Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után... fórum

Császármetszés után... (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 2. 16:58
Amigy nektek vágtak hasizmot is vagy csak szétválasztották??
11. Ankamacko (válaszként erre: 8. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 16:51

Szia!


Én októberben szültem. Maga a műtét tényleg nem fáj, a taszigálást érezni. Utána jött három óra masszív remegés. A gyereket úgy tartotta a párom a kezemben, mert egyedül nem bírtam el. A fogaim is csattogtak, mintha fáznék, de szóltak előre, hogy ez lesz... természetes jelenség, nem kell megijedni. Kb. 8 órát kellet feküdnöm (a fejet nem szabadott emelgetni)és egy nővér segített a talpra állásban. Mikor lekászálódtam az ágyról, rettenetesen égett a seb, de a zuhany jól esett. Fél nappal később már a mászkálással, baba ellátással nem volt gond, csak a felülés, köhögés, tüsszentés, nevetés volt bajos.9 nappal később volt a varratszedés, utána már mindent tudtam simán csinálni. A szobában még két császáros anyuka volt, kb. ők is ilyen gyorsan regenerálódtak. Nem lesz semmi gond!!


Jaaa, gratulálok a picihez!:)

2015. márc. 2. 16:41

Sziasztok!

Nekem 2 császárom volt.Egyik 4 éve másik meg 9 hónapja.

Mind a 2nél altattak.De jobb is volt úgy. Nem láttam hallottam semmit amit nem akartam.Az első sos császár volt; itt nem volt időm izgulni hogy mikor mi lesz.Hipp hopp 5 perc alatt a műtőbe voltam és aludtam:)

A második az tervezett volt.Ez sokkal rosszabb volt mert tudtam mi vár rám.Itt reggel kaptam beöntést, majd a szülőszobán kaptam infúziót. Utána katéter (nem olyan rossz érzés, a lényeg hogy ellazulj közbe).Utána besétáltam a műtőbe felfeküdtem kikötöttek, tettek vettek körülöttem és elaludtam.Aznap nem engedtek felkelni csak másnap hajnalba.Na az nem volt semmi...De nem mondok semmit nem akarom az idegeidet borzolni.Mindenki másként éli meg.Van aki másnap szalad, én nagyon nehezen éltem meg a felépülést.De ne rettegj! A lényeg hogy jó kezekben lesztek a picivel! Nyugi!!!

9. e74b8e1a7f (válaszként erre: 8. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 16:39

Amíg fekszel kapsz időnként fájdalomcsillapítót, valószínű akkor is mielőtt felállítanának, én legalábbis kaptam... Én a miatt izgultam, hogy a bal lábam még tök zsibbadt volt és biztos voltam benne, hogy el fogok esni, de minden rendben ment, át kellett totyognom a szobámba, elég messze volt, kicsit görnyedten de azért ment... :)


Megmondom őszintén nekem a császár utáni napokban egy dolog volt pokoli, az a napi kettő injekció amit a nővérek adtak, oxitocinos mix, na azt nagyon csúnyán adták be derék/fenék tájékon... :S Összesen 5-öt kaptam mire hazajöttem, hát azt nem sírom vissza...

2015. márc. 2. 16:35
Már késő!!! :)) az összes videot megnéztem ami létezik! De engem igazábol a lábadozási rész érdekel! Mert ugye az érzéstelenîtő hatása mikor ki kegy utàna jön a fekete leves! :( az első fel állás az ágybol stb... Kérlek erre is válaszoljatok!
7. e74b8e1a7f (válaszként erre: 6. - E74b8e1a7f)
2015. márc. 2. 16:33
Semmi fájdalmat nem érzel majd a műtét alatt, de azt igen, hogy nyomják, szinte rángatják a hasadat mikor kiveszik a babát, de ez sem fáj, ijesztően hangzik de tényleg nem fáj... :)
6. e74b8e1a7f (válaszként erre: 5. - Artmami)
2015. márc. 2. 16:31
Sima ágy volt, távirányítóval dönthető és emelhető minden létező irányban... Engem szórakoztatott is vele az altatóorvos, hogy ellazuljak... :D
5. artmami (válaszként erre: 2. - E74b8e1a7f)
2015. márc. 2. 16:26

De jól és összeszedetten írtad le… köszi… :)

Még lehet egy kérdésem? Nem emlékszel, hogy sima fekvős ágy volt a műtőben, vagy az a roppant kellemes nőgyógyászati?

Láttam ilyet is olyat is (hülye youtube videók :)

4. artmami (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 16:22

Sziaaa… bár még én sem szültem (én is császáros leszek) én is rettegek, de egy dolgot tanácsolhatok. Ha jót akarsz magadnak, akkor a youtube-on nem nézel császáros videókat.

Pont ma mondta a dokim, hogy ne sokkoljam magam ilyenekkel.. igaza lehet… pár hete megnéztem párat és hülyeség volt. Az ember a saját műtéte alatt úgysem látja, hogy mi történik a zöld lepel másik oldalán… :) kitartás

3. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 16:21

Ne rettegj, én úgy voltam vele, hogy megúsztam a szülést.

Később írok majd részletesen, most dolgom van.

2. e74b8e1a7f (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 16:21
Augusztus végén volt császárom! Adatfelvétel után át kellett öltöznöm hálóingbe és be kellett mennem a vajúdóba, ott lefeküdtem és lefolyattak egy csomó infúziót, kb 1,5 órát feküdtem, kaptam az infúzióba hányinger ellen is valamit. Utána le kellett vetkőzni, felhelyezték a katétert, ez egy kicsit kellemetlen, próbálj meg ellazulni, utána pedig átsegítenek a gurulós ágyra amivel betolnak a műtőbe... Ott fel kell ülni és akkor beadják az érzéstelenítőt a hátadba ahova szúrni fogják a spinális érzéstelenítőt. (Nekem legalábbis spinális volt nem epidurál)... Ez nem fáj, kicsit kellemetlen... Aztán vissza kell feküdni, a kezeid ki lesznek kötözve, egyiken a vérnyomásmérő, másik kezeden (az ujjadon) a pulzus számláló és elkezdik tesztelni, hogy mikor hat az érzéstelenítő, engem csipkedtek illetve hideg vizes vattával törölgettek és amikor már nem éreztem a hideget akkor jött az orvos és elkezdte a műtétet... Nagyon hamar kiveszik a babát, amíg összestoppolnak kb fél óra... Ezután átvisznek az őrzőbe, nekem 6 órát kellett feküdni, utána fel kell kelni! Ha műtét közben szédülnél szólj és adnak oxigént az sokat segít!
2015. márc. 2. 16:10

Kedves császármetszéssel szülő hölgyek!!

Olyan anyukák válaszaira lenne szükségem akik nem rég szültek császár metszéssel! Az érdekelne hogy hogy zajlott az elejétől a végéig! És még is milyen fájdalomra számitsak ?! Ápr . 14 én programozott császárom lesz! RETTEGEK!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook