Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csontritkulás 37 évesen. Mitől lehet? fórum

Csontritkulás 37 évesen. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jún. 8. 15:05

kálcium mg/100g:

tej: 114

szója:200

paraj, sóska:110-133

banán:110

mandula:238

mogyoró:290

mák:968!

ezeket egy másik könyvből írtam, ennek smmi köze az előzőhöz, de a csontritkulásról ugyan azt írja

2008. jún. 8. 15:03

[link]

ezt most találtam neked, kalciumban gazdag élelmiszerek!

2008. jún. 8. 14:59
Dóri, nekem is az... Most már ki kell nyomozni, milyen növényben van sok kalcium. Spenótban nincs véletlenül? Soha nem ettem meg, de két hónapja a spenótot is spenóttal enném. Amúgy viszont a vér kalciumszintem normális... Már semmit nem értek.
9. 4ab67f870d (válaszként erre: 6. - Serry)
2008. jún. 8. 14:57

Kedves Serry!


Naponta kb. egy liter kefirt vagy joghurtot eszem, mellé házi készítésű sajtot, tejfölt. Szinte gyerekkorom óta ezeken élek, meg húson és nyers zöldségen, gyümölcsön. Sajnos az tény, hogy mindent sózok, de mivel vízhajtót szedek, ez kell a normális nátrium értékhez, ráadásul a vérnyomásom nagyon alacsony. A koleszterinem viszont az egekben van, 9,7, és ma reggel nagyon epegyanús rohamom volt. Összefügghet szerinted a kettő (koleszterinszint és epebetegség)?

2008. jún. 8. 14:53

Én azt olvastam több helyen is, hogy a fehérje fogyasztás inkább növeli a csontritkulást.Valahogy úgy írta a könyv, hogy a fehérje az emésztés során lebomlik aminósavjaira, átalakul a májban és karbomidként kiválasztódik a vesén keresztül. Az aminósavak és a karbamid eltávolításához rengeteg ásványi anyagnak is ki kell ürülnie, többek között kálciumnak.

A könyv még a tehén példáját hozza fel, hogy az ember ugye a kálcium miatt issza a tejet, de a tehén is nem tejből, hanem növény evésből nyeri a kálciumot. Tehát az embernek is a fehérjét a növény világból kéne beszereznie. Én nem értek hozzá, de nekem logikusnak tűnik

2008. jún. 8. 14:51

Szia! Igen azt, hogy hogyan épül be a kálcium a csontokba genetikai hajlam is befolyásolja kb 70-80%-ban. A többit az életmóddal teheted hozzá.

dietetikusként javasolnék neked néhány fontos dolgot. Tej-tejtermék fogyasztása, mert abból szívódik fel a legjobban, sok mozgás és kevesebb sózás és fűszer. Ez csak ak ésőbbiek végett jó elkerülhető vele a magasvérnyomás és epebántalmak.

A napi kálcium bevitelt fedezi 2 db Mizo klaciumos kocka sajt. Olyannyira tudom javasolni, hogy saját tapasztalatom is van vele. 2 szültem és a második után tapasztaltam,hogy a fogból a baba bizony sok kalciumot tett magáévá, gyengültek a fogaim. kb 3 hónapja eszem napi adagban a feni sajtot és azóta herlyre állni látszik, vagyis már nem átlátszóak a fogaim.

S ha szak cikket keresel a témában ami az életmódot és táplálkozás illeti: keresgélj a

www.ujdieta.hu és a www.elelmezesvezetok.hu oldalakon. Sok más hasznosat is olvashatsz.

2008. jún. 8. 14:51

Szia! Igen azt, hogy hogyan épül be a kálcium a csontokba genetikai hajlam is befolyásolja kb 70-80%-ban. A többit az életmóddal teheted hozzá.

dietetikusként javasolnék neked néhány fontos dolgot. Tej-tejtermék fogyasztása, mert abból szívódik fel a legjobban, sok mozgás és kevesebb sózás és fűszer. Ez csak ak ésőbbiek végett jó elkerülhető vele a magasvérnyomás és epebántalmak.

A napi kálcium bevitelt fedezi 2 db Mizo klaciumos kocka sajt. Olyannyira tudom javasolni, hogy saját tapasztalatom is van vele. 2 szültem és a második után tapasztaltam,hogy a fogból a baba bizony sok kalciumot tett magáévá, gyengültek a fogaim. kb 3 hónapja eszem napi adagban a feni sajtot és azóta herlyre állni látszik, vagyis már nem átlátszóak a fogaim.

S ha szak cikket keresel a témában ami az életmódot és táplálkozás illeti: keresgélj a

www.ujdieta.hu és a www.elelmezesvwzwtok.hu oldalakon. Sok más hasznosat is olvashatsz.

2008. jún. 8. 14:49

sok kalciumot kell szedni!

ezt most olvastam: Akiknek családjában elõfordult csontritkulás, vagy akiknek mindkét petefészkét kivették - különösen negyven éves koruk elõtt - nagyobb valószínûséggel betegszenek meg csontritkulásban.

2008. jún. 8. 14:41
DEXA, egy hét múlva megyek. Tudod, ironikus a helyzet, mert én életemben mindig örökmozgó voltam. A kajálásommal az egyetlen baj, hogy sok fűszert és sót fogyasztok, de amúgy egészségesen étkezem, változatosan. Viszont anyukámnak 40 évesen fedezték fel, akkor már nagyon súlyos volt. Lehet, hogy örököltem?
2008. jún. 8. 14:35

helytelen életmód, tápanyag- és mozgáshiány.

épp múltkor olvastam erről egy cikket, pont azt taglalta, hogy a mai fiatalokat egyre korábban érinti a csontritkulás. a legnagyobb veszélye az, hogy maga a folyamat már egész fiatalon is megindulhat, viszont konkrét tüneteket (fájdalmat) csak akkor okoz, amikor már eléggé előrehaladott a csontritkulás folyamata, s akkor már sokkal nehezebb javítani az állapoton.

szóval azt hangsúlyozta a cikk tanulságként, hogy a megelőzésre kell helyezni a hangsúlyt. azt írta, hogy a csontok szerkezete 35 éves korig javítható (márminthogy elvileg növekedhet a csontállomány). a sok mozgást, és tápanyagban gazdag ételeket javasolták.

korábban láttam a tv-ben, hogy van valami speciális vizsgálat, ahol meg tudják nézni a csontok belső szerkezetét, s egy erre való szoftverrel kielemzik, hogy milyen súlyos a csontritkulás. sajna nem jegyeztem meg, hogy pontosan hol végzik ezt a vizsgálatot, és mi a neve:(((

2008. jún. 8. 14:12
Nem dohányzom, rengeteg tejfélét fogyasztok naponta, zöldség-gyümölcsöt szintén.
2008. jún. 8. 14:11
Csontritkulás 37 évesen. Mitől lehet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook