Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csodaszerek – miben higgyünk? fórum

Csodaszerek – miben higgyünk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csodaszerek – miben higgyünk?

1 2 3
36. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Unom)
2015. febr. 26. 15:24
És biztos azzal magyarázza, hogy azért büntették meg, mert irigyek rá, hogy ő jól keres azzal, hogy gyógyítja, segíti embertársait, ugye?:DDD
35. unom (válaszként erre: 34. - 96e4cb8ca7)
2015. febr. 26. 14:23

Érdekes, mikor Varga úr hozzátartozója volt rákos akkor nem csak a gyógygombákra bízta...

Nálunk is volt a családban hasonló, ő nem gyógygombákban, hanem más csodaszerekben hitt. Sajnos már nem él.

34. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 23. - Unom)
2015. febr. 26. 14:20
Tüdőrákos ismerősöm ette a gyógygombát és hitt is a hatásában. Nem rég temették szegényt...
33. gbabi50 (válaszként erre: 30. - Regina.)
2015. febr. 26. 14:15
Én is éppen úgy gondoltam mint te,de amikor már 7 lépcsőfok megmászása is nehéz volt,tudtam hogy valamit tennem kell! Belevágtam és nem is volt nehéz,azóta jobban vagyok.
32. 4975ebdc2f (válaszként erre: 31. - BESTia ☺)
2015. febr. 26. 14:10
MÁR NEM AZ ÖVÉ.A scientológia egyház átvette. Amúgy nagyon jo a patikában ,drogériában kapható is.
2015. febr. 26. 12:42

Ott van pl. a másik Gábor, Lenkey.

Elsőre jónak, szépnek, okosnak tűnhet a sok tanácsa, amiket ír, aztán mikor jobban megnézzük, neki is vannak vitaminjai. Ami persze méregdrága. Akkor jön a gondolat a hátsó szándékról, hogy tényleg hány százalékban igaz, amit a könyvekben írt. :(


Az egészséghez két apróság: zsír vagy olaj? Néha ezt mondják rossznak, néha azt. Csak épp a zsírban oldódó vitaminoknak zsírra van szükségük, anélkül hiába eszünk például répát.

másik mega c vitamin, abból nem lehet túl sokat bevinni, mert a többletet ürül vizelet formájában.

30. Regina. (válaszként erre: 26. - Gbabi50)
2015. febr. 26. 12:35

Sok jót hallok a paleo táplálkozásról, nem mondom nem lehet jó.

Csak a rossz megszokásoktól való leszokás, nem menne nekem könnyen.

Így én konkrétan el sem merem kezdeni:(


Nem mondom soha, mert lehet egyszer megsokallom a sok bajaimat, és erőt veszek majd magamon, a teljes változtatásra gondolok.


Most ez nekem még nem menne.

Erre is lehet meg kell érni agyban:)

29. unom (válaszként erre: 28. - Regina.)
2015. febr. 26. 12:33
Ismerem személyesen, szerintem ugyanolyan kókler, mint sokan mások. Nem véletlenül kap rendszeresen büntetéseket a fogyasztók megtévesztéséért.
28. Regina. (válaszként erre: 23. - Unom)
2015. febr. 26. 12:31
Igen ő rá gondolok, már hallottam jót is rosszat is róla.
27. gbabi50 (válaszként erre: 24. - Merczmária*)
2015. febr. 26. 09:42
Igazad van,egy kis kiegészítő mondatot,az étrend is nagyon befolyásolja a lelki állapotunkat,ezt saját magamon tapasztaltam,nagyon streszelös fajta vagyok,minden semmiségen pánikolok,8 hónapja paleozom,egyik mellékhatása az hogy sokkal nyugodtabb vagyok ,most ezt nem reklámozni akarom mert semmi érdekem,csak mondom.
26. gbabi50 (válaszként erre: 21. - Regina.)
2015. febr. 26. 09:37
Nem kell csodálkozni hogy olyan sok az ellentmondás mert nem olyan könnyű ki kisérletezni a gyógyszerek hatásást,már abból is kiindulva hogy 2 ember nem egyforma,na meg a kisérletekhez sem elég az az 1-2 hónap meg 30-50 ember,vannak szerek amik sokkal késöbb mutatják ki a hatásukat,akár jó akár rossz,na meg az eredményeket is hamisitják aszerint amit az érdek diktál.Az orvos is csak ember,ha ő nem végez személy szerint kutatásokat akkor csak azt tudja mondani amit könyvekből olvas,meg esetleg ami a saját véleménye.Régen én is szedtem sok szodabikarbonát mert nagyon égett a gyomrom,mióta paleo étrenden vagyok nem tudom mi az a gyomorégés.
25. gbabi50 (válaszként erre: 20. - 4975ebdc2f)
2015. febr. 26. 09:27
Szia! Nem a kevés kalória miatt kell pótolni hanem azért mert az ételek már nem azt tartalmazzák amit régen,a gyümölcs zöldség már csak negyede annyi vitamint és hasznos dolgokat tartalmaz mint régen.Máskülönben el vagyunk tévedve az étel mennyiségekkel,a jó minöségű ételekből a fele is elég lenne annak amit mi normálisnak tartunk,egy nőnek 1200-1500kcal elég kéne hogy legyen.
24. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Merczmária*)
2015. febr. 26. 09:14
Azért hiába szeretek, ha nem veszek magamhoz C vitamint, skorbutom lesz. Nagyon sok hiánybetegség van vitaminok és ásványi anyagok hiánya amiatt. Nem látom értelmét összemosni a szuperhatákonycsodabogyót a vitaminokkal, vagy a gyógyszerekkel.
23. unom (válaszként erre: 21. - Regina.)
2015. febr. 25. 18:35
A gyógygombás Varga Gáborra gondolsz? Na, ő jó példa a lehúzókra sajnos.
22. Tidy
2015. febr. 25. 18:30

Igazából szerintem van akinek szüksége van vitaminra (pótlás), de meg kell nézni, hogy mi van benne.


A bio és természetes dolgokhoz, csak egy kis szélsőség, hogy a vadon termő gyilkos galóca is bio és természetes mégsem szabad megenni.

Vagyis ezeket is el kell olvasni és józanul megpróbálni megítélni dolgokat.

2015. febr. 25. 13:10

Emberi hiszékenységet kihasználva, bűncselekmény amit elkövetnek embereken a csalók.

Volt aki bizony nagy árat fizetett már érte, meghalt a csodaszertől.


Talán annyival egészíteném ki ezt a nagyon jól megírt cikket, hogy nem minden Bio ami annak van írva:(


Valahogy mégis kitudják tenni a polcokra, az áll bio termékeket is.


Gratulálok a cikkért, és szerintem is nagyon jó ötlet volt ezt ide a Hoxára kitenni, hiszen nem árt elfelejteni, ne engedjük magunkat becsapni, átverni. :)na ezt a tévéből vettem:D


Ha csak pár emberen segít ha elolvassa, már megérte megjelent:)


Csalókat egy percig sem sajnálom, ha mérgükben dühöngenek most egy sort:)


Még figyelem felhívás ellenére is sokszor megesik, valaki csalók áldozatává válik.


Vitaminokról is halottam már én olyant, ha valaki korán megszeretne halni, az csak nyugodtan szedje a vitaminokat.

Most akkor mi a jó??

Mert ezt pont Varga Gábor hatóanyag-kutató mondta.


Lehet az arany közép út, mert itt már mindenki aki foglalkozik olyan dolgokkal, mi egészséges, előbb utóbb szinte dobálják egymást.


Megakarja mind győzni a maga igazáról a fogyasztót.


Ha csak a C-vitaminról teszünk említést, na már ott akkora vita van sok ember között, mert van aki vaksággal fenyeget, ha sokat viszel a szervezetbe, van aki meg arra esküszik, még a rákot is képes meggyógyítani....


Csak sokan azt az egyet felejtik el, mikor nagy beteg ember az utolsó szalmaszálba is kapaszkodik, annak nincs ideje kivárni vajon ki hazudik:(


Ha pénze engedi, utolsó pénzét adja talán az áhított csodára, amit ígérnek neki a jól hangzó mondatok.


Ehhez aztán azt mondom egy kegyetlen szívtelen teremtmény kell, aki a nagy beteget is képes kizsebelni:((

Naivan bizalmat adunk a csalóknak, mert hinni jó nagyon, és ezt ők tudják, de a baj csak az mindenki egy másik oldalon áll.


Lehet be vagyok csapva én is, mert elkezdtem szedni a Varga féle gyógygombát.

Hiszek benne, mert szimpatikusnak találtam azt aki azt mondja ez segít.

Míg konkrétan volt olyan doktornő aki azt mondta pénzkidobás az ablakon.

Volt olyan orvos aki meg azt mondta nagyon jó kiegészítő ez a gomba, és ajánlja a szedését.


Míg ekkora káosz van orvosok között is, akkor mit tegyen egy hétköznapi ember aki megszeretne csak gyógyulni.


Lelkiismeretükkel nekik is egyszer elkel számolniuk, csak remélem nem mind sarlatán az aki szépen és meggyőzően beszél, hanem tényleg a szívében ott él még az, segítsen ha neki módjában áll.


Végszóra azért azt írom, mindennek ne dőljünk be, és nem árt gyanakvónak lenni, de hitünket ne veszítsük el.

Mert a remény az ami meghal utoljára.

Remény pedig mindig van, mert mindennek megvan a földön az ellenszerre.


Ez a szódabikarbóna történet, már engem mosolyra fakasztott.

Ám nekem segít a gyomorsavamnál, jó mindenre:D

20. 4975ebdc2f (válaszként erre: 14. - 5afae648e4)
2015. febr. 24. 21:48
Hát nekem meg pont az a tapasztalatom hogy ,de bizony hogy segítenek!A stressz pedig nekem nem kikerülhető. De nem vagyunk egyformák.SZóval ha valaki tartós fogyásba kezd, szedjen valamit amivel pótolja a vitamin és ásványi anyagot ami a kevesebb kalóriában nyilván nincs benne.
19. gbabi50 (válaszként erre: 16. - Nikice)
2015. febr. 24. 19:16
A sport sem jó ha túlzásba visszük,a profi sportolóknak is vannak bajai .A mai világban nehéz egészségesen enni mert minden élelem szennyezett .A cikk jó,van aki tudja de vannak még zöldfülüek akik beveszik .Mostanában azon mosolygok hogy a szódabikarbóna a mindenre jó szer,gyógyítja a rákot,körömgombát,lúgosít ,fog fehérít ,fürdőszobát tisztit ,függönyt fehérít,hajkorpára is jó,íme a 21 század csodaszere .
18. 425031217d (válaszként erre: 16. - Nikice)
2015. febr. 24. 19:09

A piac sem biztos már :(

[link]

Az őstermelőtől származó cékla bevizsgálásánál kiderült, hogy a megengedett szint négyszerese volt a zöldségben a nitrát és a nitrit mennyisége. Nem csoda, hogy a csecsemő életveszélyes mérgezést szenvedett a céklából készített péptől.

17. gbabi50 (válaszként erre: 14. - 5afae648e4)
2015. febr. 24. 19:07
Hogy te milyen szerencsés vagy,adj hálát az Istennek hogy ilyen a szervezeted,sajna nem mindenki ilyen szerencsés,szívesen cserélnék veled.
16. Nikice
2015. febr. 24. 18:41

Egy nagyon kedves orvos ügyfelünk mondta: két dolognak nincs mellékhatása a sportnak és a c-vitaminnak. Kicsit sarkos, de én is ezt vallom.


A másik pedig azt: nincs tiltott étel, csak tiltott mennyiség.


Sport, sok folyadék, vitaminok (akkor legyen palcebo, de akkor is), csírák és minél kevesebb "E". Piac, és semmi félkész kaja.

Csodaszer valóban nincs, ami segítene, ha az életmódján nem változtat az ember.

15. b00d33e65c (válaszként erre: 14. - 5afae648e4)
2015. febr. 24. 18:03

A mai világban kevés ember nem stesszes!

Én is szedek vitaminokat,de pl. gyümölcsöt egyátalán nem eszek,nem azért mert nem lenne rá lehetőségem,hanem mert inkább lemondok róla csak a gyerekemnek és a beteg anyukámnak legyen.Most a szezongyümölcsről beszélek elsősorban,mint a málna vagy szeder.

Nekünk jót tesz a vitamin.Nem vagyunk egyformák.

14. 5afae648e4 (válaszként erre: 12. - 4975ebdc2f)
2015. febr. 24. 17:58

Figyelj! Az immunrendszerünk az egyetlen fegyverünk, amin a vitaminok, semmit sem segítenek. Az immunrendszert, csak egyvalami erősíti, a NOstressz. Ja és persze, ha békén hagyjuk.

Én életemben nem vettem be egy szem vitamint sem, mégis 43 évesen, makk egészséges vagyok. Soha nem számolgatom a kalóriákat, nem eszem sok zöldséget, és gyümölcsöt is csak szezonjában. Nem válogatok az ételben, mindent megeszek ami jólesik. Ennyi!

2015. febr. 24. 16:20

Azt hittem, megint egy felületes cikk, DE most szépen összefoglalt mondanivaló.

Sajnos annyi ember dől be ezeknek a csoda maszlagoknak. Az nem is érdekel, hogy egy fogyókúrázó elhiszi mozgás nélkül és állandó evés mellett majd a csoda kencétől, bogyótól stb fogyni fog, de amikor rákosbetegekre sóznak minden cart, mert a hozzátartozó mindenét odaadná, csak életben maradjon a szerette. Na,ezeket börtönnel büntetném, hogy aljasul visszaélnek a kétségbeesetten gyógyulni akarók hiszékenységével. :(

12. 4975ebdc2f (válaszként erre: 9. - 5afae648e4)
2015. febr. 24. 16:19

márhogy a vitamin placebó:))))bocs de ekkora butaságot....Egész pontosan segített megelőzni a hiánybetegségeket, amit 1200-1400 kcal nem tudsz bevinni azt így kell potolni. Nem tudsz kilépni a testedből diéta idejére.


BOCS EZ A PLACEBÓ DOLOG, NA EZEN NAGYSZERÜEN SZORAKOZOM LOL

2015. febr. 24. 11:52

Miben higgyunk?

A jozan paraszti eszben, a mertekletessegben.

Mert csodaszerek nincsenek.

Rakpancelkivonat meg fogyaszto csokolade! Nevetseges!

Aki megveszi, megerdemli a sorsat!

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Unom)
2015. febr. 24. 11:48
Egyik itteni reklám: Háziasszony Szombathelyről felfedezése.:DDD
9. 5afae648e4 (válaszként erre: 7. - 4975ebdc2f)
2015. febr. 24. 11:43

"Volt egy nagy fogyásom, és hiszem hogy enélkül nem ment volna"


Mit csináltál? Hittél benne! Ha hittél, akkor hatott is. Ez a placebo.

És "sajnos" ez érvényes minden csodaszerere. A kereskedők pedig ezt csak kihasználják. Persze azért ott van a jó oldala is, hogy a beteg meggyógyul. Pedig nem a szer, hanem a saját hite gyógyította meg.

2015. febr. 24. 11:15
Multivitamint szedek,de nem azért mert csodaszer hanem azért,mert sokat fogytam,elégedett vagyok az alakommal és egy dkg-ot nem akarok visszahízni.Ezért nem is nagyon ettem.Gyenge voltam,állandóan fáradt és ingerlékeny.Nos a férjem emlékezett arra,hogy az egyik kicsit drágább fajta multivitamintól nemcsak hogy örökké éhes vagyok de annyi az energiám hogy éjjel felkelek és takarítok...Őszintén szólva ezért /is/ hálás vagyok neki.És nem a csodaszerekért hanem a gondoskodásért ami mögötte rejlik.
7. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2015. febr. 24. 11:01
...Nincs olyan vitamin, ami helyettesíteni tudná a változatos és kiegyensúlyozott táplálkozást,helyettesíteni nem, de kiegészíteni igen.Évek óta szedek multivitamin ásványi anyag kapszulát, nem kell a drága, jó a saját márkás valamelyik német drogériából.Évente max egyszer ha beteg vagyok, de akkor sem dönt le a lábamról napokra hetekre.Volt egy nagy fogyásom, és hiszem hogy enélkül nem ment volna, sőt több mint három éve tartom a leadott kg-ok nem jöttek vissza.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook