Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után... fórum

Császármetszés után... (beszélgetős fórum)


1 2
42. Anyagi (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. ápr. 2. 22:18

Nincs mit rettegni!

A fájdalmat nem igen lehet megúszni, a sima szülésnél előtte, a császárnál utána. De az utóbbinál talán jobban feldolgozható a dolog, mert saját magadtól, a mozgásodtól függ az erőssége.

És tényleg gyorsan megy! A sima szülés még el sem kezdődne és itt már meg is mutatják a babádat! :)

2015. márc. 6. 00:07
De amugy akiknél nem vágnak hasizmot csak szét szedik azoknak is nagyon fáj utána?
40. marianna0917 (válaszként erre: 39. - Nanda)
2015. márc. 4. 21:39
Remélem nálam se lesz!!
39. Nanda (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2015. márc. 4. 20:40
Nálunk nem volt homokzsák,de szerencsére hasnyomkodás sem!
38. Nanda (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. márc. 4. 20:35

Ha elfogadsz egy jó tanácsot,igyál annyi vizet,amennyit tudsz!

Amíg bent van a katéter addig a pisiléssel sincs gond!:)

37. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. márc. 4. 14:26

Én szültem 1et termeszetesen,1et csaszarral hát inkább 10 császár mint termeszetesen!

Mondjuk nekem több műtetem is volt már,ugyh a fájdalom kuszobom igen magas:-)

Első 1-2 hét amig faj utana nem..

A problemam viszont h igy 1,5 ev utan is szex kozben ugy faj az alhasam h mint egy doglott hal ugy kell fekudnom es ez lehetseges a csaszar miatt van:-(

Folyanak a vizsgalatok es remenykedek,h nem amiatt van mert azzal nemtudnak mit kezdeni:-(

2015. márc. 4. 11:40

[link]

itt a 163-as bejegyzésben van az én akkori listám.


ma már kicsit máshogy látom.

pólyát pl nem vennék (nem is vettem, kölcsön volt, de nem használnám legközelebb egyáltalán), viszont több tetrát és néhány mosható pelust beszereznék (attól függetlenül, hogy nem feltétlen szeretnék moshatózni).

babakocsi mellé beszereznék egy karikás kendőt minimum.

amit meg a kórházi pakkba fontosnak tartok, az az eldobható pelenkázó alátét. sajnos nem mindig van kapacitás akár napjában többször cserélni a lepedőt, ha véres lesz véletlenül. ezzel kiküszöbölöd ezt, véres lesz, kidobod, teszel magad alá másikat.

35. marianna0917 (válaszként erre: 34. - Pepeditta)
2015. márc. 4. 10:46
Igen meg köszönném!!! 😃
34. pepeditta (válaszként erre: 33. - Marianna0917)
2015. márc. 4. 10:37
Van egy listám, elküldöm priviben, ha kéred.
2015. márc. 4. 09:35
Valaki tudja hogy mit kell a korházba be vinni ? Nekem is meg a babànak ?
32. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 30. - Youlcsi)
2015. márc. 3. 16:00
Meconiumos magzatvíznél a baba fertőződhet természetes szülés közben, azért császároznak. Ahonnan származom, a helyi kórházban több olyan eset volt amikor "hagyták" a természetes szülést a zöld-barna víz ellenére is, lett is belőle intenzív osztály a szerencsétlen kisbabának :(
31. youlcsi (válaszként erre: 29. - 96e4cb8ca7)
2015. márc. 3. 15:55

vagy nekem nem volt.


a köhögés múlt el kb a 3-4. napon. a tüsszentés azért néhány hétig elég kellemetlen volt.

mondjuk kicsit be is gyulladt a seb, szóval amúgy is volt bajom vele.

30. youlcsi (válaszként erre: 28. - 96e4cb8ca7)
2015. márc. 3. 15:53

érdekes, hogy ez volt a császár oka. gondolom nem csak ez.


nekünk is mecóniumos volt a magzatvíz, de mégsem merült fel emiatt a császármetszés.


nekem kikötötték a kezeimet és a lábaimat is. terpeszbe. nagy élmény volt mindez tolófájásokkal :/

mindegy is... majd legközelebb máshogy lesz :)

29. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2015. márc. 3. 15:50
Nekem mindezek olyan 3-5 napig okoztak problémát. Szerencsém volt?
28. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. márc. 3. 15:49
Nekem a szülőszobán dőlt el, hogy császározni fognak. Kb 7 órája voltak fájásaim (enyhék), burkot repeszettek és kiderült, hogy a fiatalúr belekakkintott a magzatvízbe úgyhogy 30 perc múlva már a műtőben voltam. Epidurális érzéstelenítőt kaptam ami egy minimális szúrás a gerincbe, azonnal elzsibbadtam tőle, a lábaimat se éreztem. Utána semmit nem lehet érezni abból amit az orvosok csinálnak. Nekem a kezem se volt kikötve, szerencsére... Az egyik műtősnő a fejemnél állt és kérdezgetett, hogy minden rendben van-e. Aztán egyszercsak felsírt a babám <3 Elvitték, császárnál sajnos nem adják oda egyből, megvizsgálták aztán sor került az első találkozásra :) Az összevarrásból sem éreztem semmit de az több ideig tartott mint maga a műtét. A férjem mindezek alatt kinn várakozott a műtő előtt, sajna nem engednek be "külsőst". Műtét után azonnal levittek a csecsemős osztályra ( semmi 2 órás őrzés) ahol kaptam egy nagy homokzsákot a hasamra ( 4-5 óráig volt rajta). Nem mozdulhattam de nem is tudtam volna. Aznap éjjel még a fordulás is fájdalmas volt :( Másnap reggelig fenn volt a katéter is mert nem éreztem "ott " se semmit. Hajnal 5-kor ébresztettek volna, ha aludtam volna, és akkor kellett lábra állni egy nővér segítségével. Az első 2-3 napban még kicsit furán mozogtam , fájdalomcsillapítót kaptam, de mire hazavittük a babót már normalizálódott a helyzet :) A műtéti heg semmilyen problémát nem okozott azóta sem .
27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Marianna0917)
2015. márc. 3. 15:21
de van... amikor fáj a baba hasa és te csak állsz felette tehetetlenül. az jobban fáj :)
2015. márc. 3. 15:17
Èn se gondolom hogy nem fáj persze! De sokan ugy adták elô mintha ennél a mütétnél fájdalmasabb nincs a világon!
2015. márc. 3. 14:14
ja, és nem a pisiléstől kaparja az ember a falat, hanem a köhögéstől (altattak... és a tubus után azért gyakori dolog), a nevetéstől... és amire nem tudsz felkészülni: tüsszentéstől. az maga a katasztrófa. és elég sokáig az :o :D
24. youlcsi (válaszként erre: 23. - Marianna0917)
2015. márc. 3. 14:13

elájulni nem, de azért ketten kellettek, hogy képes legyek felállni... és nem is ment pikk-pakk.


az ülés nekem pl sokkal nehezebben ment, inkább csak az ágy szélére/hez támaszokdtam a műtét másnapján, minthogy leüljek.


de ez egy nagy hasi műtét. fáj. mocskosul. hazudik, aki azt mondja, hogy nem fáj.

DE: van egy olyan hozadéka, ami minden fájdalmat elfeledtet. és majd meglátod, vágás ide, fájdalom oda, ha hallod a sírást, úgy ugrasz ki az ágyból, hogy meg fogsz lepődni, hogy ilyen gyorsan is képes vagy felkelni??? :o


egyébként, hogy maga az eredmény mennyire számít: sokkal rosszabbul, fájdalmasabban éltem meg a laparoscope-os epeműtétemet, mint a császárt... sokkal jobban fájt az epeműtét... illetve hát a császárnál volt, ami feledtesse a fájdalmat :)

viszont az epeműtét ébresztett rá arra, hogy nem akarok több császárt.

2015. márc. 3. 14:07

Köszönön a válaszokat! Kicsi meg nyugodtam, mert egy másik

Oldalon olyanokat irtak a császáros nők hogy az első fől állás az annyira durva hogy elájultak a fájdalomtol , meg hogy 3 orába telt mire főlntudott ülni , hogy utába a pisiléstöl a falat kaparta .... Stb ...

2015. márc. 3. 12:22

Nekem novemberben volt császár. Ahol én szültem ott a "lábfelrakós" ágy volt, és úgy is császároztak. Egy rossz élményem volt, amikor a spinálist adták. Akkor még ültem, a lábaim egy széken (ez nagyon kényelmetlen volt), és így mikor össze kellett görnyedni szólt az anesztes, hogy most szúr és én egy kicsit előrerándultam. Majdnem lekiabálta a fejem. A katétert már ezután rakták fel. Amúgy utána semmit nem érezni, tényleg csak egy kis ráncigálást. Mondjuk nálam hiába a függönyöztek el, a műtőslámpa tükrében néha láttam magam odalent. De ha ájulós vagy ne keress ilyen felületeket. A hat óra alatt nem szabad felemelni a fejet, mert akkor iszonyatos fejfájásod lesz. Oldalra lehet forgatni. Én vittem olyan palackot, ami biztonsági szelepes, hogy tudjak közbe inni, de ne ömöljön rám a víz. Ajánlom, mert 6 órán keresztül víz nélkül, meg fogsz cippenni. Én nem remegtem, amíg ment ki az érzéstelenítő, csak ez idő alatt fél óránként jött a nővér nyomkodni a méhet, hogy hamarabb összehúzódjon (nem kellemes, de hamarabb kiürült a vér utána). Amikor már felállítottak egy picit megszédültem, úh. visszaültem egy percre, de után jó volt. Ami kellemetlen lesz, hogy a fölösleges bőr a hason pont a sebre lóg rá, úh. nyomja. De ez másnapra elmúlt, ahogy a méh húzodott össze. A feltápászkodás nekem csak oldalra kinyomással sikerült, és itthon újra kellett tanulni, mert nekünk alacsonyabban van az ágy. Amikor a varratot kiszedték egy hét múlva, már nem volt gond.

Szerintem ne aggódj ezen, a gátmetszésesek sokkal jobban kínlódtak.

21. youlcsi (válaszként erre: 20. - Artmami)
2015. márc. 3. 10:01

amikor én szültem, abszolút más volt a hozzáállás a császárosokhoz.

akkor még nem volt 24 órás rooming-in, éjjelre be kellett adni az újszülött osztályra a babákat. amúgy meg csak vizitre. de pl a császáros anyukákra abszolút nem néztek furán/csúnyán, ha bevittük a babát csak azért mert pihenni szeretnénk... (ez így leírva hülyén hangzik, de hosszú időre ezek lesznek az utolsó gyerek-mentes percek, és igenis nem gáz kihasználni!)

sőt, velem megesett, hogy egy teljesn napra fekvésre ítélt az orvos, és simán mondták a csecsemősök, hogy csöngessek nyugodtan, kihozzák a babát, ha látni szeretném, aztán ha szólok, visszaviszik...

20. artmami (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2015. márc. 3. 09:53

Meglepett amit a végre írtál.. a csecsemősök viszonyáról… Pont most mondta egy anyuka a ctg-n, hogy készüljek fel, mert a császárosokat egy kicsit olyan mintha lenéznék… a simán szülő anyukák is meg a nővérkék is másként kezelik…

Én már be is készítettem a korházi csomagba a pókerarcom meg a "leszaromkimitgondol" tablettám :P

Persze azért könnyebb lenne ha nem kellene használni...

2015. márc. 3. 09:42

császáros voltam, igaz nem annak indult.


kicsit mások az élményeim, mint az átlagnak, mert engem altattak, így sokkal rosszabb volt az ébredés. lényegében ahogy kinyitottam a szemem az őrzőben, arcon vert a fájdalom... de kaptam folyamatosan infúzióban fájdalomcsillapítót, később tablettában is. ahogy láttam, epi/spinális után ez más, a fájdalom-érzet lassabban tér vissza.


ami nekem nagyon jó volt, az a homokzsák! komolyan, nem is értem, miért nincs mindenhol :D kifejezetten rosszul esett, amikor levették a hasamról, hogy megnyomkodják... ja, igen, mert időnként jön az orvos és kicsit átnyomkodja az ember hasát.


engem az oxi nem viselt meg különösképpen. közel sem fájt annyira, mint még gyerekkel a hasamban.


du 2kor született a Muki, másnap reggel keltem fel először (segítséggel) lefürdeni, délben kerültem ki az őrzőből. Ekkor már ettem is jó kis köménymagos levest.


ami nekem nagyon rossz volt, az a drain. amíg az bent van, fáj meg szúr és sehogy nem jó... de nem minden orovs tesz be drait, szobatársnak sem volt. pontosabban neki epi volt, drain nem (1 nappal szült utánam) és már rég vígan mászkált, amikor én még alig vánszorogtam.


A drain kivétele minőségi változást hoz. utána lényegében már minden jó. persze fájdogál, de akkor már nem olyan vészes.


a csecsemősök egyébként általában máshogy viszonyulnak a császáros anyukákhoz, mint a simán szülőkhöz. nálunk úgy láttam, sokkal empatikusabbak velük, segítőkészebek. hiszen azért ők is tudják, és te se felejtsd el:

ez egy nagy műtét. lényegében félbevágnak :o :D

18. rinike (válaszként erre: 1. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 18:45
Én szültem hüvelyi úton is, és császárral is. Szerintem a császárral szüléstől sem kell félni, egyáltalán nem kibírhatatlan. A sima szülés közben keményebb, utána könnyebb, a császár fordítva, közben semmi nehéz, de utána kicsit keményebb. Összességében a császáros szülés a könnyebb szerintem.
17. marianna0917 (válaszként erre: 15. - Drienke)
2015. márc. 2. 17:53
Neked se vágtak izmot? És az első föl állás hogy ment?
16. Remoni (válaszként erre: 14. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 17:46
Nem hinném, hogy Ausztriában elavult műtéti technikákat használnának. Abban is biztos vagyok, hogy ott már érzéstelenítés vagy altatás után teszik fel a katétert, hogy ne érezd, és semmiképpen sem előtte.
2015. márc. 2. 17:44
Szia! Ne félj! Az érzéstelenítő beadása kellemetlen lesz, de csak pár pillanatig tart, semmit, de semmit nem éreztem, vagyis azt amikor kiemelték a babát, de az sem fájdalmas, csak érztem. Viszont amikor megy ki az érzéstelenítő azt éreztem, de adtak fájdalomcsillapítót. 12 órát kellett feküdnöm, meg is itatott a nővér többször is, majd 12 óra után ő vitt el letusolni. A fájdalom napról napra csökken. Ami fontos, ha azt mondják felállhatsz és sétálj akkor sétálni kell. ( A köhögés, felülés, és nevetés fáj pár napig )
14. marianna0917 (válaszként erre: 13. - Remoni)
2015. márc. 2. 17:21
Én Ausztriában élek és nem tudom hogy itt hogy müködik , ha legközelebb megyek akkor meg kérdezem!
13. Remoni (válaszként erre: 12. - Marianna0917)
2015. márc. 2. 17:10
Nem vágnak már át hasizmot, széttolják csak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook