozás után javasolt a doki egy genetikai spermavizsgálatot, ami pozitív lett. Akkor én nagyon felhúztam magam, mert férjem eredményei alapján már az inszemináció után jogos lett volna ez a vizsgálat, hiszen az eredményei már akkor alátámasztották, de kitettek bennünket még felesleges 3 próbabeültetésnek (nem tudom ezek után máshogy nevezni). Ráadásul ezt a vizsgálatot mi fizettük, nem TB-re ment. Kérdem én mire vártak?

Abban is igazat adok, hogy a külföldi pacienseket előre veszik. Fel is háborodtam többször is, úgy látszik az EURO boldogabbá teszi Őket, mint a forint.

Már nekem sem elég, ha rám mosolyognak és kedvesen szólnak hozzám. Jó lenne, ha eredményt produkálnának.

A héten fordult meg nekem is a fejemben, hogy Győrbe kellene a következő beavatkozást megcsinálni. Még érlelem magamban, mert nehezen megoldható a távolság miatt.

A férjem unokahúgának is ott sikerült, igaz 6. alkalomra, fagyibabákból, de sikerült.

2010. febr. 12. 00:31
Amúgy ajálom még figyelmedbe a "Győri Kaáli Intézet" infók fórumot.
32. Remény21 (válaszként erre: 31. - Pocokfa)
2010. febr. 12. 00:25

Szia!


Lényeg, hogy ne pánikolj! az első alkalommal sok minden le fog jönni, szerintem bízz nyugodtan bennük, onnan is van olyan ismerősöm, akinek elsőre összejött. Csak az én esetem bonyolultabb, és meguntam Debi xarakodását. Azért tapasztaltam, hogy a mennyiségi munka a minőségi munka rovására megy. Sok a román páciens (és ezzel senkit sem akarok megbántani), de tény és való, hogy nekik nem támogat a TB, kicsengetnek egy csomó pénzt, és persze, hogy ez lesz nekik az elsődleges. Én most azért találkoztam egy csomó ellentmondásos dologgal, de ahány ember, annyi vélemény...


Jótanács: nyugodtan kezd ott az első lombikot, remélhetőleg elsőre sikerül, ha nem, akkor érdemes elgondolkozni, hogyan tovább. Amúgy is azt fogják mondani, hogy az első program szinte kísérleti jellegű mindenkinél. Úgy gondolom, Debiben egy kaptafára mennek a stimuk, Győrben pedig teljesen egyénre szabott minden. Min. fél ó-t voltunk benn dokibánál (győr), átnyálazott minden leletünket (szinte már egy könyv) aztán dobálta a hiányjeleket, amit Debrecen kifelejtett.


Ha nem sikerülne első körben, akkor nagyon szívesen segítek, merre, milyen vizsgálatokat érdemes megcsináltatni - ugyanis ezeket nem kérik a lombikhoz, pedig ingyenesek, és sokaknál előbb-utóbb csak kérik sajna...


Mi az utazást úgy fogjuk megoldani, hogy előre vagy utólag bedolgozzuk a munkahelyen, amikor kevésbé leterhelő (azaz már most el fogom kezdeni, mert márciusban kezdődik a buli), a reggeli vérvételekre pl. hogy odaérjünk, kb. hajnali 4-es indulás lesz, mert nekünk 3 ó hossza az út csak odafelé. Az ET-re majd ott maradunk 1-2 napot, és megszállunk majd valahol. Nem egyszerű, de bevállaltuk, hogy mielőbb sokasodjunk és egy boldog család lehessünk :)


Úgyhogy, ahogy érzed, kívánom a legjobbakat mielőbbre!

2010. febr. 11. 13:33

Sziasztok!

Na most teljesen kétségbeejtettetek azokkal a rosszakkal, amit a debreceni Kaáliról írtok. Mi ha minden jól megy, márciusban kezdjük ott a lombikot. Számomra lehetetlen lenne megoldani, hogy más városba járjak. Ti hogy oldjátok meg? Utazás, idő, munkahely?

30. Remény21 (válaszként erre: 29. - T.Viki)
2009. dec. 4. 21:48
akkor most fogják nővéredet fenéken billenteni a Kaáliból :):):):):) hmm, a bűvös 12 hét, de jóóóóóóóó, nagyon örülök nektek :):):):):):)
29. T.Viki
2009. dec. 4. 20:13

Remény 21!

Örülök, hogy írtál privit:)

Mindenbe segítek amiben tudok!!!!!

ui:

Dec.16-án tölti a pici a 12 hetet:)

2009. dec. 3. 19:27
csak gyere kérlek mielőbb :)
27. Remény21 (válaszként erre: 23. - T.Viki)
2009. dec. 3. 19:27

ÚRISTEN T.Viki! - mintha szóról szóra az én történetemet írtad volna le!!!! és mondanom sem kell, hogy mi is Debrecenhez tartoztunk EDDIG, mielőtt ezt az írásodat elolvastam volna, nekem is az állandó nődokim javasolta Győrt (tegnapelőtt, amikoris összetörtünk mindketten, hiszen nekünk 15 hónap alatt már volt: 4 inszem, 1 HSG, 1 lapar, 2 lombik) és most még további 5 vizsgálatra küldenének minket....hát azt hiszik, végtelenségig bírja az ember mind lelkileg, mind anyagilag? :(:(:(


Viki! én hálás vagyok neked ezért az infóért. Tesódéknak problémamentes 9 hónapot kívánok, és ha nem veszed tolakodásnak, írnék neked majd privit. Köszönöm! megcsillantottál bennem egy utolsó reménysugárt :):):)

26. Bogyesz1122 (válaszként erre: 25. - T.Viki)
2009. nov. 18. 12:47
Minden joóót nekik :o)
25. T.Viki
2009. nov. 10. 19:33

Ma voltak a nővéremék Győrben ultrahangon:) úgy néz ki érdemes volt, ott dobog egy pici szív:)


Sok sikert mindenkinek!!!!!!!

2009. okt. 29. 16:46
Hmmm, elgondolkodtató történet...
23. T.Viki
2009. okt. 28. 16:45

Kedves fórumozók!

Egy kis történetet, tapasztalatot szeretnék leírni.

Nővérem két évvel ezelőtt aggódni kezdett, amiért nem jön össze a baba.Volt egy spontán vetélése, majd következtek a kivizsgálások és a szomorú tény: csak a lombik jöhet szóba.

A nőgyógyásza( Miskolc) a legelső beszélgetésnél azt mondta: " Rita, akkor irány Győr"

Nővérem kétkedve fogatta,hiszen a térkép másik végébe elautókázni nem éppen egyszerű.

Döntöttek.Debrecenbe ment.


Az első beültetés: az első benyomás rendkívüli volt, mindenki kedves és barátságos, mosolyognak és a neveden szólítanak...jól esik na.De egy mosolytól nem lesz gyerek!!!Drága gyógyszerek, injekciók, kivizsgálások garmadája következett,de " csak" 4 petesejtet tudtak leszívni tőle.Akkor nem tudtuk, hogy ez lehet másképp is.Beültetés, várakozás, majd a szomorú tény, nem tapadtak meg....


Második beültetés: " Rita, menjen Győrbe"- hangzott ismét a nőgyógyász válasza, de ugye az ember lánya bizonytalan meg hát rendületlenül bízik....majd a második sikerül:)

Ismét rengeteg vizsgálat, rengeteg pénzért,bár a kedvesség és a mosoly nyugtatólag hatott, a leszívásnál ismét elkeseredés..."csak" 3 lett, amiből kettőt ismét visszaültettek.

Sikertelenül...alig egy hét múlva kilökődtek.

Ekkor Debrecenbe a doki azt mondta" el kellene menni genetikára"...hmmm....már nem kellett volna a legelején? Jó tudom, hogy az első beültetés " kísérlet" jellegű minden párnál, na de az alapvető kizáró tényezőket az elején meg lehetne találni...vagy csak én gondolom ezt?

Az injekcióktól fehér foltok lepték el a testét, a lelke pedig összetört.Eközben a barátnőmnél is igazolódott, hogy csak a lombik lehet megoldás,ők tanultak nővérem kálváriájából és megpróbálták Győrt:Elsőre Ikrek! Szerintem ez az, ami önmagáért beszél!!!!


Nővérem kijelentette, nem csinálja tovább...ám meggyőztük.Próbálja meg Győrt!!!

Igaz, nagyon messze van...a személyzet nem mosolyog annyit és néha kicsit mérgesek is...de az ORVOSOK.

Vér profik!!!A legelső konzultációnál közölte az orvos: ilyen vér eredmény mellett soha nem lesz terhes( kiderült egy rejtett betegsége.Dembrecenbe nem látták?)

Ráadásul a férje spermái genetikailag selejtek(külön eljárást kellett alkalmaznia megtermékenyítés során, nem volt elég az a vizsgálat, hogy melyik marad fenn a folyadékba) Debrecenbe ezt se vették figyelembe:(


A lényeg: aki teheti tájékozódjon minden fórumon, hogy a lehető legjobb döntést tudja meghozni.Ha valakinek a legapróbb kétsége, rossz érzése van a Debreceni Kaálival kapcsolatban, VÁLTSON BÁTRAN!!!!!

Igen is van különbség az intézetek között!!!

2009. okt. 16. 00:05

A párodon kellene "boniszolni"?

Bocsi, csak elég homályosan fogalmazol. Ha gondolod írd meg priviben, hogy mi a problémátok...

2009. okt. 15. 11:55
Egy bevatakozást kellenne csinálni de nem rajtam, ha érted. A várólista hosszú de kivárjuk de szretnénk saját babát is ha lenne egy orvos aki ezt bevállalja.
2009. okt. 15. 07:38

Miért kellene, hogy pénzért segítsenek nektek?

Talán a hosszú várólistát szeretnétek elkerülni?

Vagy esetleg vmi más probléma van?

2009. okt. 14. 21:35
Sziasztok! Nem tudtok ebben az inézmnyben olyan orvost akinek ha adunk egy kis pénzt segít nekünk??? Ha valaki tud akkor priviben írja már meg ha lehet. Nagyon fontos lenne,hogy találjunk valakit aki segíthet nekünk.Köszike!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook