Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után azonnali bőrkontaktus fórum

Császármetszés után azonnali bőrkontaktus (beszélgetős fórum)


1 2
20. lapbarna (válaszként erre: 18. - 9c984a8e27)
2018. szept. 10. 19:23

Én maximálisan támogatok minden nőt/párt, akik lombikoznak, de soha senkitől nem hallottam még, hogy stimu előtt a szülésről kérdeztek volna. Pedig benne vagyok lombikos fórumban.

Persze, nem vagyunk egyformák.

19. kisj
2018. szept. 10. 19:23
Célszerű akkor átmenni a folyón, ha az ember már odaért.
2018. szept. 10. 16:16

Jezusom mennyi rosszindultatu savanyu ember van te jo eg!!!

Hogy lehet egy lombik program kellos kozepen allo nonek azt mondani, hogy ugyan mirol almodozol te itt meg???

Btw kb 20 eves korom ota abrandozom arrol, hogy milyen is lesz majd, ha babam szuletik.

Undorito ez az itelkezes!

Egyebkent a meddosegi klinikan az orvosigazgato hozta fel a temat nekem a csaszarral kapcsolatban, hogy emesztgessem a dolgot.

De soha tobbe ra se nezek erre a forumra, de meg csak a weboldalra se, mert megdobbento, hogy segito szandek helyett milyen gusztustalan beszologatasok es itelkezesek mennek.

Sose tudnam azt mondani egy gyerekre vagyo embernek, hogy jobb ha meg nem abrandozol a szulesrol.

Igazi negativ magyar mentalitas!! Hanyinger!

2018. szept. 10. 15:59

Szia

2016-ban még nem volt ilyen,idén már a kislányommal átélhettem :).viszont mindkettőnél volt aranyóra,ahol apa is ott lehetett,akkor is végig rajtam voltak a babák :)

2018. szept. 10. 15:54
Szülni,biciklizni nem lehet könyvből megtanulni!
2018. szept. 10. 15:53

..holdvilágos éjszakán

miről álmodik a lány

..

14. fincsi5 (válaszként erre: 10. - 9c984a8e27)
2018. szept. 10. 15:51

Nem, csak gondolom, ha van orvosod, el mered neki mondani a kívánságodat, elvégre azért (is) fizetsz.

Másik; igen ártalmas a szülésről szóló könyveket olvasni.:)) Nekem konkrétan megtiltotta az orvosom, bár már rég volt.:)

13. lapbarna (válaszként erre: 12. - Bozsu55)
2018. szept. 10. 15:47
Jé, most néztem meg, akkor nem is terhes. Nahát.
2018. szept. 10. 15:45

Kedves Lénaréka!

Más fórban írt bejegyzésed alapján te igen az elején vagy a várandósság odnak,szerintem borzasztó korai még ezen gondolkodni.

2018. szept. 10. 15:35
Egyebkent most azt hallottam, hogy a Maternityn abszolut meg tudjak oldani csaszarnal is az azonnali skin to skin-t, ami szuper hir, mert mi ott szulunk, ugyhogy ha esetleg mast is erdekel ez a dolog, ott lehetseges.
10. 9c984a8e27 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2018. szept. 10. 15:34

Fincsi5 Koszonom a kedves hozzaszolast:) eszem agaban sincs kiokitani az orvosomat, eppen ezert kerdezoskodom eloszor itt, hogy ki milyen gyakorlatot tapasztalt.

Remelem azert nem vagy mindig ilyen negativ:D

9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 9c984a8e27)
2018. szept. 10. 15:27
Akkor világosítsd fel a dokidat a külföldi módszerről, biztosan szívesen tanul tőled.
2018. szept. 10. 14:51
Ugyan nem konkrétan császár-téma, de hagy mondjam el, milyen csodálatos volt a fájdalmas vajúdás és a szülés után magamhoz ölelni a csupasz, nyálkás, és nyivákoló kis csomagomat, miközben még összekötött minket a köldökzsinór, amit a férjem vágott el, mikor már nem lüktetett. A két nagyobbiknál is ő vágta el.
7. ab3619a9cd (válaszként erre: 5. - Anyucikóni)
2018. szept. 10. 14:47

Mikor szültem a kutya nem kérdezett semmit!

Kórházi halóinget adtak rám,de annyira gyorsan jött a gyerek hogy arra se volt idő hogy összekössék,így mondhatni hogy anyaszült meztelenül szültem.Mikor kijött a baba,kérdés nélkül a mellkasomra tették. /Természetes szülés/ Jó kis vér és magzatmáz lettem.Alig vártam,hogy zuhanyozhassak!

Bizonyára hiper-szuper ez az első bőrkontaktus dolog,de nem így!

2018. szept. 10. 14:24
A menyem nem rég szült császárral. Nem tudom, hogy rögtön a mellére tették-e, de a fiamat levetkőztették és a babát rátették csupaszon, kb. félórára. Azt tudom, hogy szinte azonnal szoptathatott. Fiamnak hatalmas élmény volt. Ha gondolod, majd kifaggatom őket.
5. Anyucikóni (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2018. szept. 10. 14:05
Ebben igazad van. Mi a szülésznővel találkoztunk szülés előtt és ott meg is kérdezte, hogy apa szeretne-e köldökzsinórt vágni (határozottan nem akart) és én is kihangsúlyoztam, hogy nem szeretném a babát úgy nyálkásan, mázgásan megfogni. Tökre tiszteletben tartották, ha jól emlékszem 1 ujjammal megérintettem a fiammat, de utána hagytam is had vigyék lemosdatni és szépen becsomagolva került a karjaimba. :))
2018. szept. 10. 13:54
Ezzel kapcsolatban tapasztalatom nincs,de a véleményem :ha már ilyen speciális a helyzetet, valószínű tervezet a császár.Ezt nem a beteg hordó közölte.Többször kellett hogy találkozz az orvossal,ên tuti nem itt kérdeznék.Egyedi az eseted,mondja el hogy mi fog történni,és jelezd hogy te mit szeretnél az kivitelezhető-e?
3. 9c984a8e27 (válaszként erre: 2. - Anyucikóni)
2018. szept. 10. 13:49

Anyucikoni, szia!


Termeszetesen az a legfontosabb, hogy egeszseges kisbabam szulessen.

Mindenkinek meg van a maga meggyozodese a termeszetes szulesrol es csaszarrol is.

Nekem az az allaspontom, hogy semmi baj nincs a csaszarral, de mindenkepp szeretnem, ha kiemeles utan egybol a mellkasomra tennek, igy az en boromrol kerulnenek ra az elso bakteriumok es nem a korhazi eszkozokrol stb, illetve biztonsagban erezheti magat hallva a szivveresemet, amit addigi elete soran vegig hallgatott, ez lesz az egyetlen ismeros dolog neki. Es meg sorolhatnam az okokait, amik miatt en igy szeretnem. Epp most olvastam ki egy errol szolo konyvet (A sorsformalo 9+1 honap), en igy erzem jonak.

Ha te maskent latod, azzal sincs semmi baj, de hagyd meg nekem, hogy en ezt lassam helyesnek:) A kerdesem sem arra vonatkozott, hogy szerinted jo e ez vagy sem.

Ez kulfoldon teljesen bevett gyakorlat, ott mar tudjak ennek az elettani fontossagat.

Egyebkent is magamnal leszek, mivel programozott csaszar lesz.


Azert koszi, hogy valaszoltal.


Szep napot!

2. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - 9c984a8e27)
2018. szept. 10. 12:55
Ez miért olyan kardinális kérdés? Nem az a lényeg, hogy ép és egészséges legyen a gyerek? Hagyd rutin szerint működni a dolgokat. Meg a babát úgyis le szokták mosni, méregetni, megvizsgálni..az is idő. Ha majd téged rendbetettek meg a babát is, akkor találkoztok. Lesz még elég időtök összebújni. ;) Most inkább lazíts, ne gondolj a szülésre, ezen ne agyalj. Mondjuk akkor és ott tökmindegy lesz már, nem nagyon leszel képben a fájdalomtól.
2018. szept. 10. 12:29

Sziasztok!


Van barkinek magyarorszagi tapasztalata a csaszar utani azonnali skin to skin-rol? Nekem csak a csaszar johet szoba bizonyos tenyezok miatt, de nagyon szeretnem, ha legalabb az azonnali borkontaktust meg lehetne oldani. Rengeteg video van a neten, hogy kulfoldon ez mukodik, de nem tudom itthon mennyire nyitottak erre az orvosok, szuleszek es a klinikak.

Barkinek barmi info, tapasztalat ezzel kapcsolatban?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook