Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Danika fórum

Danika (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. nov. 21. 23:39

Egy rövid történet ide... Talán valamily módon ide illik:

Valamelyik nap lennt álltam a kedvenc boltom elött. Azzal a társasággal, akikkel szoktam lenni, gyakorlatilag nap-mint nap.

A bolttól méterekre egy nagyon idős néni megállt.

Két keze szatyrokkal tele, arcára írva az erőlködés, szemében az erőfeszítés, egész lénye rá volt szorulva a segitségre.

Nézegették a többiek... Nézegettem én is.

Senki nem lépett semmit.

Gondoltam magamban, 21 évesen több eszem lesz,mint az engem körülvevű huszon, harminc éves embereknek, és oda sétáltam hozzá.

Elcsukló hanggal, de megkérdeztem tőle:

Segitsek haza cipelni a két csomagot? Időm van bőven, kedvem is. Szeretek segíteni...

Rám nézett, elmosolyodott, és ennyit mondott:

A Nagyfiam mindjárt itt lesz értem autóval. De te kicsilány, emberségből jelesre vizsgáztál nálam.

Nem mondtam semmit... egy mosoly erejével köszöntem meg, hátat fordítottam, és elindultam vissza azokhoz az emberkhez, akiknek meg sem fordult a fejükben rákérdezni.

Ráébredtem: nem ők az én társaságom...


A történet csodálatosan van megírva...

Az, hogy kinek mit mond, az egyén függő...

2008. szept. 23. 18:02
Nekem is tetszett a történet.lehetne olyan álmod is,melyben a könyörtelen valóság szerepel.
2008. szept. 7. 19:59
nekem nagyon tetszett ez a történet. nagyon szívhez szóló volt még ,ha csak egy álom volt. igen, a rohanó életben nekünk embereknek a családonkun,és a közeli hozzánk tartózokon kívül nincs másokra idönk. sajnos!
2008. júl. 8. 14:20
Én is köszönöm ezt a történetet.
2008. jún. 12. 15:37
Köszi ALIE!
2008. jún. 12. 08:46
Fogok rád gondolni, mikor legközelebb ilyennel találkozom!:)
2008. jún. 12. 06:19

Kedves Ors1!


Hát persze, hogy megvan az ok a bizalmatlanságra. Azért is írom le a reakciókat, gondolatokat meglehetősen részletesen, hogy aztán kibontsam a történetet. A lényeg, ami sok embernek lejött már, hogy legalább hallgassunk meg mindenkit, mert ha nemkívánatosnak bizonyul, még mindig elküldhetjük. De ha az ezerből egyet elutasítjuk, lehet, hogy annak katasztrofálisak lesznek a következményei. Az utcán a részeg csavargónak vélt szívbeteg, az alkoholistának vélt, eszméletlen hipoglikémiás ember - sokuk megmenekülhetne, ha kapna legalább egy "jól van, uram/hölgyem?" A lényeg, hogy senkit nem "lépjünk át", még képletesen sem...

2008. jún. 11. 18:30

Az a gond, hogy meg van az ok a bizalmatlanságra.

Csak az a baj, hogy nem tudjuk, vagy nem akarjuk, vagy nincs időnk arra, hogy kiszűrjük...

Egyébként nagyon életszerű a novellád, nagyon tetszik a mondanivalója!

2008. jún. 10. 14:00
Kedves Zseby, hálistennek kitalált történet, hiszen nem halt meg senki. És ha nem figyeltem volna az álmok jelzésére, ez a novella meg sem születik... Azért tettem közzé, hogy senkinek ne kelljen valóságban átélnie hasonlót...
2008. jún. 10. 11:09
Igen sajnos csak egy kitalált történet,annyira jellemző a mai társadalomra,hogy nem figyelnek oda az apró jelzésekre,mint például az álmok amik elkísérnek bennünket minden nap.
2008. jún. 10. 06:42
Kedves Tiger! A történet nem valóságos. Egyike az álmaimnak, amelyeket megírtam. Danika a valóságban nem létezett (bár biztosan vannak Danikák szerte a világon), én pedig hálistennek nem vagyok fővárosi - a történet margójára, hogy egy kényszerű bp-i utat követő éjszakán kaptam ezt az álmot. Nem tudom, mi ihlette, talán a tudatalattimban szunnyadó dolgok, de hálás vagyok érte.
2008. jún. 9. 17:50

Uh, hát ez megdöbbentő történet volt.

Egyébként az a baj, hogy mindenkit beskatulyázunk (jelen történetben pl. a romákat), ha ez így viselkedik, akkor az összes többi is kéregetni, jósolni akar pénzért, vagy valamit ránk sózni...stb.

Ebben a mai világban viszont senkivel nem árt az óvatosság, a történtekért a cikk írója nem vonható felelőssére, hiszen szerintem őt is meg lehet érteni valamilyen szinten. Akárki odajöhet hozzánk, akármilyen szándékkal, sajnos senkire sincs ráírva, hogy mit akar.

Én alapból bizalmatlan vagyok az utcán (is). Főleg meg olyan környéken, ahol csövesek, kéregetők és hajléktalanok voltak, mi másra gondolhatott volna az író?

Természetesen sajnálom a kisfiút, kinek halála miatt senkit nem lehet felelőssé tenni, csak a körülmények áldozata szegény.

2008. jún. 9. 17:21
Igen ,mindenki legtöbbször az eszére hallgat,nem pedig az érzelmeire. Ezen kellene változtatni valahogy. Ha egy gyermeken nem tudunk segíteni az fáj a legjobban.Főleg a tehetlenség érzése.
2008. jún. 9. 17:03
Éjszakás műszakba igyekszem, fél tíz körül járhat az idő. Egyedül állok a metró huzatos peronján, belátható távolságban csak hajléktalanok fekszenek szorosan beburkolózva álmaikba az aluljáró falainak mentén. Türelmetlenül nézem az órámat: szokás szerint késve indultam el, ha nem fut be a szerelvény hamarosan, elkésem az átadásról.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook