Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi/cumisüveg mizéria fórum

Cumi/cumisüveg mizéria (beszélgetős fórum)


1 2
17. artmami (válaszként erre: 15. - Siba22)
2014. nov. 19. 11:24

jó hogy ezt még most tisztázod, mert ha meglesz a bébi akkor semmi szükséged nem lesz feszültségre más nagyokosok miatt.

Szerintem működnek az ösztöneink ha hallgatunk rájuk és nem nyomja el a hangjukat mások károgása… Ügyes leszel mint korábban is. Aki mást állít annak ott az ajtó :)

16. bibity (válaszként erre: 10. - Siba22)
2014. nov. 19. 11:18

Az én második babám is csak anyatejes volt, de az elsőnél kellett tápszer, mert valahogy nem bírta kiszívni a tejet. Viszont neki fejtem, és a tápszer csak kiegészítésnek ment. Szóval gyerekfüggő is!


Lényeg, a másodiknál engem az nyugtatott meg, kértem egy tápszer receptet, kiváltottuk, felraktuk a szekrény tetejére, aztán ott is maradt bontatlanul:)) az volt a vésztartalék:)) cumi ugye volt a szekrényben, de végül nem került elő.

15. siba22 (válaszként erre: 12. - Artmami)
2014. nov. 19. 10:58
De szerencsém lenne ha nem hozná fel minden 1es találkozásnák a cumi témát :)) Most vasárnap kerekperec megmondtam amíg nincs szükség cumira és mégis hozna valaki az darabokban fog a kukában landolni.Ha pedig esetleg kelleni fog akkor megoldjuk,nem kell már most a 15 év miatt kerékbe törni mert mondván ez sok idő és nem fog menni.Ha akkor ment most mi oka lenne az ellenkezőjének??maximum ha beteg leszek.
14. siba22 (válaszként erre: 11. - K_nm)
2014. nov. 19. 10:56
Sosem voltam se cumi se cumis üveg párti :) Nagy fiam július végén született,ha nagy volt a meleg kis kávés pohárból kapott forralt vizet amivel gyönyörűen ivott :) Semmi gondunk nem volt,még elalvós cumink se volt mert megkapta komfort cumizás lehetőségét.Akkori védőnénink igaz kezdő volt a szakmában és gyerkőce sem volt de ennek ellenére nem a tankönyvet akarta beadni nekünk.Ha volt olyan amiben nem tudott segíteni hívta a vezető védőnénit aki gyakorlati párti volt.Volt az első hetekben,hogy nem ment a szopizás de együtt jöttek és segítettek rengeteget.Zsuzsa akkor mondta olyan nincs,hogy egy baba nem tud szopizni hisz ez a készségük veleszületett adottság.de ehhez az édesanyát kell megtanítani.Szerencsém volt a védőnénivel hisz rengeteg gyakorlati segítséget kaptunk és semmiféle cumit nem kellett igénybe venni és mai napig ezen az állásponton vagyok.Anyósommal volt és sajnos lesz parázs vitánk.De nem fogok beleszólást engedni senkinek addig amíg nem kérek segítséget.Akkor ment és most is menni fog a szopizás :)
2014. nov. 19. 10:49
A 2. szülés után még simábban fog menni a szoptatás, hidd el! Az az eltelt 15 év nem számít. A cumi meg vagy kell a kicsinek, vagy nem. Enyémek szoptak sokáig, mégis cumimániásak voltak 2 évig. Nem zavart.
12. artmami (válaszként erre: 10. - Siba22)
2014. nov. 19. 10:48
Sziaaa nincs könnyű dolgod… szopizás és cumi ügyben nem tudok okosat mondni mert még nekem is csak pocakban van. De egy biztos.. kardoskodó anyósokra nincs szükséged, hogy idegesítsenek és okoskodjanak. A kedves mamának egy dolga lehet, segíteni ha kéred.. én már most leszereltem mindenki az erőszakos jó tanácsaival együtt… :)
11. k_nm
2014. nov. 19. 10:45

A szoptatas nem attol fugg, hany eves vagy. Ha a hormonhaztartasod rendben van, akkor a szules utan az oxitocin be fogja inditani a tejed, ha akarod, ha nem. Ha megse menne, mi van akkor??? Cumisuveggel is fel fog noni az a gyerek, a cumi pedig egyatalan nem fugg ossze a cumisuveggel. Szerintem ez az egesz csu yan tul van lihegve. Most az a divat, hogy szaranya, aki nem tud szoptatni. En a lanyomat egy percig se tudtam, mert nem tudott szopizni....vagy nem akart, ez mar mas tal teszta. Melleim akkorak vannak, hogy sosem vag orrba a lengoajto, tejem is volt az elso pillanattol meg elado is. A vedonovel ugyanezt a harcot lemeccseltem, hogy nehogy cumisuvegbol adjak enni a kolyoknek, mert sosem fog rendesen enni, mindig csak az uveg kell neki, mert majd jol raszokik. De elso heten a 3180 g-os szuletesi sulyat ledobta 2700 g-ra. Akkor volt az a pillanat, hogy fogtam a mellszivot, es a cumisuveget. Minden egyes etetest fejtem neki, nappal, ejjel, o pedig joizuen kirantotta az uvegbol. Ma mar majdnem 9 honapos, eleven, es koszoni szepen, ketpofara tomi a babapiskotat es a spagettit (nem pepesitve, hanem egeszben, pedig meg foga sincs). Cumi csak elalvashoz kell neki, igaz, en nem szorakoztam a kulonbozo szajpadlakialakitasokkal, meg mit tudom en, milyen nyavajakkal, a legolcsobb cseresznyecumit kapja a mai napig.

Ja, es iszik poharbol is, azt se sikerult elcseszni a cumisuveggel. En azt gondolom, ez egyreszt gyerekfuggo, de nagyban hozzajarul a szulo hozzaallasa is. Ha mar elore parazol, bajban is leszel. Felnott ember vagy, nemar az anyospajti mondja meg, merre van kelet....ha ugy latod, hogy vagy nincs tejed, vagy nem tud a gyerek szopizni, akkor kell a cumisuveg, kulonben nem eli tul. Ha meg van tejed, tudsz szoptatni, akkor meg minek....

10. siba22 (válaszként erre: 9. - Nefaria)
2014. nov. 19. 10:21
Párom kicsit szkeptikus a volt felesége miatt aki sajnos lusta volt szoptatni,így egyenlőre várakozó állásponton van :)De szerencsére anyatej párti,ez kicsit az én oldalamra billenti a mérleg nyelvét :)
2014. nov. 19. 10:12

Majd lesz, ahogy lesz :) Ha fogsz tudni szoptatni (és miért ne tudnál), attól még lehet, hogy igényelni fogja a cumit, ha nem fogsz tudni, ez nem jelenti azt, hogy cumizni (mármint játszó, alvó) is akar majd a gyerkőc :) Az enyém pl. nem tudott szopizni, és a cumi sem érdekelte, pedig üvegből evett (lefejt tejet).

Egy a lényeg: úgy legyen, ahogy neked és a babának a legjobb. Ebbe ne engedd, hogy beleszóljon a párodon kívül bárki :) Kellemes babavárást és szoptatással töltött időt kívánok :)

8. siba22 (válaszként erre: 3. - Picipötyi)
2014. nov. 19. 10:07
A régi védőnéninkkel nem rég beszéltem és ő is azt erősítette meg,hogy ha akkor ment akkor most is menni fog :) Most is szoptatni szeretnék/akarok mint a nagy fiamat mert akkor ment és bevált :) Annak ellenére,hogy szív problémákkal született a betegségeket ezerszer könnyebben leküzdötte a szervezetet.Pedig volt olyan kardiológus aki a tápszerre való átállást adta " jó " tanácsként mert az kevésbé veszi igénybe őt.Szerencsénkre nem fogadtam meg.
7. siba22 (válaszként erre: 4. - 5289a50650)
2014. nov. 19. 10:03
Egy kérdés amire anyósom sem tudott válaszolni!!Mi oka lenne annak,hogy most ne tudnék szoptatni??Csak azért mert 15 év telt el???Családunkba volt aki / pl fiam kereszt anyja / 17 év után szült újra és még is tudott szoptatni :) Meglátásom szerint csupán a szülők kényelmét szolgálja a cumi.Nyűgös,sírós a baba tényleg egyszerübb cumit dugni a szájába ami az alapvető szopó reflexet zavarja meg és ráadásul fertőzés veszélyes is.Pl valahová elmentek akár vásárolni a baba elalszik kiesik a szájából a cumi.A sok ember között sajnos mindig akad aki köhög,trüsszög stb.Levegőben eleve terjednek a betegséget,a cumi meg pluszba ráadás adagot ad.Minek fertőzzem tovább a babát??Tény kel vinni a levegőre meg el is kell menni otthonról,nem is fogom burokba tartani mert értelmetlen.De nem látom értelmét annak,hogy ne álljak pozitívan a szoptatás kérdéséhez csak mert 15 év telt el.
6. Picipötyi (válaszként erre: 4. - 5289a50650)
2014. nov. 19. 09:59

Igen, valóban igazad van nem egyforma 2 gyerek... de a gyerkőc nem egyforma, az anyai szervezet nem változik.

Nekem nehezebb volt a 3. fiammal a szoptatás, mert egyszerűen nem ment neki sem és a tej mennyisége sem volt az igazi, DE nem adtam fel.

Bár az biztos hogy nem szabad annyira rágörcsölni, mint én tettem, mondván, ha egyszer már sikerült, sikerül legközelebb is.

Úgyis látni fogd, hogy mi a jó Neked és a babádnak.

Persze ha szükséges a cumi, és attól jobban érzi magát a baba mért ne lehetne használni....de azért ha sikerül a szoptatás, nem biztos hogy annyira kell majd neki a cumi.

5. siba22 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2014. nov. 19. 09:56
Van egy etető-itató pohár amit a svédek eszeltek ki :) mi múlt héten vettünk :) Esetleg próbáljátok meg :) Sok pozitív tapasztalatot hallottam róla és akik mondták ezt nekem náluk még a csőrös pohár sem kellett :)
4. 5289a50650 (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. nov. 19. 09:55

Szia!


Ezt azért cáfolni szeretném!

Tudni kell 2 gyerek sem egyforma! Mindenkinek más az igénye. Azért mert az elsőt tudtad oly sokáig szoptatni még nem azt jelenti a másikat is. Bármi lehet!

Tudod én is beleestem abba a hibába amibe most Te! Azért mert már neveltünk egy gyereket mindent tudunk. Egy frászt!

Teljesen más főleg ennyi év után.

A cumi meg ha igényli add oda...én mellette állok sokszor nyugtató. És...nem fog 15 éves koráig cumizni.

Te látod úgy csinálod ahogy akarod de néha jó meghallgatni a másikat is.

Gratulálok és sok örömet és egészséget kívánok!

2014. nov. 19. 09:52

Szia!

Teljesen felesleges a cumi :-) Aki egyszer tudott szoptatni az később is fog tudni.........az nem változik :-)

Úgy is látni fogod, hogy szüksége lesz e a cumira vagy sem.


Én nagyon megszenvedtem a szoptatással a 3. gyerkőccel, aztán ott tartunk, hogy már az első időben sem kellett neki a cumi és 16 hónapos ma holnap ,mégis állandóan cicin lóg :-) a cumi csak játék kedvéért van meg még neki....azt rágja a foga miatt :-)))


Ne add fel és csak magadra és az érzéseidre hallgass!!!!!


Sok sikert!

2. virag32 (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. nov. 19. 09:50

Az én babám tápszeres,mégis utálja a cumit,egyáltalán

nem kell neki.

2014. nov. 19. 09:48
99-ben szültem nagy fiamat,azóta igaz elváltam.Párommal januárra várjuk a közös babát.Nagy fiamat 10 hónapos koráig sikerült szoptatni és cumi mentesek voltunk :) Párom anyukája elég rendesen kardoskodik a cumik mellett lényegtelen,hogy a nagy fiamat tudtam szoptatni azóta 15 év telt és most már valószínű nem fog menni.Hogy miért?Mert 15 év telt el és a szervezet változott.Oké,változott.De ha akkor ment a szoptatás akkor most miért nem menne??Ti hogy látjátok??Egy anyatejes babának akinek meg van a komfort szopizás is annak / fiamról tudom tapasztalatból / semmi tekintetben nem fog kelleni a cumi bármilyen formája.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook