Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek, ti hogyan esztek "naponta 3-szor zöldséget, gyümölcsöt", amikor a gyümi tele van cukorral? fórum

Cukorbetegek, ti hogyan esztek "naponta 3-szor zöldséget, gyümölcsöt", amikor a gyümi tele van cukorral? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
12. lully (válaszként erre: 9. - Katinkaboszi)
2008. okt. 6. 11:06
Egy kis élt éreztem a kérdésedben,/lehet, hogy nincs igazam!/, félévente kell a diabetológiára mennem. Az értékeim jók, mert természetesen betartom a MÉRTÉKet, csak az érzéseimmel küzdök, ezért kérdeztem meg másokat is.
11. Cucus7 (válaszként erre: 10. - Kontar66)
2008. okt. 6. 06:54

Szia, üdvözöllek a Fórumon. Mindig tanul, vagy ismétli a tudását az ember. Ez most is igy volt nálam.

Még gyógyszerezem magam, és rettegek a szuritól, nem azért mert fájna, hanem akkor sokkal szigorúbbak lennének a játékszabályok.

Látom új vagy, gyere dominózni is, ott is van több fórum, kitapasztalhatod, melyik szimpatikus. Vannak őrültek, akik éjszaka is felkelnek játszani - magam is sokszor- de nem lehet abba hagyni.

Szép városban élsz, Imádom Pécsett, és hoxás ismerős is van a városból.

Jó fórumozást érezd jól magad köztünk.


Visszatérve a cukorbetegséghez, én a viszketést nem szeretem az egészben. Akkor tudom rosszalkodtam.

2008. okt. 5. 17:32

Szeretve Tisztelt Sorstársaim! 20 azaz húsz éve diétával tartom határok között a cukorszintemet. Amikor kezdődött 46 éves voltam, és azt hittem ez már a vég kezdete.

Katona voltam, olyan orvoshoz kerültem, aki megjárta Vietnamot. Többszörösen elmondta, hogy miden olyant, amiben közvetlenül cukor van, azt felejtsem el. Kenyeret ehetek. Elmondta, "mi orvosok azért mondjuk a zsemlyét, mert akkor tudjuk mennyit evett". Igenis kell szekunder szénhidrát. Átlag ember energia szükségletének 40-60% -át a szénhidrátokkal visz be. Természetesen nem azoknak, akiknek egyáltalán nem termelődik inzulin. Sajnos rájuk ez nem igaz amit itt leírok. Az sem mindegy ki milyen alkatú. Vékony, hosszú, - arányos, - tömzsi, vastag csontozatú. Igen igaz, nem kell minden jót elhagyni, és sajnáltatni magunkat magunkkal. Meg kell tanulni a MÉRTÉK -et. Olvassátok visszafelé:

KÉTRÉM a sok, és a kevés. Bizony a szőlőből 5-10 dkg. a mérték. (fél fürt nekem)A vilmoskörtéből egy vékony szelet egy napra. Javaslom gondoljátok meg a sajtot. Nem függ össze a cukorral, de sok folyadék kell a megemésztéshez. A folyadék bevitel plusz kilókat jelent. Ezt is MÉRTÉK -el Mindenki saját maga orvosa. Mi ismerjük magunkat legjobban. Figyeld magad mit ettél, kell-e sűrűbben vizelni? mert ez biztos jele a magasabb cukorszintnek. Mindebből csak egy kicsit jegyezz meg, és legyél boldog! Szerettel bucsuzom.

9. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Lully)
2008. okt. 5. 17:23

A 23 éves keresztfiunka én vittem haza, előttem mondta el neki az orvos, hogy mit és hogyan.


1. vagy naponta 3x, vagy 5x kell enned, ez a gyógyszertől, insulintól függ, amit adtak.

2. semmit nem kell megvonni, mert amit megettél, annak függvényében kell szedni, szúrni magad.

3. az ebéd mellé lehet még PLUSZ enni gyümölcsöt

4. ha megmérted a cukrod és kevésnek találod, még ehetsz valamit

4. ha túl kevés, szédülsz, akkor lehet 1-2 szem szőlőcukrot, vagy 1 pohár colát, vagy 1 pohár tejet inni, de vagy-vagy alapon.


Jársz Te egyáltalán havi rendszerességgel szakorvoshoz?

2008. okt. 5. 14:41
Bocsi, de ez így nem volt egyértelmű, a gyümiket úgy értette a doki, hogy vagy-vagy.
2008. okt. 5. 14:38

Sziasztok!

Hát a lelkemnek nagyon jót tettetekm mert nekem a doki azt mondta, hogy max. alma, meg fél őszi, 1 narancs, 1-2 szilva, mert ezeknek a ch. tartalma kb. annyi, mint az ebédre engedélyezett. Döntsem el, hogy kaja vagy "élvezet". De ki az, akinek ilyen gyümimennyiség fedezi az ebédjét? Nekem biztosan nem, ha meg plusszban eszem, annyiszor nem szúrkálhatom magam. Ti hogy csináljátok?

6. Cucus7 (válaszként erre: 5. - Mion)
2008. okt. 5. 12:03

Egyetértek maximálisan.

Mivel nem vagyok nagyon kenyeres, azt is könnyű betartani. Magamnak sütöm.

5. Mion
2008. okt. 5. 11:41
Na meg a gyümölcsökben fruktóz (=gyümölcscukor) van! Ez nem ua. mint a konkrét kristálycukor/porcukor... szóval kétlem, hogy bármiről is le kéne mondani így gyümölcsök terén.
2008. okt. 5. 08:33
Az hülyeség, hogy a szőlőről le kell mondani. A nagymamámnak mindig akkor volt a legjobb a cukra, amikor szőlő szezon volt. Először mi is azt hittük, hogy nem szabad, de ő sem tudott ellenállni neki. Hál'Istennek! Szóval a szőlő nemhogy árt, még használ is.
2008. okt. 5. 02:26
Igen, én sem vonom meg magamtól a jót. Most van szőlő szezon, nyáron a dinnye, nem mondok le róluk. Annyi mindenről le kellene, nem megy.
2008. okt. 5. 01:40

Hello, mi még csak most kezdjük ezt az egész dolgot, a keresztfiam és a férjem, két teljesen más kezelés, de a diéta ugyanaz lenne.

Próbálkozunk, tanuljuk.

Tudtommal a gyömölcsök közül csak a banán és a szőlő, meg a dinnye kerülendő. De néha, azt is lehet.

Erre van a gyógyi, segít, nem kell annyira megvonni mindent, mint valamikor.

2008. okt. 5. 01:21
Cukorbetegek, ti hogyan esztek \"naponta 3-szor zöldséget, , gyümölcsöt\", amikor a gyümi tele van cukorral? Pedig én nagyon szeretném!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook