Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukrász képzést hol találok? fórum

Cukrász képzést hol találok? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 14. 16:42

Szia,

KÖszi a választ. Vettem egy cukrász tankönyvet, és sütögetek is itthon, de sosem sikerül olyanra, mint az igazi cukrász sütik.

Arra gondoltam, hogy a fortélyokat iskolában, vagy tanfolyamon lehet igazán megtanulni, vagy ez hülyeség?

Másrészröl pedig szeretnék majd egyszer (4-5 év múlva ebböl élni, és nem tudom, hogy milyen papírok kellenek ahhoz, hogy hivatalosan csinálhassam az egészet. Különleges tortákat szeretnék majd megrendelésre sütni, de nem tudom, hogy milyen engedélyek kellenek ahhoz, hogy árulhassan azokat a tortákat, amiket pl itthon sütök. fogalmam sincs még erröl a szakmáról. te mit tudsz az egészröl? van valami sejtésed, hogy milyen engedélyek kellenek vajon? kell cukrász papír, vagy nem, kell engedély (köjál, vagy ilyesmi, hogy tiszta a konyhám, ilyesmi...) fogalmam sincs. vagy ezek csak akkor kellenek, ha pl cukrászdát nyit valaki?

3. Violetv (válaszként erre: 1. - Kastorp)
2010. febr. 2. 07:07
Átlapoztam őket, nagyon részletesek, teljesen az alapoktól mindent, gazdagon illusztrálva, szerintem mindent meg lehet belőlük tanulni.
2. Violetv (válaszként erre: 1. - Kastorp)
2010. febr. 2. 07:02
Szia! Én 36 évesen jöttem rá, hogy a főzés a hobbim, bár nem hiszem, hogy nagy tételben szeretném csinálni. Engem is érdekel a cukrászművészet is, nemrég elmentem a Műszaki Könyvkiadó Boltjába, ott vannak olyan cukrász tankönyvek, amiből az iskolákban tanulnak, de nagyon borsos áron (5000-100006db). Úgy tudom lehet tőlük postán is kérni, próbáld meg. A Szentendrei úton vannak a Filatorigát HÉV-megállónál.
2010. febr. 2. 06:52

SZiasztok,

34 évesen jöttem rá, hogy az életem hátralévö részét cukrászként szeretném tölteni. Tudna valaki ajánlani tanfolyamot?

Iskolákat néztem, de mivel külföldön élek, és négy pici gyerekem van, nem tudnák nappali iskolába járni, csak valamilyen tanfolyamra, ami leginkább hétvégén lenne.

Keresgéltem már, de amit találtam, ott senki sem válaszolt az e-mailjeimre.

Tud ebben valaki tanácsot adni???

KÖszönöm elöre is!

T.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook