Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után azonnali bőrkontaktus fórum

Császármetszés után azonnali bőrkontaktus (beszélgetős fórum)


1 2
50. unom (válaszként erre: 46. - Bozsu55)
2018. okt. 29. 10:11

Orvos? Mikor ősanyáid a bokor alatt szültek? Te se tudtad, mit csinálj jódolgodban.

Miért zavar, ha ma nem kell mindenkinek annyit szenvedni, mint neked kellett, és van döntési lehetősége?

49. Millasz (válaszként erre: 48. - Bozsu55)
2018. okt. 29. 10:10

Nem gyanus, hogy annak kene ehhez hozzaszolnia, aki erintett a temaban, mert mar atelte, vagy at szeretne elni?!

Ritka negativ egy ember vagy, az a fajta, akivel kar vitatkozni, ugyhogy tudod mit? Igazad van! Biztos tok jofej vagy:)

2018. okt. 29. 09:54

Igen,a fiatalabb generációt.

Attól hogy nem élt át,ez a véleményem.

Szerintem egy ezrelék fontossága van annak amiről írtok.

Aranyóra!Eszem megáll,ha apukának ez megadatik akkor,nem lesz válás, nem lesz agresszív,nem terrorizál?

Ha ma kellene döntenem akkor is hagynám spontán,de nagyon örülök hogy nem ma vagyok fiatal.

Ennyi .

47. Millasz (válaszként erre: 46. - Bozsu55)
2018. okt. 29. 09:31

A “ti” alatt kire gondolsz? A fiatalabb generaciora? Ne legyel mar ennyire itelkezo....🤦🏼‍♀️


Regen kevesebb lehetoseg is volt valasztani, hogy az ember hogy szeretne szulni, de mint ahogy irtad, a vilag FEJLODIK, miert ne lehetne ezzel lepest tartani...


Amugy ha jol latom a kerdes nem arra vonatkozott, hogy szerinted jo otelt e a csaszar utani skin to skin, hanem hogy van e valakinek tapasztalata. Neked az irasod alapjan nincs, ezert nem ertem miert erezted ugy, hogy ugyan erdemi valaszt nem tudsz adni, de azert lehurrogod a kerdezot.

46. bozsu55 (válaszként erre: 45. - Millasz)
2018. okt. 29. 06:45

Nocsak,nocsak,milyen kérdések adódnak!?

Fejlődik a világ.

Épp 41 évvel ezelőtt,délelőtti orvos látogatás után,nov14 re volt kiírva,bevart méhszájjal,éjjel elment a magzatvíz.Irány a kórház,varat bontás után iszonyatos 6 óra vajúdás után megszültem.Nem voltak gondolataim hogy hova teszik,mikor mérik,hogy fürdetik.

Olyan kapocs van köztünk ami anya-fia közt igen ritka.Életerős,egészséges!

Tudom,vannak ilyenek,csak ma ritka,ti mindent előre,ami nem is a dolgotok tudni,dönteni szeretnétek.

Csak egy bagatell dolog; milyen nemű lesz? Na nem is folytatom, biztos maradi vagyok.

2018. okt. 28. 20:34

Idetevedtem erre a forumra, mert engem is erdekel a tema es hophopp... en is epp lombik program kellos kozepen vagyok.

Uristen micsoda antikrisztus vagyok😱

😂😂😂

Rohejes, hogy igy nekiestetek es nincs is hozza semmi kozotok. Egyebkent engem mar akkor is foglalkoztatott ez a dolog, amikor meg nem is adtunk zold utat a baba projektnek... szoval nem ertem ezt a nagy pofaju leugatast, de mindegy, nem vagyunk egyformak...


Na de a temahoz kapcsolodoan;

Szerintem ez teljesen orvos/korhaz fuggo, de egyre nyitottabbak erre mar itthon is. Nagyon jo dolognak tartom en is. Maternityn pl abszolut engedik.

En csak arra lennek kivancsi, vagy ha azonnal ram teszik a babat, akkor mikor merik le meg ilyenek?

2018. szept. 11. 21:01
Én a debreceni Klinikán szültem lassan négy hónapja és mikor kiemelték a Kisfiamat egyből a mellkasomra tették egy rövid időre, utána a szülésznő odahozta a fejemhez, hogy megpuszilgassam. Ezután vitték el mérni és utána adták oda Apának. Mi is lombikosak vagyunk és az tuti, hogy csakis pozitívan kell gondolkozni!
43. michelle.r (válaszként erre: 33. - Lapbarna)
2018. szept. 11. 20:58

Lehet, hogy te nem várod el, de eléggé elvárt. Döntse el, hogy tényleg orvos akar-e lenni, és akkor menjen egy erős gimibe, mert 18 évesen aztán már tényleg nagyon tudnia kell, hogy hogyan tovább :S


Oké, lehet hogy érzékenyebb a témára, pont a lombik miatt. És lehet, hogy én vagyok túl pragmatikus, de nekem kifejezetten tetszik, ha valaki tudja, hogy mit szeretne, és időben elkezdi tervezni, feltérképezni, hogy mik a lehetőségei.


Az orvosok sem egyformák, hiába jó, akkor sem megyek hozzá, ha ésszerű indok nélkül megtagadja amit kérek. Akkor keresek másikat, van jó orvos éppen elég.

2018. szept. 11. 20:40
Gondolom a kezelő orvossal beszélgettek,hogy csak császár lehet majd...Persze tudom előbb baba kell..De miért baj,hogy akart róla beszélgetni?
2018. szept. 11. 20:37

Én nem értem,miért volt baj,hogy kiírt egy ilyen fórumot és szeretett volna beszélgetni róla...

Nem írta,hogy terhes,nem hazudott- én szerintem..

2018. szept. 11. 17:21
Itt csak olyan dologról lehet kérdezni, ami éppen konkrétan érinti az embert. Mert ez nem ám egy beszélgetős oldal. Persze beleszólni meg bármelyik témába lehet, főleg, ha egyáltalán nem érintett benne az ember.
39. michelle.r (válaszként erre: 35. - Fincsi5)
2018. szept. 11. 17:05
De, baromi cinikus volt, amit írtál. És igen, a doki nyilván tudja a dolgát, de ez egy olyan intim és meghatározó pillanat, esemény, hogy ha nincs veszélyhelyzet, illendő figyelembe venni a szülő nő kérését. Be is bszna, ha egy műtőben tartani kellene a fertőzéstől :S
38. ab3619a9cd (válaszként erre: 37. - Bozsu55)
2018. szept. 11. 16:11

Hát persze!Ez elviselhetetlen,hogy más embereknek egész más a véleménye,mint azt szerette volna...

Adja meg az ég azt a gyereket!És használja majd előszeretettel a gyermeki makacsságot,álljon ellen az anyjának!Akkor majd belerázódik abba,hogy nem az ő akarata érvényesül!

2018. szept. 11. 16:08
Lénaréka már nem tag
36. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Globus)
2018. szept. 11. 15:49
Igen, ez akkoriban így volt.
35. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2018. szept. 11. 15:42

NEm cinikus vagyok, de ha tudja, mit akar, ott a doki, akit gondolom, ezért is fizet.

Nem én kezdtem felhozni a nyugati dokik hozzáállását.

A másik; félti a kórházi fertőzéstől, de ha pár percre rákerül a baba, akkor nem lehet?

Amúgy legtöbben a kérik a legfájdalommentesebb szülést, mikor ettől értelmesebb fájdalom nincs.

34. michelle.r (válaszként erre: 31. - Globus)
2018. szept. 11. 15:37
Minden bizonnyal :p :DDDDD
33. lapbarna (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2018. szept. 11. 13:19

Én személy szerint nem várom el a 14 éves gyerekemtől SEM, hogy tudja.

De visszatérve a szülésekhez: nem vagyunk egyformák, ezt elismerem. Jó dolog az előretervezés. Ezt is elismerem. De mondjuk pont egyetlen lombikost sem ismerek, aki ne azzal foglalkozott volna a (remélhetőleg) sikeres repro eljárás után, hogy csak megmaradjon, hanem már azon agyalt volna, hogy márpedig hogy lesz a szülés, de minden részletébe menően.

Mondom, elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák. Csak akkor ne azzal jöjjön, hogy pont nem egy lombikosnak kellene "így" beszélni! Egy szóval nem mondta, hogy lombikozik.

32. globus
2018. szept. 11. 13:15
Én nagyon régen szültem, de rám tették a gyereket pár percre, amit "rendet" csináltak az alsó fertályon...
31. globus (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2018. szept. 11. 13:13
Gondolod, hogy van összefüggés? :D
30. michelle.r (válaszként erre: 18. - 9c984a8e27)
2018. szept. 11. 13:01
Nos igen, eléggé megváltozott az emberek mentalitása, kommunikációs stílusa azóta, hogy én regisztráltam.
29. michelle.r (válaszként erre: 20. - Lapbarna)
2018. szept. 11. 13:00
14 éves gyerekektől elvárjuk, hogy tudják, mivel akarnak foglalkozni egész életükben. Miért furcsa, ha valaki a saját szülését szeretné jó időben "megtervezni"? Vagy legalább a lehetőségekkel eljátszadozni?
28. michelle.r (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2018. szept. 11. 12:57
Már 2003-ban is volt ;)
27. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2018. szept. 11. 12:56
Jesszusom, ne légy már ilyen cinikus. Magyarországon is nagyon sok doki nyitott rá. És hidd el, elég trauma egy szülés a gyereknek is, nagyon jó, amikor nem azonnal dugják a csap alá, hanem hagyják egy kicsit anyával, és nem rohannak a köldökzsinórt elvágni.
26. michelle.r (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2018. szept. 11. 12:54
De szerettem volna egy ilyen választ olvasni ;)
25. bozsu55 (válaszként erre: 18. - 9c984a8e27)
2018. szept. 11. 10:47
A szavad nem tartod,ugye hogy kíváncsi vagy további kommentekre.
24. bozsu55 (válaszként erre: 23. - Ab3619a9cd)
2018. szept. 11. 10:44
Szép kerek megfogalmazás!
23. ab3619a9cd (válaszként erre: 18. - 9c984a8e27)
2018. szept. 11. 08:43

Ezt annyira imádom!Ha nem olyan válaszokat kap az ember lánya akkor már a válaszolók mindennek el vannak hordva!

De már megbocsáss!

Ez olyan mintha feltenném a kérdést hogy mégis mit vegyek fel a gyerek diploma osztójára.

Jönnek szépen a válaszok de azt elsumákolom hogy a gyerek most 7 éves.

És igen!Mi van akkor ha nem is lesz diplomája...???

Remélem érted!

22. Andi.Bobi (válaszként erre: 3. - 9c984a8e27)
2018. szept. 10. 20:30

Így utólag ahogy olvastam róla én is ezt szerettem volna...


Valahogy az a kórház ahol voltunk nem tetszett:(

21. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - 9c984a8e27)
2018. szept. 10. 20:28

Szia!


Nekem is császárom volt. Mi Bécsben lakunk,itt született a fiam. Most 28 hónapos lesz. Itt a műtét után becsomagolták a kicsit,kívűlre ilyen alufólia szerű melegen tartót raktak./ máshogy nem tudom leírni:)/

Aztán az apuka kezébe adták. Bent volt velem a műtőben apa,a fejemnél ült:)

Aztán ő tartotta oda nekem adtam neki puszit,hozzá szóltam,ő meg a kis kezével megfogta az orrom. Biztos megismert:)

Aztán elmentek a kisbaba osztályra. Lemérték,megfürdették és apa kezébe adták. Aztán a párom mondta,hogy szeretne hozzám visszajönni...a kicsit inkubátorba tették. Ő meg visszajött hozzám. Az őrzőben voltam,ilyen meleg fújó takarót raktak rám mert annyira remegtem. Aztán egy óra múlva felvittek a szobába. Éjjel infúziókat kaptam,aludtam. Reggel 5 kor jött két nővér,fel kellett kelnem. Kivittek a fürdőbe és szó szerint hideg vízzel mostak le. A sebet átkötötték. Vissza az ágyba..

Csak reggel hát órakor hozta a szoptatós nővér oda a kisfiam. Akkor találkoztunk igazán előszőr. Kicsit cicire tettük. Aztán elvitték. Reggeli után hozták oda nekem,ilyen gurulós üveg ágyban. Onnantól velem volt éjjel nappal. Míg tusoltam,addig be lehetett vinni a nővérkékhez.


Én nem is tudtam,hogy ilyen van,rögtön a hasra kell tenni..olvastam,hogy az első pillanatokban felkúszik a baba a cicihez. Meg,hogy arany órának hívják. Nem értem,hogy ezt miért nem csinálták:(

Ahogy a kórházból haza jöttünk,apás volt a kicsi nagyon. Nála jobban megnyugodott. Lehet emiatt nem tudom..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook