Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csontkovácshoz jár valaki? fórum

Csontkovácshoz jár valaki? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 26. 16:19

Örülök,hogy aki volt annak csakis pozitív tapasztalatai vannak!!!!!!!!!!!!

Én miskolci vagyok, tudtok nekem ajánlani?

Szép napot mindenkinek!!!!!!!!!!

2011. aug. 26. 11:45

hát nem mondom....azért érzem a tegnapi kezelést


legfőképpen az izmaimban, de derekam-szuper lett, nem fáj egyáltalán


nekem azt mondta, hogy havonta 1x elég ha megyek, meg nyújtanom kéne, mert az ízületeim elég merevek


a nyaki 2em el volt csúszva, azt pl. éreztem rendesen, mikor helyre rakta..

2011. aug. 26. 11:22

Én a Kelenvölgyi Közösségi Házban voltam csontkovácsnál ,Bp.XI.Kardhegy u.2.

A háziorvosom mondta,hogy amíg nem rakja helyre a csípőmet,fájni fog és Ő, -mint orvos- csak a fájdalmat tudja csillapítani.Elmentem,azóta megszünt a fájdalmam.Ajánlom mindenkinek,de szerintem csak akkor kell menni,ha probléma van.

2011. aug. 25. 19:07
Én már próbáltam,nem mondom,hogy kellemes,de ki lehet birni,azóta nem fáj a hátam,mióta helyre rakta a csontjaimat.Csak három csigolyám volt elcsúszva:)
21. kisbaris (válaszként erre: 20. - 166f85daae)
2011. aug. 25. 18:58
Szerintem nyugodtan el lehet menni, baj nem lesz belőle. Ez is egy olyan dolog, hogy miért csak akkor menne az ember, ha már fáj?? Ez egy megelőzés és természetes feloldása a test bizonyos terhelésének, nem pedig orvosi kezelés.
20. 166f85daae (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2011. aug. 25. 15:15

cicmic87



Arra lennék kíváncsi,hogy van aki jár csontkovácshoz pedig nincs is baja?

Azt mondja az egyik ismerősünk,hogy ő minden évben elmegy és helyreteszi a doki.

Erről van tapasztalatotok, nekem is megfordult a fejemben,hogy lehet el kellene menni.

Szép napot!!!!!!!!!!

19. 166f85daae (válaszként erre: 17. - Kisbaris)
2011. aug. 25. 15:15

Igen akkor ha van gond akkor nagyon tudnak segíteni, de ha nem fáj semmid akkor érdemesebb egy masszőrt felkeresni.


Az alapkérdés ez volt, ha nincs semmi gond akkor is érdemes járni csontkovácshoz?

18. Havran
2011. aug. 25. 15:13
Sziasztok!én is gondolkodom,hogy egy ideje,hogy elmennék,mert van bajom bőven,de akárkihez nem megy az ember szivesen.Ha esetleg valaki tudna ajánlani olyat aki bevált azt megköszönném.III.kerület és környéke jöhetne szóba.
17. kisbaris (válaszként erre: 16. - 166f85daae)
2011. aug. 25. 14:56
Végül is ha Neked az vált be, akkor nincs ezzel baj..Nekem sajnos van egy blokkcsigolyám a nyakamban, ezért pár havonta teljesen beáll a nyakizmom, illetve a csípőm sem a legjobb helyre mozdul pár hét alatt. :( De a csontkovács nekem bevált, mert nem kell fejfájás csillapítót szednem. Régen volt, hogy két hétig minden nap megfájdult a fejem délutánra.
16. 166f85daae (válaszként erre: 15. - Kisbaris)
2011. aug. 25. 14:35

Megtapizott:-) de semmit nem ért :-(

Azóta egy gyógymasszőrhöz járok és jól vagyok :-))

15. kisbaris (válaszként erre: 14. - 166f85daae)
2011. aug. 25. 14:32
De ki sem ropogtatott?
14. 166f85daae (válaszként erre: 13. - Kisbaris)
2011. aug. 25. 14:27

Én elmentem és elküldött masszőrhöz a csontkovács

mert le tapadtak az izmaim. :-)

Én a saját tapasztalataimat írtam meg.

13. kisbaris (válaszként erre: 9. - 166f85daae)
2011. aug. 25. 14:20
Attól, hogy nem fáj semmid, még lehetnek lerakódások. Meghallod, ha egy-két fogást megcsinál! Ez nem fáj, de hallatszik,hogy lepattan a nem oda való anyag a csontról.
12. cicmic87 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2011. aug. 25. 14:17

Majd számolj be,hogy neked miylen tapasztalatod volt!!

Én is szeretnék majd babát és biztos nem ártana ha előtte helyrerakna!!

11. cicmic87 (válaszként erre: 3. - 166f85daae)
2011. aug. 25. 14:16
Csontkovácsot mondott nekem. Nem fáj semmim,de néha nem figyelek a tartásomra és inkább elemmék "megnézetni" magam!!
10. cicmic87 (válaszként erre: 2. - Dolce Vita!)
2011. aug. 25. 14:14

Örülök,hogy jól érzed magad!!!

Megkérdezhetem,hogy hová jársz? Tudnátok nekem Miskolcon ajánlani egy jó csontkovácsot?

9. 166f85daae (válaszként erre: 7. - Kisbaris)
2011. aug. 25. 14:08
De ha nincs mit helyrerakni ??????
8. 166f85daae (válaszként erre: 7. - Kisbaris)
2011. aug. 25. 14:07
Igazad van :-) Ez így van :-)
7. kisbaris (válaszként erre: 3. - 166f85daae)
2011. aug. 25. 14:06
A csontkovács "rak" helyre. Csak azok a gyakorlatok, mozdulatok oldják fel a blokkokat és a meszesedést a csontoknál, ízületeknél. Nekem mindig elmondja a csontkovácsom, hogy ezután már nyugodtan mehetek masszíroztatni, mert hatni fog, de amíg a szervezetben megvannak a blokkok, addig hiába nyomkodják az izmokat...
2011. aug. 25. 14:05
Mindig is léteztek népi csontkovácsok, akik többnyire anatómiai ismeretek nélkül, az apáról fiúra szálló tudás birtokában gyógyítottak. A csodának tűnő eseteknek híre kelt, s messzi földről is érkeztek hozzájuk betegek. Kitűnő tapintó érzékükkel sok embert szabadítottak meg fájdalmaiktól, ficamaiktól, belső szervi problémáiktól.
5. 166f85daae (válaszként erre: 2. - Dolce Vita!)
2011. aug. 25. 14:04
A jó csontkovács sohasem okoz fájdalmat, így elkerüli a baleset lehetőségét. A módszer magasabb fokának tekinthető az ún. izomkontroll, melynek során a beteg közreműködésével, ellennyomásokkal az ízületek lágyan a helyükre csúsznak.
2011. aug. 25. 14:01

Én majd szeptember elején fogok menni - először :)

Úgyhogy engem is érdekel a téma.


Ezt már többször is hallottam, hogy könnyebbnek érzi magát az ember - mitől van?


Fáj is konkrétan, vagy csak kellemetlen?


Nekem kicsit ferde a gerincem, rossz a tartásom, állandóan hát/derékfájásom van, és pár hónapja szültem, azóta gyereket cipelek, hajolgatok... nekem ajánlott, ugye?

3. 166f85daae (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2011. aug. 25. 13:57

Szia!

Szerintem az ismerősöd nem csontkovácshoz jár hanem masszőrhöz. A csontkovács ha nincs bajod akkor nem tud mit kezdeni veled.

Én évente 2* megyek masszőrhöz hogy a leapadt izmokat helyre tegye, kiszabadítsa a szárnyaimat (lapocka ) után úgy érzem magam mint akiről leszedtek egy mázsa súlyt.

2011. aug. 25. 13:56

onnan jövök :)

délelőtt voltam, nincs különösebb gondom ugyan, a jobb lábam egyik ujja fájt nagyon, az helyrerakta


meg az egész gerincemet, csípőmet, vállamat...mindent

nagyon jó volt, sokkal könnyebbnek érzem magam. Igaz néha a könnyem potyogott volna, ahogy nyújtotta az izmokat, de ahogy érzem magam...nagyon klassz :)

2011. aug. 25. 13:52

Arra lennék kíváncsi,hogy van aki jár csontkovácshoz pedig nincs is baja?

Azt mondja az egyik ismerősünk,hogy ő minden évben elmegy és helyreteszi a doki.

Erről van tapasztalatotok, nekem is megfordult a fejemben,hogy lehet el kellene menni.

Szép napot!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook