Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csalánkiütéssel kapcsolatban vannak tapasztalatok? Kiváltó ok, kezeklés stb. fórum

Csalánkiütéssel kapcsolatban vannak tapasztalatok? Kiváltó ok, kezeklés stb. (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 19. 10:47
harmadik napja hogy szinte semmit nem eszek, max gxümölcsöt, elég jól bírom, fogytam 1,5 kg és a pöttyök is kevesebbek lettek. Még jönnek de már egyre kevesebb...Én már ennek is örülök, remélem rájövök/ünk mi okozza.
17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Fne.meva)
2010. nov. 18. 15:50

én se voltam semmire se allergiás soha. Aztán pár évvel ezelőtt kezdődött az egész. Sztem nálam igazából kereszt allergia van, mert álallergiám eleve van, az volt is a magas hisztamin tartalmú ételekre, de az utóbbi években olyan álatlános fűszerekre is heves allergiás reakcióval (fulladás kivételével minden) reagálok, h legszívesebben lenyúznám a bőrt magamról. Mellé jön még a vegyszer allergia. De az is tud olyan csúnya lenni, hogy az egész kezemet ellepi az ekcéma, és kivérzik, az ujjaimon, az izületek felett pedig annyira szétreped, h hetekbe tellik a gyógyulása. És ez bizony nagyon fájdalmas. Legutóbb a csilire jelentkezett az alkaromon ilyen csalánkiütés féle, ami felhólyagosodott, később a számon is éreztem, h kezd viszketni, dagadni, uhogy én akkor kaptam be 2 tbl. Erolin-t, és csak így mertem lefeküdni aludni. Másnapra az egész alkarom belső felét ellepték az apró kiütések. Kb. 1 hét volt, mire lehúzódott, pedig hónapok óta csak akkor ettem őröltcsilit, és csak a levesembe szórtam kicsit (agusztusban kezdtem sejteni, h attól vagyok kiütéses állandóan, mert akkor sokat ettem, ezért hagytam több hónap szünetet, és most rápróbáltam). Ha annak ennyi volt a kiürülési ideje, akkor gondolj bele, h ha vmi tényleg felhalmozódott a szervezetedben, annak mennyi lehet....

Csalánkiütésem nekem ezelőtt csak 1x volt, de akkor ételmérgezés miatt, és gyorsan lehúzódott. Nyomtam magamba nagy dózisban a Ca-t, és a MagneB6-ot, és az rendbetett.

2010. nov. 17. 11:45
nekem is szülés után fél év múlva jött, és nekem éjjel 1 körül indul 4re csúcsosodik ki és most már szinte alig látszik. Ahogy ébred a lányom, mindig nézem magam. Talán kicsit rá is stresszelek, az se tesz jót, ahogy olvastam.
15. capuccino77 (válaszként erre: 14. - Fne.meva)
2010. nov. 17. 11:41
Az biztos, hogy a terhesség átalakítja az ember szervezetét. Nekem is szülés után jelentkezett pár hónapra rá. És először úgy, hogy délután kb. 5 órakor kezdődött, aztán másnap de. 10 körül "visszahúzódtak". Rühelltem az estéket, éjjeleket! :P
2010. nov. 17. 11:36

Igen, ahogy olvastam sok oka lehet, csak nagyon rossz barkóbázni.

Évek óta ezeket a kajákat eszem, semmi új íz nem volt, eddig semmi baj és most hip hop ennyire kijön rajtam? vagy a szoptatás szívott le ennyire? Az a legrosszabb semmi új nem jött be a képbe.

És van akinek ugyanígy éjjel jön ki, nappal elmúlik?

13. tina68
2010. nov. 17. 11:33

Sziasztok!


Nem feltétlenül kell ételre gondolni, ha csalánkiütés üti fel a fejét a testünkön!

Előfordulhat az is, hogy a szervezet egy fertőzést próbál legyűrni, és a méreganyagok így ürülnek ki a szervezetből. Két nagyon jó barátommal történt meg, hogy az immunrendszerüket erősítette ezáltal. Hiába mindenféle kivizsgálás, allergológus stb. kiderült, hogy a szervezet védekezése állt a háttérben. Mindkettő barátomnak hosszú-hosszú heteken keresztül kijöttek a kiütések.

2010. nov. 17. 11:29
Nekem 9 hónapig volt folyamatosan csalánkiütésem. Voltam dokinál, elküldtek allergiavizsgálatokra, vérvételre, fogászatra, orr-fül-gégészhez, sőt még a nőgyógyászatra is, épphogycsak az állatorvoshoz nem küldtek. :P Semmi eredménye nem lett, kaptam egy bogyót, amit szedtem, megjegyzem hogy emellett is előjöttek. Ha nem vettem be, akkor viszont tetőtől talpig (szó szerint) elleptek a kiütések, őrjítően viszkettek és égtek. A piros pöttyös elbújhatott mögöttem. Aztán a magam ötletére nekiálltam algát inni, és 3 hónap múlva végleg eltűntek a csalánjaim. :)) Ajánlom mindenkinek, tényleg jó! :)
2010. nov. 17. 11:26
nekem is számtalanszor volt és minden alkalommal más más dologtól jött ki. Volt mikor pl vettem egy új cipöt és az egész bokám csalánkiütéses lett. Nekem mindig pár óra múlva elmúlt, igy kivizsgálásra soha nem mentem. De másra tudom magamtól hogy mire vagyok allergiás.
10. Ylush
2010. nov. 17. 10:52

Szia!


Nekem is volt néhány évvel ezelőtt. Akkor elküldtek ezerféle allergia vizsgálatra, minden negatív lett.

Aztán elkezdték szépen sorban ráfogni mindenre, úgymond gócpontokat kerestek:

Vetessem ki a mandulám, akkor elmúlik...

Csináltassam meg a lyukas fogam, mert az okozza...

Ne használjak tusfürdőt, testápolót, krémet, kerüljem az allergiás kajákat.

Minden viccet félretéve, gyümölcsön éltem, teljesen bőrbarát dolgokkal tisztálkodtam, megcsinálták a fogamat, de még mindig voltak.

Nagyon sokáig szenvedtem vele, míg végül az egyik allergológián kaptam zyrtec nevű allergia gyógyszert. Napi 1 szemet kellett bevennem belőle, és elmúltak. Viszont, ha nem vettem be, előjöttek. :S

Aztán egyszercsak elmúlt, pedig nem vették ki a mandulámat.

Házi dokinak annyi volt a hozzáfűznivalója, hogy igen, lehetséges, hogy akinek ilyen hirtelen előjön, olyan hirtelen el is múlik.

Köszi...


Nemrég, megint kijöttek, fogalmam sincs mitől, gyorsan mentem, irattam ki zyrtecet, bevettem egyszer, aztán olvastam, hogy szoptatás alatt nem javasolt. Abbahagytam. Pár nap múlva magától elmúlt, pedig semmit nem változtattam az étrendemen, szokásaimon.


Lehet kapni patikában ilyen fehér színű ecsetelőt, az hűsíti. Meg ahogy írták, kálcium, és fenistil, ami még segíthet.


Kíváncsian várom neked mit mondanak!


Jobbulást!

9. f94c04200e (válaszként erre: 7. - Fne.meva)
2010. nov. 17. 10:48
Engem a doki letiltott szinte minden kajáról ami számomra "ehető" volt addig,amit persze hogy nemtudtam betartani.Amúgy csakis a sajt volt a ludas,azóta nem is ettem,ragya sem jött.Érdekes az eseted.Jegyezd le amit eszel szerintem,hátha kikerül mégis belőle valami új.Jobbulást.
2010. nov. 17. 10:42
és köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalataitokat!
2010. nov. 17. 10:41
ja és reggel jönnek a kalcium ivások, és szépen elmúlik, estére nyoma sincs és reggelre újra kijön. Először az útifűre gyanakodtunk, de most nem volt hozzá közöm. Soha, semmilyen allergiám nem volt. Tanácstalan vagyok. Remélem az allergológián segítenek, házi orvos se tud mit tenni.
2010. nov. 17. 10:38

nekem kb 1,5 hónapja jött elő, megfáztam és lándzsás utifü szirupot ittam, mert szoptattam még. És egyik nap jöttek a hasamon a foltok, majd a combomon és 3. napra bedagadt az egész fejem. Cetirizint kaptam meg kalcium pezsgőtab. Elmúlt, elő se jött el is felejtettem. Ma 2 hete jöttek az apró pöttyök, aztán egyre több, ma reggel komplett magyarország térkép domborműve jelent meg a hasamon, de olyan volt a lábam, kezem, Mindig éjjel jön ki reggelre. Hiába a gyógyszer este kijön. Már nem használom a tusfürdőt, másik mosóporral mosok és alig eszek. Jövő hétre van időpontom allergológiára, de addig ez így szörnyű.

Nem tudok rájönni mitől van, mindegy mit eszem kijön.

2010. nov. 17. 10:29

Belsőleg Calciumt és Fenistil cseppet lehet inni, külsőleg Fenistil géllel bekenni.

Át kell gondolni, hogy mit ettünk az elmúlt három napban (tej, tojás, szója, mogyoró, kakaó, valami újdonság, amit még nem ettél, vagy régen ettél), vagy új mosószer, öblítő, illatszer, testápoló, tusfördő stb.

4. szemmelver (válaszként erre: 1. - Fne.meva)
2010. nov. 17. 10:28
én már évek óta szenvedek tőle:( volt, hogy elmúlt 2-3 évre, de most újra előjött:( mindent kivizsgáltak, nincs oka:(
2010. nov. 17. 10:27
Szia! Nekem is volt nem oly rég,a rokfort sajttól jött ki,amit évekkel ezelőtt simán megettem.Nagyon kellemetlen.Amíg ki nem űrült a szervezetemből teljesen,addig nem folyamatosan,hanem egy két órára gyönyörű ragyák lepték el a testem gyomortól lefelé,elviselhetetlen viszketéssel.Először tettem rá vizes borogatást,ami nagyon nem tett jót neki.
2010. nov. 17. 10:26

Nekem a babámon volt...de nem nagyon sikerült rájönnöm, hogy mitől volt...

Több étel is szóba jöhetett, azóta is kapjaőket, de már nincs..kb 3-4 napig tartottés mindíg valamelyik étkezés után jött elő...

2010. nov. 17. 10:23
Csalánkiütéssel kapcsolatos tapasztalatokat várok? Kiváltó ok, kezeklés stb. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook