Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőfájdalom esetén van valami torna, ami átmenetileg segít? fórum

Csípőfájdalom esetén van valami torna, ami átmenetileg segít? (tudásbázis kérdés)


26. Panna.33 (válaszként erre: 25. - Jennyvagyok)
2022. okt. 6. 14:53

köszönöm, de nem ott élek.

A többit is köszönöm, amit írtál. 🙂

25. jennyvagyok (válaszként erre: 19. - Panna.33)
2022. okt. 6. 07:59

Igen. Nagyon jól tettétek! Ez valóban sokat segít. Én is alkalmazom masszőrként.

Ja, jut eszembe! Ha Bp-i vagy, szívesen csinálok neked kranioszakrális kezelést. Kezeltem mar SM-es lányt, sikerrel. Már az első alkalom után érezte a változást. Ő csak 600 métert tudott gyalogolni, ma már újra dolgozni jár.

Ez nem a reklám helye. Felajánlás. (A lányt is ingyen kezeltem)

24. jennyvagyok (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. okt. 6. 07:50

Sok hasznos tanácsot kaptál!

Ha sarkad is fáj, nyújtanod kell a vádlit is, masszírozni a talpat. Erre hengerezés a legjobb. Pl sodrófával, vagy hasonló hengeres tárggyal. Padlón görgeted rajta a talpad. Vádli nyújtására legegyszerűbb, ha lépcsőn a sarkadat lefelé nyomod. Egy egy lábbal felváltva. Közben kapaszkodsz a korlátba.

Csípőre is van lépcsős gyakorlat. Oldalt állsz. Kapaszkodsz. Egyik lábad a lépcsőn, másikat a levegőben lengeted, előre hátra. Ez a terhelés nélküli mozgatás a legjobb. Mozgás hatására tud termelődni a kenőanyag az izuletekben, a porcok között. Ez nagyon fontos, hogy ne kopjon a porc. Belsőleg, ajánlott a terápiás csontleves. 5-6 vagy akár 8 órán át főzzük. Ugyanúgy,mint a húslevest. A zöldséget az utolsó órában adom hozzá. A levét kis adagokban le szoktam fagyasztani, és mindennap iszom egy csészével. A bélrendszerünkre is áldásos hatással van. Hú! Ennyit hirtelen!

23. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - Panna.33)
2022. okt. 5. 16:41
Szuper 👌
22. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Panna.33)
2022. okt. 3. 17:51
Igen, elég fura a címe, de köze nincs hozzá. Előítéletesként is megér 7 percet a megnézése.:)))
21. Panna.33 (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2022. szept. 30. 17:05

Ezektől a kifejezésektől amúgy lábrázást kapok. Sajnos lejáratták őket, akik a semmit akarták eladni vele.


Persze attól még lehet jó, de sajnos előítéletes vagyok.

20. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. szept. 30. 17:01

"Méregtelenítő reggeli torna André Anikóval"


Bármikor végezheted, jól megmozgat, nyújtóztat mindenedet.

2022. szept. 30. 16:26

Jaaa, a lányomat meg megkértem, hogy húzza meg a lábamat lefelé.

Ez nagyon sokat segített

2022. szept. 30. 16:25

Elkezdtem nyújtani a lábfejemet tornával.

Mar most jobb.

Szóval mindenkit csak biztatni tudok erre, ha hasonló baja van. 🙂

17. Cidanoi (válaszként erre: 14. - Ilus74)
2022. szept. 29. 17:53
Szerintem le írt mindent, SM je van, ami elég ok, hogy fájjon a csípője, ehhez még hozzá jön a mozgáshiánya. Ilus a csípő ízületeket és a hozzá tartozó izmokat nehéz elérni mert mélyen vannak, oda erő kell, és gyakran eszköz is. Elhiszem, hogy fájt, de olyan aranyosan írtad, megmosolyogtam :) Mozgásszervi betegségeket, mozgással lehet gyógyítani, Jó tornát neked és sok egészséget :)
16. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Ilus74)
2022. szept. 29. 17:45

Nem, nem lett nézve.

Köszönöm a válaszod, ez is megfontolandó,

15. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Liliom10)
2022. szept. 29. 17:43

Az SM az sclerosis multiplex.

A múltkor próbáltam gombászni, de 3 km után úgy mentem, mint egy részeg lajhár. Nem gyorsan, de legalább nem egyenesen.


Köszönöm szépen :)

14. ilus74
2022. szept. 29. 17:34

Szia,lett nézve a keresztcsontod nincs elmozdulva?-mert nekem ettől fáj.

Azt úgy lehet látni,ha hasra fekszel,és a két sarkad egy síkban van e.....

Én már végig jártam mindent,és a torna ami segít,senki más nem.

Terapeuta???oda soha többet,megszenvedtetett....írtózatosan fájt,belenyomott tiszta erővel,ilyen fa tárgyat a csípőmbe.Több napig lila volt.....

13. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. szept. 29. 15:38
Minden torna jó, de ne csak a csípődre fókuszálj. Ülő munkád van, és rövidülnek az izmaid amik húzzák a csipődet. Hasizom és hátizom ;)
12. liliom10 (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2022. szept. 29. 15:33

A hastáncnál kicsit lábujjhegyen kell állni, nem ér le a sarkad. És gyalogolni sem kell !

Mi az SM ?

Jobbulást ! :)

2022. szept. 29. 15:01
Köszönöm, megerősítettetek, hogy merre kellene elindulnom. 🙂
10. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Szavitri)
2022. szept. 29. 15:00
Köszönöm, errefelé gondolkodom én is. :)
9. Panna.33 (válaszként erre: 2. - Liliom10)
2022. szept. 29. 14:18

Sajnos nem tudok gyalogolni.

Egyreszt mindket lábam/sarkam faj, másrészt az SM miatt sem megy tobb, mint kb. 3 km.

8. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Soufflet)
2022. szept. 29. 14:15
Az kb. kizárt.
2022. szept. 29. 12:47

Az orvosokat hanyagold, menj el egy gyógytornászhoz, aki teljes állapotfelmérést végez rajtad.


Addig is az alsótest hengerezésének nézz utána és csinálj csípőtornát, pl. ezt és nyújtsd az alsótestet.


[link]

6. Soufflet (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. szept. 29. 12:41
Uszas
2022. szept. 29. 11:28
Nálam is elő szokott jönni, hol egyik oldalamnál, hol a másiknál... két ujjal alaposan átmasszírozom, ha kell, többször is nekifogok... eddig még bevált. Ez gyakorlatilag egy izomgörcs, mert hosszú ideig vagy, vagyunk ugyanabba a (valószínű nem természetes) testtartásban.
4. liliom10 (válaszként erre: 2. - Liliom10)
2022. szept. 29. 10:44

Hastánc kezdőknek - alapgyakorlatok

[link]


Bárki végig tudja csinálni ! :)

A másik 3 videó is szuper : 1. Karok és hasizom 2. Zsírégetés 3. Csípő, fenék, comb

3. Szavitri (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. szept. 29. 10:42

Szia,


Egy ismerősöm pár éve szenvedett hasonlótól...Végig járta az orvosi dolgokat: ortopédia, röntgen, MR vizsgálat...Nála nem találtak semmit. Végül az lett a megoldása, hogy egy gyógytornász által végzett nyújtásokat, amik megoldották a problémáját. Ő azon az oldalán aludt (jobb), és akkor azt mondta neki a gyógytornász, hogy akár ettől is lehet a baj.

Esetleg gondold át, hogy hogyan alszol, nem a baloldaladon véletlenül? Lehet, hogy bursitis (nyáktömlőgyulladás), ami szintén jól kezelhető, de egy orvosi látogatást azért megér.

Jobbulást :)

2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2022. szept. 29. 10:40

Melyik korosztály vagy ?

Nekem is volt ilyen, már Algopyrint szedtem elég gyakran. Aztán elkezdtem gyalogolni,tempósan napi fél-egy órát, és elkezdtem hastáncolni itthon. Van egy szuper videó, ha érdekel, idemásolom. Kb. 3 hét alatt elmúlt a fájdalom ! Szinte naponta rászántam azt a fél órát, és évekig csináltam ! A hastánc nem a hasat mozgatja, hanem a csípőt, és nagyon ajánlom minden nőnek ! :)

2022. szept. 29. 09:10

Az a problémám, hogy fáj a csípőm a bal oldalon. Főleg ülés közben, ami azért baj, mert ülőmunkám van.


Tudom orvos...

De addig?

Ismer vakaki olyan tornát, ami segíthet? Első körben úgyis "nem szteroid gyulladáscsökkentő" készitményt adnak.

Vagy rögtön keressek manuálterapeutát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook