Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukormérés terhesen fórum

Cukormérés terhesen (beszélgetős fórum)


6. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 10. 11:07

Remélem tisztában vagy vele, hogy nem csak az elhízottak lehetnek cukrosok.


Nem csak a stressz de az is befolyásolja miket fogyasztottál előző napokban.

2021. febr. 10. 10:25

Minden befolyasolja, a stressz, hogy mennyit aludtal, hogy ket vervetel kozott mozogtal-e...

De az ehomid is magas, a terhelted meg inkabb (bar a 120 percesed nem irtad).

Dieta mindenkepp kelleni fog, de az lenyegeben annyit jelent majd, hogy egeszsegesen taplalkozol.

Ha magas a cukrod, mindenkepp rossz a babanak, mert az o szervezete kompenzalja.

Javaslom lepj be a terhessegi cukorbetegseg fb csoportba, ott minden le van irva, plusz ha kerdesed van, valaszolnak is (nagyon szigoruan a csajok, de jot akarnak a babaknak).

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Panna07)
2021. febr. 9. 15:02
7kor keltem és 9kor lett az éhomi mérés.
3. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 9. 14:59
Szia! Annyiban tudok hozzászólni, hogy cukorterhelés esetén fontos, hogy úgy történjen a vérvétel, hogy ébredés után nem sokkal. Például befolyásolhatja az eredményt, ha nagyon korán felkelsz, és órákkal később van a vérvétel, mondjuk felkelsz 5-6kor és 9kor van a vérvétel.
2021. febr. 9. 14:47

Ezt olvastam :

Mikortól kóros a vércukor érték?

Az ujjbegyből vett vérminta értékét már azonnal megtudhatja a páciens. A diagnózis felállítása csak vénás vérvételből mért vércukor értékek alapján lehetséges. Ez normál esetben 4-6 mmol/l között mozog és a 2 órás érték nem lépi át a 7,8 mmol/l-t. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhomi vércukor érték meghaladja a 7,1 mmol/l-t, a 2 órás pedig a 11 mmol-l-t.

2021. febr. 9. 14:37

6.66 lett az érték éhomi mérés után,glükóz után 60 percel lett 9.

Holnap újra mérik.Kérdésem az lenne hogy ideg alapon fel megy a cukor? Előtte 2 nap nagyon stresszes voltam,családi gondok sajnos.Mennyire befojásolta?

Illetve ez nagy érték?Mennyi az az érték ami káros a babámra?


Családban senki nem cukros,hízni is 3 kilót sikerült 26hetig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook